Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Увага ! Для тих  хто подає  звітність на 2021 рік  зверніть увагу  є  зміни в КОАТУУ!

Дата: 21.01.2021 09:26
Кількість переглядів: 1851

 

   

         Благовіщенська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області звертає увагу платників податків Благовіщенської  ТГ  тих, хто готується до подачі звітності на 2021 рік (декларації по землі, оренді землі,  декларації по єдиному податку ,  зміни у  20-ОПП та іншої звітності)   в результаті  територіально-адміністративної  реформи та децентралізації утворились нові райони , а також об’єднані територіальні громади відповідно змінено КОАТУУ. Що таке КОАТУУ запитаєте ви? Відповідаємо ! Це  державний  класифікатор  об’єктів адміністративно-територіальних устроїв України, скорочено КОАТУУ.

         КОАТУУ складається з кодів та назв усіх адміністративно-територіальних об’єктів України, які згруповані за ознаками територіальної спільності, історичних, економічних, географічних, етнічних і культурних особливостей. Уся множина об’єктів класифікації розподілена за територіальною ознакою та адміністративною підпорядкованістю на чотири рівні ієрархічної класифікації. До кожного рівня класифікації входять об’єкти, що підпорядковані об’єктам попереднього рівня. Джерелом інформації для оновлення КОАТУУ є рішення Верховної Ради України, опубліковані у "Відомостях Верховної Ради України", а також оприлюднені дані про адміністративно-територіальні одиниці на порталі Верховної Ради України (рубрика "Ресурси", довідник "Адміністративно-територіальний устрій"). КОАТУУ призначений для забезпечення достовірності, зіставності, цілісності та автоматизованої обробки інформації у територіальному розрізі. ДК 014 - 97 "Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України", затверджений наказом Держстандарту України від 31.10.97 № 659 зі змінами: № 1 – наказ Держстандарту України від 26.03.99 № 163; № 2 – наказ Держстандарту України від 09.11.2001 № 546; № 3 – наказ Держстандарту України від 29.11.2002 № 19; № 4 – наказ Держспоживстандарту України від 28.01.2005 № 23; № 5 – наказ Держспоживстандарту України від 04.08.2008 № 270, Верховної ради від 17.07.2020 № 807-ІХ "Про утворення та ліквідацію районів" та з врахуванням Розпоряджень Кабінету Міністрів від 12.06.2020 «"Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад" по кожній окремій області»

         Тож, відбулися зміни у  адміністративно – територіальному устрої України – одні райони ліквідувались, а інші створено. Зверніть увагу при подачі звітності платникам  податків потрібно вказувати  у звітності  на 2021 рік нові КОАТУУ.

 НаприкладЮридична особа має декілька земельних ділянок на території різних територіальних громад. Як правильно їй подати податкову звітність із плати за землю?

         Якщо одна юридична особа має декілька земельних ділянок на території різних адміністративних одиниць, то до податкового органу за місцезнаходженням кожної з ділянок подаються окремі податкові декларації, тобто за різними кодами КОАТУУ.  Це стосується і випадку, коли всі території підпорядковуються одному податковому органу.  Податкові зобов’язання за кожною з таких декларацій також сплачуються окремо щомісяця – до різних бюджетів за місцезнаходженням конкретної земельної ділянки.

        У випадку подання податкової декларації з плати за землю з невірно вказаним КОАТУУ в податковому органі за місцезнаходженням земельної ділянки виникає факт неподання або несвоєчасного подання податкової декларації. У такому разі до платника податку застосовуються штрафні санкції відповідно до статті 120 Податкового кодексу України.

        У разі самостійного виявлення платником помилки платник повинен подати декларації:

— за КОАТУУ, який вказано невірно – уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити до зменшення податкове зобов’язання по платі за землю;

— за вірним КОАТУУ – річну податкову декларацію або щомісячні податкові декларації з плати за землю за типом «Звітна».

Чи змінилась податкова звітність із плати за землю на 2021 рік?  

        Форма податкової декларації з плати за землю не змінилася у порівнянні з минулим роком, вона затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 р. № 560 у редакції наказу від 23.01.2017 р. № 9.

        Ця форма є єдиною для всіх платників плати за землю – власників земельних ділянок, постійних землекористувачів та орендарів земель державної і комунальної власності, а також однаковою як для звітування із земельного податку, так і з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

У які терміни та в які способи подається податкова декларація із плати за землю?

       Як визначає стаття 285 Податкового кодексу, базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року. Для новостворених підприємств та організацій, а також у зв’язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки він може бути меншим 12 місяців.

       Податковий кодекс передбачає подання податкової декларації із плати за землю на календарний рік або щомісячно, за вибором платника.

Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму цієї плати щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного податкового органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою. При цьому річна сума податку розбивається помісячно рівними частинами і сплачується щомісячно. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

       Граничний термін подання податкової декларації на 2021 рік із земельного податку та із орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності – не пізніше 20 лютого 2021 року.

Шановні платники податків ! Будьте уважні при подачі звітності та для уникнення помилок завжди звертайтесь у ЦОП Благовіщенської ДПІ за телефоном (офційний)-05-259-2-17-95 для консультацій!

 

 

 

 

Благовіщенська ДПІ

 Головного управління ДПС у

Кіровоградській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь