Символіка

Символіка міста Благовіщенське затверджена на 36-й сесії міської ради депутатами сьомого скликання 11 вересня 2020 року рішенням №564 «Про герб і прапор міста Благовіщенське та порядок їх використання».

ПОЯСНЕННЯ СИМВОЛІКИ

Місто Благовіщенське (до 2016 року місто Ульяновка) розташоване по обидва береги річки Синиці, яка протікає з півночі на південь. Синій стовп на гербі та прапорі символізує річку Синицю, зелений - то мальовничі береги ріки, а жовтий -то безкраї пшеничні лани.

Прапор міста Благовіщенське створений у відповідності з кольорами та їх послідовністю в гербі міста. Символіка прапора тотожна символіці герба.

• Значення кольорів: жовтий – справедливість, багатство, великодушність;
  • зелений – надія, добробут, воля;
  • синій – лагідність, вірність, духовність.

ОПИС ГЕРБА І ПРАПОРА МІСТА БЛАГОВІЩЕНСЬКЕ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Герб і прапор затверджено рішенням міської ради від 11 вересня 2020 року №564. Герб міста Благовіщенське має форму заокругленого щита, в зображенні у жовтому полі зелений стовп, на якому синій стовп.

Прапор виготовлений в тонах герба та Української палітри.

Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3 складається з вертикальних смуг, співвідношення ширин зазначених смуг 2:1:1:1:2. У його структурі враховано географічні особливості міста.