Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

іНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

                                                                                                                                      оприлюднено 28.02.2023 р

До  уваги мешканців та гостей Благовіщенської міської  територіальної громади, суб’єктів господарювання, які здійснюють операції та ведуть діяльність з прийому металобрухту, металобрухту чорних та кольорових металів

    На виконання розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 10  лютого 2023 року №137-р «Про введення в дію рішення ради оборони області від 09 лютого 2023 року №1 Про припинення приймання суб’єктами господарювання Кіровоградської області, які здійснюють операції та ведуть діяльність з прийому металобрухту, металобрухту чорних та кольорових металів а саме: гільз зі сплавів кольорових металів, елементів ракет і боєприпасів, вузлів та агрегатів машин, кораблів, плавзасобів, військової техніки та іншого військового майна, що утворилося внаслідок ведення бойових дій, на період воєнного стану», відповідно до статей 2, 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та враховуючи наказ Командувача військ оперативного командування "Південь" від 28 січня 2023 року 1/462 ,

                                           ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

 приймати металобрухт чорних та кольорових металів, а саме:

  • гільз зі сплавів кольорових металів;
  • елементів ракет і боєприпасів;
  • вузлів та агрегатів машин, кораблів, плавзасобів;
  • військової техніки та іншого військового майна, що утворилися внаслідок ведення бойових дій.

ДО ВІДОМА ГРОМАДСЬКОСТІ!

З метою ознайомлення та отримання пропозицій з боку громадськості, Благовіщенська міська рада інформує про розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 02 грудня 2022 року № 941-р «Про розроблення проекту програми комплексного відновлення Кіровоградської області на 2023-2025 роки», а також  надає презентаційні матеріали щодо організації її розроблення.

Збір пропозицій громадськості до проекту Програми триває не менше 5 (п’яти) місяців від дня оприлюднення цього розпорядження на сайті Кіровоградської обласної військової адміністрації.

Розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації №941-р від 02 грудня 2022 року «Про розроблення проекту програми комплексного відновлення Кіровоградської області на 2023-2025 роки»

Презентаційні матеріали "ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗРОБКИ ПРОГРАМИ КОМПЛЕКСНОГО ВІДНОВЛЕННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2023-2025 РОКИ"

єОселя

Програма єОселя реалізується Міністерством економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та «Укрфінжитло» за ініціативи Президента України

Як обрати житло по програмі єОселя?

Вимоги до житла:

Тип. Квартира в багатоквартирному житловому будинку (крім державної чи комунальної форм власності) або майнові права на квартиру, що будується

Площа. З розрахунку 52,5 м² на 1 особу + 21 м² на кожного наступного члена сім'ї додатково (ваш чоловік/дружина та неповнолітні діти, що проживають з вами)

Розташування. На території України, за винятком тимчасово окупованої території та районів бойових дій

Експлуатація. Житло в обласних центрах має бути нове або здане в експлуатацію не більше ніж 10 років тому.

Вартість вашого житла не має перевищувати середню вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном і помножену на такі коефіцієнти:

для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова - х2,5

для обласних центрів; населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 км від обласних центрів; міст із населенням понад 300 тис. осіб - х2,0

для міст з населенням від 100 тис. до 300 тис. осіб - х1,75

для інших населених пунктів - х1,0

якщо вартість 1 м² або площа житла перевищує визначені умовами програми, різниця покривається за рахунок початкового внеску.

 

 


 


Обрізка дерев в охоронних зонах ЛЕП – необхідність безперервного електропостачання

Енергетична система України унаслідок агресії росії зазнає серйозних руйнувань. Населені пункти залишаються без електропостачання. Проте не лише ворожі атаки є причинами аварійних знеструмлень повітряних ліній електропередачі (далі – ЛЕП).

Через торкання (дотик) до ЛЕП гілок та дерев, що виросли в охоронних зонах цих ліній, виникає низка негативних наслідків, серед яких:

- обрив проводів;

- припинення електропостачання;

- пожежа;

- шкода здоров’ю людей, майну тощо. Тому обрізання гілок та видалення самих дерев – один із найпростіших і найдієвіших способів забезпечити безперервний розподіл електричної енергії. Тож це одна з важливих робіт, яку здійснюють оператори систем розподілу (далі – ОСР), нехтувати якою неприпустимо. Щоб не траплялося випадків обриву проводів від падіння гілок та дерев, вздовж будь-якої ЛЕП встановлено охоронну зону, ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проєкції крайніх проводів:

- 2 м – до проводів напругою до 1 кВ;

- 10 м – до проводів напругою до 20 кВ;

- 15 м – до проводів напругою до 35 кВ;

- 20 м – до проводів напругою до 110 кВ;

- 25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ;

- 30 м – до проводів напругою до 330 кВ;

- 40 м – до проводів напругою до 750 кВ.

Традиційно сезон чистки трас стартує 15 жовтня і триває до 15 квітня: цей період рекомендований екологами, адже дерева у цей час «сплять» і обрізка гілля їм не шкодить.
Щороку енергетики визначають місця, які необхідно чистити, складають відповідні плани-графіки розчистки трас. У графіках зазначено, коли і де буде вимикатися електролінія, для того, щоб і енергетики, і господарі змогли обрізати дерева.

Згідно з пунктом 7 Правил охорони електричних мереж, працівники ОСР здійснюють чистку просік повітряних ліній, які перебувають у віданні ОСР. Також представники ОСР можуть допомогти здійснювати розчистку електроліній від гілок дерев біля будинків і присадибних ділянок людей, які фізично не в змозі самостійно це зробити – неповносправних, самотніх та пенсіонерів.

В усіх інших випадках власники на своїх земельних ділянках повинні робити це самостійно.

Тому нагадуємо громадянам, органам місцевого самоврядування, установам та організаціям про необхідність дотримуватись вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил охорони електричних мереж та Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України.

Згідно із зазначеними документами, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

-  на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;

- на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;

-  на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, – забудовники чи власники цих територій;

-  на безхазяйних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;

-  на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

Якщо необхідно зрізати зелені насадження біля ЛЕП на власній приватній території – потрібно звернутися до регіонального підрозділу ОСР із відповідною заявою, аби його працівники вимкнули лінію від напруги для безпечної обрізки власних дерев та гілок, які загрожують падінням на електромережі. Також можна звернутись до органу місцевого самоврядування (об’єднану територіальну громаду, сільську, селищну, міську раду) для організації проведення таких робіт, для прикладу, на всій вулиці, користуючись знеструмленням електромереж. Роботи з обрізки дерев виконує (або оплачує) замовник.

Якщо виявлено небезпечні дерева або гілки на землях загального користування – необхідно терміново звернутися до органів місцевого самоврядування задля усунення небезпеки.

Слід пам’ятати, що для уникнення подібних небезпек – не можна садити дерева під ЛЕП, необхідно вчасно обрізати гілки дерев, які уже ростуть, та інформувати органи місцевого самоврядування про зелені насадження, які можуть бути небезпечними.

 

Також читайте https://bit.ly/3W8j8gn

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь