МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Оприлюднено 27.09.2024р
Купуй українські товари та отримуй кешбек!
Підтримка українського виробника – це не лише внесок у розвиток нашої економіки, а й чудова можливість отримати приємний бонус. Усі, хто купує українське, тепер можуть скористатися новою державною програмою кешбеку та отримувати 10% від вартості покупок назад на свій рахунок. Цей кешбек можна витратити на комунальні послуги, відвідування кафе чи кінотеатрів, продовжуючи підтримувати українську економіку.
До програми вже приєдналися такі торгові мережі та магазини, як: «Житомирські Ласощі», ОККО, «Хлібні Інвестиції», «Цар Хліб», WOG, АВРОРА, «Бердичівський хлібозавод», АНЦ, «ЕКО маркет», Ашан, Comfy та багато інших.
Як стати учасником програми?
- Оформіть картку. Починаючи з 2 вересня, можна оформити картку, на яку держава перераховуватиме кешбек. Це може бути віртуальна картка в банківському мобільному застосунку або фізична картка в банку.
- Надати дозвіл на передачу даних. Для отримання кешбеку потрібно дозволити передавати дані про транзакції з обраної картки під час купівлі товарів у магазинах, що беруть участь у програмі. Це можна зробити у банківському застосунку або звернутися до банку.
- Оновити мобільний застосунок «Дія». Після оновлення виберіть у додатку послугу «Національний кешбек» і активуйте її.
Як отримати кешбек?
- Купуйте українське. Придбайте товари від українських виробників, які беруть участь у програмі, в магазинах, що підтримують кешбек.
- Оплата повинна здійснюватися банківською карткою, підключеною до програми.
- Відразу після покупки 10% від суми витрат повернеться на ваш спеціальний рахунок. Використати кешбек можна до 31 січня 2025 року на оплату комунальних послуг, кафе, кіно чи інші витрати.
Це чудова можливість підтримати вітчизняних виробників та отримати вигоду для себе. Купуйте українське – підтримуйте економіку та отримуйте приємні бонуси!
Довідково. Національний кешбек — це програма, ініційована Президентом України, яку реалізовує Міністерство економіки. У її межах українці отримуватимуть 10% компенсації за купівлю товарів українського виробництва. Максимально за місяць можна отримати 3 тисячі гривень кешбеку, а витратити кошти на комунальні, медичні послуги, транспорт, мобільний зв’язок, спорт, кіно тощо. Також гроші можна буде задонатити на Сили оборони або купити військові облігації. Виробники і продавці можуть доєднатись до програми через портал Дія.
У реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, Ощадбанк та уповноважені банки України. Технологічним партнером у реалізації програми є міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту — міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
Оприлюднено 17.09.2024р
Оприлюднено 24.04.2024р
Міжнародна платформа економічної дипломатії Nazovni
Міжнародна платформа економічної дипломатії Nazovni – цифровий сервіс, створений за інституційної та інформаційної підтримки МЗС України, який допомагає українському бізнесу вийти на нові ринки за підтримки представників дипломатичних установ України у понад 120 країнах світу.
Платформа працює як з великими гравцями ринку, так і з малим та середнім бізнесом, що вперше планує експортувати товари за кордон. Усі послуги — безоплатні.
Яку допомогу експортери можуть отримати від NAZOVNI?
-
визначення перспективних ринків для експорту;
-
надання інформації про особливості ринків кожної країни, її економічну ситуацію, провідні сектори економіки, структури імпорту, заборонені товари для експорту в країну та інше;
-
сприяння участі у міжнародних виставкових заходах на пільгових умовах, а також B2B заходах ритейл-акціях тощо;
-
отримання списку контактів потенційних партнерів (контрагентів);
-
допомога в налаштуванні контактів з конкретними компаніями;
-
інформація про проведення тендерів та їхні особливості;
-
поширення комерційних пропозицій серед іноземних клієнтів, торгово-промислових палат та профільних бізнес-асоціацій.
Виходьте назовні – світ чекає!
Офіційні ресурси Міжнародної платформи економічної дипломатії Nazovni:
https://www.facebook.com/nazovni.online?mibextid=ZbWKwL
https://www.facebook.com/DES.MFA.Ukraine/
https://www.linkedin.com/company/nazovni
Email: office@nazovni.online
Оприлюднено 22.04.2024р
Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи
Як держава планує залучити їх до ринку праці?
А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу.
Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.
За інформацією Громадської організації “Доступно UA” більшість пошуківців з інвалідністю навіть не розглядають оголошення, якщо там не вказано, що роботодавець готовий взяти такого фахівця на роботу.
Роботодавець же, зі свого боку, часто не готовий створити інклюзивні умови. Адже побоюється додаткових фінансових витрат, або йому банально бракує знань про те, як облаштувати робоче місце для такого працівника.
Але давайте розвіювати ці стереотипи.
Як залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці?
У серпні 2023 року Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.
Про які суми йдеться? Це до 106,5 тис. грн якщо ми говоримо про осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.
Як отримати компенсацію?
Роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування. Далі він подає заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал Дія та додає копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця. Погодьтеся, десь стільки ж займає офіційне працевлаштування.
Що можна купити?
Перелік допоміжних засобів досить великий. За інформацією Державної Служби зайнятості, частіше за все компенсацію брали для облаштування робочого місця спеціалізованими меблями та фурнітурою, поручнями, для придбання офісних крісел з регулятором висоти сидіння та положення спинки, комп'ютерів та ноутбуків із вбудованими пристроями захисту очей, телефонів, навушників тощо.
Програма має на меті зруйнувати стереотип про те, що для того, щоб облаштувати інклюзивне робоче місце потрібно багато зусиль і часу. У більшості випадків паперова робота займає усього кілька тижнів, а працівнику для роботи може бути достатньо придбати спеціальний стілець, прилаштувати додаткові ручки чи прибрати поріг.
Чому це важливо для країни?
Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.
- Нині більшість фахівців з інвалідністю залишаються осторонь ринку праці, хоча можуть його підсилити, говорить Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки. - Зараз роботодавець бореться за кожного працівника, адже частина пішла служити, хтось вимушено переїхав закордон. Ще більшою потреба у робітниках буде під час відбудови країни. Наше завдання - змінити свідомість українських роботодавців та працівників з інвалідністю. Аби на співбесіді і робітник, і фахівець чітко знали про таку опцію від держави, а інвалідність ні в якому разі не ставала перешкодою для роботи.
А ще ця програма - інвестиція в загальну інклюзивність підприємств, додає Тетяна Бережна. Адже робітник з інвалідністю може змінити місце роботи, а створені умови - залишаться. Міністерство економіки розраховує, що через певний час, завдяки програмі компенсації, більшість українських підприємств будуть інклюзивними.
Чи вистачить коштів?
Цього року в бюджет закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. З початку дії програми (*дані на 1.04.2024) компенсацію отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників. З них 22 працівників з першою групою інвалідності на суму 16,2 млн грн. Зокрема, в 2024 році за цією програмою вже було профінансовано 12,5 млн грн.