Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Cлужба зайнятості інформує

Оприлюднено 21.05.2024р

Чи предявляється військово-обліковий документ під час реєстрації особи як безробітного?

 

Так, пред’являється.

Нагадаємо, що перелік документів, які пред’являються під час реєстраціїособи як безробітного,визначений Порядком реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446 (із змінами, далі – Порядок реєстрації).

Пунктом 18 Порядку реєстрації визначено, що для надання статусу зареєстрованого безробітного особа, яка шукає роботу, пред’являє документи, зазначені в пункті 4 Порядку реєстрації, а також військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (для осіб, які звільнилися із строкової військової служби), а під час воєнного стану та проведення мобілізації — військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про приписку до призовної дільниці з відміткою про взяття на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або з відміткою про виключення з військового обліку відповідно до статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”).

Слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559 (набрала чинності 18 травня 2024 року) затверджено новий зразок військово-облікового документа.

Цією ж постановою затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Пунктом 1 зазначеного Порядку визначено, що військово-обліковим документом є документ, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом. Військово-обліковий документ оформляється в електронній або у паперовій формі.

Необхідно враховувати, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності постановою № 559, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

Постанова Кабінету Міністрів України від 16травня2024 року № 559 доступна  на урядовому вебпорталіhttp://surl.li/tubro

Є питання щодо постановки та перебування на обліку у службі зайнятості? Телефонуйте за номером +38 (066) 581 87 84.

 


Оприлюднено 21.05.2024р

В яких закладах освіти учасник бойових дій може пройти професійне навчання в рамках експериментального проекту?

 

Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984. Як зрозуміло з назви Порядку, освіту можна здобути в центрах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.

Відповідно до пункту 8 вказаного Порядку  учасник бойових дій чи особа з інвалідністю внаслідок війни здійснює вибір місця професійного навчання із переліку закладів освіти, сформованого Державним центром зайнятості.

Інформацію про заклади освіти можна переглянути на вебсайті Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/regioncpto

Усе про навчання учасників бойових дій за посиланням http://surl.li/tlvno

Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Оприлюднено 21.05.2024р

Нове майбутнє з новою професією: навчання на оператора котельні від служби зайнятості

 

Державна служба зайнятості запрошує на професійне навчання за професією «Оператор котельні»! Це ваш шанс здобути нову затребувану професію, яка забезпечить стабільну роботу та гідний заробіток. Навчання розпочинається 03 червня 2024 року, тож не зволікайте!

Що чекає на вас під час навчання?

Теоретичні знання: Ви дізнаєтесь про принципи роботи котельного обладнання, техніку безпеки та екологічні стандарти.

Практичні навички: Навчитесь керувати котельнями різних типів, обслуговувати та проводити поточний ремонт обладнання.

Кваліфіковані викладачі: Досвідчені викладачі поділяться з вами знаннями та секретами професії.

Сертифікат про завершення курсу: Після успішного закінчення навчання ви отримаєте документ, що підтверджує вашу кваліфікацію.

Кому підійде цей курс?

 • Тим, хто шукає стабільну та затребувану професію.

 • Тим, хто хоче працювати у сфері енергетики та комунального господарства.

 • Тим, хто бажає отримати нові знання та навички для професійного розвитку.

Додаткова інформація:

Місце проведення: на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Тривалість курсу: 4,5 місяця.

Не пропустіть можливість отримати нову професію та забезпечити собі стабільне майбутнє! Станьте професіоналом своєї справи разом з нами! Деталі навчання дізнавайтеся у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF 


Оприлюднено 20.05.2024р

Психологічна допомога в умовах воєнного стану: курси від служби зайнятості

 

У непрості часи, які ми переживаємо, важливо підтримувати один одного та навчатися, як допомагати. Служба зайнятості запрошує всіх охочих на курси цільового призначення за програмою «Основи психологічної допомоги населенню в умовах воєнного стану».

Що чекає на учасників?

 • Набуття важливих навичок: ви дізнаєтесь, як підтримувати себе та інших у стресових ситуаціях, розуміти свої емоції та вміти допомагати іншим.

 • Обмін досвідом: комфортна атмосфера для спілкування та обміну досвідом між учасниками.

 • Підтримка від професіоналів: курси проводять досвідчені психологи, готові відповісти на всі ваші запитання та надати необхідну підтримку.

Не залишайтеся наодинці у цей складний період! Приєднуйтесь та навчайтеся разом з нами.

Дата початку: 28 травня 2024 року.  

Місце проведення: на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Як дізнатися деталі навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF 

 


Оприлюднено 20.05.2024р

Правонаступництво у трудових відносинах: чи має роботодавець інформувати центр зайнятості про передачу суб’єкта господарювання?

 

Ні. Немає.

Під передачею суб’єкта господарювання мається на увазі зміна власника підприємства, установи, організації, їх реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення), виділ, а також зміна власника/користувача майна або його частини, за яким стоїть організована група ресурсів, що використовуються роботодавцем (роботодавцем – фізичною особою), із збереженням виду економічної діяльності, що провадився відчужувачем.

У разі передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем, права і обов’язки за трудовими договорами, що існували між працівниками і відчужувачем, переходять до набувача. Тобто вивільнення працівників не має відбуватися. Таким чином, у роботодавця не виникає обов’язку інформувати центр зайнятості про вивільнення працівників.

Це врегульовано Законом України від 25 квітня 2024 року № 3677-IX “Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб’єкта господарювання”, який набрав чинності 15 травня 2024 року. Ним доповнено Кодекс законів про працю України статтею 36-1 “Трудові відносини при передачі суб’єкта господарювання”.

Нагадаємо, що відповідно до статті 50 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати центрам зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Також має подаватися інформація про розірвання трудового договору у випадку неможливості забезпечення працівника роботою, визначеною таким договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

Закон України від 25 квітня 2024 року № 3677-IX доступний на парламентській вебсторінці, посилання тут https://is.gd/qewPA1


Оприлюднено 20.05.2024р

Мрія стала реальністю: історія Ігоря Комара та його сервісу шиномонтажу

 Фото без опису

У невеликому місті, що на Кіровоградщині, проживає Ігор Комар. Його історія – приклад того, як наполегливість та відданість справі можуть перетворити звичайну мрію на успішний бізнес. Підприємець отримав грант від держави та активно втілює свою бізнес-ідею в життя.

Ігор Петрович завжди був тим, хто намагався знайти шлях до успіху за будь-яких обставин. Особливий інтерес до автомобілів чоловік виявив ще у дитинстві: коли його однолітки гралися у футбол чи стрибали з дерев, Ігор віддавав перевагу тому, щоб допомагати розбирати та ремонтувати машини. Так він здобув перші навички ремонту та технічного обслуговування автомобілів.

За плечима чоловіка понад 10 років досвіду роботи у шиномонтажу, що дозволить йому ефективно керувати і розвивати власний автосервіс.

Одного разу Ігор Петрович замислився над тим, що настав час започатковувати власний бізнес.

Амбіцій у чоловіка вистачало, а от із фінансовим становищем було скрутно. Дізнавшись від знайомих про грантову програму «Власна справа», що допомагає підприємцям відкривати або ж розвивати власний бізнес, вирішив нею скористатися. І не прогадав. Упевненість у власних силах дала позитивний результат – перемогу!  

«Ще з дитинства я захоплювався механікою та технікою, і мої перші відчуття від запаху моторної оливи залишились зі мною назавжди. Зростав я, і зростало моє захоплення цією справою. Зараз уже стою перед новим викликом – відкрити сервіс шиномонтажу, де кожен отримає не лише якісні послуги, а й увагу та турботу, які я завжди прагнув надавати своїм клієнтам. Це не просто бізнес для мене, це місія, яку я зобов’язаний виконати. І я впевнений, що зі своїм досвідом та вірою в успіх, разом зі своєю командою ми досягнемо нових висот. У цей непростий час для країни я планую допомагати ЗСУ – надавати безкоштовно послуги для їх потреб та донатити частину коштів зі свого прибутку. Також планую надавати знижку 10-25% людям похилого віку та людям з обмеженими можливостями», – розповідає Ігор Комар.

Тепер крок за кроком він будує свою мрію, спираючись на власний досвід, наполегливість та віру в успіх. Якщо ви також хочете започаткувати власну справу, не вагайтеся! Бо, як відомо, без ризику не буває перемоги!

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і ті, хто не має досвіду ведення бізнесу через портал Дія.

Відповіді на поширені запитання та поради читайте тут. Потрібна консультація? Отримайте її за телефоном: +38 (093) 478 70 81 або пишіть у Telegram.


Оприлюднено 16.05.2024р

Дбаєте про розвиток економіки – держава піклується про ваш розвиток!

         Ви роботодавець, який дбає про розвиток власного підприємства, дає роботу безробітним мешканцям, облаштовує робочі місця для громадян з інвалідністю?Держава дбає про вас! Запроваджує компенсаційні інструменти, що стають фінансовою підтримкою для підприємств, сприяють вирішенню питання зайнятості населення та розвитку економіки держави загалом.

Дізнатися про те, які види компенсацій може отримати роботодавець, допоможуть інфографіки:

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

 


 

Оприлюднено 16.05.2024р

«Власна справа»: 4 млрд гривень мікрогрантів від держави отримають переможці програми на розвиток бізнесу

 

Вже 16,6 тис. українців стали переможцями від старту програми «Власна справа».

469 українців перемогли за результатами восьмої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» і отримають 112 млн гривень.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 8-ої хвилі, є:

 • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 166 осіб;

 • тимчасове розміщування й організація харчування — 82 особи;

 • переробна промисловість — 70 осіб.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Детальніше: https://cutt.ly/8ee62h0b

З питань отримання мікрогрантів ви можете звернутися до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону:  +38 (093) 478 70 81.


Оприлюднено 16.05.2024р

«Бізнес без бар’єрів»: для чого та навіщо

 

Безбар’єрність у бізнесі це відповідь на питання: «Для чого?». Якщо для турботи про інших, то це відчувається людьми, й дозволяє не тільки зберегти діяльність, а й розвиватися навіть у важкі для країни часи.

Ви помічали, що в одних закладах важко забронювати столик на місяць вперед, а в інших немає такої черги відвідувачів? В одному закладі ми бачимо всіх відвідувачів, включаючи батьків з дітьми й людей з інвалідністю, а в інші просто неможливо фізично пробратися?

Причин може бути багато, але одна з них – це ставлення до людей: як клієнтів, так і працівників.

Настрій, дружня, доброзичлива атмосфера відчувається підсвідомо: в кав’ярні, де пахне свіжими круасанами, чи в магазині побутової техніки, де швидко розмовляють консультанти. В компанії з песиком, разом з маленькою дитиною чи своєю бабусею, втомленими чи з поганим самопочуттям, люди повертаються до бізнесів, де їм зручно та комфортно отримати товари чи послугу.

Безбар’єрність в бізнесі вона саме про це, про цінності, які можуть бути конкурентною перевагою.

Як зробити безбар’єрність частиною бізнес-процесів та філософії підприємців розповідає портал «Бізнес без бар’єрів».

Започаткована у 2020 році з ініціативи Першої леді Олена Зеленська спільнота «Бізнес без бар’єрів», об’єднала українські й міжнародні компанії навколо цінностей безбар’єрності.

Сьогодні - це бізнеси, які не тільки працевлаштовують різних людей, дбають про працівників розділяючи таким чином цінності доступності, відкритості та залученості.

Їх досвід може бути корисним кожному підприємцю, незалежно від об’ємів промисловості чи бюджету, бо на порталі Дія.Бізнес можна знайти відповіді на багато актуальних питань:

Як впроваджувати безбар’єрність у свої бізнес-процеси, щоб це стало точкою зросту для бізнесу?

Чим може бути корисний досвід великого бізнесу? Тут зібрані практичні кейси: як організувати дуальну форму навчання стажерів; як запровадити сервіс обслуговування клієнтів жестовою мовою; чек-лісти самооцінки бізнесу перед наймом ветеранів тощо.

Які можливості дають урядові програми?

У 2022 році на порталі з’явилася нова сторінка — «Бізнес без бар’єрів» у воєнний час». Це надихає, бо українські бізнеси, як маленькі, так і великі, працюють для наближення миру й подолання наслідків війни, що зараз є найбільшими бар’єрами для кожного українця.

«Бізнес без бар'єрів» допомагає підприємцям відстежувати та розуміти ринкові тренди, пояснює значущість безбар’єрності для бізнес-процесів та надихає на подальшу роботу.

Цей матеріал підготовано за підтримки проєкту Офіс Ради Європи в Україні - Київ «Посилення соціального захисту в Україні», що має на меті посприяти, щоб вразливі соціальні групи, які постраждали від війни, користувалися підвищеним рівнем соціальних прав та соціального захисту.

Більше про безбар'єрністьhttps://www.dcz.gov.ua/other/bezbarjer

Дізнатися про всі послуги для осіб з інвалідністю від служби зайнятості https://is.gd/hzGJzT

 


Оприлюднено 16.05.2024р

Чи може отримати ваучер особа, яка отримує пенсію за вислугу років? 

Так, може.

Насамперед нагадаємо, що право на отримання ваучера мають, зокрема, особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку (ст.30 Закону України “Про зайнятість населення”).  Пенсійний вік складає 60 років.

Законодавство про зайнятість населення не передбачає обмежень щодо видачі ваучерів для осіб, які не досягли віку 60 років, але отримують пенсію за вислугу років.

Тож особа, яка отримує пенсію за вислугу років і не досягла ще віку 60 років, має право на отримання ваучера.

Все про отримання ваучерів (у форматі запитань-відповідей) на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/faq

Є запитання щодо отримання ваучерів на навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Оприлюднено 13.05.2024р

Чи існують обмеження щодо робочих місць, які створюються в процесі реалізації мікрогранту?

 

Так, існують.

Такі обмеження були введені в дію з 4 травня 2024 року, у день набрання  чинності постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2024 року № 491 (далі – постанова № 491), якою внесені зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року738.

Нагадаємо, що однією з обовязкових умов надання мікрогранту є створення одного або двох робочих місць. Постановою № 491 внесено зміни до вказаного Порядку – визначено, що для виконання цієї обовязкової умови не може бути працевлаштована особа, яка перебувала у трудових відносинах з отримувачем мікрогранту протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування.

Тобто постановою № 491 не заборонено отримувачу мікрогранту прийняти на роботу працівника, який раніше перебував з ним у трудових відносинах. Але прийом на роботу працівника за вказаних умов не вважатиметься виконанням обовязкової умови – необхідно буде вирішити питання про прийом на роботу ще одного працівника.

Є потреба у працівниках? Ознайомитись з резюме шукачів роботи підприємець може на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://dcz.gov.ua/userSearch/resume

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся за телефоном +38 (093) 478 70 81.

Постанова № 491 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням   http://surl.li/tlrxm 

 


Оприлюднено 10.05.2024 р.

Хто може отримати ваучер на навчання від служби зайнятості

 

Чи знаєте ви, що в службі зайнятості можна отримати ваучер на навчання? Якщо ні – читайте уважно.

Ваучер на навчання це документ, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, а також підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні  у  навчальних закладах чи у роботодавця. 

Громадяни, які мають професійну-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер та підвищити свій професійний рівень.

Отже, Ви можете отримати ваучер: 

 • якщо Ваш вік перетнув позначку 45-ти, Ви маєте страховий стаж не менше 15-ти років, однак Ви ще не набули пенсійного віку;
 •  якщо ви звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я;
 • якщо Ви звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС та не набули права на пенсію;
 • якщо Ви є внутрішньо переміщеною особою і для вас відсутня підходяща робота. 

Більш детально на сайті: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Консультацію щодо ваучера на навчання та інших послуг служби, Ви, як завжди, можете отримати у будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Оприлюднено 10.05.2024 р.

Облаштування робочого місця для людини з інвалідність: подати заяву можна через Дію

Ви роботодавець, який надає громадянам з інвалідністю роботу і дбає про належні умови праці для них? Скористайтеся державною підтримкою та отримайте компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Наразі є можливість подати заяву на отриманнятакої компенсації через портал Дія

Для цього необхідно зробити наступні кроки:

 • авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою КЕП;
 • заповніть заяву: вкажіть дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
 • прикріпіть документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
 • вкажіть IBAN свого рахунку;
 • підпишіть заяву КЕПом.

Після цього очікуйте на рішення упродовж 13 робочих днів. Якщо воно позитивне – кошти надійдуть на ваш рахунок протягом 5 робочих днів.

Якщо ця інформація є для вас актуальною і ви зацікавленні в облаштуванні робочих місць для громадян з інвалідністю, не знаєте з чого почати, пропонуємо інфографіку.

Є питання? Телефонуйте, контакти тут або звертайтесядо фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів.

Фото без опису

Оприлюднено 10.05.2024 р.

Чи може бути надано учаснику бойових дій грант для започаткування бізнесу шляхом створення юридичної особи?

Так, може, але з урахуванням наступного.

Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738. Урядовою постановою від 26 квітня 2024 року № 491 (набрала чинності 4 травня 2024 року) внесено зміни до вказаного Порядку.

З урахуванням змін передбачено, що учасник бойових дій (особа з інвалідністю внаслідок війни)може отримати гранту сумі до 250 або 500 тис. грн (включно). Такі гранти можуть бути отримані за умови подальшої реєстрації особи як фізичної особи-підприємця (далі - ФОП) або утворення юридичної особи.

Грант у сумі більше 500 тис. грн (до 1 млн грн) може отримати тільки ФОП. При цьому підприємець має бути зареєстрований як ФОП не менше 36 місяців (до моменту подання заяви на отримання гранту).

Довідково. До набрання чинності постановивід 26 квітня 2024 року № 491 грант надавався учасникам бойових дій, які були вже зареєстровані тільки якФОП.

Постанова від 26 квітня 2024 року № 491 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням   http://surl.li/tlrxm

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся за телефоном +38 (093) 478 70 81

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Оприлюднено 10.05.2024 р.

Ваша ідея, наша підтримка: курси з бізнес-планування від служби зайнятості

 

Мрієте про власний бізнес, але не знаєте, з чого почати? Хочете зробити перший крок у світ підприємництва, але не впевнені, як розробити ефективний бізнес-план? Тоді курси підвищення кваліфікації за програмою «Основи бізнес-планування» – саме те, що вам потрібно!

На курсах ви ознайомитесь з основними принципами створення бізнес-плану, вивчите методи аналізу ринку та конкурентів, навчитесь складати стратегію маркетингу та розробляти фінансові прогнози. Крім теоретичних знань, ви отримаєте можливість практичного застосування знань на реальних кейсах та проєктах.

Де: на базі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Коли: 15 та 22 травня 2024 року.

Не втрачайте свій шанс на успішну кар’єру та професійний розвиток. Приєднуйтесь до нас уже сьогодні! Потрібно дізнатися деталі навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланнямhttps://is.gd/A1GYNF

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 10.05.2024 р.

Чи може бути надано мікрогрант особі, яка раніше вже отримала ветеранський грант?

Ні, не може. Насамперед нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 затверджено, серед іншого, Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (далі – Порядок).

Урядовою постановою від 26квітня 2024 року № 491 (набрала чинності 4 травня 2024 р.) внесено низку змін до Порядку.

Так, пункт 19 Порядку доповнено положенням, яке дозволяє відмовити  Державному центру зайнятості в наданні мікрогранту у разі, якщо його отримувач отримав грант відповідно до Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (ветеранський грант).

Інша інформація щодо отримання мікрогранту доступна на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/people/micro

Постанова від 26 квітня 2024 року № 491 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням   http://surl.li/tlrxm

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся за телефоном +38 (093) 478 70 81.

Кіровоградська обласний центр зайнятості

Оприлюднено 06.05.2024р

Штучний інтелект – ключ до успішної кар’єри: служба зайнятості пропонує навчання

15 травня цього року розпочинаються курси підвищення кваліфікації за напрямом «Застосування штучного інтелекту в професійній діяльності». Це чудова можливість для всіх, хто прагне розуміти та впроваджувати новітні технології у своїй роботі та розвивати себе у сучасному світі цифрових можливостей.

На курсах ви зможете ознайомитися з основними концепціями та методами застосування штучного інтелекту у різних сферах професійної діяльності. Викладачі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості проведуть для вас практичні заняття, де ви зможете вивчити реальні кейси та вирішувати завдання, що допоможуть вам засвоїти та закріпити отримані знання.

Штучний інтелект уже зараз змінює наш світ, і ми готові допомогти вам відчути ці зміни, освоїти нові навички та використовувати їх для досягнення ваших професійних цілей. Приєднуйтесь до нас та станьте частиною цього захопливого шляху до майбутнього!

Не пропустіть можливість відкрити для себе нові горизонти у світі штучного інтелекту!

За детальною інформацією звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне. Для всіх інших – можливе навчання на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланнямhttps://is.gd/A1GYNF

Оприлюднено 06.05.2024р

Укренерго відкриває нові професійні можливості для ветеранів та їхніх родин

 Фото без опису

НЕК «Укренерго»  починає нову  комплексну програму з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх сімей «Разом». Програма дасть можливість освоїти нову професію з нуля та стати професійними електромонтерами/електромонтерками з обслуговування підстанцій.

Програма створена для людей, які не мають наразі навичок та знань для побудови кар’єри в енергетичному секторі, проте бачать свої перспективи саме у цій галузі. Після завершення курсу його учасники отримають всі необхідні знання та вміння, щоб приступити до нової, дійсно цікавої роботи.

У першу чергу Укренерго запрошує до співпраці мешканців невеликих міст та сіл. Наголошуємо, що крім ветеранів та ветеранок до навчання запрошуються і члени родин військовослужбовців.

Окремо звертаємо увагу, що для участі у програмі не ставляться вимоги до профільної освіти, нинішніх знань з питань енергетики, досвіду роботи, віку чи статі. Головне – мати бажання навчатися та працювати.

Заявки приймаються до 08 травня, початок навчання вже у травні.

Більше деталей про навчання на офіційному сайті НЕК «Укренерго» посилання тут  https://ua.energy/together.html, а також на офіційній сторінці у FB.

Анкета для участі у програмі тут.  

НЕК «Укренерго» впроваджує цю освітню ініціативу спільно з Український ветеранський фонд, Veteran Hub, Lobby X  та ITC - Israel Trauma Coalition для швидкої адаптації ветеранів до нових цивільних професій та підтримки їх близьких.

 

 


Оприлюднено 06.05.2024р

Які зміни відбулись у законодавстві з питань підтримки підприємництва?

 

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року738 Деякі питання надання грантів бізнесу затверджено низку порядків, які стосуються підтримки підприємництва. Серед них Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу та Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей.

Урядовою постановою від 26 квітня 2024 року491 (набрала чинності 4 травня 2024 року) внесено зміни до вказаних двох порядків. Ці зміни стосуються розмірів мікрогрантів, категорій громадян, які можуть отримати гранти, процедурних питань отримання мікрогрантів/грантів.

Уже зараз постанова491 доступна на урядовому вебпорталі, посилання тут  http://surl.li/tlrxm 

Все про гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій та членам їх сімей за посиланням https://www.dcz.gov.ua/people/ubd  Є питання? Звертайтеся +38 (093) 478 70 81

 

 


Оприлюднено 30.04.2024р

Ветерани та ветеранки можуть здобути безоплатне перенавчання на працівників соціальної сфери

Ветерани, ветеранки та члени їхніх родин, які шукають роботу, можуть отримати нову спеціальність - соціальний працівник. 

Для цього в Державній службі центрів зайнятості існують спеціальні безоплатні курси. 

«Соціальна сфера – це також можливість для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, де можна працювати і надавати підтримку тим, хто потребує. Адже соціальний працівник це не лише фахівець, який може допомогти з  програмами Служби зайнятості, виплатами фінансової допомоги, безоплатною практичною допомогою та медичними послугами. Але й людина, наділена емпатією», сказала під час семінару з питань перекваліфікації та працевлаштувань ветеранів та ветеранок заступник Міністра соціальної політики Уляна Токарєва

За словами заступника Міністра, не варто забувати і про соціальний захист чи соціальні послуги, коли мова йде про розвиток бізнесу чи працевлаштування.

Достатня кількість добре підготовлених і емпатійних соціальних працівників у громадах – це крок до успішної адаптації учасників бойових дій до мирного життя.

Потрібна консультація? Телефонуйте на «гарячу лінію» Кіровоградського обласного центру зайнятості (044) 244 94 92 або 0800 600 408.

 


Оприлюднено 30.04.2024р

Чи обовязково учаснику бойових дій для отримання нової професії мати статус зареєстрованого безробітного?

 

Ні, не обовязково.

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості (далі Порядок). Метою відповідного експериментального проєкту є підтримання конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом професійного навчання.

Відповідно до пункту 2 Порядку його дія поширюється на учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених пунктами 2, 11, 13-15, 19-25 частини першої статті 6 та пунктами 1, 7, 10-16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Ці особи мають належати до категорії застрахованих осіб (фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

У Порядку не йде мова про те, що претендент на здобуття освіти обовязково має мати статус зареєстрованого безробітного.

Порядок доступний на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/loqfz .


Оприлюднено 30.04.2024р

єРобота: УБД та їх подружжя отримали гранти від держави на суму майже 26 млн грн

 

Ухвалено чергові рішення за урядовою програмою «Грант для ветеранів та їх подружжя», які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 25 березня по 7 квітня 2024 року

 Щодо результатів, то цього разу було ухвалено 52 позитивних рішення на суму майже 26 млн грн, що передбачає створення 108 нових робочих місць. Майже 54% отримувачів є учасниками бойових дій, більше 46% є подружжям учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Більше 69% грантоотримувачів мають вищу освіту, 50% є діючими підприємцями. Середній розмір гранту по ухвалених заявках становить 492 тис. грн.  

Нагадуємо, що подати заявку за будь-якою програмою урядового проєкту єРобота можна через портал Дія

Потрібна консультація з питань отримання мікрогрантів? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81.


Оприлюднено 29.04.2024р

Грантова програма для ветеранських організацій/установ

Міжнародна організація з міграції (МОМ)

за фінансування Міністерства закордонних справ Японії

ЗАПРОШУЄ ВЕТЕРАНСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ/УСТАНОВИ

ПОДАВАТИСЯ НА ГРАНТИ

з метою посилення спроможності надавати якісні послуги ветеранам

 Хто може взяти участь:

Комунальні та державні установи, громадські організації, які надають підтримку ветеранам, членам їхніх сімей, членам сімей загиблих та ветеранам з інвалідністю (надалі ветеранські організації/установи):

 · діапазон підтримки яких може різноманітися і включати фізичну реабілітацію; психологічну допомогу, допомогу з пошуком роботи, перекваліфікацію, а також культурні, освітні та інші соціальні послуги;

· які зареєстровані та діють на території, підконтрольній Уряду України, в усіх областях, де безпекова ситуація дозволяє проведення заходів.

 10 ветеранських організацій/установ – переможців конкурсу отримають:

· Фінансову підтримку до 15 000 євро на придбання необхідного обладнання;

· Навчальні курси для персоналу щодо посилення їхньої спроможностІ надавати якісні послуги ветеранській спільноті;

· Підтримку з боку фахівців МОМ перед та під час організації заходів.

 Як взяти участь:

1. Заповнити Форму заявки (файл прикріплений у кінці оголошення), скориставшись інструкцією, яку Ви можете завантажити у кінці оголошення.

2. Надіслати заповнену та підписану копію заявки на електронну адресу: IOMVeteranProject@iom.int до 10 травня 2024 року включно.

3. Очікувати на зворотний зв'язок від представників МОМ щодо результатів розгляду заявки.

 Усі персональні дані, які надаються Вами, будуть зберігатися в суворій відповідності до принципів захисту даних МОМ.

 У разі виникнення запитань, просимо Вас надсилати запити на цю адресу: IOMVeteranProject@iom.int

Проєкт «Стійкі та інклюзивні громади в Україні» впроваджується МОМ за фінансування Міністерства закордонних справ Японії з 31 березня 2024 до 30 березня 2025 року і має на меті згуртувати українське суспільство та посилити стійкість місцевих громад через сприяння реінтеграції ветеранів.

 


Оприлюднено 26.04.2024р

Шлях до солодкого успіху: навчання кондитерській майстерності від служби зайнятості

 

12 травня 2024 року стартує професійне навчання за професією «Кондитер» від служби зайнятості. Це чудова можливість для всіх, хто мріє про кар’єру у сфері кондитерства та має бажання розвивати свої творчі здібності.

Під керівництвом досвідчених викладачів Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості ви зможете вивчити основи кондитерського мистецтва, опанувати техніки виготовлення тортів, цукерок, печива та інших солодких виробів. Заняття не лише нададуть вам практичні навички, а й допоможуть розкрити творчий потенціал та здійснити мрію про власний бізнес у сфері кондитерства.

Приєднуйтесь та отримайте можливість вивчити та вдосконалити навички, необхідні для успішної роботи у цьому захопливому напрямку.

Навчання триватиме 6 місяців.

Хочете дізнатися більше інформації? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF 

 

 


Оприлюднено 26.04.2024р

Час нових кар’єрних рішень: служба зайнятості має пропозицію

 

Мрія кожного - побудувати успішну професійну кар'єру та ходити на роботу із задоволенням. Крокувати до мрії будемо разом!

Державна служба зайнятості пропонує онлайн-консультації від експертів з професійної орієнтації.

Для того, щоб скористатися послугою, вам необхідно зробити лише 4 кроки:

 1. Відкрити на нашому порталі розділ "Твій консультант" https://is.gd/O7aRrw 

 2. Обрати свого консультанта та написати йому свої побажання;

 3. Пройти тестування на наших платформах https://www.dcz.gov.ua/proforient

 4. Отримати поради та коментарі від професіоналів!

Є питання? Телефонуйте на «гарячу лінію» Кіровоградського обласного (044) 244 94 92 або 0800 600 408.


Оприлюднео 26.04.2024р

Які види професійного навчання пропонує служба зайнятості учасникам бойових дій?

 

Нагадаємо, що правові питання реалізації експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної освіти Державної служби зайнятості врегульовані постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984.

Відповідно до пункту 4 порядку, затвердженого вказаною постановою, професійне навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни (далі здобувачі освіти) організовується для задоволення поточної та перспективної потреби ринку праці або самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань та професійних потреб здобувачів освіти.

Професійне навчання здобувачів освіти здійснюється шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення. Результатом професійного навчання здобувачів освіти може бути здобуття повної або часткової професійної кваліфікації.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 доступна на вебсторінці Кабінету Міністрів України http://surl.li/ltktl

Усе про навчання учасників бойових дій на оновленій вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu

Є інші питання сфери зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw