Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Ветеранський простір

Оприлюднено 21.06.2024р

                   Для ветеранів та їхніх родин стартує набір на безоплатне навчання в ІТ-сфері

Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс  "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.

Знання, отримані під час курсу, допоможуть проєктувати та керувати базами даних, писати SQL-запити, а також продовжити навчання за будь-яким напрямом розробки.

“Наразі це вже п’ята програма, яку підтримує Український ветеранський фонд, що надає  ветеранам та їхнім родинам комплексну можливість навчання та працевлаштування. Це один із важливих етапів переходу до цивільного життя для наших захисників та захисниць, а також підтримка для родин ветеранів, які шукають нових можливостей самореалізації. Крім того, отримані навички в ІТ сфері можна буде застосовувати з користю для зміцнення оборони країни”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

 

У програмі курсу:

  • загальна інформація про системи управління базами даних;

  • зв’язок «клієнт-сервер»;

  • нормальні форми, денормалізація;

  • зв’язки між таблицями;

  • основні типи даних;

  • функції;

  • тригери;

  • soft skills – навички, потрібні для роботи в ІТ-індустрії;

  • поради з пошуку роботи, підготовка резюме тощо.

Формат навчання:

  • заняття відбуватимуться двічі на тиждень, у понеділок та четвер, з 18:00 до 20:00, на платформі Zoom. Досвідчені ментори розповідатимуть теоретичні основи, а також розбиратимуть практичні роботи і задаватимуть домашнє завдання. Лекції будуть доступні в записі для тих, хто не зміг приєднатися онлайн.

Старт курсу – 9 липня, тривалість – 8 тижнів.

Що потрібно для навчання:

  • ноутбук (компʼютер), доступ до інтернету, час для виконання домашніх занять.

Учасники та учасники, які успішно завершать курс, отримають сертифікат.

Зареєструватися на курс можна до 2 липня, заповнивши форму: https://cutt.ly/VepVRrEC 


Оприлюднено 17.06.2024р

Чи можуть компенсуватися особі, що супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни, витрати на проїзд до місця профнавчання?

Так, можуть. Але тільки відносно особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи.

Відповідно до пункту 13 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984, особі, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи (не більше однієї особи), також компенсуються витрати на проїзд до місця профнавчання. 

Все про експериментальний проєкт на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu

Є питання щодо  організації професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Оприлюднено 17.06.2024р

Чи компенсуються учасникам бойових дій витрати на проїзд до місця проходження виробничої практики?

 

Так, компенсуються.

У разі проходження здобувачем освіти виробничого навчання (практики) не за місцезнаходженням закладу освіти йому компенсуються витрати на проїзд до місця проходження виробничого навчання (практики) та у зворотному напрямку за добу до початку виробничого навчання (практики) та за добу, що настає після закінчення виробничого навчання (практики), за наявності підтвердних документів. 

Це врегульовано п. 13 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984.

Вищезазначений Порядок та інші корисні кейси щодо організації професійного навчання учасників бойових дій доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu

Є питання щодо проходження професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Оприлюднено 17.06.2024р

Чи компенсуються учасникам бойових дій витрати на проїзд до місця профнавчання?

Так, компенсуються.

Здобувачу освіти, який проходить професійне навчання у закладі освіти, що розташований не за місцем його реєстрації та/або не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), компенсуються витрати на проїзд до місця професійного навчання та у зворотному напрямку за добу до початку професійного навчання та за добу, що настає після закінчення професійного навчання, за наявності підтвердних документів.

Якщо час у дорозі триває понад одну добу, витрати на проїзд до місця професійного навчання та у зворотному напрямку компенсуються відповідно до часу перебування в дорозі за наявності підтвердних документів.

Витрати на проїзд компенсуються в розмірі вартості проїзду залізничним транспортом (крім витрат на проїзд у м’яких вагонах та вагонах 1 класу) і автомобільним транспортом загального користування (крім міського транспорту та таксі) з урахуванням витрат, пов’язаних із придбанням проїзних квитків і користуванням постільними речами в поїздах, та страхових платежів на транспорті.

Всі ці питання врегульовані п.13 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 (https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu).

З інформацією про навчальні заклади Державної служби зайнятості можна ознайомитися на вебсайті Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/regioncpto

Є питання щодо проходження професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців


Оприлюднено 10.06.2024р

Чи забезпечується особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, місцем проживання на період профнавчання такої особи?

Так, забезпечується (за певної умови).

У разі вибору здобувачем освіти для проходження професійного навчання закладу освіти, що розташований не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), такий здобувач освіти та особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, забезпечуються місцем проживання на період професійного навчання. Таке забезпечення здійснюється щодо не більше однієї супроводжуючої особи.

Це передбачено п. 19 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984.

Вищезазначений Порядок та інші корисні кейси щодо організації професійного навчання учасників бойових дій доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu

Є питання щодо проходження професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emip


Оприлюднено 10.06.2024р

Конструктив в обговоренні важливих питань – шлях до соціалізації ВПО

Учора, 6 червня, на базі обласного центру зайнятості відбулося виїзне засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Кіровоградській обласній адміністрації з питань роботи з внутрішньо переміщеними особами.

Захід пройшов під головуванням заступниці голови обласної військової адміністрації Катерини Колтунової за участі радників патронатної служби апарату обласної військової адміністрації Галини Пастух та Людмили Поліщук.

В обласному центрі зайнятості були присутні представники Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській обласній військовій адміністрації, структурних підрозділів обласної військової адміністрації, територіальних органів, міністерств та відомств України, представники громадських організацій «Десяте квітня» та «Чистий аркуш», обласної організації Товариства Червоного Хреста, внутрішньо переміщені особи, а також підприємниця, керівник релокованого бізнесу - переможниця грантової програми єРобота Марія Гаджизаде.

Участь у заході в режимі онлайн взяли представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, філій обласного центру зайнятості, управлінь та відділів філій, внутрішньо переміщені особи, а також громадські організації, діяльність яких пов’язана із соціальним та правовим захистом переселенців.

Катерина Колтунова повідомила про виклики, які постають перед органами влади та місцевого самоврядування щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, а також сприяння в їхній адаптації на нових територіях, захисту їхніх прав, у т.ч. на працю.

Про підтримку підприємництва внутрішньо переміщених осіб з метою їхньої зайнятості та створення нових робочих місць поінформувала Наталія Невідома, заступниця директора обласного центру зайнятості. Детально розкрила питання надання мікрогрантів для відкриття нового або розвитку діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота». Вона наголосила, що програма орієнтована на розвиток, розширення та створення нового бізнесу, а її основна умова – створення нових робочих місць. Було окреслено покрокові дії, умови, розміри грантів, напрямки фінансування витрат та джерела фінансування. Повідомила, що грантовою програмою єРобота скористалися 14 внутрішньо переміщених осіб, у т.ч. керівники релокованих підприємств. Поінформувала й про можливості служби зайнятості щодо інформаційно-консультативної та фінансової підтримки підприємницьких ініціатив тощо.

Присутні також мали можливість дізнатися про:

систему оподаткування з урахуванням специфіки бізнесу;

грантові проєкти підтримки діючого бізнесу та стартапів;

банківські продукти, орієнтовані на підтримку бізнесу та його розвиток;

проєкти громадських організацій щодо підвищення конкурентоспроможності внутрішньо переміщених осіб та їхньої професійної реалізації.

Активну участь в обговоренні порушених на заході питань взяла М. Гаджизаде, яка розповіла історію відновлення та розвитку релокованого бізнесу на Кіровоградщині, про труднощі, з якими вона зустрічалася. «Я впевнена, що головне для кожної людини - мати бажання рухатися вперед, вчитися та саморозвиватися. Ми повинні самі дбати про себе, ми не повинні чекати, що хтось буде думати про нас. Держава створила чимало інструментів, які допоможуть охочим стати на ноги, професійно розвиватися і робити все можливе для Перемоги», - наголосила підприємниця.

«Такі конструктивні зустрічі, як сьогодні, безумовно, стануть важливим інструментом для вирішення складних питань соціалізації внутрішньо переміщених осіб. Ми маємо діяти, якщо є прогалини, ми маємо про це говорити, ми маємо шукати шляхи для їх вирішення», - наостанок наголосила Г. Пастух.

За результатами засідання Координаційного центру напрацьовані спільні рішення та надані відповідні доручення.


Оприлюднено 10.06.2024р

Вивчай англійську та стань затребуваним працівником на ринку праці

Безоплатні можливості вивчення англійської від Future Perfect допоможуть

 

Ви хочете знайти роботу мрії? Пропонуємо вам опанувати англійську за мовною програмою Future Perfect за принципом lifelong learning, тобто - освіта протягом життя. Програма доступна всім українцям та українкам

Для чого це потрібно? Знання мови - це:

  • нові можливості для професійного та особистісного розвитку;

  • гідна конкуренція на ринку праці та шанс отримувати достойну зарплату;

  • можливість говорити зі світом на рівних.

 Довідково. Future Perfect— це програма популяризації англійської як мови міжнародного спілкування в Україні, створена з ініціативи Президента України. Програма координується Міністерством цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України. Програма містить законопроєкт про статус англійської як мови міжнародного спілкування в Україні № 9432 та продукти й сервіси для вивчення англійської мови для всього населення України.

 

Детальніше https://shorturl.at/gcRmZ

 


Оприлюднено 10.06.2024р

Чи забезпечується учасник бойових дій місцем проживання на період профнавчання?

Так, забезпечується (за певної умови).

Відповідно до пункту 19 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 984, у разі вибору здобувачем освіти для проходження професійного навчання закладу освіти, що розташований не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), такий здобувач освіти забезпечується місцем проживання на період професійного навчання. Відносини щодо цього оформлюються договором між здобувачем освіти та закладом освіти.

Примітка. Ознайомитися з іншою інформацією щодо проекту (поширені питання-відповіді) можна на вебсторінці Державного центру зайнятості.

https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu


Оприлюднено 30.05.2024р

Пільги за кредитом для військових: що треба знати про свої права і обов’язки

Військові мають право на пільги за кредитними зобов'язаннями. Вони стосуються звільнення від сплати відсотків, а також штрафів чи пені за несвоєчасну сплату платежів за кредитом. Але буває, що відсотки продовжують нараховувати, а згодом військовий отримує судовий позов про стягнення боргу. Розповідаємо чому так відбувається і що робити у таких випадках.

На які кредитні пільги мають право військові і скільки вони діють

На період дії особливого періоду військовослужбовці, а також їхні дружини/чоловіки мають право на:

  • звільнення від сплати відсотків та користування кредитом;

  • звільнення від сплати штрафів/пені за несвоєчасну сплату платежів за кредитом.

Ці пільги стосуються не лише банків, але і небанківських фінансових установ, в тому числі кредитних спілок, ломбардів та інших юридичних і фізичних осіб, які надають фінансові послуги.

 

Але сам борг, тобто тіло кредиту, платити потрібно. Тут пільг немає.

Чи поширюються ці пільги на всі кредитні зобов’язання

Ні, ця норма не поширюється на кредитні договори щодо придбання автомобілів і житла: майна, яке віднесено чи буде віднесено до об’єктів житлового фонду (житлового будинку, квартири, майбутнього об’єкта нерухомості, об’єкта незавершеного житлового будівництва, майнових прав на них).

Як скористатися пільгами та які документи надати

Письмово повідомити кредитодавця про проходження служби та надати документи, що підтверджують це.

 

Для військовослужбовців – військовий квиток, у якому в відповідних розділах здійснюються службові відмітки або довідку про призов військовозобов’язаного на військову службу.

Для резервістів − витяг із наказу або довідку про зарахування до списків військової частини.

 

Такі документи можуть отримати родичі військовозобов’язаних та резервістів для пред’явлення їх за місцем вимоги.

Як діяти, якщо банк чи фінансова установа не задовольнила заяву

У цьому випадку варто звернутися з письмовою скаргою до керівництва фінансової установи. Або відразу до Національного банку України. НБУ може перевірити фінансову установу та усунути порушення.

 

Допомогу із написанням скарг усі військові можуть отримати від системи безоплатної правничої допомоги.

Що робити, якщо отримали судовий позов від фінустанови

Військовослужбовці, що отримали судовий позов від фінансової установи, можуть подати відзив нього, в якому зауважити, що є військовослужбовцями, та додати документи, які це підтверджують.

 

Ветеранам війни допомога зі зверненням до суду (наприклад, складання відзиву, представництво інтересів у суді) надається безкоштовно. На підставі ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правничу допомогу».

 

Військовослужбовці без статусу УБД, а також дружина або чоловік військовослужбовця/виці можуть звернутися до системи безоплатної правничої допомоги по консультації, роз’яснення, допомогу у складенні документів (скарг, заяв тощо), крім документів для звернення до суду. Однак якщо вони мають також статус переселенця (ВПО) або інший з передбачених ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правничу допомогу», то можуть отримати допомогу із зверненням до суду на підставі цього статусу.

Приклад допомоги

Заощадили військовому 14 тис. грн

Костянтин – військовий. Він взяв 5 тис. грн в кредит. Але через те що перебував у зоні бойових дій, не мав можливості вчасно сплачувати відсотки за кредитом і повідомити про цю обставину кредитора. Фінансова установа подала позов до суду на 19 750 грн. Юристка системи БПД склала до суду відзив на позовну заяву, в якій зауважила на праві військового на кредитні пільги. У результаті заборгованість Костянтина зменшилась до 5500 грн.

 

Детальніше тут.

 

Як звернутися до системи БПД

https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/ 


Оприлюднено 27.05.2024р

Пільги для ветеранів війни

 

Громадяни, які з початку повномасштабного вторгнення проживали на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій, де структурні підрозділи з питань соціального захисту населення не мали можливості здійснювати свої повноваження, пільги виплачувались централізовано, відповідно до постанови КМУ від 07 березня 2022 року № 215.

Звертаємо увагу, що урядом прийнято рішення про відновлення з червня 2024 року загального порядку призначення та виплати пільг для осіб, які отримували такі виплати за окремим механізмом. 

Прийняті зміни передбачають необхідність для пільговиків звернутись до органів Пенсійного фонду України з документами для встановлення права на подовження таких виплат.

Критерії для осіб, яким необхідно звернутись за подовженням виплат:

- були отримувачами пільг станом на початок повномасштабної агресії 24.02.2022 та

- проживали (проживають) на тимчасово окупованих  території чи в зоні активних бойових дій та

- з початку повномасштабної агресії не звертались до органів соцзахисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням пільг.

Якщо пільговик з поважних причин самостійно не може звернутись до територіального органу Пенсійного фонду України, посадової особи виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг, то подати пакет документів на пільги може законний представник або дієздатний, повнолітній член сім’ї пільговика, на якого поширюються пільги.

 

 


Оприлюднено 21.05.2024р

В яких закладах освіти учасник бойових дій може пройти професійне навчання в рамках експериментального проекту?

 

Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984. Як зрозуміло з назви Порядку, освіту можна здобути в центрах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.

Відповідно до пункту 8 вказаного Порядку  учасник бойових дій чи особа з інвалідністю внаслідок війни здійснює вибір місця професійного навчання із переліку закладів освіти, сформованого Державним центром зайнятості.

Інформацію про заклади освіти можна переглянути на вебсайті Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/regioncpto

Усе про навчання учасників бойових дій за посиланням http://surl.li/tlvno

Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Оприлюднено 10.05.2024 р.

Хто може отримати ваучер на навчання від служби зайнятості

Чи знаєте ви, що в службі зайнятості можна отримати ваучер на навчання? Якщо ні – читайте уважно.

Ваучер на навчання  це документ, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, а також підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні  у  навчальних закладах чи у роботодавця. 

Громадяни, які мають професійну-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер та підвищити свій професійний рівень.

Отже, Ви можете отримати ваучер: 

  • якщо Ваш вік перетнув позначку 45-ти, Ви маєте страховий стаж не менше 15-ти років, однак Ви ще не набули пенсійного віку;
  •  якщо ви звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я;
  • якщо Ви звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС та не набули права на пенсію;
  • якщо Ви є внутрішньо переміщеною особою і для вас відсутня підходяща робота. 

Більш детально  на сайті: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Консультацію щодо ваучера на навчання та інших послуг служби, Ви, як завжди, можете отримати у будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 10.05.2024 р.

Чи може бути надано учаснику бойових дій грант для започаткування бізнесу шляхом створення юридичної особи?

Так, може, але з урахуванням наступного.

Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738. Урядовою постановою від 26 квітня 2024 року № 491 (набрала чинності 4 травня 2024 року) внесено зміни до вказаного Порядку.

З урахуванням змін передбачено, що учасник бойових дій (особа з інвалідністю внаслідок війни)може отримати гранту сумі до 250 або 500 тис. грн (включно). Такі гранти можуть бути отримані за умови подальшої реєстрації особи як фізичної особи-підприємця (далі - ФОП) або утворення юридичної особи.

Грант у сумі більше 500 тис. грн (до 1 млн грн) може отримати тільки ФОП. При цьому підприємець має бути зареєстрований як ФОП не менше 36 місяців (до моменту подання заяви на отримання гранту).

Довідково. До набрання чинності постановивід 26 квітня 2024 року № 491 грант надавався учасникам бойових дій, які були вже зареєстровані тільки якФОП.

Постанова від 26 квітня 2024 року № 491 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням   http://surl.li/tlrxm

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся за телефоном +38 (093) 478 70 81

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Оприлюднено 10.05.2024 р.

Чи може бути надано мікрогрант особі, яка раніше вже отримала ветеранський грант?

Ні, не може. Насамперед нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 затверджено, серед іншого, Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (далі – Порядок).

Урядовою постановою від 26квітня 2024 року № 491 (набрала чинності 4 травня 2024 р.) внесено низку змін до Порядку.

Так, пункт 19 Порядку доповнено положенням, яке дозволяє відмовити  Державному центру зайнятості в наданні мікрогранту у разі, якщо його отримувач отримав грант відповідно до Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (ветеранський грант).

Інша інформація щодо отримання мікрогранту доступна на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/people/micro

Постанова від 26 квітня 2024 року № 491 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням   http://surl.li/tlrxm

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся за телефоном +38 (093) 478 70 81.

Кіровоградська обласний центр зайнятості

Оприлюднено 08.05.2024р

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


 Оприлюднено 07.05.2024р

Дорожня карта

для Захисників та Захисниць України та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України

Голованівська районна військова адміністрація

26500, Кіровоградська область, смт. Голованівськ, вул. Соборна, 48, 

тел. +380(5252) 2 18 60  

сайт: https://gl.kr-admin.gov.ua

e-mail:inbox1@gl.kr-admin.gov.ua

Благовіщенська міська територіальна громада

26500, Кіровоградська область, Голованівський район, м. Благовіщенське, вул. Промислова, 23/54, тел. +38(05259) 2-94-24  

сайт: https://blagovischenska-gromada.gov.ua/

e-mail: blagmr@ukr.net

Управління соціального захисту населення Голованівської РВА

Здійснює виплату одноразової матеріальної допомоги одному із членів сім’ї загиблого (померлого), який зареєстрований та проживає на території Кіровоградської області, у порядку черговості родинних зв’язків.

Здійснює виплату одноразової грошової допомоги у разі отримання поранення, контузії, каліцтва (травми) ветеранам та членам їх сімей, які зареєстровані та проживають у Кіровоградській області.

Встановлення статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни» та «Член сім’ї загиблого (померлого Захисника чи Захисниці України)»

Прийом заяв від осіб з інвалідністю на безоплатне забезпечення технічними засобами реабілітації

Адміністративно - територіальна одиниця

Адреса

Контакти

Благовіщенський відділ управління соціального захисту населення Голованівської  РВА

м. Благовіщенське

Кіровоградська область, м. Благовіщенське, вул.. Промислова, 14

+380(5259) 2 22 71

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОПОМІЖНИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ
 (технічні та інші засоби реабілітації)

Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту
 осіб з інвалідністю

Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Соборна, буд. 7А тел. +380(522) 33 22 69

Уповноважені органи з питань соціального захисту населення міських, селищних, сільських рад

  • інформаційно-консультаційні послуги;

  • різні види соціальної допомоги (виплат);

  • прийом документів на санаторно-курортне лікування та оздоровлення;

  • прийом документів на забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації)

Голованівський район

1.

Благовіщенська міська територіальна громада

Відділ соціального захисту населення Благовіщенської міської ради, старостати міської ради.

Кіровоградська область, м. Благовіщенське, вул. Героїв України, 72

ел.адреса. soczahust2021@ukr.net,

тел. 0683325373

Державна служба зайнятості

  • інформацію про вільні робочі місця, у тому числі на Єдиному порталі вакансій;

  • кар’єрну консультацію та допомогу у пошуку роботи та працевлаштуванні

  • (у тому числі на роботу тимчасового характеру);

  • можливість отримати нову професію або підвищити кваліфікацію;

  • допомогу по безробіттю (для зареєстрованих безробітних відповідно законодавства).

  • ваучер для підтримання конкурентоспроможності шляхом: перепідготовки за робітничою професією; підготовки за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю; підготовки на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо- наукового/освітньо-творчого) рівня вищої освіти); спеціалізації та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями (перелік містить понад 120 позицій)

  • можливість безкоштовного навчання учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни у закладах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (95 професій; 365 освітніх програм, 8 навчальних закладів)

  • мікрогрант на створення або розвиток власного

  • грант для учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів сімей на створення або розвиток власного бізнесу

  • Послуги надаються державною службою -зайнятості безкоштовно. Докладніше - на сайті Державного центру зайнятості

  • За консультацією про отримання послуг звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості

  • Реєстрація у службі зайнятості доступна також на порталі державних послуг «Дія», у розділі «Допомога з безробіття» або (переконайтеся, що у Вас є електронний цифровий підпис (ЕЦП) або через «Електронний кабінет шукача роботи» на порталі Державної служби зайнятості

Адміністративно - територіальна одиниця

Адреса

Контакти

філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

м. Благовіщенське

Кіровоградська область, м. Благовіщенське,

вул.. Промислова, 14

(044) 244 94 97

Надання медичних послуг

Медичний огляд, консультація, діагностика, визначення потреби в стаціонарному або амбулаторному лікуванні(за направленням сімейного лікаря)

Адміністративно - територіальна одиниця

Назва

Адреса

Медичні заклади

м. Благовіщенське

КНП «Благовіщенська лікарня» Благовіщенської міської ради

Кіровоградська область, м. Благовіщенське,

вул. Ореста Гуменюка, 2

м. Благовіщенське

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Благовіщенської міської ради»

Кіровоградська область, м. Благовіщенське,

вул. Ореста Гуменюка, 2

 КЗ"Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня"
 Кіровоградської обласної ради

Оздоровчо-реабілітаційні послуги:

Телефон: +38 (067) 520 46 06 ’

Адреса: вул. Героїв Чорнобиля, буд. 6 м. Знам'янка, Кіровоградська обл., 27403

Первинна психологічна допомога

Телефон: +38(095) 524 87 69

Управління пенсійного забезпечення,  надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг

Прийом заяв для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг (в найближчому сервісному центрі ПФУ).

Подача заяв родинами загиблих воїнів про призначення пенсії по втраті годувальника.

Адміністративно - територіальна одиниця

Назва

Адреса

Відділи ПФУ

м. Благовіщенське

Відділ перерахунків пенсій №1 управління пенсійного забезпечення,  надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг

Кіровоградська область, м. Благовіщенське,

вул. Ореста Гуменюка, 7

  Координаційний штаб з питань поводження з
 військовополоненими

Телефон: 0 800 300 529; +38 (044) 390 43 90 (для дзвінків з-за кордону)

Надання допомоги родинам та близьким Захисників та Захисниць України, які потрапили в полон або зникли безвісти. Надання консультацій щодо юридичних та процедурних питань, пов’язаних з перебуванням воїна у полоні; державних соціальних зобов’язань, гарантованих у випадку потрапляння в полон.

 Голованівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Подача заяв: на виплату одноразової грошової допомоги для сімей військовослужбовців, які загинули; для оформлення посвідчення учасника бойових дій та члена сім’ї загиблого Захисника, для оформлення пенсії по втраті годувальника та пенсії по інвалідності особам, які звільнені з
 військової служби за станом здоров’я.

Адміністративно - територіальна одиниця

Назва

Адреса

ТЦК та СП

м. Благовіщенське

Другий відділ Голованівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки

 

Кіровоградська область, м. Благовіщенське,

вул. Героїв України, 48

0677254394

 


06.05.2024р

Люди з досвідом війни.Взаємодія. ""ПЕРЕГЛЯНУТИ"


Оприлюднено 02.05.2024р

Інформаційно-аналітичний проєкт «Спектри»

Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт «Спектри», який сприятиме поверненню військових до цивільного життя.

Цикл програм запустив Український ветеранський фонд разом з порталом «Мілітарний».

Мета проєкту — надати ветеранам платформу для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть їм у реінтеграції до цивільного життя, а також створити місток між ветеранами й суспільством через серію глибоких інтерв'ю, освітній контент, майстер-класи та інтерактивні сесії.

Ведуча проєкту “Спектри” — Катерина Супрун, журналістка "Мілітарного".

Першим гостем передачі став Марко Мельник - ветеран, засновник ветеранського видавництва та співведучий наступних програм проєкту “Спектри”.

“Зараз перед українським суспільством стоїть завдання розмити межу, щоб ветерани могли повертатися до цивільного життя й займати свою нішу, яка б не відокремлювала їх. Я розумію ветеранів як органічну частину суспільства. Й не має бути штучного поділу з боку цивільних, коли вони відмежували ветеранів як ту категорію, яка платить свою ціну за перемогу на війні, а інша частина суспільства почувається комфортно, делегувавши повноваження із захисту. Такого поділу не повинно бути”, - каже ветеран Марко Мельник.

Кожна з програм матиме свою тему й спікера. Гості з ведучими обговорюватимуть права, можливості, психологічну підтримку, реадаптацію, болі та прагнення ветеранів.

Програма виходитиме щовівторка о 18:00 на ютуб-каналі "Мілітарного". Перший випуск доступний за посиланням.

 


Оприлюднено 30.04.2024р

Ветерани та ветеранки можуть здобути безоплатне перенавчання на працівників соціальної сфери

Ветерани, ветеранки та члени їхніх родин, які шукають роботу, можуть отримати нову спеціальність - соціальний працівник. 

Для цього в Державній службі центрів зайнятості існують спеціальні безоплатні курси. 

«Соціальна сфера – це також можливість для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, де можна працювати і надавати підтримку тим, хто потребує. Адже соціальний працівник – це не лише фахівець, який може допомогти з  програмами Служби зайнятості, виплатами фінансової допомоги, безоплатною практичною допомогою та медичними послугами. Але й людина, наділена емпатією», – сказала під час семінару з питань перекваліфікації та працевлаштувань ветеранів та ветеранок заступник Міністра соціальної політики Уляна Токарєва

За словами заступника Міністра, не варто забувати і про соціальний захист чи соціальні послуги, коли мова йде про розвиток бізнесу чи працевлаштування.

Достатня кількість добре підготовлених і емпатійних соціальних працівників у громадах – це крок до успішної адаптації учасників бойових дій до мирного життя.

Потрібна консультація? Телефонуйте на «гарячу лінію» Кіровоградського обласного центру зайнятості (044) 244 94 92 або 0800 600 408.

 


Оприлюднено 30.04.2024р

Чи обовязково учаснику бойових дій для отримання нової професії мати статус зареєстрованого безробітного?

 

Ні, не обов’язково.

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості (далі – Порядок). Метою відповідного експериментального проєкту є підтримання конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом професійного навчання.

Відповідно до пункту 2 Порядку його дія поширюється на учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених пунктами 2, 11, 13-15, 19-25 частини першої статті 6 та пунктами 1, 7, 10-16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Ці особи мають належати до категорії застрахованих осіб (фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

У Порядку не йде мова про те, що претендент на здобуття освіти обов’язково має мати статус зареєстрованого безробітного.

Порядок доступний на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/loqfz .


Оприлюднено 30.04.2024р

єРобота: УБД та їх подружжя отримали гранти від держави на суму майже 26 млн грн

 

Ухвалено чергові рішення за урядовою програмою «Грант для ветеранів та їх подружжя», які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 25 березня по 7 квітня 2024 року. 

 Щодо результатів, то цього разу було ухвалено 52 позитивних рішення на суму майже 26 млн грн, що передбачає створення 108 нових робочих місць. Майже 54% отримувачів є учасниками бойових дій, більше 46% є подружжям учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Більше 69% грантоотримувачів мають вищу освіту, 50% є діючими підприємцями. Середній розмір гранту по ухвалених заявках становить 492 тис. грн.  

Нагадуємо, що подати заявку за будь-якою програмою урядового проєкту єРобота можна через портал Дія

Потрібна консультація з питань отримання мікрогрантів? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81.


Оприлюднено 29.04.2024р

Грантова програма для ветеранських організацій/установ

Міжнародна організація з міграції (МОМ)

за фінансування Міністерства закордонних справ Японії

ЗАПРОШУЄ ВЕТЕРАНСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ/УСТАНОВИ

ПОДАВАТИСЯ НА ГРАНТИ

з метою посилення спроможності надавати якісні послуги ветеранам

 Хто може взяти участь:

Комунальні та державні установи, громадські організації, які надають підтримку ветеранам, членам їхніх сімей, членам сімей загиблих та ветеранам з інвалідністю (надалі ветеранські організації/установи):

 · діапазон підтримки яких може різноманітися і включати фізичну реабілітацію; психологічну допомогу, допомогу з пошуком роботи, перекваліфікацію, а також культурні, освітні та інші соціальні послуги;

· які зареєстровані та діють на території, підконтрольній Уряду України, в усіх областях, де безпекова ситуація дозволяє проведення заходів.

 10 ветеранських організацій/установ – переможців конкурсу отримають:

· Фінансову підтримку до 15 000 євро на придбання необхідного обладнання;

· Навчальні курси для персоналу щодо посилення їхньої спроможностІ надавати якісні послуги ветеранській спільноті;

· Підтримку з боку фахівців МОМ перед та під час організації заходів.

 Як взяти участь:

1. Заповнити Форму заявки (файл прикріплений у кінці оголошення), скориставшись інструкцією, яку Ви можете завантажити у кінці оголошення.

2. Надіслати заповнену та підписану копію заявки на електронну адресу: IOMVeteranProject@iom.int до 10 травня 2024 року включно.

3. Очікувати на зворотний зв'язок від представників МОМ щодо результатів розгляду заявки.

 Усі персональні дані, які надаються Вами, будуть зберігатися в суворій відповідності до принципів захисту даних МОМ.

 У разі виникнення запитань, просимо Вас надсилати запити на цю адресу: IOMVeteranProject@iom.int

Проєкт «Стійкі та інклюзивні громади в Україні» впроваджується МОМ за фінансування Міністерства закордонних справ Японії з 31 березня 2024 до 30 березня 2025 року і має на меті згуртувати українське суспільство та посилити стійкість місцевих громад через сприяння реінтеграції ветеранів.

 


Оприлюднено 26.04.2024р

Шлях до солодкого успіху: навчання кондитерській майстерності від служби зайнятості

 

12 травня 2024 року стартує професійне навчання за професією «Кондитер» від служби зайнятості. Це чудова можливість для всіх, хто мріє про кар’єру у сфері кондитерства та має бажання розвивати свої творчі здібності.

Під керівництвом досвідчених викладачів Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості ви зможете вивчити основи кондитерського мистецтва, опанувати техніки виготовлення тортів, цукерок, печива та інших солодких виробів. Заняття не лише нададуть вам практичні навички, а й допоможуть розкрити творчий потенціал та здійснити мрію про власний бізнес у сфері кондитерства.

Приєднуйтесь та отримайте можливість вивчити та вдосконалити навички, необхідні для успішної роботи у цьому захопливому напрямку.

Навчання триватиме 6 місяців.

Хочете дізнатися більше інформації? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF 

 


Оприлюднено 25.04.2024р

Ветеранський бізнес та платформа «Зроблено в Україні» - курс на розвиток економіки

Сьогодні держава запроваджує чимало механізмів, які б сприяли поверненню учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей до соціалізації та реалізації себе у професійній сфері. Одним із заходів є підтримка підприємницької ініціативи цих громадян шляхом надання безповоротної, безпроцентної державної допомоги на створення або розвиток власного бізнесу.

Грант для ветеранів та членів їхніх сімей це саме та програма, що дасть можливість не лише професійно реалізуватися та дати роботу іншим, а й, виробляючи свою продукцію та надаючи послуги, робити неоціненний вклад у розвиток економіки. На Кіровоградщині переможцями цієї програми стали 5 осіб, з них 2 учасників бойових дій та 3 членів їхніх родин. Їхні напрямки підтверджують їх безмежну любов до Батьківщини та виражають свою патріотичну належність. Підприємницька діяльність пов'язана зі створенням одягу з друкованими зображеннями патріотичного змісту, пошиттям спецодягу для виконання службових обов’язків, відкриттям кав’ярні та барбершопу із брутальною атмосферою, а також покращення транспортної логістики для доставки сировини до підприємств регіону та за його межами.

Все про грант для ветеранів та членів їхніх сімей, посилання тут

https://www.dcz.gov.ua/people/ubd

Хочете долучитися до когорти підприємців? Мрієте чи вже маєте власний бізнес, виготовляємо власну продукцію чи товар, долучайтесь до платформи «Зроблено в Україні» майданчик постійного прямого діалогу держави та підприємців. 

Використавши на своїй продукції зображення торговельної марки «Зроблено в Україні»ви допоможете українцям виділити товари, вироблені вашим підприємством, серед подібних товарів в обігу, популяризувати їх та стимулювати внутрішній попит на них. А це неабияка інвестиція у розвиток економіки та шлях до Перемоги.

Не знаєте як приєднатися до платформи? Відвідайте сайт https://madeinukraine.gov.ua/ та завантажте логотип, наліпки та гайд з впровадження державних інструментів.

Є питання щодо участі в урядовій програмі «Власна справа»? Телефонуйте за номером +38 (093) 478 70 81.


Оприлюднено 24.04.2024р

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


Оприлюднено 18.04.2024р

Увага! Соціальна допомога для ветеранів та переселенців від транспортної компанії Грузар.

         У березні 2024 року Український компанія Грузар розпочав реалізацію програми допомоги найуразливішим сім’ям ВПО та сім'ям учасників бойових дій, які постраждали від російської агресії.

У 2024-25 роках ми плануємо надати допомогу близько 3000 сімей (орієнтовно 10 тис. перевезень різних вантажів). Допомогу отримають родини, які заповнять онлайн-анкету та нададуть підтвердження статусу ВПО або УБД.

Упродовж двох місяців ми зобов'язуємось надати послуги переїзду, транспортування чи вантажників для потреб цих сімей.

У 2022-23 році у м. Києві та Київській області допомогою нашої громадської ініціативи уже скористалося близько 1500 родин (понад 5000 людей).

Для подачі заявки уважно заповніть онлайн-анкету по посиланню:
https://gruzar.com.ua/social-programs/besplatnaya-perevozka

Зверніть увагу, що заповнення анкети не гарантує отримання допомоги. У разі великої кількості заявок, компанія в першу чергу буде надавати допомогу найбільш нужденним сім'ям.

Якщо вам потрібна допомога у заповненні анкети або виникли інші запитання, зверніться за номером підтримки:

+380 93 990 18 91 (10.00-18.00).

Контакти: 

Руденко Михайло - організатор соціальної ініціативи та представник компанії Грузар. 

Пошта: mykhailo.rudenko@gruzar.com.ua


Оприлюднено 11.04.2024р

Ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин запрошують взяти участь у програмі з навчання та працевлаштування «Разом»

Фото без опису

Оголошуємо прийом заявок на участь у програмі з навчання та працевлаштування «Разом» – унікальному проєкті для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, який реалізує Національна енергетична компанія «Укренерго» спільно з Українським ветеранським фондом за підтримкиLobby X, Veteran Hub та The Israel Trauma Coalition (ITC).

Ця програма дасть можливість опанувати нову професію та стати професійними електромонтерами/електромонтерками з обслуговування підстанцій. Така ініціатива запроваджена для швидкої адаптації ветеранів до нових цивільних професій та підтримки їхніх близьких.

Програма створена для людей, які не мають навичок та знань для побудови кар’єри в енергетичному секторі, проте бачать свої перспективи саме у цій галузі. «Укренерго» запрошує до співпраці насамперед мешканців невеликих міст та сіл населених пунктів, де немає широкого вибору спеціальностей. Після завершення курсу його учасники отримають всі необхідні знання та вміння, щоб реалізувати себе на новій цікавій роботі.

Наголошуємо, що до навчання, крім ветеранів та ветеранок, запрошуються і члени родин військовослужбовців. 

Окремо звертаємо увагу, що для участі в програмі не потрібно мати профільну освіту, знання з питань енергетики, досвіду роботи. Головне –бажання навчатися та працювати.

Учасникам програми пропонують:

  • офіційне працевлаштування та оплату праці з першого дня навчання;
  • освітню програму, затверджену Міністерством освіти;
  • безкоштовний курс навчання тривалістю в 20 тижнів, який передбачає проживання, харчування та проїзд до навчального центру в передмісті м. Вінниці.

Упродовж 3 тижнів учасники здобуватимуть теоретичні знання унавчальному центрі, після чого на тих чекає оплачуване стажування на робочому місці до вересня. 

Опановуючи нову професію за фахом «електромонтер/ електромонтерка з обслуговування підстанцій», ви навчитеся:

  • обслуговуванню обладнання електропідстанції;
  • забезпеченню оптимального режиму роботи за основними параметрами (напруга, навантаження, температура тощо);
  • контролю за станом та режимом роботи обладнання електропідстанції;
  • діагностиці й усуненню несправностей в роботі обладнання мережі;
  • впорядкуванню документації і веденню добової відомості згідно зі стандартами компанії.

Заявки на участь у програмі можна подавати до 19 квітня включно, оголошення результатів відбору – до 1 травня, початок навчання вже у травні.

Всі деталі програми на сайті за посиланням: https://ua.energy/together.html

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь