Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Управління Держпраці у Кіровоградській області

 

 


Оцінка відповідності – кореляційна запорука безпечності нехарчової продукції

Оцінка відповідності:

– підтверджує гарантію введення в обіг продукції для імпортерів та виробників.
Проведення процедури оцінки відповідності дозволяє імпортерам та виробникам переконатися, що їх продукція відповідає вимогам Технічних регламентів. Це допомагає знизити ризики та небезпеки для споживачів і є гарантією безпечного користування (експлуатації) продукції.

– забезпечує достовірну інформацію для споживачів.
Проведення процедури оцінки відповідності гарантує, що інформація про безпеку та якість нехарчової продукції є достовірною. Це дозволяє споживачам свідомо вибирати продукцію та довіряти їй, забезпечуючи захист.

– сприяє міжнародному визнанню та конкурентоспроможності.
Проведення процедури оцінки відповідності за стандартами допомагає виробникам та імпортерам отримати визнання на міжнародному рівні. Це сприяє експорту на зовнішні ринки та підвищує конкурентоспроможність, забезпечуючи їм доступ до нових можливостей та розширення бізнесу.

 

 


Дотримання вимог Технічних регламентів – гарантія безпечності продукції

Вимоги, встановлені Технічними регламентами, спрямовані на запобігання можливим ризикам та небезпекам, пов’язаним з використанням продукції.

Проведення оцінки відповідності та аналіз технічних характеристик продукції дозволяють перевірити наскільки продукція відповідає вимогам Технічних регламентів.

Деталі – в інфографіці

 


 

Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!»

Незадекларована праця – це свідоме ухилення роботодавців і працівників від оформлення трудових відносин з метою отримання тих чи інших переваг за рахунок приховування реальних доходів, отримання соціальних пільг, несплати податків тощо.

Розраховуючи на збільшення прибутків та відсутність зобов’язань обидві сторони трудового договору наражають себе на ризики, про існування яких вони навіть не здогадуються. Для працівників ризиків набагато більше, проте для роботодавця ж вони набагато більше коштують.

На жаль, незадекларована праця залишається поширеним явищем і під час війни, що в свою чергу наносить суттєву шкоду, зокрема і обороноздатності нашої країни.

За найменшими оцінками державний бюджет щороку втрачає від незадекларованої праці біля 100 мільярдів гривень. Ця величезна сума могла б допомогти нашим воїнам захищати Україну і швидше звільняти тимчасово окуповані території.

З метою донесення до всіх громадян інформації про ризики і наслідки незадекларованої праці, правильність оформлення трудових відносин та зміни у законодавстві Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!».

Мета кампанії полягає в інформуванні роботодавців та працівників про вимоги законодавства до оформлення трудових відносин, а також в одночасному здійсненні моніторингу стану додержання вимог законодавства. Такий моніторинг є основою для формування переліків суб’єктів господарювання, які використовують працю без укладення трудових договорів, для подальшого спостереження та реагування.

Наразі інспектори праці здійснюють інформаційні відвідування у сферах торгівлі і організації харчування, одночасно проводиться аналіз динаміки працевлаштування в інших галузях.

Пам’ятайте! Тільки задекларована праця допоможе захистити нашу країну, сприятиме розвитку економіки та зробить наше життя кращим!

Більше інформації на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua.

 

 


Про відзначення Дня охорони праці у 2023 році

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку
28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День
охорони праці.

У 2023 році Всесвітній день охорони праці присвячений безпечному та
здоровому робочому середовищу як фундаментальному принципу та праву на
роботі.

Право на працю у безпечних та здорових умовах праці закріплено
Конституцією України.

Однак, з початком повномасштабної збройної агресії російської федерації
проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, тисячі працівників втратили
можливість працювати у безпечних та здорових умовах праці.

Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому
числі смертельно небезпечних чинників, що призводять до погіршення умов
праці в усіх галузях економіки. Україна несе великі втрати в цій війні і ці
втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

Так, за час збройної агресії російської федерації під час виконання трудових
обов’язків на виробництві постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 - зі
смертельним наслідком.

Окремо наголошуємо, що безпосередньо внаслідок військової агресії, у зв’язку з ракетними обстрілами та дії вибухових предметів під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 711 працівників, з яких 252 особи зі смертельним наслідком.

Наразі Держпраці використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань організації безпечних умов праці. Відповіді на найбільш запитувані питання розміщуються на офіційному веб-сайті служби, на інформаційному порталі pratsia.in.ua та на сторінках у соціальних мережах, перезавантажено сервіс онлайн консультацій «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідають. роботодавців та надають індивідуальні консультації, безпосередньо спілкуються з людьми тощо. Також, на інформаційному порталі рекомендації як працювати безпечно в умовах війни.

Враховуючи зазначене, пропонуємо 28 квітня 2022 року долучитися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві, в мирний час та під час воєнного стану.


 


        У відповідності до Положення про Конкурс Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці організовує і проводить відбірковий тур Конкурсу на регіональному рівні серед учнів середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, у трьох вікових групах: перша група - від 6 до 10 років; друга група - від 11 до 14 років; третя група - від 15 до 18 років. Конкурсні роботи мають висвітлювати тему охорони праці та промислової безпеки.

Конкурс проводиться у два етапи. На першому етапі (з грудня по лютий) згідно з пунктом 6 Положення про проведення Конкурсу територіальні органи Держпраці проводять відбіркові тури в областях. Другий фінальний етап організовує TOB «Редакція журналу «Охорона праці» за участі Держпраці України (березень - квітень).
 

 

 


 Обережно! Падіння!

Понад 30 % усіх нещасних випадків при виконанні   професійних обов’язків викликані падіннями. Банальні з погляду повсякденного використання речі, як поверхня, геометрія робочого простору та взуття потребують постійного контролю.

Падіння на робочому місці бувають 2 видів: падіння на одному рівні переміщення – спотикань про нерівності поверхні або геометрію проходу, прослизання підошви взуття в результаті недостатнього зчеплення з поверхнею;

падіння з поточної поверхні на інший рівень -  при падінні з сходів, як приставних, так і маршових, або при падінні з рівня виконання робіт на нижні поверхи.

Обидва види цих виробничих травм можуть бути запобігти за допомогою організаційних і технічних заходів з охорони праці.

 Проведення не формальних вступних і первинних інструктажів з охорони праці, взаємодія із спеціалістами з охорони праці  повинні бути пріоритетними напрямками організації безпечного пересування працівників

 1. Усі розливи рідин і мокрі поверхні повинні негайно локалізуватися і забиратися. Найнебезпечнішими  є залишкова вологість поверхні, яка з одного боку не може бути ідентифікована візуально, а з іншого боку створює досить слизьку поверхню для падіння.

2. Усі пішохідні доріжки на території та у виробничому приміщенні повинні бути вільні. Будь-яка зміна геометрії звичного маршруту – це потенційна причина виробничої травми.

3. У разі, якщо потрібно доходити до предмета, який знаходиться на деякій висоті, необхідно використовувати безпечну драбину та дотримуватись правил її експлуатації, що встановлені в Правилах охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями. Заборонено використовувати для цієї мети стільці або столи, а тим більше випадкові поверхні і предмети.

4. При перенесенні вантажів необхідно переконатися, що  вантаж не ускладнює   оглядовість. Також занадто важкий вантаж може змінити центр  тяжіння і внаслідок цього значно збільшити шанси падіння.

5. Усі проходи, проїзди і доріжки повинні бути достатньо освітлені, а небезпечні місця на території та у приміщенні огороджені.

6. Завжди необхідно носити  міцне взуття, на неслизькій підошві. Не завжди можливо вплинути на стан поверхні, по якій йдемо, але є можливість вибирати те, що на ногах. Збільшення тертя між підошвою взуття і поверхнею, по якій ви переміщується значно знижує ризик ковзання, а значить травм.

 Для збереження життя та здоров’я працівника, який може впасти з висоти, виконуючи свою роботу, застосовують засоби колективного (огородження, захисні сітки, знаки безпеки, гарне освітлення тощо) та індивідуального захисту (запобіжні пояси; захисні каски; страхувальні канати; запобіжні верхолазні пристрої; уловлювачі з вертикальним канатом; верхолазне спорядження - ЗІЗ).

 Роботодавець повинен забезпечити працівників засобами індивідуального захисту відповідно до Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 29.11.2018   № 1804 та інших галузевих нормативних актів.

ЗІЗ повинні відповідати Технічному регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого Постановою КМУ від  21.08 2019  № 771.

 Працівники без ЗІЗ,  а також якщо вони знаходяться в забрудненому, несправному стані або з простроченими строками  періодичних випробувань до роботи не допускаються.

ЗНАКИ БЕЗПЕКИ

Застосовують відповідно до Технічного регламенту  знаків безпеки і захисту здоров'я працівників, затвердженого Постановою КМУ від 25.11.2009 р.  № 1262 (далі – Технічний регламент).

         Дія цього Технічного регламенту поширюється на знаки безпеки і захисту здоров'я працівників. Ці графічні символи, кольори, світлові або звукові сигнали, словесні або сигнали, подані за допомогою рук:

             встановлюють заборону щодо вчинення небезпечних дій або дій, що можуть спричинити небезпеку;

             дають вказівку щодо здійснення заходів безпеки і/або захисту здоров'я;

             попереджають про наявність ризику чи небезпеки;

             зобов'язують до виконання певних дій для забезпечення  безпеки  і/або  захисту  здоров'я   працівників на робочому місці.

                Кольори, що застосовуються на знаках небезпеки визначені у додатку 3 Технічного регламенту.

                Попереджувальні знаки визначені у додатку 2 до Технічного регламенту

Актуальну інформацію щодо трудових відносин, організації безпечних та здорових умов праці в умовах воєнних (бойових) дій можна отримати:

•             на сайті Держпраці  - https://dsp.gov.ua  ; Інформаційна платформа Держпраці http://pratsia.in.ua

•             на сайті Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області - https://kr.dsp.gov.ua  ;

•             Телеграм-каналі Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області - https://t.me/dergpraci_kr ;

•             на сторінці Фейсбук Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області - https://www.facebook.com/profile.php?id=100068895262951  

•             Також, детальні роз’яснення можна отримати, скориставшись сервісом Держпраці «інтерактивний інспектор» за посиланнями:

https://dsp.gov.ua/main-news/servis-interaktyvnyi-inspektor-prodovzhuierobotu/;

https://kr.dsp.gov.ua/index.php/6250-in21-03-22

«Експлуатація трансформаторних підстанцій та устаткування напругою понад 1000В»

Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадує, згідно п.1.3.1 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів», НПАОП 40.1- 1.21-98, що керівник підприємства зобов’язаний забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів.
Для цього він повинен:
– призначити відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства з числа інженерно-технічних працівників, які мають електротехнічну підготовку і пройшли перевірку знань у встановленому
порядку;
– забезпечити достатню кількість електротехнічних працівників;
– затвердити Положення про енергетичну службу підприємства, а також посадові інструкції і інструкції з охорони праці;
– встановити такий порядок, щоб працівники, на яких покладено обов’язки з обслуговування електроустановок, вели ретельні спостереження за дорученим їм обладнанням і мережами – оглядом, перевіркою дії,
випробуванням і вимірюванням;
– забезпечити перевірку знань працівників у встановлені строки згідно з вимогами «Правил технічної експлуатации електроустановок споживачів» (далі
– ПТЕЕС);
– забезпечити проведення протиаварійних, приймально-здавальних і профілактичних випробувань та вимірювань електроустановок згідно з правилами і нормами (ПТЕЕС);
– забезпечити проведення технічного огляду електроустановок.
Також не слід забувати, що для допуску працівників до робіт з обслуговування та ремонту електроустановок вище 1000В вони повинні пройти попередні (при прийнятті на роботу) та періодичні (протягом трудової
діяльності) медичні огляди відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 року №246 «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».
Згідно статті 21 Закону України №2694 «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин,механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці. Строк дії документів дозвільного характеру на експлуатацію машин,
механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та на виконання робіт підвищеної небезпеки, який закінчився в період дії воєнного стану, автоматично продовжується на період дії воєнного стану і протягом одного місяця після його припинення чи скасування.
Суб’єкти господарювання, які мають установки напругою понад 1000В, згідно пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.11 № 1107«Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або
експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» (із змінами) і пунктів 9 та 11 групи А додатка 2 цього порядку повинні отримати дозвіл на технічне обслуговування устаткування напругою понад 1000В та на роботи в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад1000В. Також відповідно до змін затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 03.02.21 № 77 стосовно пункт 8 групи А роботодавець повинен отримати дозвіл на експлуатацію устатковання напругою понад 1000В. В постанові КМУ від 18 березня 2022 року № 314 про «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» зазначено, що у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі безоплатного подання до органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг декларації про провадженнягосподарської діяльності (далі - декларація), що містить відомості згідно з  додатком 1 , без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг), крім видів господарської діяльності за переліком згідно з  додатком 2 . Також на час воєного стану згідно з Постановою КМУ від 24.03.2022
№357 «Деякі питання виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану» виконання вище перелічених робіт та експлуатація устатковання напругою понад 1000В виконується на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
Суб’єкти господарювання, які набули право на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та/або виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі декларації відповідності
матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці з урахуванням підпунктів 1 і 2 пункту 3 Постанови КМУ від 24.03.2022 №357, не пізніше одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану повинні отримати відповідні дозвільні документи в порядку, строки та на умовах, що передбачені законодавством.
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ
вул. Дворцова, 24, м. Кропивницький, 25006, тел./факс (0522) 32-04-30
http://www.kr.dsp.gov.ua, E-mail:dsp@kr.dsp.gov.ua, zvern@kr.dsp.gov.ua,

Код ЄДРПОУ 39808965

 

 

 

Третій тиждень інформаційної кампанії Держпраці на Кіровоградщині: більше 600 відвідувань роботодавців і близько 300 неоформлених працівників

Фахівці Держпраці на Кіровоградщині з 1 липня, початку інформаційної кампанії «Виходь на світло», спрямованої на попередження нелегальної праці, провели 605 інформаційних відвідувань підприємств та ФОП і виявили 261 неоформленого працівника.

Інспектори відвідали заклади торгівлі, організації харчування, надання послуг, підприємства легкої промисловості, транспорту та сільськогосподарської галузі.

Під час заходів інформаційної кампанії «Виходь на світло»державні інспектори роз’яснюють, як правильно організовувати трудові відносини під час війни, надають консультації, роз’яснюють переваги легальної праці.

Роботодавців найбільше цікавили питання щодо прийому на роботу та звільнення, працівників – виплати заробітної плати, надання відпусток, тривалості робочого часу тощо.

Також фахівці поінформували, що набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», який дозволяє проведення позапланових перевірок з питань виявлення неоформлених трудових відносин та законності припинення трудових договорів.

За наслідками відвідувань з багатьма нелегальними працівниками роботодавці офіційно оформили трудові відносини.

 

Більше про трудові відносини під час війни – на  сайті Держпраці https://cutt.ly/uLmHcli та на інформаційному порталі Служби https://pratsia.in.ua

 

 


Управління застерігає!!!

Неконтрольований видобуток корисних копалин, завдає значної шкоди довкіллю, прискорює руйнування рельєфу місцевості і створює небезпеку для громадян. Випадки несанкціанованого видобутку корисних копалин місцевого значення спостерігаються практично на всій території України, але для здійснення цієї діяльності необхідно мати спеціальний дозвіл на користування надрами.

Тож до компетенції сільських, селищних, міських і районних рад, і рад об’єднаних територіальних громад у сфері регулювання гірничих відносин відноситься у тому числі і здійснення контролю за використанням та охороною надр.

Президентом України підписано закон про посилення відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин в Україні. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин» (№1685-ІХ) прийнятий Верховною Радою 15.07.2021 криміналізує відповідальність за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення.

Документ передбачає посилення кримінальної відповідальності не лише для фізичних, а й для юридичних осіб за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, збільшення штрафів порівняно з діючими нормами та обмеження або позбавлення волі на різні терміни.

Останнім часом мають місце випадки травмування або загибелі людей під час видобутку сировини на так званих «сільських копанках» де місцеві мешканці видобувають корисні копалини для власних потреб (пісок, суглинок), а діти бавляться у піску, але при цьому всі забувають про власну безпеку та самозбереження.

Так 13.07.2022 біля с. Нова Прага жінка 1974 р.н. набирала пісок для побутових потреб на березі ставка. Під час цього стався зсув піщаного грунту і її засипало. На щастя бійці місцевої пожежної команди розкопали завал, врятували громадянку та передали її працівникам швидкої медичної допомоги.

Такі випадки непоодинокі і не завжди подія завершується щасливим порятунком.

Так 14.05.2022 в Рівненській області 11-річний хлопчик бавився в урочищі неподалік села. Хлопчика присипало піском, коли поряд нікого не було. Дитина загинула.

У Харківській області трьох дітей засипало піском у кар’єрі. Двох дітей вдалося врятувати. 8-мирічна дівчинка загинула.

У Львівській області на місцевому кар’єрі стався зсув ґрунту, внаслідок чого екскаватор з машиністом всередині опинилися під горою піску. Чоловік загинув.

Згідно вимог «Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом» - Не дозволяється перебувати у межах призм обвалення на уступах і в безпосередній близькості від нижньої бровки укосу уступу.

З метою застереження від вищеприведених негативних прикладів головам сільських та селищних громад рекомендуємо посилити проводення інформаційно-роз’яснювальої роботи серед населення громад з метою запобігання аналогічним випадкам.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь