Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Інформація служби зайнятості

З чого розпочати та як організувати свій бізнес: безкоштовні курси від служби зайнятості

Якщо ви ініціативні, креативні та мрієте займатися улюбленою справою, поспішіть записатися на курси цільового призначення за навчальною програмою «Підприємницька діяльність у сфері малого бізнесу».

Фахівці державної служби зайнятості пропонують пройти курс корисних лекцій, на яких викладачі зорієнтують, з чого розпочати, як зареєструватися, як заплатити податки від підприємницької діяльності та як правильно організувати свій бізнес. 

Навчання стартує27 червня 2022 року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Умови направлення на навчання:

 • освіта вища;
 • досвід роботи;
 • бізнес ідея;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка.

Нагадуємо, що для безробітних громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, професійне навчання проводиться безкоштовно за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5.

 

Полюбляєте створювати затишок у власній оселі? Запрошуємо вас на навчання

 

Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків – саме таку професію пропонує опануватиДержавна служба зайнятості тим, що любить створювати затишок у власній оселі.

Під час навчання ви зможете опанувати та попрактикуватися у проведенні ремонтних робіт різного профілю, монтажу та демонтажу електричних мереж тощо.Завдяки різнобічності професії навчитеся й штукатурним, малярним, шпалерним та теслярським роботам.

Початок навчання 29 червня 2022 рокуна базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятостіта триватиме5,5 місяця.

Умови направлення на навчання:

 • повна або базова загальна середня освіта;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила інформація, деталі дізнавайся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за                                      тел. (0522) 32-13-28 або зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування.

Питання – відповідь

 

Чи врегульовані питання надання допомоги по частковому безробіттю?

 

Так, питання врегульовані.Відсьогодні, 24 червня, набрала чинності постанова уряду від 21.06.2022 № 702, якою затверджено Порядок надання допомоги по частковому безробіттю. Раніше прийняті постанови, які регулювали питання надання двох різновидів допомоги по частковому безробіттю, втратили чинність.

Слід зазначити, що порядок, строки, розмір та інші питання надання допомоги по частковому безробіттю визначає Кабінет Міністрів України. Це передбачено частиною 6 статті 47 чинної редакції Закону України «Про зайнятість населення».

Крім того, зазначимо, що 7 травня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану». Ним передбачено:

 • зміни до Закону України «Про зайнятість населення» – статтю 47 «Допомога по частковому безробіттю» викладено в новій редакції;
 • виключення статті 47-1 «Допомога по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України».

Ознайомитися з текстом постанови № 702 можна на вебпорталі Кабінету Міністрів України за посиланням https://cutt.ly/0KWhb3n

 Найближчим часом на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбуці планується розміщення детальної інформації щодо застосування нового порядку.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Крім того, пропонуємо доєднатися до чат-боту державної служби зайнятості у Telegramhttps://t.me/DCZWorkNowBbot, за допомогою якого можна отримати додаткову інформацію з поширених питань.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Сфера торгівлі: опануйте професію «з нуля»разом зі службою зайнятості

 

Хочете працювати у сфері торгівлі та бути  затребуваним – навчайтеся: здобувайте професію продавця непродовольчих товарів зі службою зайнятості безкоштовно.

Ви навчитеся професійно оформляти вітрини прилавків, обслуговувати покупців, показувати товари та демонструвати їх в дії, готувати вироби до продажу тощо.

Поспішайте! Навчання стартує29 червня 2022рокуна базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості і триватиме 5,5 місяця.

 

Умови направлення на навчання:

 • повна або базова загальна середня освіта;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка
 • особова медична книжка

Наші переваги:

 • безкоштовне навчання для безробітних громадян, зареєстрованих в службі зайнятості, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соцстрахування України на випадок безробіття;
 • працевлаштування по його закінченню.

Якщо вас зацікавила інформація, деталі дізнавайся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за                                      тел. (0522) 32-13-28 або зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3JpR7S1

 

Навчіться ремонтувати технічне обладнання та станьте затребуваним працівником

 

У сучасному світі більшість підприємств механізовані. Тому зараз, як ніколи, потрібна людина, яка буде на «ти» з технікою. Служба зайнятості дає вам можливість отримати професію слюсар-ремонтник.

Коли і де? Старт навчання – 29 червня2022 рокуна базі Одеського центру професійно-технічної освіти. Тривалість навчання –5,5 місяця.

Чого ви навчитеся? Після проходження курсу ви зможете виконувати поточний, капітальний і плановий ремонт техніки. До того ж ви опануєте навички для усування несправностей, заміняючи або ремонтуючи ушкоджені деталі, використовуючи різні інструменти і прилади для проведення вимірів і діагностики. 

Що потрібно? Для того, аби пройти навчання, ваш вік має бути не менше 18 років. Також у вас має бути повна/базова загальна середня освіта та медична довідка.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5.

 

Разом до Перемоги: у Кропивницькому відкрили центр підтримки переселенців «ЯМаріуполь»

 «ЯМаріуполь» – під такою назвою на базі Центру надання адміністративних послуг міста Кропивницького «Прозорий офіс» учора, 21 червня, розпочав свою роботу п’ятий в Україні Центр допомоги та підтримки переселенців-маріупольців.

Основне завдання закладу – надавати психологічну, гуманітарну, юридичну, соціальну та за потреби медичну допомогу і підтримку маріупольцям, які вимушено покинули свої домівки.

Фахівці Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості не залишилися осторонь такої події та взяли активну участь у роботі новоствореного Центру.

Відвідувачі, які втратили роботу через активні бойові дії та мають намір її шукати на Кіровоградщині, дізнавалися про послуги, які клієнтам надає служба зайнятості, її електронні можливості.

«Фахівці служби зайнятості не лише допоможуть підібрати підходящу вакансію, а й організують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян, що сприятиме підвищенню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці та поверненню до трудової діяльності», – повідомилафахівчиня з питань зайнятості Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості Ангеліна Зємбіцька.

За перший день роботи Центру більше двох сотень маріупольців мали можливість поспілкуватися з фахівцями державних установ та громадських організацій, що покликані допомагати внутрішньо переміщеним особам, отримати індивідуальні консультації з юридичних та інших питань, пов’язаних з працевлаштуванням.

Якщо ви перебуваєте у пошуку роботи і не можете самотужки її зайти, завітайте на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.Онлайн-помічник за посиланням: https://is.gd/LQ66ql.

Крім того, пропонуємо приєднатися до чат-боту державної служби зайнятості у Telegram-каналі @DCZWorkNowBbot.

З орієнтовним графіком навчання за професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5.

 

 

Сімейні лікарі, хірурги, терапевти, педіатри: на Кіровоградщині для вас є робота

 

Якщо ви маєте медичну освіту та сьогодні перебуваєте у пошуку роботи,  звертайтесь до державної служби зайнятості, яка запропонує вам робочі місця з гідною заробітною платою.

Наразі у базі Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано близько 100 вільних робочих місць для медичних працівників.

Зокрема, серед найбільш затребуваних посад у сфері медицини єлікарі-хірурги,лікарі-терапевти, лікарі-психіатри, лікарі-педіатри, лікарі-анестезіологи, лікарі-офтальмологи, лікарі-гінекологи, сімейні лікарі.

Такі вакансії зареєстровані у Кіровоградському та Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості, Світловодській та Знам’янській міськрайонних, Благовіщенській, Голованівській, Добровеличківській, Компаніївській, Маловисківській, Олександрівській, Петрівській та Устинівській районних філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

З іншими наявними вакансіями в регіоні та за його межами можна ознайомитися на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості. Онлайн-помічник за посиланням: https://is.gd/LQ66ql.

Також приєднуйтеся до чат-боту державної служби зайнятості у Telegram-каналі @DCZWorkNowBbot

 


Питання – відповідь

Яка інформація має бути зазначена в адресній частині форми звітності № 3-ПН?

 

Нагадаємо, форма звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» складається з адресної частини, таблиці основних даних про вакансії до додатку форми, в якому зазначаються відомості про вакансії (нова форма буде застосовуватися з 7 липня 2022 року).

Так, в адресній частині зазначається:

- ідентифікаційний код ЄДРПОУ юридичної особи (реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи-підприємця);

- найменування юридичної особи (ПІБ підприємця);

- ПІБ керівника підприємства;

- місцезнаходження юридичної особи (місце проживання підприємця).

До того ж у формі ставиться позначка про збіг місцезнаходження (місця проживання) з місцем провадження діяльності. Якщо ж ці місця не збігаються, ставиться відповідна позначка та зазначається адреса такого місця провадження господарської діяльності.

Також зазначаються контактні дані респондента – номер телефону, електронна адреса (підприємства та особи, відповідальної за підбір персоналу), адреса сторінки в мережі Інтернет.

Форма містить позначку про те, чи це первинна форма, чи уточнювальна. Вона підписується керівником юридичної особи (підприємцем).

Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо звітності та порядку її заповнення, звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9.

Крім того, пропонуємо доєднатися до чат-боту державної служби зайнятості у Telegramhttps://t.me/DCZWorkNowBbot, за допомогою якого можна отримати додаткову інформацію з поширених питань.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


10 порад експертів,  як влитися в новий колектив.

 

Зміна місця роботи та адаптація у новому колективі частіш за все викликають хвилювання та певну незручність. Окрім власних очікувань щодо умов праці, зокрема, вчасної виплати заробітної плати, цікавих проєктів, переймаєшся, як тебе приймуть колеги.

Це цілком нормально, оскільки від цих чинників залежатиме і результат роботи, і внутрішня гармонія.

Зараз спробуємо розібратися, як влитися в новий колектив та стати його невід’ємною частиною.

 1. Прийміть позицію спостерігача, аби швидше придивитися до корпоративних особливостей і традицій в установі.
 2. Не критикуйте порядки в компанії, які здаються вам незвичними або застарілими. Замість цього запропонуйте конструктивні рішення, як можна зробити краще.
 3. Не чекайте, що колеги підлаштовуватимуться під вас, і самостійно максимально пристосуйтеся до звичних для них підходів щодо вирішення питань.
 4. Ретельно ознайомтеся зі своїми посадовими обов’язками і окресліть собі конкретні кроки щодо їх виконання.
 5. Не соромтеся радитися з досвідченими колегами, якщо чогось не знаєте. Цей важливий аспект також впливає на ставлення до вас у колективі.
 6. Обов’язково спробуйте запам’ятати імена колег, адже це сприятиме бажанню спілкуватисяз вами.
 7. Серед більш досвідчених колег знайдіть наставника, який на початку вашої діяльності допоможе з деякими обов’язками.
 8. Спробуйте познайомитися з колегами ближче: запитуйте про захоплення, книги, попередній досвід роботи — більшості з нас подобається розповідати про себе.
 9. Слід також подбати і про зовнішній вигляд, у т.ч. чистий і стильний гардероб. Це допоможе вам бути впевненим.
 10. Стримуйте свої емоції і не показуйте характер. Намагайтеся сприймати все, що відбувається, спокійно. Ставтеся до всіх доброзичливо. В іншому випадку це може на довгий часзарекомендувати вас як неврівноважену людину.

Дотримуючись цих простих правил, ви швидше адаптуєтесь у новому колективі і заслужите довіру й повагу з боку колег.

 

 


Яку програму використовувати у комп’ютерній графіці  та 3D-моделюванні

 

Вам цікаво,яку програму краще використовувати у комп’ютерній графіці  та 3D-моделюванні? Яка програма містить повний спектр інструментів, необхідних для підготовки тривимірних моделей і друку на 3D-принтерах?

Про це ви дізнаєтеся на курсах цільового призначення за навчальною програмою «Використання програми Meshmixer для підготовки моделей до 3D-друку» від викладачів Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Поспішайте, адже навчання розпочинається 27 червня 2022 року.

Якщо ви перебуваєте на обліку у державній службі зайнятості як безробітний – для вас професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Васзацікавила ця інформація? Не зволікайте –  зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5

 

 

 


Більшість безробітних Кіровоградщини обирають роботу у сфері сільського господарства

 

З початку року за сприяння центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості 5 118 безробітних працевлаштувалися.

На першому місці – сфера сільського господарства (3 440 осіб), на другому – переробна промисловість (342 особи), а на третьому – сфера торгівлі (324 особи).

Якщо ви перебуваєте у пошуку роботи і не можете самотужки її зайти, завітайте на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/LQ66ql та ознайомтеся з наявними вакансіями. Або за допомогою чат-боту державної служби зайнятості у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbotсамостійно оформляйте підписку на останні вакансії за регіоном чи галуззю.

У той же час,якщо вас цікавить здобуття нової професії шляхомпрофесійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації,ви можете ознайомитися з орієнтовним графіком навчання за професіями, передбаченимидля безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року за посиланням https://cutt.ly/3Jdtth5.

 

 


Нові правила розірвання трудових відносин

 

В умовах запровадження воєнного стану в областях, де проводяться (проводились) активні бойові дії, громадяни не завжди мають можливість написати заяву на звільнення, узгодити це питання з роботодавцем та отримати трудову книжку із внесеним до неї записом про звільнення.

Якщо такі громадяни (за умови, що вони переїхали в іншу місцевість, не виконують роботу дистанційно і фактично припинили трудові відносини) мають намір звільнитися з роботи (для пошуку нової за сприяння державної служби зайнятості як зареєстрованого безробітного, отримання права на допомогу по безробіттю), вони можуть вирішити таке питання у встановленому порядку.

Відповідно до чинного законодавства про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб визначено, що внутрішньо переміщена особа має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до базового центру зайнятості/філії за місцем проживання заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

Датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.

Водночас центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про це роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними) та територіальні органи Пенсійного фонду України і Державної податкової служби.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 


 

ТОП-10 перспективних професій у майбутньому за прогнозами експертів

 

Ви стоїте на порозі вибору майбутньої професії?  Порада – зверніть увагу на професії, які сьогодні в дефіциті на ринку праці і на які прогнозують попит у найближчі 5-10 років. На той час ви вже закінчите інститут та почнете шукати роботу.

Експерти з працевлаштування вже визначили орієнтовний  рейтинг затребуваних та перспективних професій в Україні у 2022 році.

ТОП-10 перспективних професій на українському ринку праці.

Інженер IT, програміст

Займається проєктуванням, розробкою та обслуговуванням інформаційних систем, захистом інформації. Він працює над створенням локальних мереж, серверів, технічних засобів зберігання та передачі даних, апаратною підтримкою користувачів.

Юрист

Останні 5-7 років кажуть, що юристів в Україні надто багато і варто обирати іншу спеціальність. Але водночас постійно відкриті вакансії для спеціалістів з вищою юридичною освітою та насправді є гострий дефіцит у компетентних професіоналах у цій сфері. Юристи можуть працювати адвокатами, в органах прокуратури та судової влади, нотаріусами, слідчими, а також викладати та надавати юридичні послуги. Навчають юристів у багатьох українських навчальних закладах, у той же час для працевлаштування наявність диплома про вищу освіту є обов’язковою умовою.

Економіст

Сфера компетенцій економістів є максимально широкою – можна працювати на підприємствах, у банківських установах, у брокерських конторах, органах статистики та державного планування, аналітичних організаціях.Це загальна категорія, яка включає професіоналів різних напрямків та спеціальностей.

Менеджер з реклами та РR, маркетолог

Маркетологи і спеціалісти з реклами – одні з найбільш популярних. Їхнє завдання – продумати та реалізувати стратегію виходу і просування нових та існуючих продуктів, послуг та бізнесів на ринку, знайти підхід до потенційного покупця та підвищувати лояльність аудиторії до бренду.

Інженер зв’язку

Ця технічна спеціальність гостро потребує спеціалістів. Займатися потрібно розвитком систем мобільного зв’язку, телекомунікацій, інтернету, їх обслуговуванням та підтримкою. Без диплома претендувати на високооплачувану роботу неможливо.

Архітектор

Архітектори сьогодні – одна з найпопулярніших професій. Без нього неможливо звести навіть дачний будиночок, і перепланування у квартирі без архітектурного обґрунтування та технічної документації заборонено проводити. Робота складна та відповідальна, і без вищої освіти до неї не допустять.

Перекладач (східні мови)

На ринку праці вже надлишок перекладачів з англійської та німецької мов, а ось фахівців з арабської, китайської мови не вистачає. Можна займатися синхронним, письмовим та технічним перекладом.

Фармацевтика, медицина, лікар (зі спеціалізацією)

Усі медичні спеціальності на піку популярності. Працювати можна як у державних клініках, так і приватних. Вчитися доведеться довго: від 7 років на лікаря загальної практики до 15 на хірургів.

Математичні, фізико-технічні спеціальності

Дуже гострий дефіцит у цій сфері гарантує, що без роботи ви точно не залишитеся. І це ситуація не лише в Україні, а й у Європі, тому паралельно рекомендуємо серйозно взятися за вивчення англійської мови – з українським дипломом математика чи фізика та знанням іноземних мов ви легко знайдете роботу будь-де.

Логіст

У глобалізованому світі логістика виходить на перший план. Логісти займаються організацією розподілу продукції за складами та торговельними мережами, транспортом, плануванням запасів та закупівель підприємств і торгових мереж.

На сьогоднішній день на Кіровоградщині роботодавці не потребують фахівців більшості вищеперелічених професій. Серед наявних: 116 вакансій на посади лікарів (заробітна плата від 6 500 грн до 20 000 грн) та фармацевтів  (заробітна плата від 6 500 грн до 8 000 грн), а також по одній вакансії на посади економіста (заробітна плата від 9 000 грн) та програміста (заробітна плата від 6 500 грн).

До початку вступної кампанії ще є час, і ви можете оцінити свої сильні сторони, проаналізувати, в якій професії ви знайдете себе і зможете побудувати успішну кар’єру.

У разі, якщо ви вже обрали професію, маєте відповідну освіту та перебуваєте у пошуку роботи, запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитися з наявними вакансіямиhttps://is.gd/LQ66ql.

 

 


Йди в ногу з часом: основи сучасної бухгалтерії на курсах підвищення кваліфікації

 

Ви бухгалтер, але бажаєте вдосконалити знання та навички, аби стати незамінним працівником, «правою рукою» керівника підприємства, його фінансовим радником? Служба зайнятості пропонує вам підвищити свою кваліфікацію, долучившись до курсів цільового призначення за навчальною програмою «Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності». Курси розпочинаються 27 червня 2022 року.

Як відомо, від бухгалтера багато у чому залежить добробут компанії.Без грамотного ведення обліку неможливе існування будь-якої економічної діяльності.

Тому рекомендуємо важливі питання у даній сфері розглянути разом із кваліфікованими викладачами Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Практичні способи користування формами автоматизації обліку на підприємствах, завдання автоматизації, організація підготовки та попереднього опрацювання облікових документів на підприємствах, їх порядок обробки, формування звітності та багато іншого розкриватимуть під час курсу.

Що потрібно, аби долучитися до курсу? Вища освітавідповідного напрямку (економічна освіта), досвід роботи за фахом та вік не менше 18 років.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5

 


Питання – відповідь

 

У якому центрі зайнятості можуть зробити запис про виплату допомоги по безробіттю?

 

У трудовій книжці безробітного запис про початок, поновлення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю робить посадова особа базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості, далі – центр зайнятості). Це передбачено вимогами законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Звертаємо увагу, що у період воєнного стану запроваджені спеціальні норми законодавства, якими спрощена процедура зміни центру зайнятості. Вищевказані записи до трудової книжки безробітного можевнестипосадова особа центру зайнятості за місцем звернення безробітного. У цьому випадку не важливо, яким центром зайнятостіприйняті відповідні рішення. 

Якщо ж брати стандартну ситуацію, то такі записи вносяться у тому центрі зайнятості, де призначалася виплата допомоги по безробіттю.

Слід зазначити, що у разі припинення виплати допомоги усі такі записи засвідчуються особистим підписом посадової особи та печаткою центру зайнятості.

 

 


Питання – відповідь

Які зміни відбулись у правовому полі щодо колективних договорів?

 

Нагадаємо, 27 травня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників». Згідно з ним, внесено зміни до низки законодавчих актів щодо посилення трудових прав працівників, у т.ч. щодо колективних договорів.

Серед кардинальних змін – відтепер колдоговір укладається не лише на підприємстві, в установі, організації, а й з фізичною особою, яка використовує найману працю. 

Стороною колдоговору може бути безпосередньо така фізична особа або уповноважений її представник. У свою чергу, сторону найманих працівників можуть представляти первинна профспілкова організація або вільно обраний працівниками їх представник.

Примітка. З окремою інформацією щодо зазначеного закону є можливість ознайомитись на Урядовому порталі за посиланням https://cutt.ly/zKw5nPi

Довідково. Зміни щодо колдоговору внесені до Кодексу законів про працю України, Господарського кодексу України, законів України «Про колективні договори і угоди», «Про соціальний діалог в Україні», «Про зайнятість населення».

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

Бажаєте знайти своє місце на ринку праці? Звертайтеся до

центрів професійно-технічної освіти служби зайнятості

 

«Вік живи – вік учись» ця народна мудрість актуальна і в наш час. Бажаєте бути конкурентоспроможним на сучасному ринку праці?Доведеться підвищувати свою кваліфікацію, а інколи й опановувати нову професію.

В умовах сьогодення для багатьох людей це шанс вирішення проблеми працевлаштування.

На допомогу в опануванні бажаного приходить служба зайнятості. Ви маєте змогу за її сприяння пройти професійне навчання як у навчальних закладах області чи на виробництві, так і у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Цим самим ви прискорюєте власне працевлаштування.

Неважливо, в якому ви куточку України, адже функціонують такі центри  у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Львівській, Луганській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Полтавській та Херсонській областях.

Промисловість, будівництво, агропромисловий комплекс, транспорт і зв’язок, сфера послуг– усі ці галузі економіки доступні вам до вивчення разом із нами.

Слід зазначити, що для безробітних громадян, які зареєстровані в державній службі зайнятості, професійне навчання безкоштовне, оскільки здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Наразі діє денна форма навчання. Вам зручно навчатись дистанційно або ж за допомогою відео конференції? Це можливо. Бажаєте навчатись за дуальною формою? Ласкаво просимо!

До того ж зараз є чудова пропозиція для працівників без освіти, які мріють стати кухарем. Пропонуємо підтвердити рівень своїх знань та вмінь в Одеському та Рівненському ЦПТО. Ви отримаєте свідоцтво державного зразка про присвоєння кваліфікації за професією «Кухар».

Які умови? Затишні зали бібліотек, комфортні умови проживання, навчальні кабінети, майстерні та лабораторії, облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням і устаткуванням, що дозволяє отримати високий рівень кваліфікації.

Вас навчатимуть професіонали – викладачі та майстри виробничого навчання за допомогою сучасних педагогічних технологій.  Це вже гарантуєякісний та ефективний навчальний процес.

Після закінчення професійного навчання та підвищення кваліфікації за напрямами підготовки вамбуде присвоєно відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видано документ про освіту державного зразка.

 

Безкоштовні курси від центру зайнятості для поціновувачів бджільництва

 

Тарас Шевченко стверджував, що для правильної взаємодії з бджолами людина мусить бути не тільки удачною, а й лагідною та праведною.

Державнаслужба зайнятості пропонує оволодіти новими знаннями у професії бджільництва кожного, кого цікавлять маленькі збирачі меду. 20 червня 2022 року розпочнуться курси цільового призначення за навчальною програмою «Мале підприємництво на селі. Бджільництво». Проходитимуть як дистанційно, так і на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

За час навчання ви дізнаєтесь, як правильно доглядати за бджолами та вуликами, аби не нашкодити, як розводити та захищати від хвороб маленьких трудівників тощо.

Умови:

 • професійно-технічна освіта;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка.

Звертаємо увагу, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, профнавчання здійснюється за рахунок коштів Фонду державного соцстрахування України на випадок безробіття.

Деталі та умови навчання на курсі можна дізнатися у найближчому центрі зайнятості або за телефонами, вказаними тут https://cutt.ly/OJ48QYR

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут https://cutt.ly/3Jdtth5 .

 

Анкетування роботодавців: служба зайнятості продовжує всеукраїнське опитування

 

Державна служба зайнятості проводить анкетування роботодавців про потребу у працівниках на 2022 рік, що дозволить спрогнозувати ринок праці і відреагувати на його запити.

Опитування здійснюється шляхом заповнення відповідної онлайн-анкети.

Для цього роботодавець має зайти до персонального кабінету, зареєстрованого на вебсайті державної служби зайнятості (у рубриці «Роботодавцям», підрубриці «Електронний кабінет роботодавця»), та надати лаконічні відповіді.

Звертаємо увагу, що сервіс доступний для тих роботодавців, які мають логіни та паролі для входу до персонального кабінету. Тоді ж, використовуючи власний обліковий запис, необхідно заповнити всі поля анкети.

Нагадаємо, що з допомогою «електронного кабінету роботодавця» можна зареєструвати вакансії, підібрати працівників та переглянути резюме шукачів роботи.

Тож не зволікайте – скористайтеся цією можливістю та долучайтеся до зазначеного опитування! Ми прагнемо, аби наша з вами співпраця була продуктивною та корисною.

Зробіть перші кроки у сфері реклами: навчайтеся та будьте затребуваними

 

Щодня ви бачите рекламу по телебаченню, на білбордах, візитівках тощо. А чи хотіли б ви стати тим самим створювачем рекламної продукції, яку будуть спостерігати тисячі людей?

На базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості 20 червня 2022 року розпочнуться курси цільового
призначення за навчальною програмою «Створення рекламної продукції
». Навчання також може здійснюватися за дистанційною формою.

За короткий час навчання ви зможете оволодіти основними тонкощами роботи рекламного інструментарію, а також застосовувати їх на практиці.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, професійне навчання проводиться безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Умови направлення на навчання: освіта професійно-технічна, вік особи не менше 18 років та медична довідка.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або за телефонами, вказаними тут https://cutt.ly/OJ48QYR .

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3JpR7S1

Питання – відповідь

У чому відмінність між чинною і новою формою звітності про вакансії?

 

Перш за все, розглянемо складові частини чинної і нової форми звітності № 3-ПН. Чинна форма складається із загального блоку та двох розділів – «Основні дані про вакансії» та «Коментарі до даних про вакансії» (заповнюється за наявності таких коментарів).

У свою чергу, нова форма звітності також містить загальний блок (адресна частина), в якому зазначається інформація про респондента та вид інформації (первинна чи уточнювальна). У цьому ж блоці проставляються підписи керівника та працівника центру зайнятості, який прийняв звіт. Форма містить таблицю «Основні дані про вакансію(ї)».

Додатком до звіту є блок «Відомості про вакансію(ї)», який заповнюється у разі, якщо спосіб укомплектування вакансії передбачає її укомплектування за сприяння державної служби зайнятості.

Довідково. На Facebook-сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості протягом червня розміщуватимуться матеріалищодо відмінності старої та нової форм звітності. Також і про особливості подання нової форми для того, аби працівники кадрових служб роботодавців могли підготуватися до заповнення нової форми.

Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо звітності та порядку її заповнення, звертайтеся доцентрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за телефонами, що розміщені тутhttps://cutt.ly/oJ8G2q9

Крім того, пропонуємо доєднатися до чат-боту державної служби зайнятості у Telegramhttps://t.me/DCZWorkNowBbot, за допомогою якого можна отримати додаткову інформацію з поширених питань.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 


Законодавчі зміни: припинення трудових відносин в односторонньому порядку та реєстрація в службі зайнятості

 

В умовах запровадження воєнного стану в областях, де проводяться (проводились) активні бойові дії, громадяни не завжди мають можливість написати заяву на звільнення, узгодити це питання з роботодавцем та отримати трудову книжку із внесеним до неї записом про звільнення.

Якщо такі громадяни (за умови, що вони переїхали в іншу місцевість, не виконують роботу дистанційно і фактично припинили трудові відносини) мають намір звільнитися з роботи (для пошуку нової за сприяння державної служби зайнятості як зареєстрованого безробітного, отримання права на допомогу по безробіттю), вони можуть вирішити таке питання у встановленому порядку.

Відповідно до чинного законодавства про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб визначено, що внутрішньо переміщена особа має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до базового центру зайнятості/філії за місцем проживання заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

Датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.

Водночас центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про це роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними) та територіальні органи Пенсійного фонду України і Державної податкової служби.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


Ви інженер за освітою? Для вас є робота у Кропивницькому

 

Від 12 000 до 14 000 гривень– заробітна плата, яку роботодавці готові платити інженерам дільниці релейного захисту та автоматики, геоінформаційних систем служби метрології та автоматизованої системи керування виробництвом, інженерам з гідравліки та інженерам-електронікам з обслуговування електронного обладнання ліфтів.

Тож, якщо у вас є технічна освіта і вас зацікавили зазначені пропозиції роботи, а ще ви маєтестаж роботи за фахом від 1 року, звертайтеся до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості за телефоном(050) 011-12-07.

З іншими наявними не тільки в регіоні вакансіями, а й за його межами можна ознайомитися на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості. Онлайн-помічник за посиланням: https://is.gd/LQ66ql.

Або приєднуйтеся до віртуального помічника державної служби зайнятості – чат-боту у Telegram-каналі@DCZWorkNowBbot.

 


 

Хочете професійно займатися візажем? Вам до нас – ми навчимо майстерності

 

 

Відчуваєте, що beauty-сфера – це ваше? Давно мрієтепрацювати в індустрії моди і краси, стати  майстром  та висококласним візажистом?

Львівський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості чекає на вас. Навчання стартує 15 червня 2022 року і триватиме 4,5 місяця.

Безробітні громадяни, зареєстровані у службі зайнятості, мають можливість навчатися безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5.

 

 

 


EMPOWERING WOMEN:програма розширення можливостей жіночого підприємництва знову відкрита для реєстрації

 

Програму розширення можливостей жіночого підприємництва запроваджено для жінок, які втратили джерела доходів для забезпечення своєї родини.

Програма впроваджуватиметься з липня 2022 року по квітень 2023 року. Вона має на меті підтримати нові та існуючі бізнеси, щоб вони стали успішними та стійкими до кризи через серію відкритих воркшопів для всіх бажаючих, дві інтерактивні підприємницькі програми, подання бізнес-ідей і менторську програму протягом шести місяців.

Хто може взяти участь: внутрішньо переміщені жінки, які проживають у Кіровоградській, Полтавській, Черкаській областях, та жінки, які проживають у Запорізькій (підконтрольна територія), Дніпропетровській, Київській (крім м. Київ), Чернігівській, Сумській областях.

100 нових бізнес-ідей та 60 існуючих бізнесів будуть відібрані до участі в навчальній програмі, де вони навчаться, як розпочати бізнес та розробити стабільні мікропідприємства, стійкі до кризи.

Як мінімум 31 жінка чи бізнес-команди, очолювані жінками, які будуть відібрані журі, отримають підтримку, еквівалентну сумі від 20 000 грн до 150 000 грн разом із наставницькою підтримкою.

Реєстрація на відкриті воркшопи для всіх бажаючих за посиланням:https://entrepreneur.pagulasabi.ee/ukraine/registration-2022

Якщо у вас виниклизапитання щодо участі у програмі, зверніться за електронною адресою: zm.ednist2021@gmail.com або зателефонуйте:Київська, Сумська, Чернігівська області: 095-611-87-98, Запорізька (підконтрольна територія), Дніпропетровська, Полтавська, Кіровоградська та Черкаська області: 068-221-22-80.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


Онлайн-опитування: роботодавці Кіровоградщини можуть

заявити про потребу в кадрах на перспективу

 

Державною службою зайнятості проводиться анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2022 рік, що дозволить спрогнозувати ринок праці і зреагувати на його запити.

Опитування здійснюється шляхом заповнення відповідної онлайн-анкети.

Для цього роботодавець має зайти до персонального кабінету, зареєстрованого на вебсайті державної служби зайнятості (у рубриці «Роботодавцям», підрубриці «Електронний кабінет роботодавця»), та надати лаконічні відповіді.

Звертаємо увагу, що сервіс доступний для тих роботодавців, які мають логіни та паролі для входу до персонального кабінету. Тоді ж, використовуючи власний обліковий запис, необхідно заповнити всі поля анкети.

Нагадаємо, що за допомогою «електронного кабінету роботодавця» є можливість зареєструвати вакансії, підібрати працівників та переглянути резюме шукачів роботи.

Тож не зволікайте – скористайтеся цією можливістю та долучайтеся до зазначеного опитування! Ми прагнемо, аби наша з вами співпраця була продуктивною та корисною.

 

 

 


 

Заявіть про себе: найбільший у світі конкурс “зелених” бізнес-ідей розшукує українських інноваторів

 

Українські стартапи, які займаються дружніми до довкілля проєктами, можуть подати заявку на участь у найбільшому у світі змаганні «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad.

Участь братимуть стартапи з 53 країн.

Команди змагатимуться за такими напрямами:

Sustainable Mobility — бізнес-ідеї, які каталізують перехід до сталої мобільності з використанням чистої енергії.

Circular Economies — проєкти, засновані на принципах відновлення та раціонального споживання ресурсів.

Urban Solutions — рішення для громад, що перетворюють міські середовища у декарбонізовані екологічні простори.

Clean Energy — зберігання енергії, розумні електромережі, інтеграція джерел енергії, вловлювання та зменшення викидів CO2, енергоефективність.

Food Systems — проєкти, що сприяють переходу до кліматично розумного виробництва харчів.

Adaptation & Resilience — продукти або послуги, що посилюють адаптивність та здатність реагувати на зміни клімату.

Blue Economy — ідеї, які приносять користь економіці та суспільству без шкоди океанам та прибережним районам (туризм, судноплавство, виробництво енергії та корисних копалин, рибальство та аквакультура тощо).

The Next Big Thing — інновації з потенціалом глобального впливу на клімат.

Найкращі ідеї отримають до 10 тис. євро винагороди. Шістнадцять найсильніших команд півфіналу потрапляють до акселератора ClimateLaunchpad.

Подати заявку на участь необхідно до 20 червня 2022 року включно за посиланням.

 


Питання – відповідь

Які зміни відбулися у законодавстві щодо реклами про вакансії?

 

Нещодавно до законів України «Про зайнятість населення» та «Про рекламу» внесено зміни, що стосуються реклами про вакансії (прийом на роботу).

Забороняється:

- зазначати дискримінаційні вимоги, наприклад, пропонувати роботу лише певній статі (за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі);

- висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Слід зауважити, що обмеження щодо змісту оголошень та відповідальність за порушення встановленого порядку їх розповсюдження регулюються Законом України«Про рекламу».

Примітка. Ознайомитися з чинною редакцією Закону України «Про рекламу» можна на веб сторінці парламенту за посиланням https://cutt.ly/GJJYiC1.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтеся за номером +380934787081.

До того ж можна скористатися послугами чат-боту державної служби зайнятості у  Telegramhttps://t.me/DCZWorkNowBbot.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 

 


Бажаєте якнайшвидше знайти роботу? Почніть уже зараз

 

Якщо ви перебуваєте у пошуку роботи, пропонуємо використовувати інтернет-ресурси (найбільші майданчики з пошуку роботи):

dcz.gov.ua

work.ua

robota.ua

novarobota.ua

pidbir.com

grc.ua.

До того ж рекомендуємо приєднатися до чат-боту державної служби зайнятості у Telegram-каналі @DCZWorkNowBbot, де ви можете самостійно оформити підписку на вакансії за регіоном або галуззю.

Для того, аби приєднатися,необхідно зробити кілька кроків:

1. Знайти і запустити чат-бот@DCZWorkNowBbot.

2.Послідовно обрати розділи:«Громадянам» – «Пошук роботи» – «Підписатися на розсилку» за регіоном чи галуззю.

Ознайомитися з наявними вакансіями не тільки в регіоні, а й за його межами можна завітавши на інтернет-ресурс державної служби зайнятості
за посиланням:
https://is.gd/LQ66ql.

Тож, вивчайте та опрацьовуйте сучасні джерела вакансій, а також вчіться, у т.ч. й за допомогою служби зайнятості, правильно їх використовувати – це одні із найперших і  найважливіших кроків під час пошуку омріяної роботи.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


Фармацевти, штукатури та оператори заправних станцій: кому складно знайти роботу на Кіровоградщині

 

На сьогоднішній день чимало громадян, маючи освіту, залишаються незайнятими та по допомогу в пошуку роботи звертаються до служби зайнятості.  Одні знаходять її швидко, а інші – не можуть реалізувати себе на ринку праці.

Тож ми з’ясуємо, фахівцям яких професій наразі складно знайти роботу.

Професії, які присутні на підприємствах регіону, але в незначних кількостях: годувальник, диспетчер, діловод, касир у банку, кондитер, концертмейстер, кореспондент, кравець, масажист, оператор заправних станцій, пічник, покрівельник, секретар, слюсар-інструментальник, фармацевт, шліфувальник, штукатур.

Професії, які відсутні на ринку праці регіону: агент страховий, адвокат, архітектор, бляхар, бортпровідник, виноградар, жокей, картограф, квіткар, кінорежисер, комівояжер, консьєрж, метрдотель, мельник, мікробіолог, оглядач гідротехнічних споруд, паркетник, перевірник судовий, селекціонер, сиророб, цукерник.

Якщо ви все ж таки не знайшли омріяну роботу за здобутим фахом, служба зайнятості пропонує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян, що сприятиме підвищенню вашої  конкурентоспроможності на ринку праці та поверненню до трудової діяльності.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні2022 року, можна ознайомитися тут  https://cutt.ly/3Jdtth5.

З більш детальною інформацією ви  також можете ознайомитись у чат-боті державної служби зайнятості https://t.me/DCZWorkNowBbot.

 


Кухар судновий: професія для тих, хто любить готувати і море

 

Якщо ви за освітою кухар третього розряду і у вас є бажання внести зміни у своє професійне життя – станьте судновим кухарем. Служба зайнятості готова у цьому вам допомогти.

Тож 15 червня 2022 року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості стартує навчання за професією «Кухар судновий». Термін навчання – 5 місяців.

Слухачів навчать тонкощам роботи на суднах: особливостям та організації харчування моряків в умовах плавання, особливостям влаштування, обладнання та оснащення камбуза й камбузних підсобних приміщень, будові й правилам експлуатації камбузного обладнання та виробничого інвентарю, замовлень на продукти, веденню обліку й складання товарних звітів, а також приготуванню та роздачі їжу членам екіпажу судна, і, звісно, англійській мові в межах професійної компетенції.

Зацікавились цією професією? Звертайтесь до фахівців служби зайнятості та втілюйте свої мрії в життя!

Для безробітних громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загально обов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5.

 

 

 


Питання – відповідь

 

Яку інформацію подає роботодавець у разі масового звільнення працівників?

 

Зміни, що стосуються посилення захисту прав працівників, вплинули не лише на Закон України «Про зайнятість населення», а й Кодекс законів про працю України.

Так, визначено, що роботодавець повідомляє державну службу зайнятості про заплановане вивільнення працівників.

Повідомлення має містити таку інформацію:

 • проведення консультацій з виборним органом первинної профспілкової організації;
 • заходи щодо попередження вивільнення (включаючи відомості про причини наступних звільнень);
 • середню кількість і категорії працівників;
 • кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися;
 • строки проведення звільнення.

Повідомлення обов’язково подається і виборному органу первинної профспілкової організації. 

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтеся за номером +380934787081.

До того ж можна скористатися послугами чат-боту державної служби зайнятості у  Telegramhttps://t.me/DCZWorkNowBbot.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


Комп’ютерна верстка: інтерфейс, функції, інструменти роботи з текстами і зображеннями. Цікаво?

 

Вам цікаво, як створюються цифрові макети газет, журналів, книжок, іншої поліграфічної продукції, як розробляються вебсайти? Бажаєте більш поглиблено розібратись у системіперсонального комп’ютера та оволодіти новими знаннямиу програмах комп’ютерної верстки Microsoft Publisher, AdobePageMaker, QuarkXPress, AdobeInDesign та комп’ютерної графіки Corel DRАW,AdobePhotoShop?

Долучайтеся!14 червня 2022 року стартує професійне навчання за професією «Оператор комп’ютерної верстки», яке проводитимуть викладачі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Термін навчання – 5 місяців.

Для безробітних громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28 чискористайтесь послугами чат-боту державної служби зайнятості у Telegram @DCZWorkNowBbot.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5.

 

 

 


Робота є: на Кіровоградщині є потреба у продавцях

 

На Кіровоградщині є потреба у продавцях продовольчих товарів та продавцях-консультантах.Заробітна плата, яку пропонують роботодавці своїм працівникам,–від 6 500 до 9 000 гривень.

Такі вакансії зареєстровані в Кіровоградськомута Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості, Знам’янській і Світловодській міськрайонних, Долинській районній філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Тож, якщо ви перебуваєтев пошуку роботи, запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитися з наявними не тільки в регіоні вакансіями, а й за його межами. Онлайн-помічник за посиланням: https://is.gd/LQ66ql.

Абоприєднуйтеся дочат-боту державної служби зайнятості у Telegram-каналі@DCZWorkNowBbot.

 

До 20 000 грн можуть отримати ветерани та їхні сімʼї

для ведення власної справи

Український ветеранський фонд запустив проєкт з мікрофінансування бізнесу. Ветерани та члени їхніх сімей, які стали після 24.02.2022 року внутрішньо переміщеними особами (ВПО) і мають підтвердження цього статусу, зможуть отримати грошове відшкодування на купівлю товарів, необхідних для ведення власної справи.

Для того, щоб отримати одноразову фінансову підтримку, потрібно:

 • зібрати необхідні документи (паспорт, довідку ВПО, виписка чи витяг з ЄДР про статус ФОП чи самозайнятої особи, підтвердження статусу ветерана війни або статусу члена сім’ї ветерана війни, чеки на покупку після 24.02.22 для роботи бізнесу відповідно до КВЕД);
 • надіслати свою заявку з документами через аплікаційну формуна сайті в розділі мікрофінансування бізнесу –https://veteranfund.com.ua/ .

Апліканти після заповнення заявки і завантаження всього пакету документів разом із чеками на покупку мають можливість отримати відшкодування на суму до 20 000 гривень включно.

 

ТОП-5 курсів підвищення кваліфікації для безробітних на Кіровоградщині

 

Задля підвищення конкурентоспроможності безробітних громадян на ринку працідержавна служба зайнятостіорганізовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян.

Наприклад, курси цільового призначення за навчальною програмою «Мале підприємництво на селі. Вирощування рослин у відкритому ґрунті»,«Мале підприємництво на селі. Бджільництво», «Ділове українське мовлення та редагування службових документів», «Опоряджування поверхонь плитками», «Моделювання швейних виробів», «Створення рекламної продукції», «Підприємницька діяльність у сфері малого бізнесу», «Використання програми Meshmixer для підготовки моделей до 3D-друку» тощо.

Найпопулярнішимиє такі напрямки: «Сучасні методи і технології вирощування та збирання сільськогосподарських культур», «Фермерство – школа успішного аграрія», «Сучасні підходи до організації робіт у сільському господарстві», «Сезонне технічне обслуговування сільськогосподарських машин та тракторів» та «Переробка плодоовочевої і ягідної продукції».

Загалом з початку року805 безробітних громадянпройшли професійне навчання, якевплинуло на підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці та повернення до трудової діяльності.

Хто готовий до змін, має бажання бути затребуваним у роботодавців фахівцем? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування.

З орієнтовним графіком навчання за професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тутhttps://cutt.ly/IJlFvzy.

Якщо ви перебуваєте у пошуку роботи або виникають думки щодо зміни напрямку професійної діяльності чипостають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості населення, відповіді на них ви можете отримати у чат-боті державної служби зайнятості https://t.me/DCZWorkNowBbotабо за телефоном гарячої лінії +380934787081.

Ви комунікабельні та мрієте працювати в ресторанному бізнесі? Служба зайнятості допоможе!

 

Правильний психологічний підхід до клієнтів та уважність, відповідальність та витриманість, гарний настрій та відкритість – цими якостями має володіти офіціант.

Вам притаманні ці риси, однак не маєте професійної освіти? Тоді вам до нас! Служба зайнятості пропонує пройти 5-місячне навчання за цією професією.

Долучайтеся! Старт – 13 червня 2022 року. База – Одеськийцентр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Що цікавого на вас чекає? Поради щодо спілкування з клієнтами,  удосконалення дикції, відпрацювання практичних завдань – сервірування столу,доставка замовлення відвідувачу тазбір використаного посуду.

Умови навчання: повна/базова загальна середня  освіта, вік –не менше 18, медична довідка та особова медична книжка.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, професійне навчання проводиться безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут https://cutt.ly/3JpR7S1

 

Інновації вирощування зернових та новітні технології обробітку землі: що треба знати трактористу-машиністу

 

Маєте посвідчення тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва? Бажаєте більше дізнатися про технології обробітку землі? Для успішного працевлаштування необхідно підвищити професійний рівень кваліфікації за цією професією? Тоді вам до нас!

8 червня 2022 року стартує професійне навчання (підвищення кваліфікації) за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, категоріяВ1».

Про правила експлуатації сільськогосподарських машин, внесення мінеральних та органічних добрив, вирощування зернових та догляд за рослинами інформуватимуть фахівці Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Все це ви освоїте за 1,5 місяця.

Що потрібно від вас? Посвідчення тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії А1, документ про освіту, медична довідка з допуском до професії. Звертаємо увагу, що до навчання може долучитись особа, яка досягла 18 років.  

Нагадаємо, що для безробітних громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3Jdtth5.

 

Електромонтери, для вас є робота

 

Від 6 500 до 12 700 гривень – таку заробітну плату пропонують роботодавці фахівцям галузі електрики та електротехніки. У базі даних служби зайнятості зареєстровано близько20 вакансій цієї сфери.

Так, наразі затребуваніелектромонтери з обслуговування підстанції,з ремонту та обслуговування електроустаткування, з ремонту та обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування таелектромонтери контактної мережі.

Усі, хто має відповідну освіту та когозацікавили зазначені пропозиції роботи,можуть звертатися до Кіровоградського та Олександрійського міськрайонних центрів зайнятості, Знам’янської і Світловодської міськрайонних, Долинської та Петрівської районних філій обласного центру зайнятості.

З іншими вакансіями, зареєстрованими в державній службі зайнятості, зокрема й на Кіровоградщині, можна ознайомитись тут  https://cutt.ly/3JdtcqO. Або за допомогою чат-боту державної служби зайнятості у Telegram @DCZWorkNowBbot підписатися на останні вакансії за регіоном чи галуззю.

Діловодство та культура мовлення: підвищуйте власний професіональний рівень

 

Вам близька сфера діловодства? Прокладаєте шлях доомріяної роботи? Бажаєте не зупинятися на досягнутому й долати кожну сходинку «кар’єрної драбини»?

Як це зробити? Легко! Долучайтеся до навчання, яке розпочнеться06 червня 2022 рокуна базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Для вас проводитимуть курси цільового призначення за навчальною програмою «Ділове українське мовлення та редагування службових документів».

Це чудова можливість оволодіти нормами сучасного ділового українського мовлення, навичками редагування службових документів з урахуванням змін нової редакції правопису. До того ж ви опануєте термінологію ділового спілкування та особливості застосування усної й писемної ділової мови.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, професійне навчання проводиться безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Умови направлення на навчання: освіта професійно-технічна, вік особи не менше 18 років та медична довідка.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: https://cutt.ly/3JpR7S1

Пам’ятайте, ринок праці з кожним днем змінюється, тому для того, аби отримати бажане, необхідно удосконалювати свої навички та вміння.

 

 


 

Питання – відповідь

 

Чи забезпечується громадянам захист від проявів дискримінації у сфері зайнятості?

 

Так,особі гарантується право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості населення.

Нагадаємо, що набрав чинності Закон України від 12.05.2022 № 2253-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників», яким посилено захист прав працівників.

Цим правовим актом внесені зміни і до Закону України «Про зайнятість населення». Вони торкнулися декількох напрямків регулювання сфери зайнятості, зокрема і захисту від проявів дискримінації. Слід зазначити, що йде мова про посилення

антидискримінаційних норм.

Згідно зі змінами, держава гарантує громадянину право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості населення залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому громадському об’єднанні, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Примітка. Ознайомитися з оновленим текстом Закону України «Про зайнятість населення»є можливість на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://cutt.ly/XJoqi7A

 

 

 


Мрієте побудувати будинок? Навчайтесь на муляра

 

Бажаєте здобути затребувану будівельну професію? Звертайтесь до служби зайнятості. Вам допоможуть вивчитись на муляра, а найголовніше – працевлаштують.

Якщо будівництво – це ваше покликання, нескінченна творчість і пошук. У вас є бажання здобути нові знання у цій сфері? Пропонуємо за сприяння служби зайнятості опанувати професію «Муляр».

Навчання проводитиметься на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості і триватиме 4,4 місяця.

Чому навчать кваліфіковані викладачі?

Робити кладку несучих стін, фундаменту арок, зводів, колон, витримувати необхідну товщину і рівність шва, перевіряти відповідність горизонтальності і вертикальності рядів проєктним вимогам, проєктувати зведення кутів і вигинів стіни з цілих, половинок і четвертинок цегли, робити конопатку і заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях

Тож, стартує навчання 01 червня 2022 року.

Безробітні громадяни, зареєстровані в службі зайнятості, навчаються безкоштовно,за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування або до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

З орієнтовним графіком навчання за іншими професіями, за якими передбачається організація професійного навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у червні 2022 року, можна ознайомитися тут: http://surl.li/cbiig.

 

 


Які зміни відбулися у правовому полі щодо посилення захисту прав працівників?

 

Під час дії воєнного стану Верховна Рада України продовжує проводити законотворчу роботу, спрямовану на врегулювання правових відносин. Так, відсьогодні набрав чинності Закон України від 12.05.2022 № 2253-IX«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників».

Вище зазначеним Законом внесено зміни, у тому числі до Кодексу законів про працю України та Закону України«Про зайнятість населення».

З цими змінами можна ознайомитися на веб-сторінці Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2253-20#Text

Більш детальні роз’яснення про новації ми будемо розміщувати на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбуці під загальними хештегами #Правовий_порадник_шукача_роботи,  #Електронний_кадровий_клуб та #питання_відповіді #служба_зайнятості

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


Як вивчитися на адміністратора – дізнайтеся в службі зайнятості

 

Мрієте про цікаву роботу, постійно нові завдання, хочете займатися адміністративно-управлінською діяльністю у закладах сфери послуг?Умієте згуртувати людей і організувати роботу навколо себе? Маєте бажання допомагати людям у вирішенні різних питань? Здобувайте професію адміністратора.

У цьому вам допоможе служба зайнятості, яка організовує професійне навчання, що гарантує працевлаштування.

Зверніться до найближчого центру зайнятості, і вам допоможуть отримати одну з найактуальніших професій на ринку праці.

Тож, 31 травня 2022 року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться професійне навчання за професією «Адміністратор».

Термін навчання – 5,5 місяця.

Умови направлення на навчання:

 • повна загальна середня освіта;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка;
 • особова медична книжка.

Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28 або на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості за посиланням:http://surl.li/cbiig.

 


Підприємства Кіровоградщини мають потребу в електрогазозварниках

 

На підприємствах Кіровоградщини є робота для електрогазозварників .Роботодавці готові платити своїм працівникам від 4 401 (0,5 ставки) до 12 700 гривень.

Ви маєте відповідну освіту і готові працювати електрогазозварником –звертайтеся до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, Світловодської та Знам’янської міськрайонних,Долинської, Маловисківської, Новомиргородської районних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Щоб дізнатися про інші вакансії, перейдіть за посиланням: https://is.gd/LQ66ql на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості чизайдіть уTelegram-канал@DCZWorkNowBbot.

Нагадаємо, що служба зайнятості має можливість навчити за професіями, затребуваними на ринку праці. З графіком навчання можна ознайомитися тут: http://surl.li/cbiig.

 

 

 


Чи передбачені додаткові гарантії у сфері зайнятості для постраждалих унаслідок збройної агресії?

 

Так, додаткові гарантії для постраждалих унаслідок збройної агресії проти України передбачені нормами Закону України«Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» (набирає чинності 19.11.2022).

Нагадаємо, у попередньому матеріалі, розміщеному на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук,ішлося про зміни у законодавстві щодо страхування на випадок безробіття. Вони внесені зазначеним Законом.

Слід зауважити, що вказаним Законом внесено дві зміни і до Закону України «Про зайнятість населення».

Перше –категорії громадян з додатковими гарантіями у сприянні працевлаштуванню доповнили категорією осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. У разі реєстрації як безробітного у державній службі зайнятості можна реалізувати таку гарантію.

Друге –доповнили перелік осіб, які мають право на одноразове отримання ваучера, щоб підтримати конкурентоспроможність шляхом перепідготовки, категорією осіб, які були позбавлені особистої свободи (право на отримання ваучера мають громадяни, які потребують перепідготовки і не зареєстровані як безробітні).

 


Які особливості обчислення страхового стажу передбачені під час дії воєнного стану?

 

Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають особи, у яких такий стаж складаєне менше 6 місяців протягом12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної.

До того ж дане право зберігається у разі настання перерви страхового стажу з поважних причин, якщо особа протягом місяця після закінчення цієї перерви зареєструвалась в установленому порядку як безробітна. Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” визначено перелік поважних причин. Законом України від 26.01.2022№ 2010-IX“Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” внесено зміни до вищевказаного Закону.

Однією з поважних причин є факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Примітка. Закон України від 26.01.2022  2010-IX опублікований 19.05.2022 і набирає чинності 19.11.2022. Ознайомитися з текстом цього Закону можна на вебсторінці Верховної Ради України: https://cutt.ly/TH1JOQO


 

3D-моделювання в сучасній медицині: опановуйте нові компетенції зі службою зайнятості

 

Ви маєте фахову передвищу медичну освіту? Володієте інформаційно-комп’ютерними технологіями на рівні користувача  Windows, а також навичками роботи з редакторами AutoCAD або іншими CAD програмами?

Є бажання підвищити професійні компетенції у використанні 3D-моделювання у медичній сфері? Служба зайнятості організовує курси цільового призначення за навчальною програмою «Використання 3D-моделювання у медичній сфері».

Навчання проводитиметься в онлайн режимі викладачамиОдеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Слухачі курсів матимуть змогу підвищити кваліфікацію в оволодінні інноваціями у створенні 3D-моделей за знімками магнітно-резонансної та комп’ютерної томографії.

Старт навчання –30 травня 2022 року.

Умовами направлення на навчання є:

 • комп’ютерна грамотність;
 • здатність до просторової уяви;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка.

Длязареєстрованих безробітнихпрофесійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавилаінформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за                                      тел. (0522) 32-13-28 або зайдіть наTelegram-каналПідтримка ДСЗ#12 Кіровоград.

 

 


Питання – відповідь

 

За яких обставин можуть відмовити у прийнятті на роботу?

Наголосимо на тому, що, відповідно до норм законодавства про зайнятість населення, держава гарантує громадянам у сфері зайнятості захист від необґрунтованої відмови у найманні на роботу.

Роботодавець може обґрунтовано відмовити особі у найманні на роботу, спираючись на результатимедичних (у т. ч. психіатричних) оглядів під час прийому на роботу. Нагадаємо, що проведення таких оглядів є одним із елементів додержання норм законодавства про працю в частині питань охорони і гігієни праці.

Щодо результатів огляду, відповідно до статті 9 Закону України «Про психіатричну допомогу»,внаслідок психічного розладу особа може бути визнана тимчасово або постійно непридатною до виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для неї або оточуючих.

Детальніше ознайомитися з Переліком медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) (постановаКабінету Міністрів України від 10.05.2022 № 577)можна на вебсторінці Кабінету Міністрів України за посиланням: https://cutt.ly/nHVKskh.

Зауважимо, що постанова набирає чинності з 01.06.2022 (опублікована 18.05.2022).

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Близько 1 млн грн отримають роботодавці, які звернулися за компенсацією

На Кіровоградщині станом на 23 травня 2022 року 94 роботодавціподали документи для отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 157 внутрішньо переміщених осіб унаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Переважна кількість – юридичні особи, які використовують найману працю. Обласним центром зайнятості ухвалено 100 рішень.

П’ятьом роботодавцям уже перерахували 156 тис. грн, іншим – здійснено замовлення на суму 910,0 тис. грн. Фінансування очікується після закінчення верифікації.

Довідково. Для одержання додаткової інформації щодо отримання такої фінансової допомоги від держави представникам бізнесу необхідно звернутись до центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Інструкція з отримання компенсації витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Цікаво, яка професія гарантує вам затишок і комфорт у домі? Хочете опанувати? Звертайтеся!

Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення – всі ці комунікації сьогодні стали невід’ємною частиною комфортного життя кожного. А забезпечують безперебійне їх функціонування монтажники санітарно-технічних систем і устаткування.

Бажаєте здобути затребувану професію? Звертайтесь до служби зайнятості. Вам не лише допоможуть опанувати всі необхідні знання, а й працевлаштують.

Сортувати труби, фітинги, фасонні частини, арматуру та засоби кріплення,готувати допоміжні матеріали (лляне пасмо, сурик, розчин тощо),встановлювати прокладки,комплектувати згони муфтами та контргайками, болти – гайками,установлювати і знімати запобіжні пробки і заглушки на трубах навчать викладачі Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості під час професійного навчання за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

Навчання стартує 24 травня 2022 року і триватиме5,5 місяця.

Умови направлення на навчання:

 • повна загальна середня освіта;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка.

Для  безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

 

 


Питання – відповідь

 

Які зміни відбуваються у законодавстві про працю в частині забезпечення зайнятості окремих категорій громадян?

 

Учора на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук (під рубрикою «Електронний кадровий клуб»)було розміщено матеріал про норми законодавства, що регулюють належне оформлення трудових відносин, які внесені до Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс) прийнятим Законом України від 21.04.2022 № 2215-IX «Про дерадянізацію законодавства України».

Наразі будемо вести мову про зміни у Кодексі, що стосуються питань забезпечення зайнятості окремих категорій громадян.

Так, статтею 184 Кодексу визначено, що у разі відмови у прийнятті на роботу жінок (вагітних, за наявністю дітей віком до трьох років, одиноких матерів – за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю) роботодавець зобов’язаний повідомити їм причину відмови в письмовій формі. Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено в судовому порядку.

Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, які здобувають у будь-якій формі початкову, базову середню чи профільну середню освіту для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненню ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює (стаття 188 Кодексу).

Статтею 196 Кодексу встановлено, що для працевлаштування молоді, яка закінчила або припинила навчання у закладах середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, звільнилася із строкової військової служби і вперше приймається на роботу, а також осіб, звільнених із військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, які в добровільному порядку уклали контракт про проходження служби у військовому резерві, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу, а також інших категорій осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, підприємствам, установам та організаціям встановлюється квота відповідно до Закону України «Про зайнятість населення».

Відповідно до статті 197 Кодексу, працездатній молоді – громадянам України віком від 15 до 28 років після закінчення або припинення навчання у закладах середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби надається перше робоче місце на строк не менше двох років. Молодим спеціалістам – випускникам закладів освіти державної форми власності, потреба в яких раніше була заявлена підприємствами, установами, організаціями, надається робота за фахом на період не менше трьох років у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 


Інформаційна гігієна: як користуватися соцмережами, аби вони не використовували вас?

 

Ви вірите тому, що читаєте в Інтернеті? Бажаєте вберегти себе від маніпуляцій? Тоді рекомендуємо пройти новий курс цільового призначення«Інформаційна гігієна в мережі Інтернет. Як вберегтися від маніпуляцій», який започатковано ДНЗ «Полтавський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

З 24 травня 2022 року стартує навчання. Навчання проходитиме дистанційно, тривалість заняття – 24 години.

Якщо бажаєте ознайомитись зі змістом навчання більш детально, рекомендуємо переглянути відео за посиланням:https://cutt.ly/DHPccNL

 

 


Перукар-модельєр: навчайтеся і будьте в курсі останніх модних тенденцій

 

Є бажання отримати одну з найактуальніших професій у б’юті-сфері? Хочете дізнатися, що таке омбре, шатуш, мажімеш, балаяж, опанувати тонкощі нарощування, ламінування волосся та професійного догляду за ним? Пропонуємо на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятостіздобути професію «Перукар (перукар-модельєр)».

Навчання стартує24 травня 2022 року. Термін навчання – 4,9 місяця.

Умови направлення на навчання:

 • повна загальна середня освіта;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка;
 • особова медична книжка.

Якщо ви зареєстрованийбезробітний, топрофесійне навчання для вас здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила інформація?Деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

 

 

 


Чи може під час підбору підходящої роботи пропонуватися робота, що потребує зміни місця проживання?

 

На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбуку попередніх двох матеріалах під рубрикою «Правовий порадник шукача роботи» йшла мова про особливості підбору підходящої роботи під час дії воєнного стану. Відповідні правовідносини (на відміну від стандартних норм Закону України«Про зайнятість населення») встановлені Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державногосоціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022).

Слід також зазначити, що під час підбору підходящої роботи без згоди особи їй не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування. Але при цьому підбір підходящої роботи здійснюється за місцем звернення особи до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа зареєстрована як безробітний чи звернулася за пошуком роботи.

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


Чи враховується розмір заробітної плати за останнім місцем при підборі підходящої роботи під час дії воєнного стану?

 

Критерії підходящої роботи для безробітних визначені статтею 46 Закону України«Про зайнятість населення». Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державногосоціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищезазначеного Закону новими нормами, що визначають вказані критерії під час дії воєнного стану.У попередньому матеріалі, розміщеному на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбукпід рубрикою «Правовий порадник шукача роботи», йшлося про вплив досвіду роботи на підбір підходящої роботи під час дії воєнного стану. Наразі буде йти мова про вплив розміру заробітної плати за останнім місцем роботи.

Так, підходящою для безробітного вважається робота, оплата якоїє не нижче розміру заробітної плати за останнім місцем роботи для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного протягом 30 календарних днів з дня надання такого статусу.

Для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів або здійснюють пошук роботи вперше, підходящою вважається робота з розміром заробітної плати не нижче розміру мінімальної (для роботи на умовах повного робочого часу).

Примітка. Із чинною редакцією Закону України «Про зайнятість населення» є можливість ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17#Text

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Які зміни відбуваються у законодавстві про працю в частині легального застосування праці найманих осіб?

 

Насторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук під рубрикою «Електронний кадровий клуб» 10.05.2022 було розміщено матеріал про прийняття Закону України від 21.04.2022 № 2215-IX «Про дерадянізацію законодавства України». Цим Законом, зокрема, внесено змінидо Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс). Окремі положення Кодексу викладені в новій редакції, до багатьох статей внесені зміни. Наразі наводимо інформацію про зміни, що стосуються належного оформлення трудових відносин (легалізації).

Так, з урахуванням внесених змін до статті 10 Кодексу встановлено, що колективний договір укладається на основі законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, і узгодження інтересів працівників та роботодавців. Колективний договір зберігає чинність у разі зміни складу, структури, найменування роботодавця, від імені якого укладено цей договір (стаття 17 Кодексу).

Частиною 2 статті 21 Кодексувизначено, що трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем-фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець-фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

У разі зміни власника підприємства, установи, організації, а також у разі їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується (стаття 36 Кодексу).

Примітка. Ознайомитися з чинною редакцією Кодексу можна на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://cutt.ly/OHxFOpy

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Чи може бути призначена допомога по безробіттю внутрішньо переміщеній особі за відсутності належної інформації про страховий стаж?

 

Питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Одним із ключових моментів під час її призначення є наявність відповідних документів та даних у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII «Прикінцеві положення» вищевказаного Закону пунктом 3-3. Цей пункт, зокрема, містить норму, що під час дії воєнного стану внутрішньо переміщеній особі, яка не має документів про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату, допомога по безробіттю призначається з урахуванням інформації, що міститься у державних інформаційних реєстрах.

До отримання всіх необхідних відомостей допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі (наразі це 1 тисяча грн), а загальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 180 календарних днів.

Після надходження необхідних відомостей тривалість виплати допомоги та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


«До професії має лежати душа» – чи маєте ви хист до сучасних інформаційних технологій?

 

Ваша мрія стати вебдизайнером? Бажаєте більш поглиблено розібратись у комп’ютерній системі? Тоді ми допоможемо опанувати необхіднінавички для здійснення вашого бажання. 

Так, 20 травня 2022 рокустартує професійне навчання за професією «Операторз обробки інформації та програмного забезпечення», яке проводитимутьвикладачіЛьвівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Термін навчання – 8 місяців.

За цей час ви удосконалите знання щодо роботи з текстовим редактором, електронними таблицями, базами даних, графікою, презентаціями. Отримаєте розширену інформацію щодо основних мов програмування, методів захисту інформації на персональних комп’ютерах та в мережах, правил налагодження та обслуговування мережевих систем, а також встановлення, налагоджування та забезпечування роботи окремих компонентів та конфігурацій операційних систем.

Після проходження профнавчання ви можете себе спробувати у таких професіях:

 • спеціаліст з монтажу та налагодження комп’ютерних мереж;
 • майстер зі збірки персонального комп’ютера та комп’ютерних систем;
 • офіс-менеджер;
 • верстальник;
 • дизайнер комп’ютерної графіки, вебдизайнер;

продавець комп’ютерної техніки.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Умови направлення на навчання:

 • повна або базова загальна середня освіта;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка.

Якщо вас зацікавила ця інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 


Чи передбачені під час дії воєнного стану особливості отримання роботодавцями дозволів на застосування праці громадян Республіки Білорусь?

 

Законом України «Про зайнятість населення» визначено процедуру  та строки оформлення дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (регіональний центр зайнятості має 7 робочих днів для прийняття рішення про видачу дозволу та 3 робочі дні для прийняття рішення про продовження дії дозволу).

На період дії воєнного стану  Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищевказаного Закону окремими нормами, що стосуються особливостей оформлення дозволів.

Так, прийняття рішення про видачу чи продовження дії дозволу на застосування праці громадян Республіки Білорусь здійснюється за погодженням із регіональним органом Служби безпеки України. Строки, встановлені для розгляду питання, продовжуються до отримання такого погодження (або відмови у погодженні).

Відмова органів безпеки у погодженні видачі дозволу (продовження дії) є підставою для відмови регіональним центром зайнятості роботодавцю у видачі дозволу (продовження дії).

Роботодавцям слід також враховувати, що після видачі дозволу вони зобов’язані укласти з іноземцем трудовий договір – не пізніш як за 90 календарних днів з дати видачі дозволу. У десятиденний строк після укладення трудового договору (контракту) необхідно надати його копію, засвідчену роботодавцем, регіональному центру зайнятості.

Трудові відносини громадян Республіки Білорусь (які працюють на підставі дозволів в Україні) регулюються Кодексом законів про працю України та Угодою між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про трудову діяльність та соціальний захист громадян України та Республіки Білорусь, які працюють за межами своїх держав, ратифікованою Законом України від 26.04.1996 № 151/96-ВР. Статтею 7 вказаної Угоди передбачено, що трудовий договір (контракт) укладається роботодавцем з працівником державною мовою Держави працевлаштування та російською мовою згідно з трудовим законодавством цієї держави і вручається працівникові до його виїзду на роботу.

У трудовому договорі (контракті) повинні міститися основні реквізити роботодавця і працівника, професійні вимоги до працівника, відомості про характер роботи, умови праці та її оплати, відрахування з неї, тривалість робочого часу та часу відпочинку, умови проживання та плати за нього, а також термін дії трудового договору (контракту), умови його розірвання, порядок покриття дорожніх витрат. Працівники користуються правами та виконують обов’язки, установлені трудовим законодавством Держави працевлаштування.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Чи передбачені під час дії воєнного стану особливості отримання роботодавцями дозволів на застосування працігромадян Російської Федерації?

 

Законом України Про зайнятість населеннявизначено процедуру  та строки оформлення дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Так, регіональний центр зайнятості має 7 робочих днів для прийняття рішення про видачу дозволу та 3 робочі дні – для прийняття рішення про продовження дії дозволу.

На період дії воєнного стану Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищевказаного Закону окремими нормами, що стосуються особливостей оформлення дозволів.

Так, прийняття рішення про видачу чи продовження дії дозволу на застосування праці громадян Російської Федерації здійснюється за погодженням із регіональним органом Служби безпеки України. Строки, встановлені для розгляду питання, продовжуються до отримання такого погодження (або відмови у погодженні).

Відмова органів безпеки у погодженні видачі дозволу (продовження дії) є підставою для відмови регіональним центром зайнятості роботодавцю у видачі дозволу (продовження дії).

Примітка. Ознайомитись з процедурними питаннями оформлення дозволів можна на вебсторінці обласного центру зайнятості у розділі “Роботодавцям” – “Працевлаштування іноземців та осіб без громадянства в Україні”.

Більш детально за посиланням: https://kid.dcz.gov.ua/

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Яким чином під час дії воєнного стану роботодавці можуть подавати документи для отримання дозволу на застосування працііноземця?

Законом України “Про зайнятість населення” встановлено, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволів, що видаються регіональними центрами зайнятості.Для отримання дозволу (продовження дії дозволу) роботодавець звертається до регіонального центру зайнятості із заявою та відповідним комплектом документів.

Подавати заяви роботодавці можуть безпосередньо до регіонального центру зайнятості або через місцеві центри надання адміністративних послуг. Наразі також діє експериментальний проєкт, який дозволяє подавати документи через базові центри зайнятості або філії обласного центру зайнятості.

На період дії воєнного стану Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення Закону України “Про зайнятість населення” нормою, яка передбачає, що заява роботодавця на видачу та продовження дії дозволу (разом з документами) може бути подана будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними.

Питання – відповіді

 

Які зміни відбулисяу законодавстві сфери зайнятості під час дії воєнного стану?

 

07 травня 2022 рокунабрав чинності Закон України від 21.04.2022 № 2220-IX“Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державногосоціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану”(далі – Закон від 21.04.2022, надрукований у газеті “Голос України” № 98 06.05.2022, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування). Законом від 21.04.2022 внесено зміни до законів України“Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, “Про зайнятість населення”та “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Зміни, внесені Законом від 21.04.2022,застосовуються як виключно під час дії воєнного стану (прикінцеві положення законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про зайнятість населення” доповнено відповідними нормами),так і після його припинення (як постійні). Так, серед іншого:

скасовується виплата допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності і вводиться одноразова фінансова допомога для організації підприємницької діяльності;

унормовується виплата допомоги по частковому безробіттю.

Слід зазначити, що окремі норми Закону від 21.04.2022 діють безпосередньо з 07.05.2022, а для реалізації інших норм потрібно прийняття Кабінетом Міністрів України та Міністерством економіки України відповідних підзаконних актів.

Особливо звертаємо увагу на те, що Кабінет Міністрів України під час дії воєнного стану уповноважений на прийняття рішень, пов’язаних з функціонуванням сфер зайнятості та загальнообов’язкового державногосоціального страхування на випадок безробіття, у тому числі з питань, врегульованих спеціальними законами України.

Найближчим часом на нашій сторінці будуть розміщені деталізовані роз’яснення щодо застосування норм Закону від 21.04.2022 під рубриками “Електронний кадровий клуб” та “Правовий порадник шукача роботи”. У міру прийняття відповідних підзаконних актів також буде розміщуватися інформація про них.

Примітка. Ознайомитися з повним текстом Закону від 21.04.2022 можна на вебсторінці редакції газети “Голос України”.

Детальніше за посиланням: http://www.golos.com.ua/edition_archive

Питання – відповіді

 

Чи є підставою для припинення виплати допомоги по безробіттю тривале перебування за кордоном?

 

Правові підстави для припинення виплати допомоги по безробіттю врегульовані статтею 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищезазначеного Закону новою нормою, яка передбачає, що на період дії воєнного стану ще однією підставою для припинення виплати є перебування безробітного за кордоном понад 30 календарних днів.

Також законом про зміни доповнено аналогічними положеннями і прикінцеві положення Закону України «Про зайнятість населення» (у частині припинення реєстрації безробітного).

Подати заяву про припинення реєстрація безробітного (що пов’язано з припиненням виплати допомоги по безробіттю) особа може, серед іншого, скориставшись засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Дана послуга реалізована у розділі «Громадянам» – «Пенсії, пільги та допомога» – «Скасування статусу безробітного».

Детальніше за посиланням: https://diia.gov.ua/services/skasuvannya-statusu-bezrobitnogo

Чи є робота, що не потребує кваліфікації, підходящою для безробітного під час дії воєнного стану?

 

Правові підстави, що визначають критерії підходящої роботи, визначені статтею 46 Закону України“Про зайнятість населення”. Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державногосоціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022, з текстом Закону можна ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України) доповнено прикінцеві положення вищезазначеного Закону новими нормами, що визначають вказані критерії під час дії воєнного стану.

Так, підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці. Такі критерії поширюються на осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, та на осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу.

Слід зазначити, що протягом відповідних перших 30 календарних днів підходящою вважається робота, що відповідає освіті, професії/професіям (спеціальностям), кваліфікації особи, а також набутою нею за період своєї трудової діяльності досвіду роботи.

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2220-20#Text

Питання – відповіді

 

Чи може переселенець припинити трудові відносини без відвідування роботодавця?

 

За стандартними правилами працівник вирішує питання звільнення з роботи безпосередньо з роботодавцем. В умовах запровадження воєнного стану в областях, де проводяться (проводились) активні бойові дії, громадяни (які прийняли рішення переїхати в іншу місцевість) не завжди мали можливість написати заяву на звільнення, узгодити це питання з роботодавцем та отримати трудову книжку із внесеним записом про звільнення.

Якщо такі громадяни (за умови, що вони переїхали в іншу місцевість, не виконують роботу дистанційно і фактично припинили трудові відносини) мають намір звільнитися з роботи (для пошуку нової за сприяння державної служби зайнятості як зареєстрованого безробітного, отримання права на допомогу по безробіттю), вони можуть вирішити таке питання у встановленому порядку.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державногосоціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) внесено зміни до законів України «Про зайнятість населення» та «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» у частині припинення трудових відносин.

Нормами статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (із змінами, ознайомитись з повним текстом можна на вебпорталі Верховної Ради України) визначено, що внутрішньо переміщена особа (яка не мала можливості припинити трудовий договір відповідно до пункту 1 статті 36, статей 3839 Кодексу законів про працю України у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором за попереднім місцем проживання) має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.Форма такої заяви затверджена наказом Державного центру зайнятості від 07.05.2022 № 45 (ознайомитися з цією формою можна в центрах зайнятості).

Датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.

При цьому центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про цероботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними) та територіальні органи Пенсійного фонду України та державної податкової служби.

Примітка. Слід зазначити, що схожа процедура була передбачена і ранішенормами статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (в редакції до змін). Але вона передбачала нотаріальне завірення підпису працівника і була трохи складнішою за процедурою.

 

Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/4HoBiRy

З якого дня призначається допомога по безробіттю?

 

Питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі - Закон).

Частиною 3 статті 22 Закону визначено, що допомога по безробіттю виплачується з восьмого дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

Враховуючи негативний вплив коронавірусу на стан ринку праці, необхідність посилення соціального захисту безробітних під час карантину, розділ VIII “Прикінцеві положення” Закону доповнено пунктом 3-2, який, серед іншого передбачає, що допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного (в період карантину).

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державногосоціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII “Прикінцеві положення” Закону пунктом 3-3, який, зокрема, містить норму аналогічну карантинній – під час дії воєнного стану допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного.

Примітка. Із чинною редакцією Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” є можливість ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України.

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1533-14#Text

Питання – відповідь

Чи може бути призначенадопомога по безробіттю внутрішньо переміщеній особі за відсутності належної інформації про страховий стаж?

 

Питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Одним із ключових моментів при її призначенні є наявність відповідних документів та даних у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державногосоціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII “Прикінцеві положення”вищевказаного Закону пунктом 3-3. Цей пункт, зокрема, містить норму, що під час дії воєнного стану внутрішньо переміщеній особі, яка не має документів про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату, допомога по безробіттю призначається з урахуванням інформації, що міститься у державних інформаційних реєстрах.

До отримання всіх необхідних відомостей, допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі (наразі це 1 тисяч грн), а загальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 180 календарних днів.

Після надходженнянеобхідних відомостей тривалістьвиплати допомоги та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.

 

 

Маєте бажання реалізуватися в nail-індустрії? Звертайтеся

 

Мрієте стати майстром нігтьового сервісу, але не знаєте, чого почати? Зверніться до служби зайнятості!

18травня2022 року обласний центр зайнятості має змогу навчити на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «Педикюрник» (з додатковим модулем «Вміння виконувати манікюрні роботи»).Навчання проходитиме дистанційно і триватиме 3,6 міс.

Умовами направлення на навчання є:

 • повна/базова загальна середня освіта;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка;
 • особова медична книжка.

Варто зауважити, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28.

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

Чи можуть громадяни, які працювали на тимчасово окупованих територіях, подати заяву про надання статусу безробітного через Дію?

 

Питання реєстрації громадян як безробітних на період дії воєнного стану врегульовані постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 334 «Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану» (із змінами, внесеними постановою від 29.04.2022 № 509).

Серед іншого, вказаною постановою врегульовані питання реєстрації безробітних засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Таку можливість мають також громадяни, які працювали (та звільнилися) на територіях, які тимчасово окуповані або де ведуться активні бойові дії. Подати заяву є можливість до будь-якого центру зайнятості (логічним є подання заяви до центру, який обслуговує територію, де фактично проживає громадянин. Наприклад, якщо особа перебуває в м. Олександрії, то заява може бути подана до Олександрійського міськрайонного центру зайнятості).

Послідовність дій щодо подання заяви визначена в пункті 1 вказаної постанови. Громадяни мають знати, що вони можуть не подавати до центру зайнятості (в день першого фактичного відвідування) стандартний перелік документів (якщо окремі з документів відсутні). Відсутня інформація, яка необхідна для реєстрації та пошуку роботи, буде (по можливості) отримана Порталом Дія з відповідних державних інформаційних ресурсів.

Примітка. Ознайомитися з повним текстом постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 334 (із змінами) можна на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://cutt.ly/7HtgjLx

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Які зміни відбуваються у законодавстві про працю?

 

Як уже було зазначено раніше, з 24.03.2022 набрав чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (інформація про цей Закон розміщувалась на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук). Верховна Рада України і в період дії воєнного стану продовжує законотворчу роботу, приймає відповідні рішення, які стосуються врегулювання відносин праці, зайнятості як під час дії такого стану, так і щодо врегулювання постійних правовідносин.

Так, 21.04.2022 прийнято Закон України № 2215-IX «Про дерадянізацію законодавства України». Текст цього Закону (без додатків) надруковано в газеті «Голос України» № 98 06.05.2022 (додатками є переліки актів органів державної влади і органів державного управління Союзу РСР (додаток № 1) та Української РСР (Української СРР, додаток № 2), що не застосовуються на території України (крім окремих їх положень)).

Законом України від 21.04.2022 № 2215-IX також внесено зміни до Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс).

Можемо нагадати, що Кодекс законів про працю Української РСР (у 1992 році в назві слова «Української РСР» замінено на слово «України») було затверджено Законом Української РСР від 10.12.1971 № 322-VIII та надано йому чинності з 01.06.1972. У Кодекс внесено значну кількість змін як під час існування Української РСР, так і в період незалежності України. Але окремі його положення все ще були викладені в пострадянському стилі.

Так, тільки зараз у тексті Кодексу слова «власник (мається на увазі власник підприємства, установи, організації) або уповноважений ним орган» (та інші інтерпретації цієї фрази) замінено на слово «роботодавець», слово «трудящих» замінено на слово «працівників», слова «народного господарства» замінено на слова «економіки України».

Обласний центр зайнятості найближчим часом має на меті викласти на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук інформацію про інші зміни у Кодексі, переважно пов’язані зі сферою зайнятості населення.

Примітка. Ознайомитись із повним текстом Закону України від 21.04.2022 № 2215-IX (з додатками) можна на вебсторінці редакції газети «Голос України».

Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/5G6wDwT

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


За декілька місяців завдяки центру зайнятості працевлаштувалися більше чотирьох тисяч безробітних

 

Так, у період з січня по квітень 2022 року 20,8 тисячі осіб мали статус безробітного. Всього упродовж січня – квітня 2022 року за сприяння міськрайонних центрів зайнятості, міськрайонних та районних філій  Кіровоградського обласного центру зайнятості було працевлаштовано 4 663 особи, з яких 4 343 безробітних. З центрами зайнятості співпрацювало 2,0 тис. роботодавців, а кількість вакансій становила – 7,6 тис.

Для покращення своїх навичок безробітні проходили професійне навчання (805 осіб), деякі обирали навчання у центрі професійної технічної освіти (495 осіб). 959 осіб брали участь у громадських роботах, а також працювали тимчасово. Допомогу ж по безробіттю отримували18,3 тисячі безробітних.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


Чи є допустимим в оголошеннях про вакансії продавців зазначення віку претендентів?

 

Відповідно до статті 24-1 Закону України “Про рекламу” забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів (крім випадків, визначених законодавством).

Такі випадки, зокрема, стосуються і вимог до претендентів на посаду продавців.

Враховуючи специфіку роботи продавців з товарами, готівкою, роботодавець може передбачати матеріальну відповідальність працівників. Питання такої відповідальності регулюються главою IX Кодексу законів про працю України (з повним текстом Кодексу можна ознайомитись в мережі Інтернет). Статтею 134 вказаного Кодексу передбачені випадки повної матеріальної відповідальності, яка може наставати у випадках завдання шкоди, за умови, що між працівником і роботодавцем укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності.

Щодо неповнолітніх осіб слід враховувати, що договори про повну матеріальну відповідальність можуть бути укладені тільки з працівником, який досяг 18-річного віку, та те, що до переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, належить робота, пов’язана із торгівлею вином, спиртом, лікеро-горілчаною продукцією та пивом.

Таким чином, у вищевказаних випадках, роботодавці можуть обґрунтовано зазначати вимоги щодо віку прийому на роботу (старше 18 років).

Детальніше за посиланням: http://surl.li/fhfb

 

 


 

Курси підвищення кваліфікації: опануйте нові знання та нові бухгалтерські програми

 

Якщо ви бухгалтер і за якихось причин мали вимушену перерву в роботі, або ж хочете удосконалити навички в бухгалтерській справі і стати більш упевненим на ринку праці, пропонуємо вам курси підвищення кваліфікації за напрямом «Комп’ютеризований бухгалтерський облік».

Навчання проходитиме у дистанційномурежимі і проводитимуть його викладачі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Стартує навчання04 травня 2022 рокуі триватиме 2 місяці.

Умови до направлення на навчання:

освіта вища економічна;

вік особи не менше 18 років;

медична довідка.

Слід наголосити, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28 або зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування.

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 


 

Спрощено реєстрацію в службі зайнятості громадян, які втратили роботу під час дії воєнного стану

 

Уряд спростив реєстрацію в державній службі зайнятості українців, які втратили роботу під час дії воєнного стану.

 Відповідна постанова прийнята 29 квітня на засіданні Уряду за поданням Міністерства економіки.

Особи, які не мають повного пакету документів для подачі заявки, зможуть стати на облік по безробіттю за спрощеною процедурою – через додаток або портал Дія. Йдеться про подачу заяви в електронній формі без урахування документів про освіту, трудової книжки, військово-облікового документу тощо. 

Отримати офіційний статус безробітного можуть люди, які після введення воєнного стану працювали на умовах трудового договору, гіг-контракту чи іншого цивільно-правового договору, але втратили роботу. Уряд гарантує виплату допомоги всім, хто став на облік у визначеному законодавством порядку. 

 

 


Результати проєкту EU4Skills: зайнятість випускників за професіями зварників

 

У попередньому матеріалі проєкту EU4Skills, розміщеному у Фейсбуці на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості, йшла мова про випускників-зварників. Наразі буде наведена інформація про їхню зайнятість.

Частка зайнятих випускників-зварників (за результатами онлайн-опитування) в області склала 65% (у цілому по області – 72%). По 10 пілотних областях частка зайнятих випускників-зварників склала 72% (у цілому – 67%).

92% працюючих випускників мають постійну роботу, 4% – тимчасову роботу.

Із числа зайнятих випускників 87% працюютьу Кіровоградській області (в цілому зв всіма професіями ця частка склала 84%). За кордоном працюють тільки 4% випускників.

Розмір заробітних плат склав менше 10 тисяч грн у 75% випускників, більше 22 тисяч грн – у 6% випускників.

Тривалість пошуку роботи склала менше трьох місяців у 90% випускників. Водночас працевлаштовано протягом місяця 71% випускників.

17% випускників знайшли собі роботу під час проходження практики (стажування) в період навчання, 2% – за сприяння вчителів (майстрів), 27% – за допомогою особистих контактів (друзів, родичів), 25% –унаслідок прямих контактів з роботодавцями, 23% – через сайти з пошуку роботи.

 

 


Чи є допустимим в оголошеннях про вакансії підприємств у сфері зброї зазначення віку претендентів?

 

Відповідно до статті 24-1 Закону України “Про рекламу” забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів (крім випадків, визначених законодавством).

Такі випадки, зокрема, стосуються і вимог до претендентів на посади підприємств у сфері зброї.

Пунктом 13 розділу “Кадрові вимоги” Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 100 (із змінами), визначено, що керівником та найманими працівниками ліцензіату можуть бути дієздатні особи, які досягли 21-річного віку.

Таким чином, роботодавці підприємств у сфері зброї можуть обґрунтовано зазначати вимоги щодо віку прийому на роботу (старше 21 року).

 

 

 


Результати проєкту EU4Skills: рівень підготовки випускників

за офісними професіями

У попередньому матеріаліпроєкту EU4Skills, розміщеному на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук, йшла мова про зайнятість випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти сфери офісних професій. У даному матеріалі надається інформація про їхній рівень підготовки.

Такий рівень є ключовим для визначення відповідності вмінь випускника вимогам роботодавців. Вимоги формулюються у професійних стандартах, що затверджуються наказами Міністерства економіки України. 

За результатами проєкту встановлено, що за освітою в Кіровоградській області працюють 78% випускників 2020 року (по 10 пілотних областях цей показник склав 69%). У сфері офісних професій така частка склала 80%.

Набуті під час навчання компетенції використовують у роботі 88% офісних службовців.

На запитання в анкеті, чи обрали б випускники ту саму професію, якби їм довелось наново визначитисяіз професійним вибором, надали позитивну відповідь 86% випускників.

Індекс відповідності освіти випускників потребам ринку праці визначений величиною 0,56 (до 1).

За 5-бальною шкалою оцінка використання здобутих навичок у наявній роботі щодо офісних службовців дорівнює 4,3.  

Примітка. Ознайомитись із професійними стандартами можливо на вебсторінці Національного агентства кваліфікацій. Зокрема, там розміщено стандарт за професією Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення (наказ Міністерства економіки України від 13.01.2022 № 104-22).

Більш детально за посиланням: https://register.nqa.gov.ua/profstandarts?profession_id=297

 

Кіровоградський обласний центр зайнятостіПрофесія покоївка: стань затребуваним у сфері послуг

Якщо ви відповідальні, старанні, комунікабельні, ладні вирішувати завдання з наведення в приміщенні порядку і чистоти з використанням засобів прибирання, інвентарю та домашньої прибиральної техніки. Ви стоїте на порозі вибору професії? Служба зайнятості пропонує опанувати професію «Покоївка».

Тож, 03 травня2022 року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається навчання за професією. Термін навчання – 2,5 місяця.

Навчання проходить за дуальною формою. Усі практичні навички відпрацьовуються на діючих підприємствах готельного типу.

Умовами до направлення на навчання є:

повна/базова загальна середня освіта;

вік особи не менше 18 років;

медична довідка з допуском до професії;

особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця інформація, деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32-13-28 або зверніться до найближчого центру зайнятості за місцем Вашого перебування.

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

Чи можуть роботодавці зазначати вимоги щодо віку

вантажників в оголошеннях про вакансії?

Відповідно до статті 50 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці мають право проводити добір працівників безпосередньо або через державну службу зайнятості чи суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні. Вимоги до претендента на роботу мають відповідати нормам чинного законодавства.

Під час вирішення питання добору вантажників слід враховувати наступне.

Національним класифікатором України ДК 003:2010 “Класифікатор професій” визначено код професії вантажника 9333. Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336 (із змінами) затверджено випуск 1 “Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск містить інформацію щодо характеристик роботи вантажника.

Робота вантажника має відповідати вимогам законодавства про охорону праці. Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.02.2015 за № 124/26569, затверджено Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт (ознайомитись з повним текстом можна в мережі Інтернет). Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, які в процесі своєї діяльності виконують вантажно-розвантажувальні роботи, навантаження (розвантаження) або вивантаження. Правила є обов’язковими для роботодавців та працівників, які виконують відповідні роботи.

Пунктом 11 глави 1 розділу II Правил заборонено залучення неповнолітніх до робіт, визначених у Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.1994 № 46, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.07.1994 за № 176/385. До таких робіт належать усі види робіт, пов’язані з підійманням та переміщенням вантажів вище норм, встановлених для підлітків. Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.03.1996 № 59, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.04.1996 за № 183/1208. Крім того, визначено, що на кожній дільниці робіт вантажопідіймальних кранів для обв’язування, зачіплювання або підвішування вантажів роботодавець повинен призначити стропальників із числа працівників, які досягли 18 років.

Таким чином роботодавці можуть зазначати у вимогах до претендентів на роботу (у тому числі в оголошеннях про вакансії) норму щодо віку старше 18 років і такі вимоги не є дискримінаційними нормами.

Детальніше за посиланням: http://surl.li/bfipf

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Більше 10 хірургів потребують медичні заклади Кіровоградщини

 

Наразі у лікувальних закладах області затребувані 11лікарів-хірургів, у тому числіі лікар-хірург-онколог.

Зарплата, яку роботодавці пропонують фахівцям, складає 20000 гривень.

Вказані вакансії зареєстровані  у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості, а також у Голованівській, Компаніївській, Маловисківській, та Устинівській районних філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Довідково. Станом на 28 квітня у центрах зайнятості та філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 698 вакансій.

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

Майже 50 млн грн скеровано на Кіровоградщину для виплати допомоги по безробіттю

 

Як повідомляють у Кіровоградському обласному центрі зайнятості, завдяки коштам, виділеним із резервного фонду (1 млрд 259 млн грн), безробітним, у т.ч. й мешканцям області, буде виплачено заборгованість із виплати допомоги по безробіттю.

Кошти вже скеровано на гарантовані соціальні виплати зареєстрованим безробітним з усієї України.

Для Кіровоградської області виділено 47,7 млн грн. Отже, днями кошти будуть перераховані отримувачам допомоги по безробіттю.

Чи можна зареєструватися у службі зайнятості, якщо є не всі документи?

 

Наразі Порядком 792 умови реєстрації як безробітного без повного пакету документів передбачені для внутрішньо переміщених осіб. А саме: внутрішньо переміщена особа для отримання статусу безробітного у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, подає заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку; розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості).

Варто зауважити, що внутрішньо переміщена особа право на призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг має за місцем перебування на обліку як внутрішньо переміщеної особи, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

Водночас заява про надання статусу безробітного, про призначення допомоги по безробіттю та про припинення реєстрації безробітного може подаватися засобами мобільного додатку Порталу Дія особою, яка після введення воєнного стану має та/або мала визначене місце роботи на території адміністративно-територіальних одиниць, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204 "Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках програми «єПідтримка»". У такому випадку вимоги щодо подання особою до центру зайнятості документів, перелік яких визначено пунктами 17-19 Порядку 792, не застосовуються.

Але під час першого фактичного відвідування безробітним центру зайнятості (в якому він зареєстрований), строк якого встановлюється протягом 30 календарних днів після припинення чи скасування воєнного стану, безробітний зобов’язаний подати до такого центру зайнятості документи, перелік яких визначено пунктами 17-19 Порядку 792.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Копії яких документів необхідно надати в центр зайнятостідля реєстрації як безробітного?

 

Згідно з пунктом 17 Порядку 792, для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, подає до центру зайнятості, який обирає для обслуговування, заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) та пред’являє:

 • паспортгромадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України; 
 • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органуі мають відмітку в паспорті громадянина України); 
 • трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості); 
 • документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката).

Внутрішньо переміщені особи, відповідно до підпункту 1 пункту 18 Порядку 792, для отримання статусу безробітного у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, подають заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку; розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості).

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


Питання – відповіді

 

Чи передбачені кошти для надання допомоги малозабезпеченим сім’ям під час дії воєнного стану?

 

Відповідно до статті 24 Закону України “Про зайнятість населення”,одним із заходів сприяння зайнятості населення є створення стимулів для інтеграції на ринок праці непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей.Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397 затверджено Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї (набрала чинності 01.01.2022). Законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” передбачено виділення 94867,5 тисяч грн для фінансування таких заходів.

Змінами, внесеними до Бюджетного кодексуУкраїни, визначено, що Кабінет Міністрів України в умовах воєнного стану може приймати рішення щодо скорочення видатків державного бюджету та їх спрямування до резервного фонду державного бюджету. Таку постанову прийняв Кабінет Міністрів України 01.04.2022 за № 401. Зокрема, визначено, що до резервного фонду державного бюджету спрямовується 94867,5 тисяч грн коштів, передбачених для фінансування заходів сприяння економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї.

Таким  чином, на поточний момент відсутні фінансові ресурси для підтримання економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї.

Слід зазначити, що норми Бюджетного кодексу України передбачають, що зменшення відповідних видатків має на меті перенаправлення коштів для потреб оборони.

Сподіваємось, що після скасування воєнного стану у держави знайдеться фінансовий ресурс для відновлення дії програм підтримки підприємництва, у тому числі осіб з числа членів малозабезпечених сімей.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


Чи передбачена відповідальність за подання недостовірних даних при отриманні компенсації витрат на оплату праці переселенців?

 

Відповідно до пункту 17Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331, роботодавець та працевлаштована особа несуть відповідальність за достовірність документів і відомостей, що є підставою для надання компенсації витрат, та цільове використання отриманих коштів відповідно до законодавства.

У разі подання недостовірних документів та відомостей, передбачених вказаним Порядком, нецільового використання роботодавцем отриманих коштів або використання їх з порушеннямроботодавець добровільно чи на підставі рішення суду зобов’язаний повернути кошти, отримані або використані з порушенням.

Також слід враховувати, що базовийцентр зайнятості (філія обласного центру зайнятості) має право перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів, дотримання порядку їх використання роботодавцем.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


Як внутрішньо переміщеним особам отримати статус безробітного? Що робити, якщо документи втрачено?

 

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних, умови призначення, терміни та розмір виплати допомоги по безробіттю.

Реєстрація відбувається за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилась, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


Питання – відповідь

 

Чи виділено кошти для отримання роботодавцями компенсації витрат на оплату праці переселенців?

 

Пунктом 1 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331 (із змінами), визначено, що відповідна компенсація надається за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.04.2022 № 282-р (ознайомитися з текстом можна на урядовому вебпорталі) виділено Міністерству економіки України 200 млн грн для надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні на нову бюджетну програму.

Більш детально за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vidilennya-koshtiv-z-rezervnogo-fondu-derzhavnogo-byudzhetu-282-

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Питання – відповідь

 

Які документи має подати роботодавець для отримання компенсації витрат на оплату праці переселенців?

 

Відповідно до пунктів4 та 5Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331 (далі – Порядок), для отримання компенсації витрат роботодавець не раніше ніж через 5 календарних днів після працевлаштування особи подає до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості):

заяву;

копію наказу про працевлаштування особи;

документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених пунктом 2 Порядку;

відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 

 Заява подається роботодавцем до центру (філії), розташованого за місцезнаходженням роботодавця.

Форма заяви затверджена наказом Державного центру зайнятості від 21.03.2022 № 33. Ознайомитись з нею можна на вебсторінці Державного центру зайнятості.

Заява та зазначені документи можуть бути подані до центру (філії) роботодавцем особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти.

Також передбачена можливість подання заяви в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (процедура визначена в пункті 6 Порядку).

Детальніше за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Результати проєкту EU4Skills:зайнятість випускників за професіями залізничного транспорту

 

Частка зайнятих випускників професій залізничного транспорту (за результатами онлайн-опитування) в області склала 89% (в цілому по області 72%). По 10 пілотних областях частка зайнятих випускників сфери залізничного, морського та спеціального транспорту склала 72% (в цілому 67%).

87% працюючих випускників мають постійну роботу, 10% – тимчасову роботу, 3% є самозайнятими особами.

Із числа зайнятих випускників 93% працюютьу Кіровоградській області (в цілому за всіма професіями ця частка склала 84%). За кордоном працюють тільки 3% випускників.

Розмір заробітних плат склав менше 10 тисяч грн у 81% випускників, більше 22 тисяч грн – у 6% випускників.

Тривалість пошуку роботи склала менше 3-х місяців у 94% випускників. При цьому працевлаштовані протягом місяця 71% випускників.

32% випускників знайшли собі роботу під час проходження практики (стажування) в період навчання, 35% – за сприяння вчителів (майстрів), 10% – за допомогою особистих контактів (друзів, родичів), 16% –унаслідок прямих контактів з роботодавцями.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Близько 50 водіїв затребуваніна підприємствах Кіровоградщини

 

Наразі підприємства Кіровоградщини потребують 46 працівників за професією «Водій автотранспортних засобів».

Роботодавці готові платити своїм працівникам від 6 500 до 30 000 гривень.Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного рівня, категорії працівника та досвіду роботи тощо.

Такі вакансії зареєстровані у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості, Знам’янській міськрайонній філії, а також у Гайворонській, Долинській, Маловисківській, Новоархангельській, Новоукраїнській та Петрівській районних філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.


Довідково. Станом на 11 квітня у центрах зайнятості та філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 952 вакансії.

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості


Сучасний менеджмент: стратегії та нові підходи

 

Опанувати сучасніпідходи уменеджменті допоможе служба зайнятості

Менеджментперсоналу, менеджмент підприємницької діяльності, маркетингові технології менеджменту, бізнес-планування, фінансовий менеджмент та антикризове управління –  вам це цікаво? Звернітьсядо служби зайнятості, яка пропонує пройти на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятостікурси цільового призначення за навчальною програмою «Сучасні підходи в  менеджменті».

Старт навчання –11 квітня 2022 року.

Умови направлення на навчання:

 • освіта  вища;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Інформацію про інші професії, які можна здобути за сприяння служби зайнятості,дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за  тел. (0522) 32-13-28.

Довідково.Одеський ЦПТО ДСЗ – це один з найбільш сучасних навчальних закладів професійної освіти в Україні, в якому можна навчатись, підвищувати кваліфікацію за 32 професіями та близько 50 напрямками курсів цільового призначення.

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

Чи передбачені особливості отримання соціальних послугу період дії воєнного стану?

Особливості реєстрації безробітних у період дії воєнного стану визначені постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 334 “Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану”.

Зокрема, пунктом 3 вказаної постанови встановлено, що надання соціальних послуг, підтвердження наміру перебування у статусі зареєстрованого безробітного може здійснюватися під час безпосереднього звернення зареєстрованого безробітного до центру зайнятості або за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

Клієнтам служби зайнятості: покрокові інструкції до дій

Державнаслужба зайнятості пропонує переглянути три інфографіки, які містять у собі всю важливу інформацію щодо реєстрації безробітних, їх обслуговування, а також виплати компенсацій роботодавцям у період воєнного стану.

Процедура реєстрації, перереєстрації безробітних.

Усі клієнти мають змогу зареєструватися через портал або ж мобільний застосунок Дія. Вибір інших шляхів реєстрації залежить від того, чи перебуваєте ви на безпечній чи небезпечній території.

Обслуговування громадян.

Якщо ви перебуваєте на небезпечній території, то можете підтримувати зв’язок дистанційно з кар’єрним радником. На безпечній території вам слід звернутися до найближчого центру зайнятості.

Компенсації витрат роботодавців на заробітну плату.

Упродовж двох місяців з дня працевлаштування особи з числа вимушено переміщених осіб роботодавець може отримувати компенсацію у розмірі 6500 грн на місяць.

Користуйтеся своїми правами!

#служба_зайнятості

#ДСЗ

Чи існують особливості під час реєстрації в центрі зайнятості як безробітних внутрішньо переміщених осіб?

Чи передбачені особливості реєстрації в центрах зайнятості членів особистих селянських господарств?

Нове у законодавстві: роботодавці зможуть отримувати компенсацію витрат на оплату праці ВПО

Якщо можеш працювати – працюй

Роботодавці: дієві кроки до перемоги – працюємо і надаємо роботу

Чи гарантується захист від проявів дискримінації у сфері зайнятості населення?

Внесіть у своє резюме «ключові» переваги – і вас чекає омріяна робота

11 освітніх онлайн-курсів для охочих розвинути власні здібності та навички

Соціальна відповідальність роботодавців: чому важливо легалізувати найману працю

Про роботу випускників за кордоном

Чи потрібно зазначати посаду працівника, який знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо така посада не є вакантною?

Яка відповідальність передбачена за неподання звіту про вакансії? Чи можна подавати звіт №3-ПН у електронному вигляді?

Чи вважати вільним робочим місцем (вакансією) з обов’язковим зазначенням його у звіті за формою 3-ПН робоче місце звільненого працівника, якщо потреба  у новому працівнику відсутня або може з’явитись через певний час?

Про розмір заробітних плат працевлаштованих випускників

Українське ділове мовлення: не знаєш – то навчайся за сприяння служби зайнятості

Хочеш дарувати людям гарний настрій і красу – вчися на перукаря!

кравець

Про рівень зайнятості випускників

Стань касиром на підприємстві за підтримки служби зайнятості

Сімейних лікарів потребують медзаклади  Кіровоградщини

Ви запитуєте – ми відповідаємо: нові механізми інтеграції малозабезпечених безробітних до праці

Сприяємо економічній самостійності малозабезпечених безробітних: нові механізми інтеграції до праці

Фінансова допомога на здобуття економічної самостійності: нове для членів малозабезпеченої сім’ї

Яка процедура підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників?

Прозатребуваність роботодавцями професійно-функціональних навичок у працівників

За якими професіями є можливість підтвердити результати неформального навчання?

 

Що таке неформальне професійне навчання працівників?

Про затребуваність роботодавцями особистісно-мотиваційних навичок у працівників

Безробітні Кіровоградщини можуть підвищити кваліфікацію за сприяння служби зайнятості

 Продавець непродовольчих товарів

Що треба знати роботодавцеві про компенсацію витрат?

Поради експерта: заповнюємо звітність за формою № 4-ПН

Пройдіть навчання за підтримки служби зайнятостій отримайте професію «Лицювальник-плиточник»

Про прийом на практику учнів закладів професійної освіти

Безробітних Кіровоградщини запрошують пройти навчання за однією з основних будівельних професій

Роботодавцям на замітку. Форма № 3-ПН«Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»

HR-менеджери Кропивницького обговорили тенденції на рину праці та його перспективи

Які обмеження передбачені щодо реклами про вакансії?

Про наявні вакансії (на момент опитування роботодавців)

Про прийом на роботу працівників

Добір працівників, організація профнавчання та тимчасові роботи – завжди на часі у роботодавців

Стажування на робочому місці: дізнайтеся більше про послугу служби зайнятості

Робота є! Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Новокостянтинівська шахта запрошує на постійну роботу:

Безробітних Кіровоградщини навчать працювати на верстатах з програмним керуванням

Безробітні Кіровоградщини за три місяці можуть здобути фах молодшої медсестри

 

За якою формою необхідно інформувати про працевлаштування громадян квотних категорій?

 

Застосування праці іноземців

 

Долучись до металообробної галузі – отримай професію фрезерувальника

Які дії повинен здійснити керівник підприємства, установи чи організації при вивільненні працівників?

Про результати щорічного опитування роботодавців

Про трудові ресурси області

У якому розмірі встановлюється квота для працевлаштування окремих категорій громадян?

Мешканці Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути професію «Покоївка»

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути професію швачки

На Кіровоградщині затребувані електромонтери

Про опитування роботодавців

Пройдіть навчання в Одесі та отримайте професію електрогазозварника

Кіровоградщина: кому пропонують зарплату від 15 000 до 22 000 гривень

Про статистичний аналіз регіонального ринку праці

Неформальне професійне навчання працівників: що це і як цим скористатися?

За якими професіями є можливість підтвердити результати неформального навчання?

Яка процедура підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників?

Результати проєкту прогнозування регіонального ринку праці: стан та тенденції

Які спеціальності визначені в 2022 році для застосування праці висококваліфікованих іноземних спеціалістів?

Нове для членів малозабезпеченої сім’ї: фінансова допомога на здобуття економічної самостійності

Зварник - пластмас

Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування

Який розмір плати за видачу дозволу встановлено в 2022 році?

Нова робота у новому році: стартує онлайн-курс профорієнтації для ветеранів та ветеранок

Чи передбачені обмеження щодо застосування роботодавцями праці іноземців у сфері охоронної діяльності.             

Чи має повідомляти роботодавець податкову інспекцію про прийом на роботу іноземця, який є керівником  юридичної особи?

Стати барменом легко: звертайтесь до служби зайнятості

Правовий захист від незаконного звільнення:топ-5 гарантій

Касир торгівельного залу

Чи поширюються вимоги щодо обов’язкового щеплення на іноземних найманих працівників?       

Мешканці Кіровоградщини мають змогу безкоштовно здобути одну з актуальних технічних професій

Стань робітником з комплексного обслуговування будинків за сприяння служби зайнятості

Розміщення резюме на сайті служби зайнятості: перші кроки до мрії

Чи можна подати документи д ля отримання дозволу на застосування праці іноземця через ЦНАП районної державної адміністрації?

В Одесі безробітних Кіровоградщини безкоштовно навчать професії «Педикюрник»

На Кіровоградщині стартує експериментальний проєкт: що зміниться в обслуговуванні клієнтів

Ідентифікація постраждалих від торгівлі людьми та надання їм допомоги: теорія і практика

Чи змінився з 01 грудня розмір плати за видачу дозволу?

Пройди курсиз реєстрації бухгалтерських даних за підтримки служби зайнятості

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно опанувати кухарську справу в Одесі

Чи поширюється збільшення розміру мінімальної заробітної плати на трудові відносини з іноземцями?

Чи гарантується іноземним найманим працівникам захист від проявів  дискримінації у сфері зайнятості?

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно опанувати професію «Токар»

Навчись вирощувати квіти за підтримки служби зайнятості

Чи може бути укладений трудовий договір з іноземцем у формі контракту?

Чи можна отримати адміністративні послуги з питань застосування праці іноземців через ЦНАПи об’єднаних територіальних громад?

З 01.01.2022 року нові правила для ФОПів і ми навчимо

Безробітних Кіровоградщини запрошують стати фахівцями у галузі сучасних інформаційних технологій

Мешканці Кіровоградщини можуть здобути професію «Покоївка»

Стань робітником з комплексного обслуговування будинків за сприяння служби зайнятості

На Кіровоградщині потрібні вихователі

Яким чином стимулюються роботодавці до працевлаштування осіб з інвалідністю?

Долучись до готельного бізнесу: стань покоївкою за підтримки служби зайнятості

Львів та Одеса запрошують на навчання. Наразі «Продавець непродовольчих товарів»

Які особливості подання інформації про вакансії для працевлаштування осіб з інвалідністю?

Який порядок отримання дотації на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю?

У грудні безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути професію адміністратора

Які додаткові гарантії передбачені при застосуванні праці осіб з інвалідністю?

У грудні безробітні Кіровоградщини мають змогу безкоштовно здобути професію касира

За якою формою мають звітувати роботодавці з питань застосування праці осіб з інвалідністю?

Майже 50 осіб з інвалідністю пройшли професійне навчання

Яким чином організовується професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців?

Понад 1500 випускників Кіровоградщини долучилися до  онлайн-презентації вишів ЗСУ

У базі вакансій центрів зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 1562 вакансії

Підтримуємо рівні можливості: на Кіровоградщині стартує Декада сприяння зайнятості осіб з інвалідністю

1450 безробітних на кіровоградщині пройшли стажування на робочих місцях 

Яким чином організовується професійне навчання шукачів роботи та найманих працівників?

 

Основи 3D-друку: опановуй технології найближчого майбутнього зі службою зайнятості

На Кіровоградщині бракує водіїв

13,9 тис безробітних працевлаштовані за сприяння служби зайнятості на Кіровоградщині

Відповідальність за застосування праці іноземців без дозволів: що треба знати?

Застосування праці іноземців, які мають посвідку на постійне проживання: роз'яснюємо законодавство

Застосування праці біженців: роз'яснюємо, консультуємо та відповідаємо
Про захист внутрішнього ринку праці

Які особливості застосування праці осіб без громадянства?

Стань професійним перукарем за підтримки служби зайнятості

Стань сантехніком за сприяння служби зайнятості

Кіровоградщина потребує спеціалістів ветеринарної медицини

Вакансія -токар

Які підстави передбачені для відмови у видачі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства?

Роботодавці Кіровоградщини потребують техніків-електриків 

Які особливості застосування праці іноземців – випускників престижних університетів?    

У липні зріс розмір допомоги по безробіттю

Україна 4.0.: форсайт-дослідження сільськогосподарської галузі стартує на Кіровоградщині

Стань майстром нігтьової естетики за підтримки служби зайнятості

Роботодавці Кіровоградщини потребують понад 100 водіїв

Безробітні Кіровоградщини можуть здобути актуальну професію аграрної галузі

Гендерні та вікові аспекти ринку праці Кіровоградщини: кого більше?

Кому на Кіровоградщині пропонують найвищу заробітну плату на початку липня?

 На Кіровоградщині стартувало опитування роботодавців

Безробітних Кіровоградщини запрошують долучитись до вирощування риби

Ринок праці Кіровоградщини: кого потребують роботодавці?

На Кіровоградщині відкрито 34 вакансії для продавців

На Кіровоградщині на одну вакансію претендує 9 безробітних

Які професії відсутні на ринку праці Кіровоградщини?

У якому районі Кіровоградщини найбільше вакансій?

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись на адміністратора

Пройдіть навчання в Одесі та отримайте професію електрогазозварника

Підробіток для неповнолітніх: прийняття на роботу та його особливості

Чи можна звільняти під час ліквідації підприємства маму у декреті?

Ви маєте потребу в кадрах? Звертайтеся до служби зайнятості!

Майстер будівельної майстерності: безробітні Кіровоградщини можуть здобути професію штукатура

Роботодавці Кіровоградщини пропонують понад 40 вакансій з наданням житла

Що робити роботодавцю, аби максимально оперативно знайти потрібного спеціаліста?

На Кіровоградщині потрібні машиністи

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора