Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Благовіщенський відділ ДРАЦС інформує

     

Благовіщенським відділом державної  реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі  Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління  Міністерства юстиції ( м. Одеса) проведено робочу зустріч  з начальником відділу юридичного забезпечення та комунальної власності Благовіщенської  міської ради Голованівського району Кіровоградської області  Денисом Гончаруком. 

У ході зустрічі обговорено питання щодо принципу екстериторіальності при державній реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану.

     Розглянуто питання порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Також було розглянуто питання щодо безбар’єрності в Україні та актуальні питання затвердженої Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Наголошено про доступ кожного, в тому числі і осіб з обмеженими можливостями до послуг юстиції.

Благовіщенським відділом державної  реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі  Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління  Міністерства юстиції ( м. Одеса) проведено робочу зустріч  з адвокатом Забуранним  Тарасом Анатолійовичем.

    У ході зустрічі  було розглянуто  порядок виконання рішень про встановлення факту народження ,смерті, реєстрації ( розірвання)  шлюбу особи на тимчасово окупованій  території України. Також  було розглянуто питання   затвердженої Національної стратегії із створення безбарєрного простору  в Україні  на період до 2030 року.

Через військову агресію російської федерації багато громадян України залишилися на окупованій території та потребують допомоги, у тому числі юридичної. Сьогодні поговоримо про те, чи варто вважати законними нормативно-правові акти окупаційної влади і чи мають вони правові наслідки.

Перше, що слід згадати: Україна є суверенною, правовою державою. У нашій країні діє принцип верховенства права. А це значить, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 1, частини перша, друга статті 8, частина друга статті 19 Конституції України).

Крім того, частиною другою та третьою статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» передбачено, що будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території і їхдіяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків. Винятком можна вважати документи, які підтверджують факт:

  • 📌народження;
  • 📌смерті;
  • 📌реєстрації або розірвання шлюбу.

Вони додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану.

Вся відповідальність за порушення державного суверенитету, територіальної цілісності, інших норм і свобод людини, закріплених у Конституції і законах України, покладається на російську федерацію як на державу-окупанта, у відповідності до норм міжнародного права.

Примусове набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України (частини третя, четверта статті 5 цього Закону).

Таким чином, нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків. Причому нікчемність цих актів не підлягає оскарженню та не може бути скасована.

        

16 березня 2023 року Благовіщенським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) проведено робочу зустріч ізначальником служби у справах дітей Благовіщенської міської ради Наталією Футоран та спеціалістом служби у справах дітей Благовіщенської міської ради Людмилою Константиновою. У ході зустрічі було розглянуто порядок виконання рішень судів про позбавлення батьківських прав, а також отримання витягів з ДРАЦС та свідоцтв про народження дітей повторно.

Також було розглянуто питання щодо безбар’єрності в Україні та актуальні питання затвердженої Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Наголошено про доступ кожного, в тому числі і осіб з обмеженими можливостями до послуг юстиції.                    


 

Реєстрація народження  дітей через портал «Дія»

Незважаючи на війну в нашій країні народжується нове покоління.

За 2022 рік Благовіщенським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції  (м. Одеса) було зареєстровано 157 немовлят, 67 дівчаток та 90 хлопчиків, що на 58 більше ніж у 2021 році.

Популярними для дівчаток були такі імена: Софія, Варвара, Вікторія, Поліна, Анна, Аліса; для хлопчиків: Дмитро, Артем, Андрій, Давид, Нікіта.

Рідкісними для дівчаток були імена:Амалія, Євангеліна, Ізабелла, Ніколь, Емілія; для хлопчиків: Савелій, Гордій, Дарій-Ілля, Надар,Леон, Ісамін, Ерік, Натан.

В рамках експериментального проєкту «єМалятко», відділом зареєстровано 89 народжень,окрім державної реєстрації народження, надано наступні послуги;

  • призначення державної допомоги при народженні дитини – 89;
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я – 11;
  •  реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків – 83;
  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому – 48,

Реєстрація народження за допомогою «єМалятко» — це зручно, оскільки за допомогою даного проєкту можливо при поданні заяви замовити усі потрібні послуги для немовляти а саме:

-державної реєстрації народження та визначення походження дитини;

-реєстрації місця проживання;

-призначення допомоги при народженні дитини;

-призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

- внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

-реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;

-видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;

-визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

-внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому;

-надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” за місцем проживання або перебування її отримувача.

Заяву можливо подати через центр надання адміністративних послуг, відділи державної реєстрації актів цивільного стану, онлайн на порталі Дія https://diia.gov.ua/


Про інформування

Міністерство юстиції України у зв’язку зі зверненнями громадян України щодо обрання прізвища, власного імені, по батькові при зміні імені в межах компетенції повідомляє.

Право фізичної особи на ім’я належить до особистих немайнових прав, що встановлені Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ). Складовою права на ім’я є право розпорядження ним, що включає в себе право на зміну імені.

Згідно зі статтею 271 ЦКУ зміст особистого немайнового права становить можливість фізичної особи вільно, на власний розсуд визначати свою поведінку у сфері свого приватного життя.

Частиною другою статті 8 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, яка передбачає право кожної людини на повагу до її особистого і сімейного життя, визначено, що органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Водночас відповідно до частини другої статті 274 ЦКУ обмеження особистих немайнових прав фізичної особи, встановлених ЦКУ та іншим законом, можливе лише у випадках, передбачених ними.

Частиною першою статті 295 ЦКУ встановлено, що фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвищ та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.

Оперуючи поняттями «вільно», «на власний розсуд», ЦКУ передбачає вчинення особою дій за особистим бажанням та у власних інтересах.

При цьому, з урахуванням частин другої, третьої зазначеної статті ЦКУ фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків.

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

Також частиною шостою цієї статті визначені підстави для відмови у зміні імені, а саме: здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом; наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку; офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника; подання заявником неправдивих відомостей про себе.

Згідно з цивільним законодавством зміна імені є актом цивільного стану, що підлягає державній реєстрації в органах юстиції відповідно до закону (частини друга – четверта статті 49 ЦКУ).

Так, правові та організаційні засади державної реєстрації актів цивільного стану визначені Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (далі – Закон).

У свою чергу відповідно до частини другої статті 3 Закону державна реєстрація актів цивільного стану проводиться органами державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до цього Закону, Цивільного та Сімейного кодексів України та інших актів законодавства.

Частинами першою, сьомою статті 16 Закону передбачено, що державна реєстрація зміни імені проводиться лише стосовно громадян України і не тягне за собою внесення змін до актових записів цивільного стану, складених стосовно особи, яка змінила ім’я, та її малолітніх і неповнолітніх дітей, крім передбачених законом випадків, а також повнолітніх дітей.

Загальні підстави для відмови у державній реєстрації актів цивільного стану встановлені статтею 21 Закону, згідно з якою у державній реєстрації актів цивільного стану може бути відмовлено, якщо:

1) державна реєстрація суперечить вимогам законодавства України;

2) державна реєстрація повинна проводитися в іншому органі державної

реєстрації актів цивільного стану;

3) з проханням про державну реєстрацію звернулася недієздатна особа або

особа, яка не має необхідних для цього повноважень.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану на прохання особи, якій відмовлено в державній реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з наявністю однієї з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, повинен викласти причину такої відмови в письмовій формі.

Враховуючи вищевикладене, законодавством не встановлено обмежень щодо обрання громадянином України прізвища, власного імені та по батькові при зміні імені, тому законодавчі підстави для відмови у відповідній державній реєстрації за прикладом «Савчук Яна Василівна» на «Аверіччі Ян Васильович» відсутні.

Перший заступник Міністра Євгеній ГОРОВЕЦЬ          

      


РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ  БЛАГОВІЩЕНСЬКОГО ВІДДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ У ГОЛОВАНІВСЬКОМУ  РАЙОНІ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПІВДЕНННОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ (М.ОДЕСА) 

ЗА  2022 РІК

На сучасному етапі розвитку суспільства велика роль провідника норм чинного законодавства до пересічних громадян належить органам державної реєстрації актів цивільного стану, які виконують  покладені на них завдання у відповідності до Конституції України, Сімейного кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільногостану», Положення про відділи державної реєстрації актів цивільного стану, щодо забезпечення повної і своєчасної державної реєстрації актів цивільного стану, що є надзвичайно важливим фактором з точки зору багатьох, повязаних з ними, юридичних наслідків.

Протягом 2022 року Благовіщенським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління юстиції (м.Одеса)  значна увага приділялась застосуванню нового законодавства при державній реєстрації  народження та шлюбу в умовах воєнного стану. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану також проводив державну реєстрацію розірвання шлюбу, смерті, зміну імені, вносив зміни до актових записів цивільного стану.

За 2022 рік Благовіщенським відділом  державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області  зареєстровано 660 актових записів цивільного стану, у тому числі:

- про народження – 160;

- про смерть – 396;

- пр ошлюб – 99;

- про розірвання шлюбу – 4;

- про зміну імені – 1

За 2022 рік відділом  прийнято :

  • 89 заяв щодо отримання комплексної послуги « єМалятко».
  • 85 послуг - про призначення  державної допомоги  при народження дитини .
  •  11 послуг - внесення  відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів , що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоровя.
  • 83- послуги щодо реєстрації дитини у Державному реєстрі  фізичних осіб-платників податків.
  • 48 послуг -  внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру.

Проставлено відміток про розірвання шлюбу у кількості -  50 .

Складено адміністративних протоколів у кількості - 16.

Всього видано витягів з ДРАЦС – 623 , з низ безоплатних- 581 , платних - 42 .

Внесено змін до актових записів цивільного стану – 89 .

 Зареєстровано народжень  відповідно до ст. 135 СКУ-  22.

Зареєстровано актових записів відповідно до ст. 317 ЦПК- 2.

Підготовлено статей для опублікування -2. 

Розміщено інформацій у сфері ДРАЦС  на вебсайтах  територіальної громади - 18 .

 Складено аналізів – 4 .

Начальник відділу                                                                       Любов БОЙЧЕНКО

_____________________________________________________________________________________________

02 лютого 2023 року начальником Благовіщенського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса),ЛюбовюБойченко проведено семінар і з громадянами Благовіщенської територіальної громади Голованівського району Кіровоградської області про порядок проведення державної реєстрації шлюбу та народження дитини, особливості проведення таких видів державної реєстрації у військовий час. Звернено увагу на необхідність заміни паспорта після зміни прізвища у звязку з реєстрацією шлюбу.

____

Кабінет МіністрівУкраїни 12 серпня 2022 року схвалив Державну стратегію забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року та затверджено операційний план з її реалізації на 2022-2024 роки”.

Основною метою Стратегії є зменшення фактичної нерівності жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства та забезпечення впровадження міжнародних та європейських стандартів рівності.

Повномасштабна війна загострила існуючі проблеми дискримінації та створила нові виклики для різних груп жінок і чоловіків, серед яких: переміщення, втратадоходу, насильство, зокрема сексуальне, повязане з конфліктом, ризики торгівлі людьми, тощо.

У Стратегії закріплено ключові цілі для вирішення цих проблем, а саме:

- ефективне та злагоджене функціонування національного механізму забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків;

- протидія усім формам насильства, включно з насильством, повязаним із конфліктом;

- забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків для розвитку у сферах освіти, охорони здоровя, соціального захисту, культури та спорту тощо;

- забезпечення рівної участі жінок та чоловіків у різних сферах економічної діяльності, що створить підґрунтя для гальмування процесів росту рівня бідності населення, повязаних із агресією російської федерації в Україні.

Стратегія базується як на базових міжнародних документах у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (Цілі сталого розвитку, до 2030 року; Пекінська декларація та платформа дій; міжнародні документи ООН, Ради Європи, ЄС, ОБСЄ; Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок та Факультативного протоколу до неї, відповідних конвенцій Міжнародної організації праці), так і на національних (Національна стратегія у сфері прав людини; Стратегія людського розвитку; Національна економічна стратегія на період до 2030 року; Національна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 рік та інші).

Стратегія має досить багато позитивних проваджень, що допоможуть досягти Україні рівності жінок та чоловіків; результатом реалізації Стратегії має стати застосування системного підходу у провадженні державної політики для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства.


Коли психічний примус стає обставиною невинуватості?

Через військову агресію росії по відношенню до України чимало українців опинилися в окупації. Більшість з них потребують різного виду допомоги, у тому числі юридичної. Зокрема, важливо знати як правильно себе поводити з окупантами, щоб зберегти власне життя і не порушити українських законів.

Вітчизняне законодавство передбачає можливість звільнення від покарання людини, яка заподіяла шкоду правоохоронювальним інтересам, якщо її дії або бездіяльність були вчинені під впливом психічного примусу. Де юридична межа між погрозами застосування насильства до особи та зрадницькими діями?

Про це більш детально

Стаття 40 Кримінального кодексу України регламентує наступне:

  1. Не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.
  2. Питання про кримінальну відповідальність особи за заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам, якщо ця особа зазнала фізичного примусу, внаслідок якого вона зберігала можливість керувати своїми діями, а також психічного примусу, вирішується відповідно до положень статті 39 цього Кодексу.

Пункт 3 статті 39 Кримінального Кодексу України визначає, що особа не підлягає кримінальній відповідальності за перевищення меж крайньої необхідності, якщо внаслідок сильного душевного хвилювання, викликаного небезпекою, що загрожувала, вона не могла оцінити відповідність заподіяної шкоди цій небезпеці.

Що ж таке психічний примус? Під цим терміном Закон “розуміє”:

  1. Погрозу застосування до особи чи її близьких фізичного насильства (погроза позбавити життя, заподіяти тілесні ушкодження, ви­красти особу чи позбавити її волі, вплив на особу за допомогою гіпнозу).
  2. По­грозу заподіяння шкоди іншим правоохоронюваним інтересам (погроза знищити або пошкодити майно, розголосити відомості, що ганьблять особу або її близьких).

Інколи буває, що застосування до особи психічного примусу не позбавляє її можливості ке­рувати своїми діями, а тому психічний примус не завжди визнається обставиною, що виключає злочинність діяння.

Важливо: питання про відповідальність особи, яка заподіяла шкоду, знаходячись на момент вчинення діяння під впливом психічного примусу, коли залишається свобода вибору певного варіанта поведінки, ви­рішується за правилами крайньої необхідності!

До прикладу, не вважається злочином поведінка особи, яка під загрозою за­стосування вогнепальної зброї передає окупантам речі чи інформацію, що є важливими в умовах воєнного стану.

Окремо слід зазначити, що не виклю­чається відповідальність особи, яка примусово вчинила крадіжку під впливом завдання побоїв або загрози спричинення шкоди здоров’ю, коли у неї залишалась можливість вибору варіанта правомірної поведінки при прийнятті рішення про вчинення даного злочину


18 січня 2023 року начальником Благовіщенського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Любовю Бойченко проведено робочу зустріч із завідувачем Благовіщенського сектору УДМС у Кіровоградській області Миколою Гончаруком та головним спеціалістом Благовіщенського сектору УДМС у Кіровоградській області Тетяною Олійник. В ході зустрічі було розглянуто порядок отримання повторно свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян за заявами громадян, поданих безпосередньо до відділу ДРАЦ Стаон-лайн через портал Дія. Також було розглянуто питання щодо безбарєрності в Україні та актуальні питання затвердженої Національної стратегії із створення безбарєрного простору в Україні на період до 2030 року. Наголошено про доступ ожного, в тому числі і осіб з обмеженими можливостями до послуг юстиції.


Інформація:

Про впорядкування відносинз державної реєстрації народження в умовах воєнного стану

 

Електронний апостиль Узбекістан

 

Про інформування Стаття 317ЦПК

 

Інформування щодо виконання Постанови КМУ №168

Щодо направлення листів для ознайомлення з Законами України

 

Щодо внесення змін до АЗЦС в умовах воєнного стану

державна реєстрація шлюбу ;

державна реєстрація шлюбу в умовах воєнного стану;

державна реєстрація шлюбу в умовах воєнного часу;

МІНЮСТ інформує !;

Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях;


 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 вересня 2022 р. № 1053

Київ

 

 

 

 

 Про внесення змін до Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 915 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 52, ст. 2115), зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України                               Д. ШМИГАЛЬ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 вересня 2022 р. № 1053

ЗМІНИ,
що вносяться до
Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені,  по батькові) фізичної особи

1. У пункті 3:

1) в абзаці першому:

після слова подається” доповнити словами “громадянином України                       (далі — заявник) особисто”;

після слів “для виїзду за кордон” доповнити словами , крім випадку, передбаченого абзацом другим цього пункту”;

2) пункт після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:

“Заява щодо зміни прізвища у зв’язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу у судовому порядку, справжність підпису заявника на якій нотаріально засвідчена, може бути подана через представника або надіслана поштою.”.

У зв’язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами третім і четвертим;

3) абзац четвертий викласти в такій редакції:

“Заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи може подаватися ними особисто. Заява одного з батьків, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, може бути подана другим з батьків.”.

2. Пункт 4 після абзацу сьомого доповнити новим абзацом такого змісту:

“письмове зобов’язання заявника, складене у довільній формі, справжність підпису на якому нотаріально засвідчена, про обізнаність заявника щодо встановленої законом відповідальності за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон та інших документів у разі зміни імені (у разі подання заяви через представника або надіслання поштою у випадку, передбаченому пунктом 3 цього Порядку);”.

У зв’язку з цим абзац восьмий вважати абзацом дев’ятим.

3. Пункт 5 після слів “у разі зміни імені” доповнити словами і цифрою “, крім подання заяви через представника або надіслання поштою у випадку, передбаченому пунктом 3 цього Порядку”.

4. Пункт 11 після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:

“подання заяви про зміну імені у спосіб, що не передбачений цим Порядком.”.

У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом восьмим.

5. У пункті 12:

1) абзац перший викласти в такій редакції:

“У разі надання дозволу на зміну імені заявник у тримісячний строк може звернутися особисто для державної реєстрації зміни імені до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва або консульської установи України, які складають актовий запис про зміну імені, або у випадку зміни прізвища у зв’язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу в судовому порядку, — через представника, який діє на підставі нотаріально посвідченої довіреності.”;

2) абзац другий після слів “Якщо заявник” доповнити словами “чи у випадку, передбаченому абзацом першим цього пункту, представник”;

3) в абзацах третьому і четвертому слово “заявником” виключити;

4) абзац п’ятий після слова “право” доповнити словами “, чи у випадку, передбаченому абзацом першим цього пункту, представником подається нотаріально засвідчена копія відповідного документа, що підтверджує таке право”;

5) абзац шостий після слова “заявникові” доповнити словами “чи у випадку, передбаченому абзацом першим цього пункту, представнику”;

6) абзац дев’ятий після слів “Після державної реєстрації зміни імені” доповнити словами “у разі звернення заявника особисто”, а після слів “у паспорті громадянина України” — словами “у вигляді паспортної книжечки”.



 

 


                                          Аналітична довідка

Благовіщенського  відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі  Кіровоградської області  Південно-Східного міжрегіонального управління  Міністерства юстиції  ( м. Дніпро) за 2021  рік.

 

ДОВІДКА  про стан  демографічної обстановки   на території Благовіщенської міської територіальної громади Голованівського  району    Кіровоградської області     за 2021 рік.

Звіт  про  державну  реєстрацію  актів цивільного стану (піврічна, річна) за  2021  рік.

З 1 січня 2021 року українці  змінють “по батькові”

інформаційні постери "е - малятко "  1 2 , 3 , 4


 

 Аналітична довідка

Благовіщенського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління  Міністерства юстиції  (м. Дніпро) за 2020 рік.

Довідка про стан  демографічної обстановки  в районі за 2020 рік.

Зміна по - батькові.

Про затвердження розмірів плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України

 Інформаційний постер єМАЛЯТКО.                   

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь