Оприлюднено 30.01.2024р

Відновлення декларування: які  декларації необхідно подати?

Звертаємо Вашу увагу, що 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України №3384-ІХ від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов’язок подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вже стартувала кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року.

Наразі інформуємо про перелік тих декларацій, які службовцям необхідно подати.  Отже, за загальним правилом до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати:

• Щорічні декларації (з будь – якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди;
  • декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов’язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно);
  • декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).

Крім того, з 1 січня до 31 березня 2024 включно публічні службовці (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період.

Для забезпечення подання електронної декларації суб’єкти декларування мають отримати електронний цифровий підпис (далі -ЕЦП).

Оформити ЕЦП можна в акредитованих центрах сертифікації ключів.

Також нагадуємо, що на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції  https://nazk.gov.ua  в розділі «Декларування» Ви можете ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром.

ПОСАДОВИМ ОСОБАМ БЛАГОВІЩЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ПРО ПОДАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»  посадові особи - суб’єкти декларування  зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції  декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація), за минулий рік. Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Єдиному державному реєстрі. Паперова копія декларації до Національного агентства не подається.

Вид декларації

Нова форма

(Наказ № 449/21)

При звільнені

Не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності

Щорічна (‘‘продовжую виконувати функції …’’)

У період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня

Після звільнення

У період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня

Кандидата на посаду

До призначення або обрання на відповідну посаду, якщо інше не передбачено законом.

У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме: отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прож. мін., зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному вебсайті Національного агентства.

Оформити ЕЦП можна в акредитованих центрах сертифікації ключів.

Також нагадуємо, що на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції  https://nazk.gov.ua  в розділі «Декларування» Ви можете ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром.

ДЕПУТАТІВ БЛАГОВІЩЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ПРО ПОДАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» депутати міської ради зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції  декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація), за минулий рік. Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Єдиному державному реєстрі. Паперова копія декларації до Національного агентства не подається.

Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів. За несвоєчасне подання декларації  або у разі виявлення у ній недостовірних відомостей суб’єкт декларування несе кримінальну або адміністративну відповідальність та зобов’язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

У разі припинення депутатської діяльності, депутати міської ради подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями не пізніше тридцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Також колишні депутати зобов’язані наступного року після припинення цієї діяльності подавати в установленому порядку декларацію за минулий рік.

Для забезпечення подання електронної декларації депутати міської ради мають отримати електронний цифровий підпис (далі -ЕЦП).

Список депутатів

(Благовіщенська міська рада)