Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Cлужба зайнятості інформує

Оприлюднено 05.12.2023р

 

Непрацюючі громадяни з малозабезпечених сімей можуть отримати кредит на початок чи розвиток власної справи

Непрацюючі громадяни з малозабезпечених сімей можуть отримати кредит на початок чи розвиток власної справи.

Зокрема, у рамках програми "Рука допомоги" українці мають можливість отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн.

На що дається фінансова допомога?

На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи.

На яких умовах дається кредит?

Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи.

Як скористатися програмою?

Для отримання допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості. Там – подати документи до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї.

А саме:

● заяву про надання фінансової допомоги;

● бізнес-план;

● довідку про несудимість. Відповіді на найпоширеніші запитання щодо програми тут.

 


Оприлюднено 05.12.2023р

Розмір гранту для учасників бойових дій: які зміни відбулися у законодавстві?

 

Нагадаємо, що питання надання грантів для учасників бойових дій регламентується Порядком надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (далі - Порядок).

Пунктом 4 Порядку передбачено, що розмір гранту не може перевищувати 1 млн грн для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа - підприємець, у разі зобов’язання створити чотири робочих місця після отримання гранту та працевлаштувати відповідно чотирьох найманих працівників, з яких не менше двох є учасниками бойових дій та/або особами з інвалідністю внаслідок війни.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7листопада 2023 року № 1157 (набрала чинності 11 листопада 2023 року) внесено зміни доПорядку (інформація про окремі зміни була розміщена на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 14листопада (http://surl.li/ntcmx)та 22листопада 2023 року(http://surl.li/ntcoj). Наразі, детальніше про зміни, що стосуються розміру гранту для учасника бойових дій.

Розмір гранту для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа – підприємець, залежить від кількості робочих місць, що мають бути створені. Так, у разі зобов’язання створити одне робоче місце грант надається у сумі до 250 тис. грн. У разі створення двох робочих місць – від 250 тис. до 500 тис. грн. При створенні чотирьох робочих місць – від 500 тис. до 1000 тис. грн.

Примітка. З інформацією про інші зміни до Порядку можна ознайомитись на вебпорталі Міністерства економіки Україниhttp://surl.li/mxyec

Все про гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей http://surl.li/glaly

Є питання щодо запровадження підприємницької діяльності за урядовим проєктом «єРобота»? Звертайтеся до обласного центру зайнятості за телефоном+38 (093) 478 70 81. Пишіть у Telegramhttps://t.me/dcz_kir

 


Оприлюднено 04.12.2023р

Розпочинається інформаційна кампанія«Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!»

1 грудня Держпраці розпочинає інформаційну кампанію «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!», спрямовану на вирішення проблеми незадекларованої праці в умовах воєнного стану.

Трудовий договір – це надважливий документ у роботі, але інколи його ігнорують. Він як ремінь безпеки в авто: для деяких здається непотрібним, але насправді дуже важливий. Люди часто думають, що можуть обійтись без нього, сподіваючись, що усе буде добре. Так, іноді і роботодавці та працівники не хочуть обмежувати себе договором, вважаючи, що все обійдеться і без офіційних паперів. Проте якщо виникають проблеми, наприклад, працівник втрачає роботу або роботодавець зазнає збитків, тоді усім стає зрозуміло, що без договору все набагато складніше. Трудовий договір допомагає і роботодавцям, і працівникам краще розуміти свої права та обов’язки. Це як водії, які завжди користуються ременем безпеки – вони, як правило, набагато рідше порушують правила дорожнього руху.

Ця кампанія спрямована на роботодавців, які здійснюють господарську діяльність, проте уникають офіційного укладення трудових договорів з найманими працівниками, а також на працівників, які хочуть або зголосилися працювати без укладення трудових договорів.

Головною метою кампанії є попередження та/або усунення порушень законодавства про працю при оформленні трудових відносин шляхом інформування обох сторін трудових відносин про взаємні права і обов’язки.

В рамках кампанії інспектори праці будуть відвідувати роботодавців з метою надання консультацій щодо правильного оформлення трудових відносин.

Держпраці закликає працівників і роботодавців дотримуватися законодавства про працю і укладати трудові договори. Такий підхід сприятиме створенню справедливих і безпечних умов праці для всіх та укріпленню економіки нашої країни.

Все про кампанію на сайті Держпраці.

Є питання сфери зайнятості? Звертайтеся, контактитут.

 

 


Оприлюднено 04.12.2023р

Які зміни відбулися щодо форми звітності № 1-ПА?

 

Нагадаємо, що наказом Міністерства соціальної політики України від 03 червня 2019 р. № 851, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 липня 2019 р. за № 717/33688, затвердженоПорядок подання форми звітності № 1-ПА “Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні”та форма цієї звітності.

Наказом Міністерства економіки України від 22 вересня 2023 р. № 14186, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2023 р. за № 1769/40825, внесено зміни до вказаного наказу Міністерства соціальної політики України. Наказом Міністерства економіки України від 14 жовтня 2023 р. № 15411 внесено процедурні зміни до наказу № 14186. Накази № 14186 та № 15411 офіційно опубліковані 30 листопада 2023 р.

Змінами, внесеними наказом № 14186, з форми звітності № 1-ПА виключено розділ, що стосується звітності з питань працевлаштування за кордоном. Такі ж зміни внесені до вищезазначеного Порядку. Це повязано з запровадженням окремої форми звітності з цього питання. В цій частині наказ № 14186 набере чинності 01 серпня 2024 р.

З 30 листопада 2023 р. набрали чинності зміни до наказу № 851, які стосуються питань взаємодії Державного центру зайнятості та Державної служби України з питаньпраці. Також до форми звітності № 1-ПА внесені зміни, що стосуються написання прізвища, імені та по батькові респондента – надалі має зазначатися прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності).

Ознайомитись з повним текстом наказу № 14186 можна на правових вебсторінкахhttps://is.gd/dLUS4B

 

 


Оприлюднено 28.11.2023р

Чи пов’язані питання зайнятості внутрішньо переміщених осіб з отриманням ними допомоги на проживання?

 

Так, пов’язані (у частині, що стосується непрацюючих осіб працездатного віку).

Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20  березня 2022 року № 332. Урядовою постановою від 21 листопада 2023 року № 1226 (набрала чинності 24 листопада 2023 року)внесено зміни до вказаного Порядку. Серед іншого визначено, що непрацююча особа працездатного віку (внутрішньо переміщена особа) протягом трьох місяців з дня призначення допомоги на проживання повинна сприяти своїй зайнятості (згідно з вимогами статті 4 Закону України “Про зайнятість населення”) шляхом працевлаштування/реєстрації як фізичної особи –підприємця/взяття на облік фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність/подання заяви для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності/мікрогранту/гранту на створення або на розвиток власного бізнесу/ваучера на навчання або набути статусу безробітного (якщо особа не сприяла своїй зайнятості або не набула статусу безробітного протягом трьох місяців з дня призначення вказаної допомоги, її виплата припиняється з місяця, що настає після закінчення тримісячного строку). 

Ознайомитись з інформацією щодо вирішення питань зайнятості за сприяння Державної служби зайнятості можна на вебсторінці Кіровоградського обласного центру зайнятостіhttps://kid.dcz.gov.ua/

Постанова Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2023 року № 1226 http://surl.li/npnca

Виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9 .

Пишіть у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

#Правовий_порадник_шукача_роботи


Оприлюднено 28.11.2023р

Які вимоги щодо створення нових робочих місць передбачені грантовою програмою для переробних підприємств?

 

Обов’язковою умовою договору гранту є створення робочих місць та працевлаштування на них громадян в кількості, визначеній додатком до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022року № 739 (пункт 20 Порядку).

Цей додаток, у свою чергу, передбачає, що кількість робочих місць має складати 5, якщо розмір гранту є величиною до 1,6 млн грн. 10 робочих місць має бути створено, якщо розмір гранту становить від 1,6 млнгрн плюс одна гривня до 3,2 млн грн. По аналогії, якщо розмір гранту до 4,8 млн, то кількість робочих місць має бути 15, якщо до 6,4 млнгрн – 20 робочих місць, до 8 млнгрн – 25 робочих місць.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2023 року № 1190 внесено зміни до Порядку, у тому числі до пункту 20. Наразі визначено, що працевлаштування кожного працівника має бути здійснено на період не менш як 36 місяців.

Примітка. Цей матеріал є продовженням з висвітлення на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook матеріалів щодо урядової постанови № 1190 (перший матеріал розміщено 17 листопада 2023 року, посилання тут http://surl.li/njahi).

Порядок за посиланням  http://surl.li/clmvl

Є питання щодо запровадження підприємницької діяльності за урядовим проєктом «єРобота»? Звертайтеся до обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81. Пишіть у Telegramhttps://t.me/dcz_kir

 


Оприлюднено 28.11.2023р

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають можливість безкоштовно пройти професійне навчання

 

В Україні стартував урядовий проєкт, за яким учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть безоплатно пройти професійне навчання. Стан реалізації проєкту обговорили на нараді з питань ветеранської політики під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Наразі навчання проводиться у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості у містах Дніпро, Полтава, Одеса, Львів, Суми, Рівне, Івано-Франківськ, Харків.

Охочі можуть самостійно обирати професії або програми підвищення кваліфікації із затвердженого переліку –https://www.dcz.gov.ua/.../perelik-licenzovanyh-profesiy...

Під час навчання забезпечується безоплатне проживання, а також компенсація проїзду.

На цей час уже надіслано 53 заявки на навчання. 25 осіб уже направлено на навчання. За результатами видається диплом державного зразка.

Подати заявку на навчання та дізнатися подробиці можна за посиланням –https://edveteran.dcz.gov.ua/ або в будь-якому центрі зайнятості.

Бажаєте навчатися за сприяння Державної служби зайнятості за професіями, що актуальні на ринку праці?Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF

Де дізнатися більше про організацію професійного навчання:

у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування;

за номером телефону (044) 244 94 92;

пишіть на наш Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Джерело – Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України , посилання тут http://surl.li/niery

 


Оприлюднено 28.11.2023р

Чи можуть субєкти господарювання (клієнти яких постраждали від торгівлі людьми) надавати посередницькі послуги з працевлаштування за кордоном?

 

Ні, не можуть.

На початку нагадаємо, що відповідно до ЗаконуУкраїни Про зайнятість населення суб’єкт господарювання має право надавати послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном після його включення до переліку суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Включення до такого переліку здійснюється на підставі поданої до Міністерства економіки України декларації про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 року№ 1118 (набрала чинності 2 листопада 2023 р.)затверджено Порядок формування та ведення переліку субєктів господарювання, що надають послуги у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Відповідно до статті 38 Закону України “Про зайнятість населення” та пункту 10 вказаного Порядку встановлення особі статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, внаслідок працевлаштування за сприяння суб’єкта господарювання, що надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, є підставою для виключення суб’єкта господарювання із вищезазначеного переліку.

Зазначений матеріал (та низка інших матеріалів, що готуються) приурочено до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства. Цей день відзначається щороку 2 грудня. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами (в України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року). Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

Все про Міжнародний день боротьби за скасування рабства за посиланням http://surl.li/npjcw


Оприлюднено 28.11.2023р

У грудні безробітним Кіровоградщини пропонують здобути професію кондитера

 

Жителі Кіровоградщини мають змогу опанувати професію кондитера: яка вартість навчання?

 

Вафлі, печиво, торти, кекси, шоколад, желе, морозиво – це далеко не повний список усіма улюблених солодощів, якими може порадувати кондитер. Ви полюбляєте готувати на кухні, але не вистачає досвіду та знань для повноцінної роботи у ресторані чи кондитерській? Служба зайнятості допоможе вам, оскільки за її сприяння організовується професійне навчання за професією «Кондитер».

Затребуваність професії кондитера сьогодні досить висока і стабільна.

Цей рід діяльності припускає виготовлення кондитерських виробів. Особливість професії кондитера полягає в тому, що багато специфічної роботи йому доводиться робити вручну. Наприклад, прикрашати й розписувати торти кремом.

Опанувати усі тонкощі та секрети кондитерської справи вам допоможуть викладачі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Навчання стартує 05 грудня 2023 року та триватиме 6,3 місяця.

Якщо ви винахідливі, маєте художній смак та плануєте стати професіоналом високого рівня, навчання на кондитера буде правильним рішенням!

За деталями навчання звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або за номером телефону (044) 244 94 92. Також для зв’язку пропонуємо й наш Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – навчання можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланнямhttps://is.gd/A1GYNF.

 

#служба_зайнятості#професійне_навчання

 

 


Оприлюднено 23.11.2023р

Які вимоги щодо створення нових робочих місць передбачені грантовою програмою для переробних підприємств?

 

Обов’язковою умовою договору гранту є створення робочих місць та працевлаштування на них громадян в кількості, визначеній додатком до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022року № 739 (пункт 20 Порядку).

Цей додаток, у свою чергу, передбачає, що кількість робочих місць має складати 5, якщо розмір гранту є величиною до 1,6 млн грн. 10 робочих місць має бути створено, якщо розмір гранту становить від 1,6 млнгрн плюс одна гривня до 3,2 млн грн. По аналогії, якщо розмір гранту до 4,8 млн, то кількість робочих місць має бути 15, якщо до 6,4 млнгрн – 20 робочих місць, до 8 млнгрн – 25 робочих місць.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2023 року № 1190 внесено зміни до Порядку, у тому числі до пункту 20. Наразі визначено, що працевлаштування кожного працівника має бути здійснено на період не менш як 36 місяців.

Примітка. Цей матеріал є продовженням з висвітлення на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook матеріалів щодо урядової постанови № 1190 (перший матеріал розміщено 17 листопада 2023 року, посилання тут http://surl.li/njahi).

Порядок за посиланням  http://surl.li/clmvl

Є питання щодо запровадження підприємницької діяльності за урядовим проєктом «єРобота»? Звертайтеся до обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81. Пишіть у Telegramhttps://t.me/dcz_kir

 

 

 


Оприлюднено 23.11.2023р

Які різновиди податків враховуються в рахунок сплати мікрогранту?

 

Пунктом 20 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (далі – Порядок), визначено, що,у разі коли отримувачеммікрогранту протягом трирічного строку реалізації підприємницького проєкту сплачено податки та збори, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за працівників, працевлаштованих на умовах Порядку, у сумі, що є меншою, ніж отриманий мікрогрант, різниця між сумою мікрогранту та сплаченими податками і зборами, єдиним внеском за працевлаштованих працівників повертається отримувачем не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому спливає трирічний строк реалізації проєкту.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07листопада 2023 року № 1157, що набрала чинності 11 листопада 2023 року, внесено зміни доПорядку, у тому числі до пункту 20. Визначено, що до фактично сплачених податків і зборів належать податок на прибуток підприємств, екологічний податок, рентна плата, єдиний податок, податок на доходи фізичних осіб, сплачений з доходу, отриманого від провадження господарської діяльності такої фізичної особи, та податок на доходи фізичних осіб, сплачений за працевлаштованих згідно з Порядком працівників. До фактично сплаченого єдиного внеску належить єдиний внесок, сплачений за працевлаштованих згідно з Порядкомпрацівників.

Аналогічне уточнення внесено також до Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, затвердженого вищевказаною постановою № 738.

Примітка. Цей матеріал є продовженням з висвітлення на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook матеріалів щодо урядової постанови № 1157 (перший матеріал розміщено 14 листопада 2023 року, посилання тут http://surl.li/nfmkm).

Постанова Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2023 року № 1157http://surl.li/nfmiw

З іншими змінами до Порядку можна ознайомитись на урядовому вебпорталі за посиланням  http://surl.li/mxyif

Є питання щодо запровадження підприємницької діяльності за урядовим проєктом «єРобота»? Звертайтеся до обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81. Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir

 


Оприлюднено 23.11.2023р

Ти як? Безкоштовна та цілодобова допомога для ветеранів та їхніх родин

 

Гаряча лінія кризової підтримки — це безкоштовна та цілодобова допомога для ветеранів, їхніх родин та постраждалих від наслідків війни. За вказаним номером отримати консультацію психологів можуть:

 • ветерани, які адаптуються у цивільному житті, та їхні рідні, які допомагають;
 • родини військових, які чекають їх з фронту;
 • українці, які пережили обстріли, окупацію, повернулися з полону, втратили рідних чи житло.

Фахівці лінії — це кваліфіковані психологи, які пройшли спеціальне навчання з кризової допомоги та підтримки, мають великий практичний досвід. А очолює цю команду ветеран, який надає допомогу за принципом «рівний – рівному».

Звернутися по допомогу — це завжди правильний і сміливий вчинок.

Все про кампанію Ти як?за посиланням http://howareu.com

Є бажання опанувати нові Soft Skills та напрацювати нові підходи і формати управління своїм психоемоційним станом? Завітайте на профконсультаційні групові заходи – тренінги під назвою «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях», що проводить Державна служба зайнятості.

Графіки заходів розміщені тутhttp://surl.li/epvru

Є інші питання сфери зайнятості? Ми на зв’язку, контакти тутhttps://cutt.ly/RwaYxixu. Пишіть у телеграмПідтримка ДСЗ#12 Кіровоградhttps://t.me/dcz_kir

 

 


Оприлюднено 23.11.2023р

Сьогодні на Кіровоградщині стартувала Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю

Підтримуємо рівні можливості: на Кіровоградщині стартувала Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю

 

Сьогодні, 22 листопада, на Кіровоградщині стартувала Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю.Триватиме вона до 01 грудня 2023 року.

У рамках Декади відбуватимуться різноманітні інформаційні, консультаційні, профорієнтаційні, тематичні, спеціалізовані, у т.ч. виїзні, інші заходи, спрямовані на сприяння у працевлаштуванні людей з інвалідністю.

Відвідавши їх, громадяни з інвалідністю, насамперед, можуть отримати корисну інформацію, пов’язану зі сферою зайнятості, з реалізації активних програм сприяння зайнятості населення та розвитку підприємництва. Також вони матимуть можливість отримати консультації фахівців служби зайнятості, зокрема юридичних та інших питань.

Графік проведення заходів, що пройдуть у рамках Декади, за посиланнямhttp://surl.li/ngjfr


Оприлюднено 23.11.2023р

Варто скористатися: нова програма на підтримкубізнес-ідей ветеранів та ветеранок

 

Нова програма для ветеранського бізнесу: не зволікайте та реалізовуйте  себе

 

Мрієте створити власний бізнес або ж хочете розвивати уже існуючий? До ваших послуг нова програма «20 тисяч» для ветеранського бізнесу?

Український ветеранський фондМіністерства у справах ветеранів запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. Відшкодовується 20 тисяч гривень на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи.

Програма максимально проста та не потребує багато документів. Тож читайте відповіді на найчастіші запитання та користуйтесь можливістю.

Хто може взяти участь у цій програмі?

Подавати заявки можуть ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, матір, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників.

Які товари можна придбати?

Зарядні станції, генератори, ноутбуки, швейні машинки, тканини тощо. Головне, щоб витрати відповідали КВЕДам вашого ФОП.

Усі умови та список необхідних документів за посиланням https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/

Як отримати відшкодування коштів?

▪зробіть покупку та збережіть чек;

▪додайте посвідчення УБД або документ, який підтверджує родинні зв’язки з ветеранами чи загиблими захисниками;

▪заповніть заявку: https://20000.mva.gov.ua/;

▪отримайте кошти на рахунок протягом 15 робочих днів після погодження заявки.

Зверніть увагу, ім’я платника й ім’я заявника мають збігатись!

Плануєте створити власний бізнес або ж хочете розвивати уже існуючий за сприяння Державної служби зайнятості?Маєте вагання та хочете отримати консультацію? Звертайтеся по допомогу до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

Бажаєте самостійно дізнатися про умови надання гранту за урядовим проєктом «єРобота»? Вам сюди.Як подати заяву? Детальна інструкція на порталі ДІЯ.

 


Оприлюднено 21.11.2023

Допомога по безробіттю ВПО:  у якому розмірі призначається за відсутності належної інформації про страховий стаж?

Питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Одним із ключових моментів при її призначенні є наявність відповідних документів та даних у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Водночас діє декілька інших законів України, які визначають особливості призначення допомоги по безробіттю окремим категоріям безробітних.

Так, статтею 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” визначено, що взята на облік внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.

Такий мінімальний розмір встановлено постановоюправління Фонду загальнообов’язковогодержавногосоціальногострахуванняУкраїнинавипадокбезробіттявід 14 вересня 2023року № 60, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2023 року за № 1724/40780 (набрала чинності 20 жовтня 2023 року і застосовується з 31 липня 2023 року), – він становить 2500 грн.

Слід зазначити, що після надходження необхідних даних розмір допомоги по безробіттю буде перерахований.

Постанова правління Фонду загальнообов’язковогодержавногосоціальногострахуванняУкраїнинавипадокбезробіттявід 14 вересня 2023року № 60 за посиланням http://surl.li/jnkefюї.

У вас є питання щодовиплати допомоги по безробіттю? Телефонуйте на гарячу лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за номерами: +38 (068) 900 11 32 або +38 (093) 478 70 82

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Оприлюднено 20.11.2023

Безробітні можуть безоплатно здобути професію «Манікюрник»

 

Маєте мрію стати манікюрником та зайнятися улюбленою справою? Ще не знаєте, з чого почати свій професійний шлях? Пропонуємо навчання за професію «Манікюрник».

Опануватимайстерність нігтьової естетики вам допоможуть викладачі Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Старт навчання – 30 листопада 2023 року.

Тривалість 3 місяці.

Під час навчання ви опануєте:

 • гігієнічний манікюр;
 • масаж та SPA-догляд за шкірою рук та нігтів;
 • моделювання нігтів гелем та акрилом;
 • художній розпис лаком та акриловими фарбами та ін.

Не відкладайте мрії та плани на завтра! Починайте діяти!

Хочете дізнатися деталі професійного навчання? Звертайтеся:

 • до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування;
 • за номером телефону (044) 244 94 92;
 • на наш Telegram-канал – t.me/dcz_kir.

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – навчання можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 20.11.2023

Підтримуємо рівні можливості: на Кіровоградщині стартує Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю

 

З 22 листопада по 01 грудня 2023 року на Кіровоградщині триватиме Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю.

У рамках Декади відбуватимуться різноманітні інформаційні, консультаційні, профорієнтаційні, тематичні, спеціалізовані, у т.ч. виїзні, інші заходи, спрямовані на сприяння у працевлаштуванні людей з інвалідністю.

Відвідавши їх, громадяни з інвалідністю, насамперед, можуть отримати корисну інформацію, пов’язану зі сферою зайнятості, з реалізації активних програм сприяння зайнятості населення та розвитку підприємництва. Також вони матимуть можливість отримати консультації фахівців служби зайнятості, зокрема юридичних та інших питань.

Графік проведення заходів, що пройдуть у рамках Декади, за посиланнямhttp://surl.li/ngjfr

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 20.11.2023

Підтримка переробних підприємств: які зміни відбулись у законодавстві?

 

Нагадаємо, що торік або минулого року Кабінет Міністрів України запровадив декілька програм підтримки підприємництва. Однією з таких програм є програма “Власна справа”, у реалізації якої безпосередньо задіяна Державна служба зайнятості.

До реалізації інших програм з розвитку підприємництва служба має опосередковане відношення, як то можливий добір працівників на нові робочі місця. До таких програм належить і програма підтримки переробних підприємств. Вона реалізується відповідно до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 739.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10листопада 2023 року № 1190внесено зміни, серед іншого, до зазначеного Порядку. Визначено, що окрім коштів державного бюджету фінансування грантів (надання безповоротної державної допомоги отримувачам у формі грантів) проводитиметься також за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.Також встановлено, що метою надання грантів є сприяння зайнятості населення, створення нових робочих місць, створення нових або розвиток існуючих переробних підприємств, збільшення надходжень від сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Примітка. Постанова № 1190 набрала чинності 15 листопада 2023 року. Окремі її положення наберуть чинності через 30 днів зі вказаної дати (стосуються суб’єктів господарювання, які провадять діяльність на територіях можливих бойових дій, та прийняття Міністерством економіки України рішень про надання грантів).

Найближчим часом на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebookбуде розміщена інша інформація щодо змін, які стосуються повноважень Державної служби зайнятостіу напрямку розвитку підприємництва.

Вже зараз постанова Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2023 року № 1190 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням  http://surl.li/nfgbk

Є питання щодо запровадження підприємницької діяльності за програмою “Власна справа”? Звертайтеся до обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81. Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir


Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 15.11.2023 р.

 

Про основи роботи із Windows та Microsoft розкажуть на курсах у Дніпрі

 

Сьогодення вимагає від кожного уміти володіти комп’ютером хоча б на базовому рівні. Тому Державна служба зайнятості пропонує курси підвищення кваліфікації за програмою «Користувач ПК: офісні технології та Інтернет».

Основні освітні компоненти: операційна система Windows, апаратне забезпечення та робота з офісною технікою; текстовий редактор Microsoft Word; програма Microsoft PowerPoint; табличний процесор Microsoft Excel; комп’ютерні мережі.

Працювати із комп’ютером вас будуть вчити викладачі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Коли починаються заняття? 28 листопада 2023 року.

Скільки навчатись?2,1 місяця.

Що потрібно для навчання? Бажання навчатися.

Сфера професійної діяльності – робота, яка вимагає володіння комп’ютером на базовому рівні.

За результатами навчання видається посвідчення про підвищення кваліфікації.

Зацікавились? За деталями навчання звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або за номером телефону (044) 244 94 92. Також для зв’язку пропонуємо й наш Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – навчання можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланнямhttps://is.gd/A1GYNF.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 15.11.2023 р.

Який розмір допомоги по безробіттю призначається гіг-спеціалісту після припинення контракту?

 

Гіг-спеціалісти юридичних осіб, які перебувають у статусі резидента Дія Сіті згідно із Законом України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", після припинення гіг-контракту мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі. У такому ж розмірі призначається допомога працівникам цих юридичних осіб після звільнення з роботи. Це врегульовано частиною 3 статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Розмір допомоги по безробіттю для таких осіб складає 2500 грн. Це визначено підпунктом 2 пункту 1 постанови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 14 вересня 2023 року № 60, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2023 року за № 1724/40780, що набрала чинності 20 жовтня 2023 року і застосовується з 31 липня 2023 року.

Постанова правління Фонду на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/4RP4L1

У вас є питання виплати допомоги по безробіттю? Телефонуйте на гарячу лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за номерами: 38 (068) 900 11 32 або +38 (093) 478 70 82

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 15.11.2023 р.

Підтримка підприємництва: які зміни відбулись у законодавстві?

 

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” затверджено низку порядків, що стосуються підтримки підприємництва.

Серед них:

- Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу;

- Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07листопада 2023 року № 1157, що набрала чинності 11 листопада 2023 року, внесено зміни до вказаних двох порядків. Ці зміни стосуються упорядкування процедурних питань надання мікрогрантів та грантів. Також визначено, що мікрогрантом/грантом можуть бути покриті витрати для оплати орендної плати не тільки за користування нежитловим приміщенням, а й земельною ділянкою (як і раніше, такі витрати повинні становити не більше 25% розміру мікрогранту/гранту).

Довідково. Про інші суттєві зміни щодо питань підтримки підприємництва можна дізнатися найближчим часом на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook. Уже зараз ознайомитись із постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2023 року № 1157 можна на урядовому вебпорталі за  посиланням http://surl.li/ncoro.

Є питання щодо запровадження підприємницької діяльності та отримання мікрогрантів за урядовим проєктом «єРобота»? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81. Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 15.11.2023 р.

Чи буде включено період отримання допомоги  по частковому безробіттю під час карантину до страхового стажу під час призначення пенсії?

 

Так, буде, адже період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття отримувала, у тому числі, допомогу по частковому безробіттю на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, включається до страхового стажу. Це врегульовано статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Процедурні питання такого включення стажу врегульовані Порядком внесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєструзагальнообов’язкового державного соціального страхування інформації про осіб, які отримували допомогу по частковому безробіттю відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”. Цей Порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 року № 1067 (набрала чинності 17 жовтня 2023 року).Пунктом третімїї визначено, що до 31 грудня 2023 року буде внесена відповідна інформація до реєстру щодо осіб, які отримували допомогу за період з 1 березня 2020 року.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 року№ 1067 за посиланням http://surl.li/mgvwg

Все про допомогу по частковому безробіттюhttp://surl.li/crffc

Є питання? Контакти тут http://surl.li/eghis

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 15.11.2023 р.

Чи можуть компенсуватилюдині, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни, витрати на проїзд до місця профнавчання?

 

Так, можуть. Але лише людині, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи.

Це врегульовано п. 13 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 (набрала чинності 19 вересня 2023 року). Зокрема зазначено, що особі, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи (не більше однієї особи), компенсуються витрати на проїзд до місця профнавчання.

Нагадаємо, що інформація про компенсацію витрат на проїзд була нещодавно розміщена на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook, посилання тут http://surl.li/mxlnq.

Все проекспериментальний проєктhttp://surl.li/lnnbl

Є питання?  Контактитутhttps://cutt.ly/oJ8G2q9

Пишіть у Telegram  https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

Кіровоградськийобласний центр зайнятості

Оприлюднено 15.11.2023 р.

Чернігівський автозавод пропонує роботу та компенсує оренду житла

ТОВ «Чернігівський автозавод» – підприємство, що займається виготовленням громадського транспорту: тролейбусів та автобусів і входить до складу багатопрофільної корпорації  «Еталон».

Наразі підприємство має нагальну потребу в укомплектуванні вільних робочих місць. Це вакансії для автоелектриків, електрогазозварниківна напівавтоматичних машинах, слюсарів зі складання металевих конструкцій, слюсарів механоскладальних робіт, автомалярів, інженерів-конструкторів, інженерів з якості.

Роботодавець гарантує:

 • офіційне працевлаштування, повний соціальний пакет, надання матеріальної допомоги в складних життєвих ситуаціях та на лікування;
 • професійне навчання безпосередньо на робочому місці за фахом;
 • заробітна плата відрядна від 17000 до 30000 грн. У залежності від обсягів виконаної роботи (інженер – конструктор та інженер з якості – заробітна плата обговорюється за результатами співбесіди);
 • іногороднім компенсацію на оренду житла;
 • графік роботи підприємства з 08.00 до 16.35.

Ви зацікавлені у працевлаштуванні і плануєте змінювати місце проживання? Скористайтеся пропозицією роботодавця! Для узгодження питань зайнятості звертатися у відділ кадрів підприємства за телефонами+38 050 4654557, (0462)723 630, електронна адресаavtocher@gmail.com або до Чернігівської філії обласного центру зайнятості за телефоном +38 063 80 59 685

Все про ТОВ «Чернігівський автозавод» на його сайті, посилання тут.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь