Cлужба зайнятості інформує
Оприлюднено 06.06.2023 р
Чи зобов’язаний роботодавець працевлаштувати безробітного, який проходив стажування?
Так, зобов’язаний.
На початку нагадаємо, що відповідно до статті 35 Закону України “Про зайнятість населення” професійне навчання зареєстрованих безробітних здійснюється Державною службою зайнятості, у тому числі, на замовлення роботодавців. Профнавчання у роботодавця може проводитися шляхом індивідуального навчання на робочому місці (на виробництві) чи стажування.
Відповідно до пункту 19 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264, роботодавці зобов’язані протягом 15 календарних днів з дати завершення навчання працевлаштувати безробітних.
Вказане зобов’язання стосується також проведення профнавчання безробітних у закладах освіти, що здійснюється на замовлення роботодавців.
Довідково. Цей матеріал є черговим із низки запитань-відповідей щодо застосування норм вищевказаного Порядку. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook31 травня 2023 рокуhttp://surl.li/hrdbr
Нормативно-правові акти, які регулюють питання організації профнавчання,на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланнямhttp://surl.li/hgkgz
Ви роботодавець і у вас є питання щодо організації професійного навчання задля підвищення якості робочої сили? Чи є інші сфери зайнятості? Звертайтеся, контакти тут https://is.gd/20aDFBПишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 06.06.2023 р
Чи може отримати мікрогрант засновник декількох юридичних осіб?
Нагадаємо, що питання надання мікрогрантів врегульовані Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21червня2022 року № 738 (із змінами, далі - Порядок).
Пунктом 19 Порядку визначені випадки, коли Державний центр зайнятості може відмовити в наданні мікрогранту. Постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 2023 року № 540 (набрала чинності 01 червня 2023 року) внесено зміни до Порядку. У тому числі зміни внесені і до переліку відмов, визначених в пункті 19.
Підставою для відмови, серед іншого, є також випадок, якщо керівник та/або засновник, та/або кінцевий бенефіціарний власник є особою, яка є керівником та/або засновником, та/або кінцевим бенефіціарним власником більше ніж у п’яти (включно) платників податків (такими платниками податків може бути фізична особа-підприємець або юридичні особи).
Зазначений матеріал є черговим із серії матеріалів, що висвітлюють норми застосування постанови № 540 Попередній матеріал розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 02 червня 2023 року, перейдіть за посиланням http://surl.li/hrdal
Проінші зміни щодо отримання мікрогрантів читайтевебсторінці Міністерства економіки України. Для цього перейдіть за посиланням http://surl.li/hertq
Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, де є можливість отримати відповіді на питання сфери зайнятості https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 06.06.2023 р
Що таке QA і як стати тестувальником з нуля?
Ви знаєте хто такий QA Tester або тестувальник програмного забезпечення? Ні? Читайте нижче!
QA Tester – це фахівець, який тестує готове програмне забезпечення на наявність багів та виправляє їх у разі, якщо дозволяють його фахові компетенції. А якщо ні – направляє програмне забезпечення розробнику, який відповідає за частину коду, де тестувальник виявив баги. Сучасний тестувальник програмного забезпечення також контролює якість додатків, над якими працює організація. Сьогодні QA Tester вважається одним із найзатребуваніших на ринку ІТ.
Пропонуємо за сприяння Державної служби зайнятості оволодіти необхідними знаннями, пов’язаними з тестуванням програмного забезпечення.
Де опанувати нові знання? На базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, де 13 червня 2023 рокурозпочинються курси цільового призначення за напрямом «Тестування програмного забезпечення».
Важливо, що навчальний курс з тестування програмного забезпечення передбачає максимум практики. Такий тип навчання допомагає слухачам створити або доповнити свої професійні портфоліо та в подальшому успішно комунікувати із роботодавцем та замовником.
Вимога до претендентів – впевнений користувач ПК та бажання опанування нових знань.
Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне. Для всіх інших –можливе навчання на платній основі.
Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті навчального закладу (http://surl.li/hqsvg) або у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут:https://is.gd/20aDFB
Онлайн-графік формування груп для здобуття професій та інших освітніх програм тут https://is.gd/QuBYnT
Пишіть нам в Telegram - t.me/dcz_kir
Оприлюднено 06.06.2023 р
Нова послуга служби зайнятості в онлайн: подайте заявку на отримання ваучера
Ви маєте професійно-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у Державній службі зайнятості як безробітні, і є бажання зробити ще один крок на шляху до професійного розвитку? Не зволікайте – отримайте ваучер на навчання та за сприяння Державної служби зайнятості опановуйте нові знання!
Віднедавна подати заявку на отримання ваучера можна через Єдиний портал державних послуг Дія чи вебресурс Державної служби зайнятості.
Покрокову інструкцію як отримати послугу і що для цього необхідно зробити, хто може отримати ваучер та за яких умов навчатися, який строк та вартість навчання, найпоширеніші запитання та відповіді на них, а також нормативні документи, які регулюють цей вид професійного навчання – все це на сайті Державного центру зайнятості або наЄдиному порталі державних послуг Дія.
Подавайте заявкуна отримання ваучера.
Необхідно наголосити, що наразі збільшився перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати ваучер на навчання: з 70 до 123.
Суттєво перелік доповнено професіями сфери залізничного транспорту, включені також нові професії будівельної та медичної галузі.
Опанування нового фаху чи підвищення кваліфікації, це про вас? Звертайтеся: наші контакти. Пишіть у Telegram.
Довідково. Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Оприлюднено 02.06.2023 р
Чи потрібно пред’являти документи при перереєстрації безробітного?
Так, потрібно.
Нагадаємо, що з 10 травня 2023 року дієПорядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446 (далі – новий Порядок).
Питання перереєстраціїбезробітного врегульовано пунктом 34 нового Порядкута здійснюється з дня подання відповідної заяви за умови подання/пред’явлення документів та відомостей, визначених у пунктах 18-20 нового Порядку.
Примітки. Перереєстрацією безробітного є поновлення попередньої його реєстрації, якщо після її припинення безробітний не працевлаштувався.
Раніше, перереєстрація безробітного здійснювалась також з дня подання відповідної заяви. Це було визначено пунктом 32 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2018 року № 792(втратила чинність на підставі постанови № 446). Подання чи пред’явлення документів та відповідних відомостей (на відміну від нового Порядку) не було прописано.
Вже зараз ознайомитися з новим Порядком можливо на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/gzecb
Цей матеріал є черговим із серії матеріалів з висвітлення нового Порядку. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook31 травня 2023 року. Перейдіть за посиланням http://surl.li/hoiok
У вас виникають питання з питань працевлаштування, постановки та перебування на обліку? Телефонуйте на «гарячу» лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. : +380665818784 та (0522) 32 17 68
Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB
Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 02.06.2023 р
Готуємось разом до опалювального сезону: навчайтеся, щоб дарувати людям тепло
Пропонуємо за сприяння Державної служби зайнятості оволодіти необхідними знаннями, пов’язаними з теплопостачанням та роботою котелень різного призначення. Навчіться дарувати людям тепло, опанувавши професію«Машиніст-кочегар котельні».
Навчання на кочегарарозпочнеться20 червня цього року. Його проведуть кваліфіковані викладачіЛьвівського центру професійно-технічної освітиДержавної служби зайнятості.
Під їхньою егідою ви ознайомтеся з сучасними технологіями опалення в житлово-комунальній сфері, правилами технічної експлуатації систем теплових установок і мереж, устаткуванням та обслуговуванням.
Крім загальних знань, що важливо, ви отримаєте інформацію про охорону праці, вимоги до загальної організації роботи,виробничу санітарію, пожежну безпеку, правила поведінки при виникненні аварій, прийоми та способи надання долікарської допомоги потерпілим, правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, і багато іншого.
Готуємо саночки з літа! Опалювальний сезон не за горами. Отримуйте сезонну, але стабільну, роботу, опанувавши затребувану професію з Державною службою зайнятості!
Деталі щодо навчання отримуйте у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут:https://is.gd/20aDFB
Орієнтовний графік навчання за професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості на базі Львівського центру професійно-технічної освіти, тутhttp://surl.li/hgrdh
Пишіть нам в Telegram - t.me/dcz_kir
Оприлюднено 01.06.2023 р
Робота на підприємствах в умовах воєнного стану: розкриваємо актуальну тему на курсах
«Особливості роботи на підприємствах в умовах воєнного стану» – курси, що пропонує Державна служба зайнятості тим, кого цікавить сфера трудових відносин і особливості їх організації у період воєнного стану.
Що дізнаються слухачі на таких курсах? Серед важливого: особливості трудових відносин з нефіксованим робочим часом, права найманих працівників, тривалість робочого часу для різних категорій працівників, гарантії для мобілізованих працівників, внутрішньо переміщених осіб, особливості надання різних видів відпусток в умовах війни, призупинення трудового договору: порядок та умови та багато іншого.
Цікаво? Тож, поспішайте, адже стартуємо вже15 червня цього року.
Курси проведуть викладачіЛьвівського центру професійно-технічної освітиДержавної служби зайнятості.
Деталі щодо навчання отримуйте уфахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут:
Пишіть у Telegram - t.me/dcz_kir
Інформацію про інші професії, які можна здобути на базі Львівського центру професійно-технічної освітиДержавної служби зайнятості, тутhttp://surl.li/hgrdh
Бажаєте отримати відповіді на запитання щодо особливостей організації трудових відносин в умовах воєнного стану або щодо змін у трудовому законодавстві? Перейдіть за посиланнямhttp://surl.li/hhocf
Оприлюднено 01.06.2023 р
Які документи подаються суб’єктом малого підприємництва для отримання компенсації?
Дляотримання компенсаціїфактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця роботодавець протягом двох місяців з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного подає до центру зайнятості (розташованого за місцем провадження господарської діяльності) лише заяву про надання компенсації (за встановленою формою).
Заява може бути подана особисто або уповноваженою особою роботодавця до центру зайнятості, або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій чи через електронний кабінет роботодавця з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Це питання врегульоване пунктом 10 Порядку компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 338.
Зазначений матеріал є черговим із серії матеріалів, що висвітлюють норми застосування постанови № 338. Попередній матеріал розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 25 травня 2023 року, перейдіть за посиланням http://surl.li/hnkqk
Ознайомитись з формою заяви можна на вебсторінці Державного центру зайнятостіhttp://surl.li/hgiib
Постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 338 та затверджений нею Порядок за посиланням http://surl.li/gypgf
Ви роботодавець і створюєте нові робочі місця? Чи у вас виникають інші питання сфери зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/eghis Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 31.05.2023 р
Які зміни відбулись у законодавстві з питань підтримки підприємництва?
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” затверджено 3 порядки, що орієнтовані на розвиток бізнесу, зокрема:
- Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу;
- Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства;
- Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.
Зазначимо, що уряд постійно вживає заходи щодо удосконалення процесів надання грантів. Так, менше ніж за рік існування правових порядків до них вже було внесено декілька змін. Інформація про них розміщувалась на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook, слідкуйте за нашим контентом.
Наразі буде йти мова про чергові зміни. Тож постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2023 року № 520 (набрала чинності 26 травня 2023 року) затверджено зміни до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.
Ці зміни, серед іншого, підвищують рівень відповідальності роботодавця щодо його зобов’язання створювати нові робочі місця. Так, в обох порядках визначено, що не розглядаються заяви про надання грантів, які не містять відомості щодо зобов’язання створити певну кількість нових робочих місць (відповідно до вимог кожного порядку).
Довідково. Вирішити питання укомплектування нових робочих місць роботодавці можуть за сприяння Державної служби зайнятості. Детальніше про це тут http://surl.li/hksap
Постанова № 520 на урядовому вебпорталі за посиланням http://surl.li/hhmjj , інша інформація про постанову № 520 тут http://surl.li/hitiz
Оприлюднено 31.05.2023 р
Чи може роботодавець стажувати безробітних на своїх робочих місцях?
Так, може.
Насамперед зазначимо, що відповідно до підпункту 14 пункту 10 Порядкунадання соціальних послуг суб’єктам ринку праці кар’єрними радниками, спеціалізованими кар’єрними радниками, консультантами по роботі з роботодавцями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2023 року № 237, консультант по роботі з роботодавцями забезпечує надання роботодавцям соціальних послуг, у тому числі, підбір та направлення зареєстрованих безробітних для проходження навчання шляхом стажування у роботодавця.
Відповідно до Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24березня 2023 року № 264, професійне навчання безробітних здійснюється на підставі сертифікату, який, серед іншого, дає право на навчання шляхом стажування в роботодавця.
Роботодавець має право проводити шляхом співбесіди або тестування попередній відбір безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання на робочому місці (на виробництві) шляхом стажування перед отриманням ними сертифікатів на навчання.
Строк стажування безробітних визначається індивідуальною програмою стажування і становить від 24 до 160 годин.
Примітка. Наведений матеріал є черговим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм Порядкупрофесійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.Попередній матеріал був розміщений на сторінціКіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 22 травня 2023 року https://is.gd/P4KKMk
З іншою інформацією щодо профнавчання безробітних можна ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятостіhttps://is.gd/mmu25t
Єпитання сфери зайнятості? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kirКіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 31.05.2023 р
Навчання осіб, звільнених з військової служби, за ваучером: чи передбачені преференції щодо його отримання?
Насамперед нагадаємо, що однією з категорій громадян, які мають право на отримання ваучера, є особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України. Ваучер для цих осіб надається до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку та за умови звернення за ним протягом трьох років з дня звільнення. Це врегульовано пунктом 3 частини 1 статті 30 Закону України “Про зайнятість населення”.
Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер (далі – Перелік), затверджений наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040 (набрав чинності 25 травня 2023 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за № 793/39849.
Перелік стосується всіх категорій громадян, що відповідно до статті 30 вказаного Закону мають право на його отримання. Є тільки одне виключення – виключно вищезазначені особи, звільнені з військової служби, мають право на отримання ваучера для навчання за спеціальностями 051 “Економіка” та 073 “Менеджмент”.
Примітки. Ознайомитись з повним текстом Переліку можна на вебсторінці Державного центру зайнятості https://is.gd/6czbRh
Є бажання за сприяння Державної служби зайнятості навчатися за ваучером? Звертайтеся, контакти тут http://surl.li/eghis Пишіть у Telegram t.me/dcz_kir
Оприлюднено 31.05.2023 р
Оприлюднено 31.05.2023 р
Програма «єРобота» діє
Грантова програма єРобота — це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.
- Все про урядову програму «єРобота» за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogrant-vlasna-sprava
- Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей https://www.dcz.gov.ua/storinka/granty-na-stvorennya-abo-rozvytok-vlasnogo-biznesu-uchasnykam-boyovyh-diy-osobam-z
- Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей https://www.dcz.gov.ua/storinka/granty-na-stvorennya-abo-rozvytok-vlasnogo-biznesu-uchasnykam-boyovyh-diy-osobam-z
Оприлюднено 30.05.2023 р
Компенсація за працевлаштування ВПО
Більше 3 тисяч роботодавців вже скористались програмою компенсації за працевлаштування ВПО.
Наразі існують дві програми компенсації за працевлаштування ВПО:
1 під час дії воєнного стану https://is.gd/1bbBH9;
2з числа зареєстрованих безробітнихhttps://is.gd/jHzNwo.
Оприлюднено 30.05.2023 р
Чи припиняється реєстрація безробітного у разі відмови від участі у громадських роботах?
Нагадаємо, що підстави для припинення реєстрації безробітного визначені у статті 45 Закону України “Про зайнятість населення”. Перелік таких підстав не є вичерпним. Відповідно до пункту 17 частини 1 вказаної статті реєстрація безробітного припиняється також з інших підстав, передбачених порядком реєстрації безробітних.
Слід також зазначити, що відповідно до прикінцевих положень цього Закону під час дії воєнного стану Кабінет Міністрів України визначає особливості реєстрації безробітних.
Відповідно до підпункту 1 пункту 32 Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446, центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного з дня другої відмови від громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Таке припинення реєстрації діє тільки під час воєнного стану. Припинення застосовується у разі відсутності підходящої роботи для безробітного.
Довідково. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446 набрала чинності 10 травня 2023 рокуhttps://is.gd/XAlBac
Зазначений матеріал є черговим із серії матеріалів, що висвітлюють норми застосування постанови № 446. Попередній матеріал розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 26 травня 2023 року, перейдіть за посиланням https://is.gd/f2yfxW
У вас виникають питання з питань реєстрації, постановки та перебування на обліку у Державній службі зайнятості? Телефонуйте на «гарячу» лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. : +380665818784 та (0522) 32 17 68 Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 30.05.2023 р
Які зміни відбулися у переліку спеціальностей для навчання за ваучером?
Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджений наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040. Наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за № 793/39849 та набрав чинності 25 травня 2023 року.
Звертаємо увагу, що наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07 вересня 2020 року № 1716 «Про затвердження Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер» втратив чинність.
Наразі, перелік містить 45 спеціальностей (раніше містив 27 позицій). У матеріалі про ваучери (розміщений 25 травня 2023 року https://is.gd/IiLJpQ) вже була розміщена інформація про виключення двох спеціальностей та зміну назв теж двох спеціальностей.
Водночас, до переліку включені, зокрема, спеціальності: 174 “Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка”, 162 “Біотехнології та біоінженерія”, 022 “Дизайн”, 012 “Дошкільна освіта”, 273 “Залізничний транспорт”, 122 “Комп’ютерні науки”, 075 “Маркетинг”, 255 “Озброєння та військова техніка”, 076 “Підприємництво та торгівля”, 242 “Туризм і рекреація”, 263 “Цивільна безпека”.
Ознайомитись з повним Переліком можна на вебсторінці Державного центру зайнятості https://is.gd/6czbRh
Нагадаємо, що категорії громадян, що мають право на отримання ваучера, визначені в статті 30 Закону України “Про зайнятість населення”. До них належать, серед іншого, і внутрішньо переміщені особи працездатного віку (за відсутності підходящої роботи).
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh
Є бажання за сприяння Державної служби зайнятості навчатися? Звертайтеся, контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Telegram t.me/dcz_kir
Оприлюднено 29.05.2023 р
Курси флористики: для тих, хто фонтанує креативними ідеями та має витончений смак
Робота мрії для творчих натур – дарувати естетику та позитивні емоції іншим. Одна з таких професій – флорист. Не маєте необхідних знань? Не проблема! Є бажання розвиватися – навчимо!
06 червня цього року Державна служба зайнятості розпочинає двотижневі курси цільового призначення за навчальною програмою «Декоративно-прикладний дизайн, флористичні технології та види флористичних робіт».
Букети, композиції, панно, колажі – все про види та технології флористичних робітз викладачамиОдеського центру професійно-технічної освіти. Крім того, ви отримаєте знання про сучасні тренди квіткового дизайну, щоб мати змогу створювати композиції з «родзинкою».
Реалізуватися у квітникарстві – гарна ідея! Не проґавте можливість! Адже, пройшовши курси, ви зможете працювати у флористичних салонах, магазинах, дизайнерських студіях, а також започаткувати власну квіткову справу.
Деталі щодо навчання отримуйте уфахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут:https://is.gd/20aDFB
Орієнтовний графік навчання за професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості на базі Одеського центру професійно-технічної освіти, тутhttps://is.gd/Pppvdd
Пишіть нам в Telegram - t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 29.05.2023 р
Реєстрація особи як безробітного під час воєнного стану: чи передбачено пред’явлення додаткових документів?
Так, передбачено.
Додатковимидокументами для реєстрації особи як безробітногоє військово-облікові документи. Це –військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про приписку до призовної дільниці з відміткою про взяття на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або з відміткою про виключення з військового обліку відповідно до статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Пред’явлення таких документів під час воєнного стану та проведення мобілізації передбачено пунктом 18Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446.
Інша інформація щодо реєстрації безробітних на вебпорталі Державноїслужби зайнятості за посиланням https://is.gd/9KkVVc
Примітка. Зазначений матеріал є черговим із серії матеріалів, що висвітлюють норми застосування постанови № 446. Попередній матеріал розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 24 травня 2023 року, перейдіть за посиланням https://is.gd/MAqkl5
У вас виникають питання з питань реєстрації, постановки та перебування на обліку у Державній службі зайнятості?Телефонуйте на «гарячу» лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. : +380665818784 та (0522) 32 17 68 Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 29.05.2023 р
Чи може бути продовжено надання компенсації після звільнення працевлаштованого безробітного?
Так, за певних умов може.
Пунктом 9Порядку компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 18квітня2023 року № 338 (далі – Порядок), передбачено, що у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення дворічного строку з дня працевлаштування з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 36 або пунктом 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, сума виплачених коштів повертається у повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю – у разі працевлаштування особи з інвалідністю), крім випадку, коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості до закінчення дворічного строку.
Якщо інший зареєстрований безробітний працевлаштований на місце звільненого працівника у строк, що не перевищує 60 календарних днів, виплата компенсації зберігається.
Тривалість виплати компенсації та строк працевлаштування обчислюються сумарно з дати працевлаштування першого безробітного, враховуючи строки виплаченої компенсації та перерви між працевлаштуванням безробітних.
Довідково. Зазначений матеріал є черговим в серії матеріалів, що висвітлюють норми Порядку. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 23 травня 2023 року, переглянути його можна, перейшовши за посиланнямhttps://is.gd/tlqc1G
Постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 338 та затверджений нею Порядок за посиланням http://surl.li/gypgf
Ви роботодавець і створюєте нові робочі місця? Чи у вас виникають інші питання сфери зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 29.05.2023 р
Які зміни відбулися у переліку професій та спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер?
Наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за № 793/39849) затверджено Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер. Наказ № 2040 набрав чинності сьогодні – 25 травня 2023 року.
Раніше Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, був затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07 вересня 2020 року № 1716. Наказом № 2040 його визнано таким, що втратив чинність.
Наразі перелік складається із 123 професій та спеціальностей (попередній містив 70 позицій).
Одночасно з доповненням переліку, зроблено наступне:
- виключено 2 спеціальності – 241 “Готельно-ресторанна справа” та 202 “Захист і карантин рослин”;
-змінено назви двох спеціальностей - 227 “Терапія та реабілітація” (попередня назва “Фізична терапія, ерготерапія”) та 125 “Кібербезпека та захист інформації”.
Перелік професій та спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, активний для перегляду на правових вебсторінках, посилання тут https://is.gd/n37IIj
Довідково. Цей матеріал є черговим з низки запитань-відповідей щодо отримання ваучерів на навчання. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 24 травня 2023 року https://is.gd/uNoloo
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh
Категорії громадян, що мають право на отримання ваучера, визначені в статті 30 Закону України “Про зайнятість населення”. До них належать, серед іншого, і внутрішньо переміщені особи працездатного віку (за відсутності підходящої роботи).
Є бажання за сприяння Державної служби зайнятості пройти професійне навчання за професіями, актуальними на ринку праці? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 29.05.2023 р
Збільшено перелік професій для навчання за ваучером: що нового?
Нагадаємо, що наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за № 793/39849 та набрав чинності 25 травня 2023 року, затверджено Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.
Звертаємо увагу, що цим же наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07 вересня 2020 року № 1716, яким раніше був затверджений такий же перелік.
Наразі перелік містить 78 професій (раніше містив 43 професії).
Суттєво перелік доповнено професіями сфери залізничного транспорту. Це, зокрема, професії машиністів електровоза, електропоїзда, тепловоза, монтера колії, оглядача вагонів, помічника машиніста електропоїзда, провідника пасажирського вагона, складача поїздів.
Крім того, до переліку включені професії бетоняра, газорізальника, дорожнього робітника, маляра, машиніста (кочегара) котельні, монтажника санітарно-технічних систем і устаткування, муляра, продавців непродовольчих і продовольчих товарів, молодшої медичної сестри (молодший медичний брат) з догляду за хворими та інші.
Довідково. У Кіровоградській області здобути окремі професії сфери залізничного транспорту можна в ДНЗ “Знам’янський професійний ліцей”. Інформація про умови навчання в ліцеї на його вебсайті за посиланням https://is.gd/F1BUvg
Категорії громадян, що мають право на отримання ваучера, визначені в статті 30 Закону України “Про зайнятість населення”. До них належать, серед іншого, і внутрішньо переміщені особи працездатного віку (за відсутності підходящої роботи).
Цей матеріал є черговим з низки запитань-відповідей щодо отримання ваучерів на навчання. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 25 травня 2023 року https://is.gd/9kKBer
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh
Є бажання за сприяння Державної служби зайнятості навчатися? Звертайтеся, контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Telegram t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 24.05.2023 р
Оберіть професію, яка користується попитом – ставайте касиром
Приваблює робота з людьми? Торгівля – ваше природне середовище? Обираєте професію у сфері обслуговування? Тримайте нашу пропозицію –навчайтеся за сприяння Державної служби зайнятості!
Якраз 05 червня цього рокурозпочинаються курси цільового призначення за навчальною програмою «Касир торговельного залу»на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Його викладачі під час навчання ознайомлять вас з усіма необхідними для касира знаннями: від порядку виконання касових операційдо правил і норм охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.
Всього за тиждень бути «як риба у воді» у роботі касира торговельного залу можливо? Безперечно! Потрібні лише вашебажання та ентузіазм.
Деталі щодо навчання отримуйте уфахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут:https://is.gd/20aDFB
Орієнтовний графік навчання за професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості на базі Одеського центру професійно-технічної освіти, тутhttps://is.gd/Pppvdd
Пишіть нам в Telegram - t.me/dcz_kir
Оприлюднено 24.05.2023 р
Які документи необхідно надати особі з інвалідністю для взяття на облік у центрі зайнятості?
Для взяття особи з інвалідністю на облік у центрі зайнятості як таку, що шукає роботу, необхідно подати наступні документи:
паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або єДокумент (на період воєнного стану);
документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб- платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу), або електронне відображення інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків, у тому числі у формі електронного відображення інформації, що міститься в документах, оформлених із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру (надається у разі відсутності в паспорті громадянина України інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків).
Особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” та “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, подає копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією.
Також за бажанням особою з інвалідністю подається копія індивідуальної програми реабілітації.
Зазначений перелік документів визначений пунктом 4 Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446 (набрала чинності 10 травня 2023 року).
Примітка. Матеріал є черговим із серії матеріалів, що висвітлюють норми застосування постанови № 446. Попередній матеріал розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 23 травня 2023 року, перейдіть за посиланням https://is.gd/T5x7fX
З іншою інформацією щодо вирішення питань зайнятості осіб з інвалідністю можна ознайомитись на вебпорталі Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6Dzt7g
У вас виникають питання з питань реєстрації, постановки та перебування на обліку у Державній службі зайнятості?Телефонуйте на «гарячу» лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. : +380665818784 та (0522) 32 17 68 Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 23.05.2023 р
Професійне навчання безробітних від служби зайнятості
Цифра дня: вже 11 тисяч українців з початку року отримали нові навички та професії завдяки послугам з професійного навчання від Державної служби зайнятості, серед них 550 осіб– жителі Кіровоградщини.
Для зареєстрованих безробітних навчання безкоштовне. Для всіх інших –можливе навчання на платній основі.
Онлайн-графік формування груп у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості http://surl.li/exrnv
Мапа центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості http://surl.li/hdmly
Оприлюднено 23.05.2023 р
Яким способом особа може подати заяву про надання їй статусу безробітного?
Заяву про надання статусу зареєстрованого безробітного особа, яка шукає роботу, може подати під час безпосереднього відвідування центру зайнятості або в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія) чи засобами мобільного додатку Порталу Дія.
Також, за наявності технічної можливості,заява може бути подана в електронній формі – засобами офіційного вебсайту Державного центру зайнятості або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті.
Способи подання заяви про надання їй статусу безробітного визначені пунктом12 Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446 (набрала чинності10 травня 2023 року).
Наразі технічна можливість подання заяви засобами вебсайту Державного центру зайнятості нереалізованаhttps://is.gd/Jxmh4S
Якщо вас цікавить контент реалізації Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, пропонуємо вам щодня відвідувати сторінку Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook, де розміщуютьсяматеріали, що висвітлюють зазначену тематику. Попередній матеріал 22 травня 2023 року, перейдіть за посиланням https://is.gd/uBtJXM
У вас є питання з питань реєстрації, постановки та перебування на обліку у Державній службі зайнятості?Телефонуйте на «гарячу» лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за номерами: +380665818784 та (0522) 32 17 68 Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 23.05.2023 р
Чи може бути відмовлено суб’єкту малого підприємництва у наданні компенсації при працевлаштуванні безробітних?
Так, може бути відмовлено. Але така відмова має бути обґрунтованою.
Пунктом 7 Порядкукомпенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрату розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітнихна нові робочі місця, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 338, встановлено, що компенсація не надається роботодавцю у разі наявності одного з таких випадків:
роботодавець має заборгованість:
- із сплати єдиного внескуна загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- ізсплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
- з виплати заробітної плати;
- перед державним (місцевим) бюджетом понад шість місяців;
до роботодавця застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства або суб’єкт господарювання перебуває на стадії ліквідації.
Довідково. Зазначений матеріал є черговим в серії матеріалів, що висвітлюють положення вказаного Порядку. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 19 травня 2023 року, переглянути його можна, перейшовши за посиланням https://is.gd/E7YkTd
Постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 338 та затверджений нею Порядок за посиланням https://is.gd/CSsvMx
Виникають питання сфери зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 18.05.2023 р.
Чи можуть отримати суб’єкти малого підприємництва компенсацію при працевлаштуванні безробітних з числа осіб з інвалідністю?
Так, можуть.
Суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це передбачено ч. 3 ст.27 Закону України “Про зайнятість населення”.
Компенсація виплачується за рахунок коштів, передбачених на такі цілі у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (у разі працевлаштування особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних).
Слід враховувати, що відповідно до пункту 9 Порядку компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрату розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітнихна нові робочі місця, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 338, виплата компенсації продовжується у разі зняття з працівника інвалідності. Також виплата продовжується, якщо працівнику встановлена інвалідність і він продовжує працювати.
Примітка. Зазначений матеріал є черговим в серії матеріалів, присвячених висвітленню норм вказаного Порядку. Попередній матеріал розміщений на нашій сторінці на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 15 травня 2023 року, перейдіть за посиланням https://is.gd/7pfiTK
Ознайомитись з постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року№ 338можна на урядовій вебсторінціhttp://surl.li/gypgf
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тутhttps://is.gd/20aDFBПишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 18.05.2023 р.
Чи може особа зареєструватися як безробітна засобами Порталу Дія?
Так, може.
Наразі питання реєстрації засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг(Портал Дія)врегульовані Порядком реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (далі- Порядок). Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446, яка набрала чинності 10 травня 2023 року.
Пунктом 12 Порядку визначено, що заява про надання статусу зареєстрованого безробітного подається шукачем роботи особисто, у тому числі, в електронній формі засобами Порталу Дія, з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті.
Примітка. Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2020 року № 307 “Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації, перереєстрації безробітних та призначення виплати допомоги по безробіттю в електронній формі” було визначено, серед іншого, що процедуру реєстрації безробітних за заявами можна здійснювати в електронній формі. Заяви подавались до центрів зайнятості програмними засобами Порталу Дія. Проєкт діяв до 31 грудня 2020 року.
У подальшому, до статті 43 Закону України “Про зайнятість населення” (далі - Закон) були внесені доповнення, якими визначено, що заява про надання особі статусу безробітного може бути подана засобами електронної ідентифікації.Змінами до цієї статті Закону (набрали чинності 29 жовтня 2022 року) визначено, що статус зареєстрованого безробітного надається особі у день подання нею до центру зайнятості особистої заяви (без деталізації щодо електронної ідентифікації). Але на той момент вже діяли прикінцеві норми Закону, що надалиКабінету Міністрів України право визначати під час дії воєнного стану особливості реєстрації безробітних. Такі особливості були визначені урядовою постановою від 19 березня 2020 року № 334.
Також зазначимо, що постановою № 446 визнано такими, що втратили чинність, вищевказані постанови № 307 та № 334. Ознайомитись з урядовою постановою № 446 та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють сферу зайнятості, можна на вебпорталі Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/nZnHV3
Довідково. Цей матеріал є черговим в серії матеріалів, що висвітлюють положення постанови № 446. Перший матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 16 травня 2023 року, перейдіть за посиланням https://is.gd/Kv2c3C
У вас виникають питання з питань реєстрації, постановки та перебування на обліку у Державній службі зайнятості? Телефонуйте на «гарячу» лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. : +380665818784 та (0522) 32 17 68 Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 18.05.2023 р.
Чи може сестра медична підвищити кваліфікацію з використанням ваучера?
Так, може.
Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 березня 2002 року № 117 затверджено Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 78 «Охорона здоров'я». Серед іншого, затверджено кваліфікаційні характеристики сестри медичної. Ці характеристики передбачають періодичне підвищення кваліфікації. Таке підвищення може оплачуватися роботодавцем або самим працівником.
У разі. якщо працівник належить до категорії громадян, яким може бути виданий ваучер, підвищення кваліфікації сестри медичної може бути сплачено Державною службою зайнятості – медсестринство належить до числа спеціальностей, які включені до Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.
Пройти підвищення кваліфікації сестра медична може в закладах освіти, які мають право проводити навчання за ваучером. У Кіровоградській області до таких закладів належать Кіровоградський та Олександрійській медичні коледжі.
Практика роботи свідчить, що майже половина всіх виданих ваучерів по державі видаються для підвищення кваліфікації за спеціальність медсестринство.
Довідково. Цей матеріал є черговим в серії матеріалів про ваучери. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 17 травня 2023 року. Цікаво? Перейдіть за посиланням https://is.gd/7vDncr
Більш детально ознайомитися з умовами навчання в медичних коледжах області можна на їхніх сайтах:
Кіровоградський медичний фаховий коледж імені Є.Й. Мухіна тут https://is.gd/55opjo
Олександрійський медичний фаховий коледж тут https://is.gd/hWLpgW
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh
Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 18.05.2023 р.
Комп’ютерна грамотність: від «чайника» до професіонала
У світі, де людство здійснює політ космічного корабля, а штучний інтелект допомагає підібрати фільм на вечір, є ті, кому соромно зізнатися в своєму невмінні поводитися з комп'ютером. Однак тут немає нічого страшного і вихід є –навчатися! У цьому вам допоможе Державна служба зайнятості, яка пропонує долучитися до курсів цільового призначення за навчальною програмою «Основи комп'ютерної грамотності».
Вони підійдуть і для новачків, і для профі, адже на навчанні завжди можна поглибити вже набуті знання.
Висококласні викладачі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служба зайнятостівже 29 травня поточного року ознайомлять аудиторію з базовими пристроями комп'ютера, специфікою їх роботи, а також методами захисту від шкідливих програм. З досвідченими наставниками ви зможете отримати необхідну базу знань та навичок для комфортної роботи за ПК.
Курси цільового призначення допоможуть вам оволодіти мінімальним набором знань і навичок у роботі на персональному комп'ютері, що стануть вам у нагоді не лише у професійному, а й у повсякденному житті.
Без комп’ютерної грамотності не обійтися аж ніяк! Тому не зволікайте, приєднуйтеся і станьте впевненим користувачем!
Інші навчальні програми та професії, які можна здобути на базі Івано-Франківського центрупрофесійно-технічної освіти Державної служба зайнятості в онлайн-графіку за посиланням https://is.gd/gsQyoj
Якщо вас зацікавила інформація– звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості або найближчої філії обласного центру зайнятості, управління чи відділу філій. Контакти тут: https://is.gd/20aDFBПишіть у Telegram-канал – t.me/dcz_kir
Оприлюднено 16.05.2023 р.
Яка процедура отримання і реалізації ваучера?
Процедуру отримання ваучера можна умовно розділити на декілька кроків.
Першим кроком є вибір особою професії чи спеціальності для навчання. Вибір здійснюється особою самостійно, але з Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07 вересня 2020 року № 1716, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 вересня 2020 року за № 946/35229.
Другим кроком є самостійний вибір закладу освіти для навчання. Інформація про заклади освіти, які проводять навчання за ваучером, розміщена на вебсторінці Міністерства освіти та науки України.
Третім кроком є звернення особи до центру зайнятості, подання заяви та пред’явлення необхідних документів. З цих документів працівник центру зайнятості знімає копії, особа своїм підписом їх засвідчує.
Не пізніше як на 8-й робочий день центр зайнятості приймає рішення про видачу ваучера. Рішення оформляється наказом. Центр зайнятості інформує особу, яка подала заяву, про прийняте рішення протягом 3-х робочих днів з дня його прийняття. Водночас необхідно зазначити, що центр зайнятості може обґрунтовано відмовити у видачі ваучера.
Четвертим кроком є звернення особи до центру зайнятості за безпосереднім отриманням ваучера. Таке звернення має відбутися протягом п’яти робочих днів з дня надходження повідомлення про прийняття позитивного рішення.
Якщо особа з поважних причин, підтверджених документально, не може звернутися у зазначений строк, він може бути продовжений на відповідний період.
П’ятим кроком є укладення договору про навчання між закладом освіти та особою. Такий договір має бути укладено протягом 90 днів після видачі ваучера.
Заклад освіти протягом п’яти робочих днів після укладення договору подає центру зайнятості завірену його копію. Також подається розрахунок вартості витрат на навчання, інші відомості, що стосуються навчання, та відривна частина ваучера з відміткою про прийняття на навчання.
Центр зайнятості здійснює протягом 10-ти робочих днів з дня надходження цих документів оплату навчання.
Заклад освіти інформує центр зайнятості про виконання особою умов договору про навчання протягом його періоду та протягом 10-ти робочих днів після закінчення строку дії договору подає центру зайнятості копію наказу про відрахування особи з закладу освіти у зв’язку із закінченням навчання.
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh
Довідково. Цей матеріал є черговим в серії матеріалів про ваучери. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 11 травня 2023 року. Цікаво? Перейдіть за посиланням https://is.gd/7fe02l
Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB
Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 16.05.2023 р.
Чи можуть отримати суб’єкти малого підприємництва фінансові стимули при працевлаштуванні безробітних?
Так, можуть.
Державна служба зайнятості компенсує суб’єктам малого підприємництва фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітнихна нові робочі місця.
Це передбачено п. 1 Порядку компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрату розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітнихна нові робочі місця. Цей Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 338, яка набрала чинності 21квітня 2023 року.
Слід також враховувати, що відповідно до пункту 7 вказаного Порядку, компенсація надається за умови, що розмір заробітної плати особи за повністю виконану місячну норму праці не нижчий за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом (такий розмір у 2023 році складає 6700 грн).
Постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 338та затверджений нею Порядок за посиланням https://is.gd/h9NUTp
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 16.05.2023 р.
Сучасні технології ведення бухобліку: пропонуємо курси, що гарантують професійний успіх
Ви бухгалтер за освітою і відчуваєте «слабинку» у своїх професійних знаннях? Сьогодні у вас є вибір: залишитись на тому ж місці у професійній сфері, або іти в ногу з часом, здобувати нові знання і приймати активну участь у реформуванні системи бухобліку та звітності.
Як організувати бухоблік на підприємствіта застосувати новітні інформаційні «кейси» та технології у цій сфері? На це запитання є відповідь – навчання за сприяння Державної служби зайнятості, яка пропонує курси цільового призначення «Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності».
Навчання проводитимуть викладачі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості з 29 травня по 09 червня2023 року.
Навчання теорією не обмежується, чимало часу приділено практичним заняттям, під час яких слухачі протестують здобуті навички щодо роботиз найбільш популярними програмами для ведення бухобліку та звітності на підприємстві.
Слухачі, які успішно опанують програму курсу, матимуть змогу максимально оптимізувати свою роботу в фінансовій діяльності, і , завдячуючи автоматизованим системам обліку, зможуть збирати, вводити, обробляти, зберігати, використовувати ефективні методи пошуку та видачі інформації на запити, у т.ч. й керівництва. Отримані знання сприятимуть й упередженню та зведенню до мінімуму виникнення помилок у роботі.
Якщо вас зацікавила інформація про можливість опанування нових знань та професійних компетенцій за сприяння Державної служби зайнятості?Не зволікайте і рухайтесь вперед! Перший крок – це бажання, другий - звернення! Графік формування груп в онлайн-графіку за посиланням https://is.gd/ghSvOv
Цікаво? Телефонуйте! Контакти тут https://is.gd/20aDFBМи є й у Telegram t.me/dcz_kir
Оприлюднено 16.05.2023 р.
Які зміни відбулися щодо процедури реєстрації безробітних?
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446, яка набрала чинності 10 травня 2023 року, затверджено Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (далі – Порядок).
Порядок визначає процедуру реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, філією регіонального центру зайнятості. Порядок регламентує питання відвідування безробітними центрів зайнятості, перереєстрації безробітних, умови дострокового виходу на пенсію зареєстрованих безробітних та питання припинення реєстрації безробітних.
Наголошуємо, шо постановою № 446 визнано такою, що втратила чинність, постановуКабінету Міністрів України від 19 серпня 2018 року № 792“Про затвердження Порядкуреєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу” та урядові постанови, якими внесені зміни до цього порядку реєстрації безробітних.
Обласний центр зайнятості має на меті висвітлюватина сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebookосновні норми Порядку, його відмінності від раніше діючого порядку реєстрації безробітних.
Вже зараз ознайомитися зновим Порядку можливо на урядовій вебсторінці за посиланням https://is.gd/MQv9AC
У вас виникають питання з питань працевлаштування, постановки та перебування на обліку? Телефонуйте на «гарячу» лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. : +380665818784 та (0522) 32 17 68.
Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB
Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 16.05.2023 р.
Чи може роботодавець здійснювати добір працівників з числа безробітних з попереднім їх професійним навчанням?
Так, може.Професійне навчання зареєстрованих безробітних здійснюється Державною службою зайнятості, у тому числі, на замовлення роботодавців. Це врегульовано ст. 35 Закону України “Про зайнятість населення”.
Відповідно до пункту 6Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264, рішення щодо необхідності професійного навчання безробітних приймається, серед іншого, якщо роботодавець замовив організацію профнавчання безробітного в закладі освіти з подальшим йогопрацевлаштування у цього роботодавця.
Водночас нагадаємо, що з метою добору необхідних працівників роботодавець подає до органів Державної служби зайнятості форму звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”. Ця форма затверджена наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22.
Спосіб укомплектування вакансії роботодавець зазначає у таблиці “Основні дані про вакансію(ї)”. Підбір кадрів роботодавець може здійснювати за сприяння Державної служби зайнятості та/або може це робити самостійно.
У разі укомплектування вакансії за сприяння служби, роботодавець заповнює додаток до звітності “Відомості про вакансію(ї)”.
Наведений матеріал є черговим в серії запитань-відповідей щодо застосування нормвищевказаного Порядку. Попередній матеріал цієї тематики був розміщений на сторінці12 травня 2023 року.
Форма звітності № 3-ПН на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/CPffXn
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 16.05.2023 р.
Даєте роботу внутрішньо переміщеним особам? Ви маєте про це знати!
Ви роботодавець і працевлаштовуєте громадян, які внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні отримали статус внутрішньо переміщеної особи?Державна служба зайнятості пропонує вам скористатися урядовою програмою та отримати компенсацію витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб.
Питання отримання такої компенсації врегульоване постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331, якою затверджено порядок, умови, механізм виплати, використання роботодавцем коштів такої компенсації витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та інших джерел, не заборонених законодавством.
Компенсацією скористатися мають право роботодавці за умови працевлаштування внутрішньо переміщеної особи на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом. Загальна тривалість надання такої компенсації 2 місяці з дня працевлаштування особи.
Розмір заробітної плати працівника повинен бути не нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Розмір компенсації складає 6700 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу.
Компенсацією не можуть скористатися роботодавці, які є бюджетними установами (за винятком надавачів соціальних послуг), фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Термін дії програми: на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Якщо вас зацікавила ця інформація і у вас є питання, звертайтеся до філій Кіровоградського обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 16.05.2023 р.
Полтавський військовий коледж чекає на вас: обираємо професійне майбутнє, вступ не за горами
Полтавський військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизаціїі мені Героїв Крут чекає відповідальних, патріотичних та сумлінних.
У 2023 році вступ на навчання цивільної молоді здійснюється за результатами національного мультипредметного тесту або вступних іспитів, обраних на власний розсуд вступника (українська мова,математика; та один предметна вибір: фізика або історія України).
За якими спеціальностями здійснюється підготовка:
- «Комп’ютерні науки»;
- «Телекомунікації та радіотехніка».
Звертаємо увагу, що навчання у коледжі, проживання, харчування, обмундирування – безкоштовні.
На навчання приймаються як юнаки, так і дівчата віком до 30 років. Повний термін навчання в коледжі зараховується як термін проходження строкової військової служби.
Що чекає випускників по закінченню навчання:
- гарантоване працевлаштування випускників (проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України);
- наявність повного «соціального пакету» відповідно законодавства:
- щорічна оплачувана відпустка;
- безкоштовне лікування;
- можливість подальшого навчання;
- можливість стати на житлову чергу і отримання житла від держави або отримання пільгового безвідсоткового кредиту в рамках програми молодіжного кредитування. Крім того, сержанти (випускники) забезпечуються службовим житлом або отримують компенсацію за піднайом житла.
Вас зацікавила ця інформація? Для отримання більш детальної інформації щодо навчального закладу, можна переглянути на сайті
Військовий коледж є й у Телеграм: @VKSS_VITI_bot Пишіть, готові відповісти на будь-які запитання.
Ви стоїте на порозі вибору майбутньої професії, або бажаєте її змінити? Державна служба зайнятості готова вам допомогти! Контакти тут Пишіть у Telegram
Оприлюднено 12.05.2023 р.
У яких закладах освіти може проходити навчання за ваучером?
Відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (із змінами), навчання за ваучером здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на освітню діяльність.
До закладів освіти Кіровоградської області, які проводять навчання за робітничими спеціальностями, належать, зокрема, Піщанобрідський та Олександрійський професійні аграрні ліцеї, Новоукраїнське та Маловисківське професійно-технічні училища, навчально-курсовий комбінат “Аграрник”.
Навчатися за ваучером в закладах фахової передвищої освіти можна у Бобринецькому, Олександрійському та Кропивницькому аграрних коледжах, Кропивницькому будівельному коледжі, Кіровоградському кооперативному коледжі, Олександрійському, Гайворонському та Світловодському політехнічних коледжах, Кропивницькому інженерному коледжі, Кропивницькому коледжі харчування та торгівлі, Компаніївському коледжі ветеринарної медицини, Кіровоградському та Олександрійському медичних коледжах.
Навчатися за ваучером в закладах вищої освіти можна у Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка, Льотній академії, Центральноукраїнському національному технічному університеті, Центральноукраїнському інституті Міжрегіональної академії управління персоналом, Кропивницькому інституті Університету сучасних знань, Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті, Центральноукраїнському інституті розвитку людини, Кропивницькому інституті державного та муніципального управління.
Навчання за ваучером може бути проведено також у закладах освіти за межами області та в переміщених до Кіровоградської області закладах освіти.
Довідково. Цей матеріал є черговим у серії матеріалів про ваучери. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 09 травня 2023 року. Цікаво? Перейдіть за посиланням https://is.gd/IQam2i
Перелік закладів освіти, які мають право здійснювати діяльність на рівнях вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, для навчання в яких може бути виданий ваучер за посиланням https://is.gd/LtO4Vm
За цим же посиланням розміщена інформація про професії та спеціальності, за яким проводиться підготовка.
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
#ДСЗ #Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 12.05.2023 р.
Гранти для ветеранів та членів їх сімей
Гранти для ветеранів та другого із подружжя ветеранів – на що звернути увагу? https://is.gd/g9c8MP
Подати заяву на отримання грантів можна прямо зараз https://is.gd/3F48xH!
Оприлюднено 12.05.2023 р.
Яка тривалість професійного навчання безробітних?
Строкпрофесійного навчання безробітних визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами. Строк такого навчання не може перевищувати 10 місяців. Це питання врегульовано пунктом 17 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 (далі – Порядок).
Обсяг програм підвищення кваліфікації для отримання нових/додаткових компетентностей визначається з урахуванням мети та складності навчання і становить від 30 до 480 годин (від 1 до 16 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи).
Строк стажування безробітних визначається індивідуальною програмою стажування і становить від 24 до 160 годин.
Довідково. Цей матеріал є черговим у серії матеріалів щодо застосування норм Порядку. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережіFacebook 10 травня 2023 рокуЦікаво? Перейдіть за посиланням https://is.gd/hlvhLh
Про організацію навчання безробітних громадян дізнавайтеся на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланнямhttps://is.gd/mmu25t
Є бажання за сприяння Державної служби зайнятості пройти професійне навчання за професіями, актуальними на ринку праці? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFBМи є у Telegram t.me/dcz_kir
#служба_зайнятості#Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 12.05.2023 р.
Педикюрник – професія для тих, хто мріє стати затребуваним у nail-індустрії
Є такі професії сфери послуг, без яких сучасна людина не зможе обійтися. Згодні?Серед них – професія педикюрник!
Чому? Педикюр, постійний догляд за ногами – краща гарантія краси та здоров’я. У поєднанні із загальним гігієнічним доглядом за тілом педикюр поліпшує стан організму, попереджує розвиток захворюваньстоп і пальців ніг.
Тож, якщо вас приваблюєnail-індустрія і ви хочете стати майстром педикюру, тоді вам, безумовно, необхідно здобути якісну спеціальну освіту.
У цьомувам допоможе Державна служба зайнятості, яка 25 травняцього року організовує на базі Одеськогоцентру професійно-технічної освітинавчання за професією «Педикюрник».
Одеський центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості–один з кращих навчальних комплексів для професійної підготовки дорослого населення, оснащений найсучаснішим обладнанням та устаткуванням.
Заклад надає унікальну можливість всім бажаючим освоїти професію, отримати базові знання з педикюрної справи та стартувати в сфері нігтьового сервісу.
Звертаємо увагу, що цей курс навчання не лише для здоров'я і краси, а швидше за все – вимога часу, необхідність для кожного. Майстер нігтьової естетики –це професія, призначена для усіх, хто зацікавлений у своєму успіху.
Професія майстра педикюру є і буде затребуваною ще довгий час.
Чекаємо саме на вас! Долучайтеся!
Інші навчальні програми та професії, які можна здобути тут в онлайн-графіку за посиланням https://is.gd/SAvOg0
Цікаво? Телефонуйте! Контакти тут: https://is.gd/20aDFB Пишіть нам у Telegram - t.me/dcz_kir.
Оприлюднено 11.05.2023 р.
Яка тривалість виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування окремих категорій молоді?
На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 09 травня 2023 року було розміщено матеріал про розмір компенсації, що надається роботодавцям при працевлаштуванні зареєстрованих безробітних з числа окремих категорій молоді.
Зазначимо, що відповідно до частини4 статті 29 Закону України “Про зайнятість населення” загальна тривалість виплати такої компенсації становить не більше 6 місяців (за умови збереження гарантій зайнятості осіб протягом року).
При цьому, відповідно до пункту 22Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, виплата компенсації здійснюється кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного (протягом року).
Для отримання компенсації роботодавець має подати заяву за формою, що є додатком 3 до вказаного Порядку.
Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/nZnHV3
Є питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тутhttps://is.gd/20aDFBПишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
#Електронний_кадровий_клуб#служба_зайнятості
Оприлюднено 11.05.2023 р.
У яких закладах освіти може проходити навчання за ваучером?
Відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 207 (із змінами), навчання за ваучером здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на освітню діяльність.
До закладів освіти Кіровоградської області, які проводять навчання за робітничими спеціальностями, належать, зокрема, Піщанобрідський та Олександрійський професійні аграрні ліцеї, Новоукраїнське та Маловисківське професійно-технічні училища, навчально-курсовий комбінат “Аграрник”.
Навчатися за ваучером в закладах фахової передвищої освіти можна у Бобринецькому, Олександрійському та Кропивницькому аграрних коледжах, Кропивницькому будівельному коледжі, Кіровоградському кооперативному коледжі, Олександрійському, Гайворонському та Світловодському політехнічних коледжах, Кропивницькому інженерному коледжі, Кропивницькому коледжі харчування та торгівлі, Компаніївському коледжі ветеринарної медицини, Кіровоградському та Олександрійському медичних коледжах.
Навчатися за ваучером в закладах вищої освіти можна у Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка, Льотній академії, Центральноукраїнському національному технічному університеті, Центральноукраїнському інституті Міжрегіональної академії управління персоналом, Кропивницькому інституті Університету сучасних знань, Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті, Центральноукраїнському інституті розвитку людини, Кропивницькому інституті державного та муніципального управління.
Навчання за ваучером може бути проведено також у закладах освіти за межами області та в переміщених до Кіровоградської області закладах освіти.
Довідково. Цей матеріал є черговим у серії матеріалів про ваучери. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 09 травня 2023 року. Цікаво? Перейдіть за посиланням
Перелік закладів освіти, які мають право здійснювати діяльність на рівнях вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, для навчання в яких може бути виданий ваучер за посиланням
https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/poslugi/licenzuvannya/perelik-navchalnih-zakladiv-yaki-mayut-pravo-zdijsnyuvati-diyalnist-u-sferi-vishoyi-osviti-ta-profesijno-tehnichnoyi-osviti-dlya-navchannya-v-yakih-mozhe-buti-vidanij-vaucher За цим же посиланням розміщена інформація про професії та спеціальності, за яким проводиться підготовка.
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/feqeq Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
#ДСЗ #Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 11.05.2023 р.
Навчайтеся фермерству та інвестуйте знання у власний бізнес
Створюєте фермерське господарство і цікавитесь як це правильно зробити з урахуванням правових засад? Чи ви вже успішний фермер і бажаєте глибше «пірнути» в організаційно-правові аспекти цієї сфери? Вам донас! Державна служба зайнятості рекомендує курси цільового призначення за навчальною програмою «Організаційно-правові основи створення фермерського господарства».
Коли розпочинаємо? 22 травня 2023 року.
Де? У місті Лева – Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служба зайнятості.
Всі кроки створення фермерського господарства, державна реєстрація та його організаційна діяльність, законодавче підґрунтя функціонування цієї галузі сільського господарствабудуть висвітлені висококваліфікованими викладачаминавчального закладу.
Не зволікайте! Сприяйте розвитку аграрного сектору, розвиваючи своє фермерське господарство! Отримуйте нові знання сфериразом зі службою зайнятості.Чекаємо на курсах!
Інші навчальні програми та професії, які можна здобути на базі Львівського центрупрофесійно-технічної освіти Державної служба зайнятості в онлайн-графіку за посиланням http://surl.li/eruzp
Якщо вас зацікавила інформація– звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості або найближчої філії обласного центру зайнятості, управління чи відділу філій. Контакти тут: https://is.gd/20aDFBПишіть у Telegram-канал – t.me/dcz_kir
Оприлюднено 11.05.2023 р.
Добірка з 7 безкоштовних курсів у сфері ІТ, які допоможуть опанувати нові навички як початківцям, так і професіоналам.
1 Комп’ютерні технології обробки бухгалтерської документації http://scptu.sumy.ua . Початок 15 травня.
2Основи штучного інтелекту (AI) https://cutt.ly/u6sw6mM Початок 16 травня.
3 Advanced C++ and low-level programming https://cutt.ly/X6sySeC Початок 19 травня.
4Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності http://scptu.sumy.ua. Початок 22 травня.
5Product management https://cutt.ly/Y6siyNB Початок 25 травня.
6Machine Learning https://cutt.ly/s6su9kq Початок 25 травня.
7 Використання сучасних систем Autodesk для виробництва на верстатах з програмним керуванням та 3D друку https://profcentre.odessa.uaПочаток 29 травня.
Оприлюднено 09.05.2023 р.
Які документи подаються до центру зайнятості для отримання ваучера?
Для отримання ваучера особа подає до центру зайнятості заяву встановленого зразка та пред’являє комплект документів.
Форма заяви є додатком до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (із змінами).
Документи, що пред’являються, складаються з двох блоків.
Перший блок це документи, які пред’являються всіма категоріями осіб – отримувачів ваучерів.
До цих документів належать паспорт громадянина України та документ про професійну (професійно-технічну) або фахову передвищу, або вищу освіту. Якщо оригінал документа про освіту втрачено, може бути пред’явлено його дублікат. Також, за наявності, може бути пред’явлено єДокумент про освіту.
Також обов’язково пред’являється документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Якщо особа через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідному контролюючому органу, то пред’являється відмітка в паспорті громадянина України про це.
Другий блок документів залежить від категорії отримувача ваучера.
Так, особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш, як 15 років, пред’являють трудову книжку або її дублікат. Або ж можуть бути пред’явлені відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Довідково. Цей матеріал є черговим в серії матеріалів про ваучери. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 05 травня 2023 року. Цікаво? Перейдіть за посиланням https://is.gd/684pgp
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
#ДСЗ #Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 09.05.2023 р.
ПрАТ «Металит» потребує працівників
Слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, формувальник машинного формування, обрубувач, плавильник металу та сплавів, стрижневик машинного формування, стрижневик ручного формування. Саме такі вакансії пропонує шукачам роботи ПрАТ «Металит» – підприємство, яке займається литтям чавуну.
Який графік роботи та яка заробітна плата за вакансіями, дивіться нижче:
● Заробітна плата від 7000 грн до 10000 грн;
● Працювати за індивідуальним графіком;
Вимоги до кандидатів: без досвіду роботи.
Є бажання поспілкуватися з представником роботодавця і дізнатися інші деталі, що пов'язані з функціональними обов’язками працівників та графіком роботи, а також визначення перспектив подальшого працевлаштування?
Завітайте на мініярмарок вакансій, який на замовлення роботодавця організовує Кропивницька філія Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Коли відбудеться? 15 травня 2023 року о 10.00 год.
Де? м. Кропивницький, вул. Євгена Маланюка, 15, ІІ поверх, каб. 202
Деталі за телефоном (0522) 24 07 91
Оприлюднено 09.05.2023 р.
У якому розмірі надається роботодавцям компенсація за працевлаштування окремих категорій молоді?
Нагадаємо, що 29 квітня 2023 року набрали чинності норми Закону України “Про зайнятість населення” та Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановоюКабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, в частині надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних щодо окремих категорій молоді. До цих категорій належать особи:
віком до 25 років, що сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
віком до 35 років, при працевлаштуванні на перше робоче місце;
звільнені із строкової або альтернативної служби, при працевлаштуванні на перше робоче місце після такого звільнення.
Відповідно до частини 4 статті 29 вказаного Закону та пункту 6 зазначеного Порядку роботодавцю, який за направленням філії обласного центру зайнятості працевлаштовує зареєстрованого безробітного вищенаведених категорій, компенсуються 50% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виплати, за відповідну особу на місяць.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” (ознайомитись з його текстом можна на парламентській вебсторінці) розмір мінімальної заробітної плати складає 6700 грн.
Тож, розмір компенсації за 1 місяць за 1 особу складає 3350 грн.
Закон України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” за посиланням
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
#Електронний_кадровий_клуб#служба_зайнятості
Оприлюднено 08.05.2023 р.
ДАТУ ВИПЛАТИ ЩОРІЧНОЇ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ВЕТЕРАНАМ ЗМІНЕНО
Як було раніше:
Щороку 5травня ветеранам війнита жертвам нацистських переслідувань виплачувалася разова грошова допомога. Цясоціальна підтримка передбачена Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їхсоціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”. Порядок виплати грошової допомоги таїїрозмір визначає Кабінет Міністрів України вмежах бюджетних призначень, установлених Законом України про Державний бюджет.
Цього року:
Така виплата здійснюватиметься доДня Незалежності України – тобто 24серпня, відповідно до ухваленого 20березня 2023 року Закону України “Про внесення змін додеяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань”
Які категорії осіб мають право на цю грошову допомогу?
- учасники бойових дій таособи, прирівняні до них;
- особи зінвалідністю внаслідок війни;
- учасники війни;
- постраждалі учасники Революції Гідності;
- члени сімей, зазначені впункті 1статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, атакож дружини (чоловіки) померлих осіб зінвалідністю внаслідок війни, які неодружилися вдруге, тадружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних зажиття особами зінвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва тазінших причин, які неодружилися вдруге;
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- колишні неповнолітні (яким намомент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною таїї союзниками в період Другої світової війни, атакож діти, які народилися взазначених місцях примусового тримання їх батьків;
- колишні малолітні (яким намомент ув’язнення не виповнилося 14років) в’язні концентраційних таборів, гетто таінших місць примусового тримання, визнані особами зінвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин;
- колишні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Другої світової війни; особи, які були насильно вивезені на примусові роботи натериторію Німеччини або їїсоюзників, щоперебували устані війни зколишнім Союзом РСР, або натериторії окупованих Німеччиною інших держав; діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби знаціонал-соціалістським режимом утилу ворога, яких у зв’язку з патріотичною діяльністю їхбатьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням;
- дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю, зазначених устатті 6-2 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”, атакож дружини (чоловіки) померлих інших жертв нацистських переслідувань, визнаних зажиття особами зінвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва тазінших причин, які неодружилися вдруге.
Олена РОМАНЧЕНКО,
заступник начальникаголовного управління
Пенсійного фонду України Кіровоградській області
Оприлюднено 05.05.2023р
Для навчання за якими професіями може бути виданий ваучер?
Особа, яка отримує ваучер, самостійно здійснює вибір професії чи спеціальності для свого навчання. Це передбачено ст. 30 Закону України “Про зайнятість населення”.
Такий вибір здійснюється з Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, який наразі затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07 вересня 2020 року № 1716, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 вересня 2020 року за № 946/35229.
До переліку входять робітничі професії та спеціальності, за якими здобувається вища освіта.
До робітничих професій відносяться, у тому числі, професії водія навантажувача, верстатника широкого профілю, електрогазозварника, кондитера, кухаря, монтажника гіпсокартонних конструкцій, монтажника систем утеплення будівель, налагоджувальника с/г машин та тракторів, робітника фермерського господарства, охоронника, слюсаря-сантехніка, тракториста, швачки.
До спеціальностей рівня вищої освіти відносяться, у тому числі, автомобільний транспорт, ветеринарна медицина, агрономія, готельна та ресторанна справа, медсестринство, харчові технології, будівництво та цивільна інженерія, інженерія програмного забезпечення, кібербезпека, психологія, професійна освіта. Ваучер можливо отримати для здобуття кваліфікацій вчителів математики, фізики, хімії, української мови і літератури в сфері середньої освіти.
Довідково. Цей матеріал є черговим з низки запитань-відповідей щодо отримання ваучерів на навчання. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 03 травня 2023 року, https://is.gd/hY4Qnt
Все про ваучер, а також перелік професій та спеціальностей, за якими можна навчатися за ваучером, на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
#ДСЗ #Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 05.05.2023р
Яка тривалість виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування особи, що перебуває у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців?
Загальнатривалість виплати компенсації при працевлаштуванні особи, яка перебуває у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців, становить 12 місяців. Це врегульовано частиною 1 статті 26-1 Закону України “Про зайнятість населення”.
Водночас, відповідно до пункту 20Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, виплата компенсації здійснюється кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного (протягом 2-х років).
Для отримання компенсації роботодавець має подати заяву за формою, що є додатком 1 до вказаного Порядку.
Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124https://is.gd/nZnHV3
Є питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
#Електронний_кадровий_клуб#служба_зайнятості
Оприлюднено 04.05.2023р
У якому розмірі надається роботодавцям компенсація за працевлаштування осіб, що перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців?
Роботодавцям, які за направленням філії обласного центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних (що перебувають у такому статусі понад 6 місяців), компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску.
Зазначений розмір компенсації визначений частиною 1 статті 26-1 Закону України “Про зайнятість населення” та пунктом 5Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (у частині зазначеної категорії безробітних ці нормативно-правові акти набрали чинності 29 квітня 2023 року).
Довідково.Мінімальний страховий внесок визначається відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”. Ним є сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір єдиного внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Наразі це добуток 6700 грн та розміру єдиного внеску величиною 22% - 1474 грн. Відповідно подвійний його розмір – 2948 грн.
Закон України “Про зайнятість населення”за посиланням https://is.gd/GOwNOdЄ питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 04.05.2023р
За яких умов не може бути виданий ваучер?
Процедурні питання видачі ваучерів врегульовані Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (зі змінами).
Ваучер видається Державною службою зайнятості одноразово. Відповідно, якщо особа вже раніше отримала ваучер, то повторна його видача є недопустимою.
Ваучер не може бути виданий особі, яка не має професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.
Ваучер не може бути виданий особі, які зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна.
Також ваучер не може бути виданий особі, які проходила протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Законодавство передбачає також окремі вимоги, за яких може бути виданий ваучер, що стосуються певних категорій осіб. Так, внутрішньо переміщена особа може отримати ваучер, якщо вона є особою працездатного віку та якщо на ринку праці відсутня для неї підходяща робота.
Довідково. Цей матеріал є черговим в серії матеріалів про ваучери. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 01 травня 2023 року. Цікаво? Перейдіть за посиланням https://is.gd/684pgp
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
#ДСЗ #Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 02.05.2023р
Чи зміниться мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 1 травня поточного року?
Ні, не зміниться. Наразі мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 650 грн. Проте на період дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення, мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1000 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 року № 383, що набрала чинності 27квітня 2023 року, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 та продовжено термін дії карантину до 30 червня 2023 року (до змін термін дії карантину закінчувався 30 квітня 2023 року).
Відповідно змінюються і строки дії мінімального розміру допомоги по безробіттю. Тож, з 01 травня 2023 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю будестановити 1000 грн.
Довідково. Ознайомитись з постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08 квітня 2020 року № 217, якою встановлено мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину за посиланнямhttps://is.gd/vcFxse
Є питання щодо виплати допомоги по безробіттю? Телефонуйте на «гарячу лінію» Кіровоградського обласного центру зайнятості +380689001132 або +380934787082
#служба_зайнятості#Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 02.05.2023р
Які норми законодавстваз питань надання роботодавцям компенсацій набрали чинності 29 квітня 2023 року?
Нагадаємо, що Законом України від 21 вересня 2022 року № 2622-IX“Про внесення змін до деяких законодавчихактів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” внесено зміни до низки законодавчих актів, у тому числі до Закону України “Про зайнятість населення”.
З метою реалізації положень Закону України від 21 вересня 2022 року № 2622-IXКабінетом Міністрів України прийнято низку постанов. Зокрема, урядовою постановою від 10 лютого 2023 року № 124 затверджено Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних. Зазначена постанова набрала чинності 16 лютого 2023 року, крім окремих її норм.
Ці норми, як і окремі положення Закону України “Про зайнятість населення”, стосуються компенсацій роботодавцям за працевлаштування зареєстрованих безробітних, які перебувають у статусі безробітного понад 6 місяців та окремих категорій молоді, зокрема, це особи:
віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
віком до 35 років – при працевлаштуванні на перше робоче місце;
звільнені із строкової або альтернативної служби – при працевлаштуванні на перше робоче місце після такого звільнення.
У частині компенсацій щодо цих категорій безробітних постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 набрала чинності 29 квітня 2023 року. Текст постанови на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/nZnHV3
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 02.05.2023р
Які категорії громадян мають право на отримання ваучера?
Відповідно до частини 1 статті 30 Закону України “Про зайнятість населення” на одноразове отримання ваучера мають право працюючі особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років. Це право гарантується особам до досягнення ними загального пенсійного віку.
Також право на отримання ваучера мають:
- окремі категорії непрацюючих осіб, які не зареєстровані як безробітні у Державній службі зайнятості. Таке право гарантується, якщо для цих осіб відсутня підходяща робота. До цих категорій належать внутрішньо переміщені особи працездатного віку та особи з інвалідністю;
- колишні військові. Це, зокрема: особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ та інших правоохоронних та спеціальних структурах. Ці особи мають бути звільнені зі служби у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними загального пенсійного віку. Строк вислуги має бути не менше 10 років. Ваучер видається, якщо ці особи не набули права на військову чи спеціальну пенсію;
- особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Ці особи мають право на отримання ваучера до досягнення ними встановленого загального пенсійного віку, за умови звернення за отриманням ваучера протягом трьох років з дня звільнення;
- особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Ваучер видається таким особам після їх звільнення з полону;
- особи, які у період воєнного стану в Україні під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних дій та у період здійснення воєнних дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам. Ці особи повинні мати відповідні рекомендації в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.
Довідково. Цей матеріал є черговим з низки запитань-відповідей щодо отримання ваучерів на навчання. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 26 квітня 2023 року.
З положеннями частини 1 статті 30 Закону України від 21 квітня 2022 року № 2622-IX та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють сферу зайнятості, розміщені на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/nZnHV3
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 02.05.2023р
Яка максимальна вартість професійного навчання оплачується безробітному за сертифікатом у 2023 році?
Відповідно до пункту 11Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264, сертифікатом на навчання гарантується оплата закладу освіти вартості навчання безробітного у розмірі, що не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня поточного року.
Станом на 01 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2684 грн. Відповідно вартість навчання за сертифікатом в 2023 році не може перевищувати 26840 грн.
Довідково. Цей матеріал є черговимз низки запитань-відповідей щодо застосування норм порядку профпідготовки. Перший матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 30 березня 2023 року (http://surl.li/gpfof), попередній 26 квітня2023 року.
Постанова Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 та затверджений нею Порядок розміщений на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/fwsdm
Є бажання за сприяння Державної служби зайнятості пройти професійне навчання за професіями, актуальними на ринку праці? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram t.me/dcz_kir
#служба_зайнятості#Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 02.05.2023р
Одеса запрошує на навчання: які професії пропонує, читайте нижче!
Адміністратор та покоївка– професії, навчання за якими вже стартує 3 травня цього року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Запитаєте, яка тривалість навчання? Адміністратор – 5,5 міс.,покоївка – 2,5 міс.
Що гарантує безробітним навчання за сприяння служби зайнятості Підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та гарантоване працевлаштування.
Які вимоги до слухачів? Цілеспрямованість та бажання навчатися!
Виникають думки аби щось змінити у своєму професійному житті, адже ваша професійні компетенції за здобутим фахом не є затребуваними на ринку праці? Реалізовуйте себе і не зупиняйтесь на досягнутому! У вас є реальна можливість освоїти новий фах за сприянням Державної служби зайнятості!
Нагадаємо, що для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне. Для всіх інших можливе навчання на платній основі.
Інформація про інші навчальні програми та професії, які можна здобути на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, в онлайн-графіку за посиланнямhttps://is.gd/SAvOg0
Вас зацікавила інформація про сприяння служби зайнятості у підвищенні професійних компетенцій? Телефонуйте, контакти тут: https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.
Оприлюднено 27.04.2023 р
Станьте професійним фахівцем у сфері фінансів: зробіть перші кроки
Маєте високий рівень математичних (рахункових) здібностей? Здатність до аналізу та синтезу? Любите роботу з документами та цифрами? Опануйте професію «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних» разом з викладачами Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.Навчання розпочинається 3 травня поточного року.
Здійснювати облік товарно-матеріальних цінностей, відображати в бухгалтерській документації рух товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів, приймати первинну документацію, вести бухгалтерський облік майна, господарських операцій і зобов’язань, проводити інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів, здійснювати реєстрацію документів бухгалтерського обліку– це неповний перелік умінь, які ви отримаєте на цьому навчанні.
Які ви матимете перспективи?Професія відзначається високою популярністю, адже фахівці цієї сфери залишаються найбільш затребуваними на ринку і працюють практично у всіх галузях господарства, сфери послуг, фінансових установах. Досвідчені представники професії, постійно підвищуючи свою кваліфікацію, стають аудиторами, фінансовими директорами, директорами з економіки та фінансів, або відкривають власний бізнес – аудиторську чи консалтингову фірму.
Долучайтеся! За 8,5 міс.ви станете «асом» в цифрах, таблицях, балансах та рахунках з Державною службою зайнятості
Інформація про інші навчальні програми та професії, які можна здобути на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, в онлайн-графіку за посиланням https://is.gd/SAvOg0
Якщо вас зацікавила інформація? Телефонуйте, контакти тут: https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.
Оприлюднено 27.04.2023 р
Яка максимальна вартість ваучера встановлена на 2023 рік?
Вартістьваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом. Це визначено статтею 30 Закону України “Про зайнятість населення”.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в поточному році визначеноЗаконом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Станомна 01 січня 2023 року він становить 2684 грн (стаття 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2023 рік”). Зазначаємо, що наразі цей розмір визначений до кінця року.Отже, вартість ваучера не може перевищувати у 2023 році 26840 грн.
Ознайомитись зтекстом Закону України “Про зайнятість населення”можна на вебсторінці Державного центру зайнятостіhttps://is.gd/Ax1daF
Довідково. Цей матеріал є другим в низці матеріалів про ваучери. Перший матеріал розміщено на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 26 квітня 2023 року.
Якщо вас зацікавила можливість отримання ваучера на навчання або підвищення кваліфікації, слідкуйте за новинами, що розміщуються тут http://surl.li/gpfcz
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRhЄ бажання навчатися за сприяння Державної служби зайнятості та опановувати нові знання? Слідкуйте за онлайн графіком формування груп https://is.gd/TIB1ax
Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB
Пишіть у телеграмhttps://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 27.04.2023 р
Які норми законодавства про зайнятість населення наберуть чинності 29 квітня 2023 року?
Нагадаємо, що 29 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року № 2622-IX“Про внесення змін до деяких законодавчихактів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці”. Окремі його положення набрали чинності 29 січня 2023 року, деякі норми наберуть чинності 29 квітня 2023 року, а окремі його норми не є чинними під час дії воєнного стану.
У частині, що стосується змін до Закону України “Про зайнятість населення”, з 29 квітня 2023 року наберуть чинності зміни, якими цей Закон доповненостаттею 26-1 “Сприяння зайнятості зареєстрованих безробітних” та викладено в новій редакції статтю 29, яка буде мати назву “Розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності молоді”.
Ці зміни стосуються питань надання роботодавцям компенсацій при працевлаштуванні осіб, що перебувають у статусі зареєстрованих безробітних понад 6 місяців, та окремих категорій молоді (віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців; віком до 35 років при працевлаштуванні на перше робоче місце; звільнених із строкової військової або альтернативної служби при працевлаштуванні на перше робоче місце (після такого звільнення)). Також удосконалюються норми законодавства, які передбачають проходження здобувачами професійної та вищої освіти стажування у роботодавців.
Текст Закону України від 21 квітня 2022 року № 2622-IX та інші нормативно-правові акти, що регулюють сферу зайнятості, розміщені на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/nZnHV3
Є питання сфери зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram t.me/dcz_kir
#служба_зайнятості#Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 27.04.2023 р
На Кіровоградщині є потреба у керівниках
Наразі в Кіровоградській області є попит на працівників, які займатимуть керівні посади. Роботодавці пропонують вакансії із заробітною платою до20 000 гривень. А саме: керуючий фермою, заступник начальника відділу, заступник директора, начальник відділення зв'язку, начальник складу (паливно-мастильних матеріалів, матеріально-технічного та ін.), начальник гаража, начальник цеху, начальник (керуючий) їдальні, керівник музичний, керівник художній, начальник відділу поштового зв'язку, та інші.
Інформацію про попит на робочу силу/вакансіїроботодавці подали до Кропивницької, Новоукраїнської, Олександрійської, Голованівської філій Кіровоградського обласного центру зайнятості, Знам’янського та Світловодського управління філій, Гайворонського, Олександрівського та Новомиргородського відділів філій.
Якщо ви амбітна людина, маєте лідерські якості і бажаєте реалізуватись яккерівник?Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://is.gd/20aDFBМи є у Telegram - t.me/dcz_kir.
Нагадаємо, що Державна служба зайнятості має можливість здійснити професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації безробітних громадян за професіями, затребуваними на ринку праці.
Оприлюднено 26.04.2023 р
Що таке ваучер і з якою метою він видається?
Ваучером є документ, що дає особі право на проходження одного з видів професійного навчання. Таким навчанням може бути перепідготовка за робітничою професією, спеціалізація чи підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.
Або ж ваучер дає особі право на підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю. Ваучер дає особі право на підготовку на наступному рівні освіти, крім третього освітньо-наукового чи освітньо-творчого рівня вищої освіти.
Ваучер гарантує особі оплату її навчання центром зайнятості.
Право на одноразове отримання ваучера в Державній службі зайнятості для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці мають окремі категорії громадян.
Слід зазначити, що зареєстровані безробітні не мають права на отримання ваучера. Але це не позбавляє їх права на проходження професійного навчання. Навчання безробітних проводиться на підставі відповідного сертифіката.
Правові підстави видачі ваучерів регулюються статтею 30 Закону України “Про зайнятість населення”. Процедурні питання видачі ваучерів врегульовані Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (зі змінами).
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh
Є бажання навчатися за сприяння Державної служби зайнятості та опановувати нові знання? Слідкуйте за онлайн графіком формування груп http://surl.li/cbiig
Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB
Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 26.04.2023 р
Який документ дає право безробітному на професійне навчання?
Документом, що дає зареєстрованому безробітному право на професійне навчання в закладах освіти, які надають освітні послуги, або індивідуальне навчання на робочому місці (на виробництві) чи стажування у роботодавця, є сертифікат на навчання.
Відповідно до пункту 10 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264, сертифікат на навчання видається безробітному філією обласного центру зайнятості (за місцем реєстрації особи). Форма сертифіката є додатком до вказаного Порядку.
Примітка. Наведений матеріал є черговим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм порядку профпідготовки. Перший матеріал був розміщений на сторінці 30 березня 2023 року, попередній – 24 квітня 2023 року.
З постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 та формою сертифіката можна ознайомитися на вебсторінці Державного центру зайнятості https://is.gd/0wknoX
Є бажання пройти професійне навчання за професіями, актуальними на ринку праці? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram t.me/dcz_kir
Оприлюднено 25.04.2023 р
Які зміни відбулись у законодавстві з питань діяльності посередників у працевлаштуванні за кордоном?
Нагадаємо, що 17 квітня 2023 року на нашій сторінці під рубрикою #Правовий_порадник_посередника було розміщено матеріал про зміни у законодавстві з питань працевлаштування за кордоном. Ці зміни відбулися внаслідок прийняття парламентом Закону України від 20 березня 2023 року № 2982-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном” (набере чинності 14 жовтня 2023 року). Як було зазначено, вказаний Закон має два головних спрямування – посилення захисту прав трудових мігрантів та заміна системи ліцензування посередництва у працевлаштуванні за кордоном на оновлене ведення переліку суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Щодо другого питання інформуємо про наступне.
Чинне законодавство передбачає, що діяльність суб’єктів господарювання з посередництва у працевлаштуванні за кордоном підлягає ліцензуванню (органом ліцензування є Міністерство економіки України). На період воєнного стану нові суб’єкти господарювання розпочинають таку діяльність на підставі декларації, що подається до Мінекономіки.
Змінами, внесеними до Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”, з переліку ліцензованих видів діяльності вказане посередництво виключається. Але зазначене не призведе до безконтрольного провадження такого суспільно значущого виду діяльності. З існуючої системи ведення переліку 3-х видів діяльності (посередництво у працевлаштуванні за кордоном, трудовий лізинг та посередництво у працевлаштуванні в Україні) посередництво за кордоном відокремлюється. Такий перелік буде окремо вестися Мінекономіки. Включення до цього переліку буде здійснюватися на підставі поданої до Мінекономіки декларації про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
Примітка. З чинним переліком суб’єктів господарювання можна ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятості https://is.gd/Wjoqx7
Оприлюднено 25.04.2023 р
Функціонал соціальних мереж в розвитку бізнесу- дізнайтеся на курсах служби зайнятості
Хочете організувати власний бізнес та ефективно використовувати соцмережі для його ведення? Державна служба зайнятості запрошує всіх охочих на курси цільового призначення за навчальною програмою «Організація власного бізнесу в сучасних умовах. Соціальні мережі». Старт вже скоро –2 травня цього року.
Як створити сильний бізнес-бренд у соціальних мережах? Що таке smm-стратегії та які бувають інструменти просування в соціальних мережах? Як працює реклама та як створити цікавий контент в соцмережах? Викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості не лише дадуть відповіді на ці та інші питання, а й запропонують по-сучасному, під новим кутом подивитися на організацію власної справи.
Не зволікайте, навчайтеся та змінюйтеся і ви! Отримайте потужний інструмент, який дозволить ефективно використовувати та оперувати різнобічними можливостями соціальних мереж для успішної організації та ведення бізнесу! Адже інформаційні технології розвиваються і змінюють загальні підходи до маркетингової діяльності.
Тож, Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості чекає на вас! Інші навчальні програми та професії, які можна здобути тут в онлайн-графіку за посиланням https://is.gd/SAvOg0
Цікаво? Телефонуйте! Контакти тут: https://is.gd/20aDFB Пишіть нам у Telegram - t.me/dcz_kir.
Оприлюднено 25.04.2023 р
У яких випадках допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї підлягає достроковому поверненню?
Відповідно до Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21квітня 2021 року № 397 (зі змінами, далі - Порядок), допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї є безвідсотковою поворотною фінансовою допомогою і підлягає поверненню протягом 30 календарних днів після закінчення трирічного строку з дати її отримання.
Пунктом 12 Порядку передбачені випадки, коли така допомога підлягає достроковому поверненню. До них належать випадки, коли особа не виконує або неналежно виконує умови надання допомоги, а саме, коли особа не провадить підприємницьку діяльність після отримання фінансової допомоги та коли у неї понад три місяці наявна заборгованість зі сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до норми пункту 13 Порядку фінансова допомога повертається достроково у випадку розірвання угоди у разі наявності вищевказаних випадків.
Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї та покрокова інфографіка отримання допомоги малозабезпеченим сім’ям та документи, які регламентують її надання, за посиланням http://surl.li/ftbox
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 25.04.2023 р
Які зміни відбулися у законодавстві щодо надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування безробітних?
Нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчихактів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці”, серед іншого, внесені зміни до статті 27 Закону України “Про зайнятість населення” (набрали чинності 29 січня 2023 року). Ці зміни стосуються питань надання роботодавцям двох видів компенсацій. Перший вид компенсації стосується роботодавців, які виплачують працевлаштованим безробітним заробітну плату в розмірі не менше, ніж три мінімальні заробітні плати. Другий вид компенсації стосується суб’єктів малого підприємництва, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 338 “Деякі питання надання роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця” затверджено Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця та Порядок компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця.
Постановою № 338 визнано такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013року № 153 “Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, від 15квітня 2013року № 347 “Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України “Про зайнятість населення” та постанови, якими внесені зміни до них.
Постанова № 338 набрала чинності 21квітня2023 року, крім порядку, що регулює вищевказаний перший вид компенсації. Цей порядок набере чинності 01 січня 2024 року.
Примітка.Обласний центр зайнятості має на меті найближчим часом висвітлити питання застосування постанови № 338 на цій сторінці. Вже зараз можна ознайомитись з текстом постанови № 338 на урядовій вебсторінці https://is.gd/CSsvMx
Оприлюднено 25.04.2023 р
Чи може заклад освіти відмовити безробітному у проходженні професійного навчання?
Так, може.
На початку нагадаємо, що відповідно до пункту8Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264, зареєстрований безробітний здійснює вибір місця навчання ізпереліку закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних.
Філія обласного центру зайнятостіузгоджує із вибраним безробітним закладом освіти можливість прийому його на навчання, дату початку навчання та інформує безробітного про готовність закладу освіти прийняти його на навчання.
У разі відмови закладу освіти прийняти безробітного на навчання філіяінформує про це безробітного та пропонує вибрати інший заклад освіти з переліку закладів освіти чи переліку закладів освіти Державної служби зайнятості.
У разі відмови закладів освіти, які внесено до переліку закладів освіти, прийняти безробітного на навчання або відсутності в переліку закладів освіти таких, які здійснюють професійне навчання за вибраною безробітним професією, програмою підвищення кваліфікації, він вибирає заклад освіти із зведеного переліку закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних, сформованого Державним центром зайнятості відповідно до Порядку відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання.
Примітка. Наведений матеріал є черговимізсерії запитань-відповідей щодо застосування норм порядку профпідготовки. Перший матеріал був розміщений на сторінці 30 березня 2023 року, попередній - 20.квітня2023 року.
Зведений перелік закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/gefnl
Є бажання навчатися? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 21.04.2023 р
Чи сприяють філії регіональних центрів зайнятості отримувачамгрантіву доборі працівників?
Так, сприяють.
Відповідно до пункту 19 Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 286 (зміни до урядової постанови від 21 червня 2022 року № 738, далі - Порядок),обов’язковою умовою договору гранту є створення протягом шести місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача робочих місць (залежно від розміру гранту) та працевлаштування на них осіб на повну тривалість робочого дня із встановленням заробітної плати таким особам у розмірі, не меншому встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати, на строк не менш як на 24 місяці протягом 36-місячного періоду.
Для виконання цієї обов’язкової умови філія регіонального центру зайнятості за місцем укладення договору гранту інформує отримувача про необхідність укомплектування робочих місць насамперед особами з числа зареєстрованих безробітних.
У разі відсутності у філії зареєстрованих безробітних, які можуть бути працевлаштовані на робочі місця, створені отримувачем, комплектування таких робочих місць здійснюється отримувачем самостійно.
Форма звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” в електронному вигляді та документи, які регламентують її подання, –на вебсторінці Державноїслужби зайнятості за посиланнямhttp://surl.li/ddocx
Є питання щодо отримання грантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятостіобласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.
Пишіть у Telegramhttps://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 21.04.2023 р
Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї: чи передбачено повернення отриманих коштів?
Відповідно до Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397 (далі – Порядок),допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї є безвідсотковою поворотною фінансовою допомогою. Пунктом 13 Порядку визначено, що фінансова допомога повертається однією сумою протягом 30 календарних днів після закінчення трирічного строку з дати її отримання.
Сума фінансової допомоги, що повертається зменшується на суму сплачених особою податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом трьох років її отримання (норма пункту 14 Порядку).
Порядок також передбачає випадки, коли можливо не повертати допомогу. Також передбачені випадки, коли допомога має бути повернута достроково.
Довідково. У2016-2018 роках було реалізовано схожий проєкт “Рука допомоги”. Ознайомитись з успішними прикладами провадження діяльності, питаннями сплати податківта іншою інформацією щодо фінансової допомоги можна на сторінці у соціальній мережі Facebook - проєкт “Рука допомоги”http://surl.li/fwaop
Покрокова інфографіка отримання допомогималозабезпеченим сім’ямта документами, які регламентують її надання, за посиланням http://surl.li/fdgpc
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.
Контакти тут https://is.gd/20aDFB Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 20.04.2023 р
Які документи подаються для отримання гранта на створення бізнесу?
Нагадаємо, що з 10 квітня 2023 року набрав чинності Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 286 (зміни до урядової постанови від 21 червня 2022 року № 738, далі - Порядок).
Відповідно до Порядку отримувач гранту подає заяву, невід’ємним додатком до якої є бізнес-план. Заява формується отримувачем особисто або у відділенні АТ “Ощадбанк” засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія) після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу отримувача.
У заяві зазначаються відомості про отримувача, визначені в пункті 10 Порядку.
Вимоги до отримувачів визначені в пункті 8 Порядку. Зокрема, ними не можуть бути особи, які здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют.
Заява, що подається членом сім’ї, повинна бути погоджена з дружиною або чоловіком отримувача.
Ознайомитись зповним текстом Порядку можна на урядовому вебпорталіhttp://surl.li/gaosn
Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами. Підтримка ДСЗ#12 Кіровоградhttps://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 20.04.2023 р
Чи може безробітний самостійно вибрати заклад освіти для проходження професійного навчання?
Так, може.
Можливість вибору закладу освіти передбачена пунктом 8 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24березня 2023 року № 264.
Встановлено, що зареєстрований безробітний здійснює вибір місця навчання із:
переліку закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних;
переліку роботодавців, які замовили та здійснюють професійне навчання зареєстрованих безробітних на робочому місці (на виробництві) за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування з подальшим їх працевлаштуванням.
Вказані переліки формуються центром зайнятості відповідно до Порядку відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16 травня 2013 року № 269.
Також безробітний може вибрати заклад освіти з переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, сформованого Державним центром зайнятості.
Примітка. Наведений матеріал є черговим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм порядку профпідготовки. Перший матеріал був розміщений на сторінці 30березня 2023 року, попередній - 18 квітня 2023 року.
НаказМінсоцполітики від 16 травня 2013 року № 269на вебсторінці Державного центру зайнятостіза посиланням https://is.gd/20aDFB
Є бажання підвищити свою професійну майстерність – звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/eghis Ми є у Telegram t.me/dcz_kir
Оприлюднено 20.04.2023 р
Новий професійний старт для освітян: отримайте ваучер на навчання
Ви маєте вищу педагогічну освіту та є бажання підвищитикваліфікацію «Вчитель фізики», «Вчитель хімії», «Вчитель української мови і літератури» «Вчитель математики»? У вас є унікальна можливість отримати ваучер та безкоштовно за сприяння Державної служби зайнятості здобути нові професійні компетенції.
Запитаєте, що таке ваучер?
Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Перелік професій та спеціальностей за посиланням https://is.gd/qjIfuwКорисну інформацію, що стосується отримання ваучера, черпайте тут https://is.gd/6czbRh
Яка максимальна вартість ваучера встановлена на 2023 рік?
Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом. Отже, вартість ваучера не може перевищувати в 2023 році 26 840 грн.
Де навчатися? Центральноукраїнський державний університет ім. В. Винниченка!
Запитаєте коли стартує навчання? Графік на 2023 рік за напрямками нижче!
Українська мова і література |
Теоретико – практичні аспекти викладання української мови і літератури |
15.05.2023 – 19.05.2023 23.10.2023-27.10.2023 |
Математика |
Середня освіта (математика) |
24.04.2023-28.04.2023 16.10.2023- 20.10.2023 |
Середня освіта (хімія ) |
Сучасний урок хімії в контексті компетентнісної освіти
|
19.06.2023-23.06.2023 20.11.2023-24.11.2023 |
Середня освіта (фізика) |
Теоретико – практичні аспекти викладання фізики та астрономії |
19.06.2023 – 23.06.2023 20.11.2023- 24.11.2023 |
Наразі формуються групи! Не упустіть свій шанс! Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи!
Тож, Державна служба зайнятості радить не зупинятись на професійних досягненнях, йти у ногу з часом та бути затребуваним фахівцем.
За деталями щодо організації професійного навчання звертайтеся до Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 28 41або до філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.
Оприлюднено 19.04.2023 р
Чи здійснюється контроль за фактом провадження підприємницької діяльності особами, які отримали допомогу на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї?
Відповідно до пункту 8Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397, та пункту 20 Угоди про надання особі, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї (далі – угода), один раз на квартал на засіданні комісії філії обласного центру зайнятості (далі – філія) особи, які виявили бажання провадити підприємницьку діяльність, доповідають про стан провадження ними підприємницької діяльності та виконання бізнес-плану.
Пунктом 8 угоди передбачено, що упродовж 10 календарних днів про факт припинення підприємницької діяльності особа повинна у письмовій формі повідомити філію.
Контроль за виконання угоди здійснюється філією. У разі порушення особою умов угоди філія збирає та подає на розгляд відповідної комісії матеріали про виявлення порушення таких умов.
Зазначена угода (примірна її форма) є додатком до вказаного Порядку. Ознайомитись з її текстом можна на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/fdgpc
Покрокова інструкція отримання допомогималозабезпеченим сім’ямза посиланнямhttp://surl.li/ftbox
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 18.04.2023 р
Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей
На офіційному вебсайті Державної служби зайнятості з'явився новий розділ - "Грант для ветеранів", де зібрана уся корисна інформація щодо цієї програми https://is.gd/jxqZ7j Подати заявку на грант за програмою єРобота можна тут https://is.gd/LwUrST
Оприлюднено 18.04.2023 р
Які напрямки витрат можуть покриватися за рахунок гранту?
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 286, серед іншого, внесено зміни до урядової постановивід 21 червня 2022 року № 738 та затверджено Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (далі - Порядок). Ці зміни набрали чинності 10 квітня2023 року.
Пунктом 5 Порядку визначено, що гранти надаються для покриття витрат на провадження господарської діяльності за такими напрямами:
придбання меблів, обладнання, транспортних засобів (які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях), необхідних для провадження господарської діяльності, що не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання гранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього АТ “Ощадбанк” відповідно до договору застави);
закупівля ліцензійного програмного забезпечення (такі витрати повинні становити сумарно не більше 50 відсотків розміру гранту);
закупівля свійських тварин, птиці та бджіл, молодняка тварин та птиці, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно не більше 70 відсотків розміру гранту);
послуги з маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру гранту);
плата за оренду нежитлового приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру гранту);
плата за оренду обладнання (такі витрати повинні становити не більше 30 відсотків розміру гранту);
придбання на умовах лізингу обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 відсотків загального розміру гранту);
використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).
Ознайомитись зтекстом Порядку можна на урядовому вебпорталіhttp://surl.li/gaosn
Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами. Підтримка ДСЗ#12 Кіровоградhttps://t.me/dcz_kir
#ДСЗ#гранти#Підтримка_підприємництва
Оприлюднено 17.04.2023 р
Які зміни відбулись у законодавстві про зайнятість населення у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном?
Законом України від 20 березня 2023 року № 2982-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном” (далі – Закон) внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів України “Про зайнятість населення”, “Про ліцензування видів господарської діяльності”, “Про зовнішню трудову міграцію”.
Закон опублікований 14 квітня 2023 року. З цієї дати набрали чинності тільки його норми щодо приведення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та міністерств у відповідність з ним. Весь Закон набере чинності через 6 місяців з дня його опублікування.
Фактично Закон має два головних спрямування – посилення захисту прав трудових мігрантів та заміна системи ліцензування посередництва у працевлаштуванні за кордоном на оновлене ведення переліку суб’єктів господарювання, що надають такі послуги.
Питання посилення захисту реалізовані через зміни до вищевказаного Кодексу (передбачені штрафи за стягнення з громадян будь-яких видів оплати послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном) та Закону України “Про зовнішню трудову міграцію” (визначено, що посередники, медіа, інші установи або фізичні особи несуть відповідальність за поширення недостовірної інформації щодо зовнішньої трудової міграції, яка може спричинити негативні наслідки для трудових мігрантів та членів їхніх сімей). Також відповідні норми внесені і до Закону України “Про зайнятість населення” (наприклад, посередникам заборонено пропонувати громадянам роботу, що має ознаки неформальної зайнятості).
Примітка. Чинні норми Закону України “Про зайнятість населення” теж забороняють посередникам отримувати від громадян, яким надано послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата послуг посередника має здійснюватися роботодавцем, якому надані послуги з добору працівників.
Ознайомитись з текстом Закону можна на парламентській веб-сторінці
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 17.04.2023 р
Чи може особа, щодо якої прийняте рішення про надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, утворити для провадження підприємницької діяльності юридичну особу?
Так, може.
Відповідно до пункту 9Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397, особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, щодо якої комісією прийнято позитивне рішення про надання їй фінансової допомоги, створює юридичну особу чи реєструється як фізична особа - підприємець.
Отже, особа може зареєструватись як фізична особа – підприємець або утворити приватне підприємство чи іншу юридичну особу.
Інформаціяпро різновидиюридичних осіб розміщена у розділі IIГосподарського кодексу України, перейдіть за посиланням http://surl.li/jqzs
Порядок надання допомоги та форма заяви за посиланням http://surl.li/bdgkk
Ознайомитися з інфографікою отримання допомогималозабезпеченим сім’ямта документами, які регламентують її надання, переходьте вебсторінку Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/fdgpc
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/gipgw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 17.04.2023 р
Надання грантів на створення бізнесу: чи передбачене обов’язкове співфінансування?
Так, передбачено.
Але воно стосується тільки грантів, які відповідно до пункту 4 Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 286 (зміни до урядової постанови від 21 червня 2022 року № 738), надаються для дружини (або чоловіка) учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни (для гранта, що не перевищує 0,5 млн грн) та для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа — підприємець (для гранта, що не перевищує 1 млн грн).
Визначено, що ці гранти надаються за умови співфінансування отримувачем у такому співвідношенні: 70 відсотків вартості проєкту — за рахунок гранту, не менше 30 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).
Слід також зазначити, що:
такі гранти надаються частинами, розмір яких не перевищує 250 тис. грн (в межах загальної суми гранту);
у разі надання гранту на умовах співфінансування перерахування коштів гранту здійснюється після здійснення отримувачем переказу усієї суми коштів своєї частки співфінансування на рахунок отримувача.
Ознайомитись зтекстом вказаного Порядку можна на урядовому вебпорталіhttp://surl.li/gaosn
Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятостіобласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.
Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами.
Підтримка ДСЗ#12 Кіровоградhttps://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 17.04.2023 р
Які соціальні послуги у сфері зайнятості надаються роботодавцям?
Частиною 1 статті 24 Закону України “Про зайнятість населення” визначено перелік (види) соціальних послуг у сфері зайнятості.Такі послуги надаються шукачам роботи та роботодавцям. Прописаний перелік послуг не є вичерпним. Визначено, що можуть надаватися й інші послуги. Вони передбачені Порядком надання соціальних послуг суб’єктам ринку праці кар’єрними радниками, спеціалізованими кар’єрними радниками, консультантами по роботі з роботодавцями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2023 року № 237.
У частині соціальних послуг для роботодавців визначено, що їх організацію та надання забезпечує консультант по роботі з роботодавцями.
Соціальними послугами для роботодавців є, зокрема, надання роботодавцям, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних певних категорій та внутрішньо переміщених осіб, компенсацій, надання допомоги по частковому безробіттю, а також:
надання роботодавцям інформації про ринок праці, пропозицій щодо робочої сили;
надання роботодавцям інформаційних та консультаційних послуг з питань діяльності Державної служби зайнятості;
надання допомоги у створенні та веденні електронного кабінету роботодавця, у доступі та користуванні даними Інформаційної системи;
надання допомоги в підготовці інформації, звітності, відомостей, опису вакансій, які подаються до центру зайнятості відповідно до законодавства;
здійснення індивідуального підбору кандидатів на вакансії, відомості про яких подаються роботодавцями, з числа зареєстрованих безробітних та осіб, які шукають роботу;
проведення моніторингу та аналізу причин відмов роботодавців у працевлаштуванні осіб, направлених на співбесіду центром зайнятості;
визначення потреб роботодавців у робочій силі, надання пропозицій щодо участі в активних програмах на ринку праці;
визначення потреб роботодавців у професійному навчанні зареєстрованих безробітних, профілактиці настання страхових випадків та організація здійснення відповідних заходів;
надання роботодавцям пропозицій щодо партнерської участі в дуальній формі здобуття освіти зареєстрованими безробітними у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
підбір та направлення зареєстрованих безробітних для проходження навчання на робочому місці (на виробництві) за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування у роботодавців;
організація ярмарків вакансій та інших заходів, спрямованих на підбір працівників відповідно до вимог роботодавців;
надання у разі потреби консультацій щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні;
консультування з питань планування і розвитку кадрових ресурсів роботодавців.
Ознайомитись з іншоюінформацією щодо постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2023 року № 237 можна на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/fobrx
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до Кіровоградського обласного центру зайнятостічи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/gipgw
Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 17.04.2023 р
Які зміни відбулись в правових питаннях організації професійної орієнтації?
Нагадаємо, що правові питання організації професійної орієнтації зареєстрованих безробітних та шукачів роботи врегульовані статтею 33 Закону України “Про зайнятість населення”та Порядком надання послуг з професійної орієнтації осіб, затвердженим наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 30 жовтня 2020 року № 2203, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2020 року за № 1129/35412 (далі - Порядок).
До вказаної статті Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчихактів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” були внесені зміни. Вони стосуються нового визначення процесу професійного інформування та запровадження ще одногорізновиду професійної орієнтації – професійної діагностики.
З метою приведення Порядку у відповідність із вказаними змінами, Міністерством економіки України 28 лютого 2023 року видано наказ № 1090 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 березня 2023 року за № 458/39514). До цього наказу внесені процедурні зміни наказом від 22 березня 2023 року № 1531 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 березня 2023 року за № 498/39554). Ці накази набрали чинності 11 квітня 2023 року.
Змінами до Порядку, зокрема, визначено, що послуги з профконсультування, профвідбору чи профдіагностики можуть здійснюватися з використанням інформаційно-комунікаційних систем та з урахуванням вимог, що визначені для конкретного виду трудової діяльності, професій, професійної кваліфікації, посади, кваліфікації, вакансії.
Примітка. Ознайомитись з текстом наказу № 1090 (із змінами) можна на правовійвебсторінці https://is.gd/aeAymc
#служба_зайнятості#Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 17.04.2023 р
Арифметика успіху: оберіть професію, яка завжди затребувана
Є бажання отримати затребувану і перспективну професію? Тримайте нашу пропозицію – професія «Касир(на підприємстві, установі, організації)».
Станьте професіоналом, без якого неможливо уявити собі жодне підприємство і жодну сферу послуг! Приєднуйтесь до навчання, яке організовуєДержавна служба зайнятості.
Викладачі Рівненськогоцентру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятостіпід часнавчання доведуть вам, що касир (на підприємстві, в установі, організації) – ця професія, яка давно вже вийшла за рамки простого прийому-видачі грошей, сьогодні посаду касира часто поєднують в компаніях з посадами бухгалтера, контролера або іншого фінансового фахівця.
За 2,9 міс. вас ознайомлять зі здійсненням касових операцій, прийомом, зберіганням та видачею готівки, оформленням первинної документації, складанням касової звітності, визначенням ознак справжності та платіжності банкнот, отриманням готівки в банку, дотриманням порядку ведення операцій з готівкою та багато іншого.
Стартуємо– 18 квітня 2023 року. Не зволікайте!
Інформація про курси цільового призначення або інші професії, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості, в онлайн-графіку за посиланням http://surl.li/exrnv
Якщо вас зацікавила інформація– звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості або найближчої філії обласного центру зайнятості, управління чи відділу філій. Контакти тут: http://surl.li/eghisПишіть у Telegram-канал – t.me/dcz_kir
Графік на квітень тут……
Оприлюднено 17.04.2023 р
Чи можуть зареєстровані безробітні з вищою освітою пройти перепідготовку за робітничою професією?
Так, можуть.
Пунктом 4 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 (набрала чинності 29 березня 2023 року), передбачено, що професійне навчання зареєстрованих безробітних із фаховою передвищою та вищою освітою здійснюється, серед іншого, шляхом перепідготовки за робітничими професіями.
Переважно таке навчання має стосуватися робітничих професій, затребуваних на ринку праці. До них належать і професії, пов’язані з питаннями енергоефективності. Ознайомитись з відповідною інформацією можна на вебсторінці Державного центру зайнятості.
Слід також зазначити, що безробітні з вищою освітою можуть проходити професійне навчання шляхом підвищення кваліфікації або стажування.
Примітка. Наведений матеріал є черговим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм вказаного Порядку. Перший матеріал був розміщений на сторінці 30 березня 2023 року, попередній –07 квітня 2023 року.
Зведений перелік навчальних закладів - учасників реалізації проєкту щодо впровадження у 2022-2023 навчальному році короткострокових навчальних програм із енергоефективності та енергозбереження, розроблених у рамках проєкту «FUTURE PROFI» тут http://surl.li/fdgsh
Є бажання підвищити свою професійну майстерність – звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/eghis Ми є у Telegram t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 11.04.2023 р
Які документи подаються для отриманняваучера?
Нагадаємо, що процедурні питання видачі ваучерів регулюються Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (зі змінами, у тому числі, внесеними постановоюКабінету Міністрів України від 21 березня 2023 № 249).
Відповідно до пункту 7 вказаного Порядку особа подає для отримання ваучера заяву (за встановленою формою, що є додатком до цього Порядку) та пред’являє:
паспорт громадянина України;
документ про професійну (професійно-технічну) або фахову передвищу, або вищу освіту (дублікати таких документів) чи єДокумент про освіту (за наявності);
документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.
Крім того, пред’являються інші документи(в залежності від категорій осіб, які подають документи). Так, відносно осіб віком старше 45 років (страховий стаж яких становить не менш як 15 років) пред’являється трудова книжка (у разі наявності) або її дублікат (у разі наявності), або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
У разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній чи відсутності відомостей про трудову діяльність у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також виконання роботи не на умовах трудового договору особою подається довідка про прийняття та звільнення з роботи, видана за місцем роботи чи архівною установою, або цивільно-правовий договір, або інші документи, що підтверджують період зайнятості такої особи.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 березня 2023 року № 249 на урядовій вебсторінці http://surl.li/fvwanКорисна інформація, що стосується отримання ваучера,тут http://surl.li/fvwfs
Є бажання підвищити свою професійну майстерність – звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.
Контакти тут http://surl.li/eghis
Ми є у Telegram t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 11.04.2023 р
У якому розмірі надаються гранти на створення бізнесу учасникам бойових дій?
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 286, серед іншого, внесено зміни до урядової постанови від 21 червня 2022 року № 738 та затверджено Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (далі - Порядок). Ці зміни набрали чинності 10 квітня 2023 року.
Пунктом 4 Порядку встановлено, що розмір гранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його суми запиту та не перевищує:
250 тис. грн для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни або для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа-підприємець, у разі зобов’язання створити одне робоче місце після отримання гранту та працевлаштувати одного найманого працівника на умовах, визначених Порядком;
500 тис. грн для дружини (або чоловіка) учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни у разі зобов’язання створити два робочих місця після отримання гранту та працевлаштувати двох найманих працівників на умовах, визначених Порядком;
1000 тис. грн для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа-підприємець, строк реєстрації якої становить не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту, у разі зобов’язання створити чотири робочих місця після отримання гранту та працевлаштувати чотирьох найманих працівників на умовах, визначених Порядком, з яких не менше двох є учасниками бойових дій та/або особами з інвалідністю внаслідок війни.
З іншою інформацією щодо Порядку можна ознайомитись на урядовому вебпорталіhttp://surl.li/fxupr
Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами. Підтримка ДСЗ#12 Кіровоградhttps://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 11.04.2023 р
Грант для ветеранів та членів їхніх сімей
Уряд розширює проєкт єРобота та запускає нові грантові програми для ветеранів. Відсьогодні учасники бойових дій або їхні дружини чи чоловіки та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть заповнити і подати заяву на такі програми: 250 тис грн за умови створення одного робочого місця. Подати заявку можуть лише ветерани. 500 тис грн за умови створення двох робочих місць. Програма покриває до 70% вартості проєкту. Подати заявку може чоловік або дружина учасника чи учасниці бойових дій. 1 млн грн за умови створення чотирьох робочих місць, два з яких мають зайняти учасники бойових дій. Програма покриває 70% вартості проекту. Подати заявку може ветеран-ФОП. Детальніше https://is.gd/q851IG Подати заяву на грант для ветеранів та членів їх сімей можна прямо зараз https://is.gd/3F48xH
Оприлюднено 11.04.2023 р
Як служба зайнятості сприяє соціальному підприємництву?
Що таке соціальне підприємництво та як може допомогти в цьому Державна служба зайнятості? Детальніше на нашому сайті https://is.gd/xUUEsl
Оприлюднено 11.04.2023 р
У яких випадках допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї не повертається?
За загальним правилом Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397 (із змінами, далі - Порядок),допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї є безвідсотковою поворотною фінансовою допомогою і підлягає повернення протягом 30 календарних днів після закінчення трирічного строку з дати її отримання.
Водночас, згідно зпунктом 15 Порядку, фінансова допомога не повертається, якщо особою:
за трирічний період з дати отримання фінансової допомоги сплачено податки, збори (обов’язкові платежі) і єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі, що перевищує суму наданої фінансової допомоги;
у перший рік з дати отримання фінансової допомоги працевлаштовано за направленням державної служби зайнятості не менше ніж двох непрацюючих працездатних осіб із числа членів малозабезпечених сімей строком не менше ніж на два роки.
Рішення про неповернення фінансової допомоги приймається комісією за результатами перевірки виконання особою умов, зазначених у Порядку.
Покрокова інфографіка отримання допомогималозабезпеченим сім’ямта документами, які регламентують її надання, за посиланням http://surl.li/fdgpc
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 11.04.2023 р
Оголошено відбір на проєкт «Професійний розвиток ветеранів для роботи на посадах державної служби та служби в ОМС»
Проходить відбір на проєкт професійного розвитку ветеранів та ветеранок, які планують реалізувати себе на посадах державної служби та служби в органах місцевого самоврядування https://goo.su/QqD3fy Подання заповнених форм та мотиваційних листів – до 30.04.2023 р. включно. Усім слухачам, які успішно завершили програму, видається відповідний сертифікат.
Оприлюднено 10.04.2023 р
Microsoft Excel та Google Sheets: розширюйте свої можливості та економте час
Швидко виконувати складні розрахунки, візуалізувати дані, працювати із зовнішніми джерелами даних, створювати макроси та скрипти, працювати з інструментами фільтрації, будувати прогнози – все це стане можливимзавдяки курсам цільового призначення за навчальною програмою «Microsoft Excel та Googleтаблиці з нуля до PRO». Їх пропонує Державна служба зайнятості.Ці курси – для тих, хто не любить рутину і хоче автоматизувати роботу.
Проводитимуть їх висококваліфіковані викладачі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Запитаєте кому будуть корисними ці курси? Студентам, маркетологам, аналітикам і digital-спеціалістам, бухгалтерам і економістам, менеджерам, трейдерам і підприємцям і всім, хто хоче знати, як систематизувати хаос у цифрах, даних та одиницях інформації, як працювати з візуалізацією і як за кілька кліків звести великий масив даних у простий і зрозумілий вигляд.
Зацікавились? Стартуємо 18 квітня 2023 року
Навчайтеся та звільніть час для більш важливих завдань!
Довідково.Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Інформація про професії, які можна здобути на базіДніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/garvd. Контакти тут: http://surl.li/eghisПишіть у Telegram-канал – t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 10.04.2023 р
Чи може зареєстрований безробітний замінити кар’єрного радника?
Так, може. Зареєстрований безробітний має право замінити кар’єрного радника шляхом подання заяви до адміністратора центру зайнятості із зазначенням вмотивованих причин заміни. Керівник центру зайнятості розглядає таку заяву та приймає рішення щодо заміни кар’єрного радника.
Нагадаємо, що Порядок надання соціальних послуг суб’єктам ринку праці кар’єрнимирадниками, спеціалізованими кар’єрними радниками,консультантами по роботі з роботодавцями затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2023 року № 237. Відповідно до цього Порядку кар’єрний радник, серед іншого, забезпечує:
підбір підходящої роботи та направлення зареєстрованого безробітного до роботодавця для проходження співбесіди щодо актуальних вакансій, зокрема за згодою особи, з урахуванням її трудової мобільності;
підготовку у разі потреби особи до співбесіди та/або надання допомоги щодо підготовки до такої співбесіди, корегування резюме;
складання разом із зареєстрованим безробітним індивідуального плану працевлаштування;
підтримку постійного контакту з зареєстрованим безробітним з метою прискорення його працевлаштування.
З інформацією щодо послуг, які надаються зареєстрованим безробітним, можна ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятостіhttp://surl.li/fwarm
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до Кіровоградського обласного центру зайнятостічи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw
Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 10.04.2023 р
Які зміни у законодавстві з питань підтримки підприємництва набрали чинності 10 квітня поточного року?
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 286 внесено зміни до урядових постанов від 21червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу”та від 12 жовтня 2022 року № 1156 “Деякі питання фінансування підтримки малого та середнього бізнесу”. У частині змін до порядків, затверджених постановою № 738, постанова № 286 набрала чинності 01 квітня 2023 року.
Постановою № 286 внесено ще одні зміни до постанови № 738, а саме затверджено Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (далі – Порядок надання грантів). Ці зміни набрали чинності 10 квітня 2023 року. Також у цей день набрали чинності зміни до постанови № 1156 в частині Порядку використання коштів з рахунка “Фонд підтримки малого та середнього бізнесу”. Його норми приведені у відповідність із Порядком надання грантів.
Зазначимо, що Порядок надання грантів передбачає 2 джерела коштів – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та кошти, що надходять на рахунок “Фонд підтримки малого та середнього бізнесу” Міністерства економіки України, відкритий у Національному банку України, на який зараховуються внески від фізичних та юридичних осіб приватного та/або публічного права у національній та іноземній валюті як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки.
Інша інформація щодо Порядку надання грантів на вебпорталі Міністерства економіки України за посиланням http://surl.li/gbjjk
Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятостіобласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.
Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами. Підтримка ДСЗ#12 Кіровоградhttps://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 06.04.2023 р
Які зміни внесені до порядку надання мікрогрантів?
Нагадаємо, що Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (далі - Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21червня 2022 року № 738. До нього вже внесено декілька зміни. Нові зміни внесені урядовою постановою від 30 березня 2023 року № 286 (у частині змін до Порядку постанова набрала чинності 01 квітня 2023 року).
Змінами до Порядку визначено, серед іншого, що:
- надання мікрогрантів може здійснюватися разом з державною підтримкою, яка може надаватися відповідно до законодавства місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, військовими адміністраціями на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок коштів місцевих бюджетів;
- АТ “Ощадний банк” не буде здійснювати оцінку бізнес-плану отримувача (продовжує перевірку його ділової репутації та перевіряє відомості, зазначені у заяві отримувача);
- у разі призову отримувача на військову службу під час мобілізації, що підтверджується відповідними документами та заявою на ім’я керівника регіонального центру зайнятості, виконання обов’язкової умови договору мікрогранту тимчасово зупиняється та продовжується після демобілізації отримувача.
З іншим змінами до Порядку можна ознайомитись на урядовій вебсторінціhttp://surl.li/gaosn
Оприлюднено 06.04.2023 р
Отримання роботодавцем компенсації: який строк подачі документів
Заява про отримання компенсації подається роботодавцем до центру зайнятості протягом 2-х місяців з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного. Це питання врегульовано пунктом 16 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (постанова за посиланням http://surl.li/fcfnt).
Вказаний строк стосується як компенсації у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, так і компенсації у розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці.
З інформацією щодо отримання компенсації можна ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятостіhttp://surl.li/fcfnt
Є питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Оприлюднено 06.04.2023 р
Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї: які документи необхідно подати?
Відповідно до пункту 11Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397, для отримання фінансової допомоги на оплату витрат на закупівлю обладнання та матеріалів особою до філії обласного центру зайнятості подаються рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо) та договір, укладений між особою і постачальником (продавцем) обладнання та матеріалів.
Такий договір обов’язково повинен містити положення щодо сплати штрафних санкцій постачальником (продавцем) за порушення ним строків постачання обладнання та матеріалів. Оплата витрат на закупівлю обладнання та матеріалів проводиться обласним центром зайнятості.
Оплата витрат на закупівлю обладнання та матеріалів може бути проведена декільком постачальникам (продавцям) обладнання та матеріалів у межах граничного розміру фінансової допомоги.
Покрокова інфографіка отримання допомогималозабезпеченим сім’ямта документами, які регламентують її надання, за посиланням http://surl.li/fdgpc
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Оприлюднено 04.04.2023 р
У яких випадках може організовуватися професійне навчання зареєстрованих безробітних?
Правові питання організації професійного навчання зареєстрованих безробітних регулюються законами України “Про зайнятість населення” і “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Механізм організації профнавчання визначено Порядком професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24березня 2023 року№ 264 (набрала чинності 29березня 2023 року).
Пунктом 4 вказаного Порядку встановлено, що професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності, забезпечення поточної та перспективної потреби ринку праці з урахуванням побажань та професійних потреб безробітних та заходів, визначених індивідуальним планом працевлаштування, складеним кар’єрним радником разом з безробітним.
Примітка. Наведений матеріал є другим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм вищевказаного Порядку. Перший матеріал під назвою «Професійна підготовка зареєстрованих безробітних: які зміни відбулись у законодавстві?»розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook30 березні цього року (посиланняhttp://surl.li/gamgx).
Ознайомитись з нормативно-правовими актами сфери зайнятості населення можна на вебсторінці Державного центру зайнятості, перейдіть за посиланням http://surl.li/fwsdm
Є бажання підвищити свою професійну майстерність – звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/eghis Ми є у Telegram t.me/dcz_kir
#служба_зайнятості#Правовий_порадник_шукача_роботи
Оприлюднено 04.04.2023 р
Таргетолог. Створення таргетованої реклами - це про вас? Тоді вам до нас
Як створювати, запускати та аналізувати рекламу у соцмережах? Ще не вмієте? Служба зайнятості допоможе! Запрошуємо на курси цільового призначення за навчальною програмою «Таргетолог. Створення таргетованої реклами».
Почати вчитися таргетингу можна «з нуля». І зовсім не важливо, якщо у вас немає досвіду або ви раніше працювали в іншій сфері. Цясправа підійде усім, хто хоче мати сучасну спеціальність.
За короткий проміжок часу, викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості не лише донесуть вам корисну інформацію, а й розкажуть про всі нюанси професії.
Цікаво? Не зволікайте! Курси розпочинаються 10 квітня 2023 року.
Бажаєте дізнатися більше про тонкощі цієї справи та почати створювати таргетовану рекламу? Деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості або у найближчому центрі зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування.
Інформація про професії та інші курси цільового призначення, які пропонує Одеський центрпрофесійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/fxnhs
Пишіть у Telegram-канал – t.me/dcz_kir
Оприлюднено 04.04.2023 р.
#Підтримка_підприємництва: які зміни відбулись у законодавстві
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” було затверджено 3 порядки
- Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу,
- Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства,
- Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.
До зазначених порядків були внесені відповідні зміни. Інформація про них розміщувалась на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook.
Наразі буде йти мова про чергові зміни. Тож урядовою постановою від 30 березня 2023 року № 286 затверджено зміни до постанови “Деякі питання надання грантів бізнесу”. Також внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1156 “Деякі питання фінансування підтримки малого та середнього бізнесу”.
У частині змін до постанови № 738 зазначимо, що вонистосуються трьох вищевказаних порядків. Також затверджено Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей.
Постанова № 286 набрала чинності 01квітня 2023 року, крім її норм, які стосуються Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей та змін до постанови № 1156. Ці зміни наберуть чинності 10 квітня 2023 року.
До Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства Державна служба зайнятості має опосередковане відношення. Водночас слід зазначити, що добір працівників на робочі місця, які створюються внаслідок отримання цих грантів, може здійснюватися за сприянням служби.
Інформація про зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу та Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей буде розміщена на нашій сторінці найближчим часом під рубрикою #Підтримка_підприємництва
Вже зараз можна ознайомитись з текстом постанови Кабінету Міністрів України на урядовому вебпорталіhttp://surl.li/gaosn
Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.
Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir