Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Міністерство цифрової трансформації України

Оприлюднено 20.11.2024р

Тиждень цифрової грамотності

18 листопада розпочинається Тиждень цифрової грамотності - щорічна кампанія з перевірки та покращення цифрових навичок українців.

Цьогоріч перевірятимуть знання кібергігієни. Долучитися до Тижня цифрової грамотності можуть усі: громадяни, бізнеси, громадські організації, освітні заклади. Для цього завантажуйте Open Pack із простими кроками для вдосконалення цифрових навичок і діліться ними в соцмережах. 

«Цифрова грамотність — це базова навичка для кожного, хто хоче бути успішним у сучасному світі. З початку заснування Мінцифри ми ставили ціль охопити базовими цифровими навичками 6 млн українців. Досягли її за кілька років завдяки платформі Дія.Освіта. Зараз понад 60 % українців володіють базовими та просунутими цифровими навичками. Не менш важливо покращувати знання в цифровій безпеці, щоб користуватися всіма перевагами технологій», — Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.

На сторінках Дія.Освіта в соціальних мережах на вас чекатимуть:

  • поради, як безпечно та з максимальними перевагами використовувати гаджети й мережу;
  • інтерактиви про цифрову грамотність;
  • гайди з використання онлайн-сервісів, доступні для користувачів усіх вікових категорій — від підлітків до людей елегантного віку.

Тож наступні 7 днів пройдуть під гаслом «Активуйте свою безпеку». Захистіть себе та рідних у цифровому світі під час війни за допомогою освітніх серіалів, створених за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»: 

Стежте за соцмережами Дія.Освіта під час Тижня цифрової грамотності, діліться матеріалами кампанії та ставайте амбасадорами цифрових навичок і кібергігієни: https://osvita.diia.gov.ua/cyberhygiene


Оприлюднено 24.04.2024р

Історія українського громадянського суспільства

24 лютого 2022 року увага всього світу була прикута до України. Тоді на допомогу нашому війську прийшло організоване громадянське суспільство, що здивувало іноземців і подекуди навіть самих українців.

Чому українське суспільство виявилось стійким, самоорганізованим і здатним до ефективного опору в рази більшій загрозі? Чому від початку 90-х українці об’єднувались, діяли, виходили на вулиці? Які цінності захищали?

У цьому курсі ви дізнаєтеся про природу українських революцій і феномен масового опору та з’ясуєте, які цінності спонукають українців діяти у перспективі періоду незалежності.

Протягом курсу ви дізнаєтеся про:

  • короткий історичний екскурс прояву цінностей українців від 1990-х років і дотепер;
  • «Помаранчеву революцію», її передумови, перебіг і основних учасників;
  • становлення й розвиток незалежних українських медіа;
  • причини й передумови Революції гідності – протесту, який формував трансформацію всієї системи правил та інституційного поля держави;
  • концепцію мультикультуралізму та її втілення в Україні;
  • політичне та громадське життя кримських татар в Україні, а також про злочини росії на території Криму;
  • історію українських громадянських рухів і спільнот на Сході України;
  • силу і вплив об’єднання суспільства у кризових ситуаціях.

Для кого цей курс?

Цей курс створений для представниць і представників громадського сектору, органів державної та місцевої влади, освітян, активної молоді. Він також точно буде корисним для всіх, хто цікавиться історією розвитку українського суспільства.

Структура курсу

  • Лекція 1. Авангард і основа українського громадянського суспільства
  • Лекція 2. Конфлікт і утвердження цінностей
  • Лекція 3. Чим була «Помаранчева революція»? Розуміння феномену мобілізації широких мас в Україні
  • Лекція 4. Як українська журналістика виграє битву за правду та незалежність
  • Лекція 5. Революція гідності: причини й передумови, етапи, учасники
  • Лекція 6. Від революції – до еволюції
  • Лекція 7. Нові інституції та антиколоніальний рух
  • Лекція 8. Мультикультуралізм та його втілення в Україні
  • Лекція 9. Громадянське суспільство у Криму
  • Лекція 10. Громадянське суспільство українського Сходу: перерване відродження
  • Лекція 11. Згуртування суспільства
  • Лекція 12. Люди

Успішне завершення курсу дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС або шість академічних годин і зараховується як самоосвіта.

Онлайн-курс підготовлений у межах проєкту «Фенікс», що впроваджується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу. Курс розроблено у партнерстві з Українським Інститутом.

Думки, викладені у цьому курсі, необов’язково відображають позицію Фонду Східна Європа, Українського Інституту та Європейського Союзу. ДЕТАЛЬНІШЕ


ТИЖДЕНЬ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ

  З 05 по 11 грудня 2022 року, з метою допомоги українцям посилити цифрові навички, щоб потужніше проявляти себе у професії, швидше навчатися, легше спілкуватися з рідними на відстані, а також бути в безпеці онлайн, проводилася інформаційна кампанія в рамках Тиждня цифрової освіти.

Ознайомитися з платформою Дія. Цифрова освіта можна за посиланням https://osvita.diia.gov.ua

Рекомендований перелік серіалів, які під час війни мають особливо важливе значення:

Основи кібергігієни https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

Кіберняні https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny

Обережно! Кібершахраї https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters

Як громаді стати цифровою  https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities

Регіональна цифрова трансформація https://osvita.diia.gov.ua/courses/regional-digital-transformation

Психологіна підтримка себе та близьких для цивільних  https://osvita.diia.gov.ua/courses/psihologicna-pidtrimka-sebe-ta-blizkih-dla-civilnih

Робота з емоційним вигоранням  https://osvita.diia.gov.ua/courses/robota-z-emocijnim-vigorannam

Оперативна допомога при ПТСР  https://osvita.diia.gov.ua/courses/operativna-dopomoga-pri-ptsr

 

 

14 листопада, 10:00 - онлайн-презентація посібника корисної інформації для переселенців "Захист прав внутрішньо переміщених осіб: 2022 рік. Нові виклики — нові рішення". 

Організатор: Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез».

Спікери: Валерія Вершиніна - правова експертка «БФ «ССС»; Тетяна Дементьєва - керівниця програми «Єднання заради дії» в Україні; Микола Кужельний - голова Служби Уповноваженого з питань ВПО Міністерства реінтеграції; представник Міністра цифрової трансформації України.

Теми до обговорення:

  • Як держава захищає права ВПО в умовах активної фази бойових дій?
  • Як ключові міністерства долають виклики війни?
  • Як розвиток цифрової інфраструктури впливає на посилення стійкості громад та підтримки постраждалого населення сьогодні?
  • Як міжнародні організації підтримують переселенців в Україні сьогодні?

Коротко. Посібник містить матеріали, які можуть використовувати в повсякденному житті як переселенці, так і представники громадських організацій та фахівці органів державної/місцевої влади, що дотичні до надання соціальних, адміністративних, юридичних послуг тим, хто постраждав від військової агресії РФ проти України. Збірка включає розширену інформацію про послуги та механізми надання допомоги в контексті сьогодення, а саме в умовах карантину та воєнного стану. Це і питання призначення соціальних виплат, надання публічних послуг, надання спеціальних статусів, права дітей, виплати пенсіонерам, питання житла тощо.

Довідково.  В межах програми Єднання заради дії, що спрямована на посилення стабілізації України через сприяння інтеграції ВПО, підвищення згуртованості громад, надання всебічної підтримки щодо розробки місцевих та національних планів інтеграції та зменшення вразливості груп ВПО, юристи Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» проаналізували понад 80 нормативно-правових актів і на їх основі склали методичні рекомендації, що простою мовою трактують складні державні послуги для переселенців і процедури їхнього отримання. Збірка підготовлена у партнерстві з Міністерством реінтеграції України, Міністерством цифрової трансформації України.

Формат заходу – онлайн.

Журналісти зможуть поставити питання онлайн.

Акредитація представників ЗМІ: aterletska@radnyk.org 

Акредитація триватиме до 9:30 14 листопада, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Розробники презентували посібник для переселенців з інформацією про послуги та допомогу

Для внутрішньо переміщених осіб розробили посібник, що містить розширену інформацію про послуги та механізми надання допомоги.

Про це розповіли експерти під час онлайн-презентації посібника для переселенців "Захист прав внутрішньо переміщених осіб: 2022 рік. Нові виклики — нові рішення", передає кореспондент Укрінформу.

«Україна зіштовхнулася з таким великим переміщенням людей, якого не знала Європа ще з часів Другої світової війни. За різними оцінками майже третина України знаходиться в стані переміщення. До того ж ці переміщення відбуваються хаотично, люди можуть переїхати в одне місце, потім вимушені їхати в інше. Міністерство реінтеграції працює постійно з партнерами, з громадськими організаціями над удосконаленням законодавства і нормативної бази. Одна з важливих задач - поновити доступ до реєстрів та сприяти, щоб люди могли отримувати адміністративні послуги і допомоги вчасно», - сказав голова Служби Уповноваженого з питань ВПО міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Микола Кужельний.

Він подякував фахівцям міністерства цифрової трансформації, інших органів виконавчої влади та організацій, які спільно напрацьовують актуальні матеріали для внутрішньо переміщених осіб.

«В Україні налічується як мінімум 6,9 мільйона переселенців, а з настанням зими ця цифра може зростати. Для вирішення цих проблем міжнародна некомерційна організація IREX розробила програму «Єднання заради дії», що сприяє інтеграції ВПО, підвищенню згуртованості громад, зменшенню вразливості груп ВПО», - наголосила керівник програми «Єднання заради дії» в Україні Тетяна Дементьєва.

Вона додала, що програма фінансується Державним департаментом США. І якщо український уряд забезпечує базові потреби для ВПО (щомісячні виплати, сприяння у працевлаштуванні, забезпечення житла), то «Єднання заради дії» дбає про не менш важливі потреби - соціальні, культурні, освітні, гуманітарні. Для подолання цих викликів у рамках програми організовано локальні тренінги, групи підтримки, а також триває забезпечення методичними ресурсами.

Відтак у рамках програми «Єднання заради дії» юристи Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» проаналізували понад 80 нормативно-правових актів і на їх основі склали методичні рекомендації, що простою мовою трактують складні державні послуги для переселенців і процедури їхнього отримання.

Фахівці презентували збірку важливих матеріалів для переселенців. Цей посібник містить інформацію, яку можуть використовувати в повсякденному житті як переселенці, так і представники громадських організацій та фахівці органів державної і місцевої влади, що дотичні до теми ВПО.

Збірка включає розширену інформацію про послуги та механізми надання допомоги в контексті сьогодення, а саме в умовах карантину та воєнного стану.

Посібник складається з 12 розділів. У ньому висвітлені й деталізовані питання починаючи з довідки ВПО та взяття на облік. Також - про допомогу на проживання переселенцям, механізм отримання державних допомог та пільг, забезпечення прав дітей та молоді, права ВПО на отримання публічних послуг, забезпечення житлом, процедуру подання інформації про пошкоджене та знищене майно внаслідок бойових дій і багато іншого.

Збірка підготовлена у партнерстві з міністерством реінтеграції України та міністерством цифрової трансформації України.

Як повідомляв Укрінформ, усі внутрішньо переміщені особи, заяви яких були подані через портал «Дія» до 30 квітня, мають право на отримання допомоги на проживання.

 


ПРОЕКТ UNEW час бути цифровою.

Програму UNEW створено задля реалізації ініціатив у сфері цифровізації та об'єднання  спільноти жінок-лідерок.
До програми UNEW запрошуємо:

•    лідерок місцевого самоврядування,

•    громадських активісток.

Що отримають учасниці:

•    інтенсивну онлайн програму «прокачки» знань з цифрової трансформації та навичок лідерства,

•    менторську підтримку від провідних експертів в області Digital та IT,

•    створення плану розвитку власної цифрової ініціативи,

•    участь у спільноті лідерок цифрових змін в країні.

Участь у програмі UNEW — безкоштовна, але кількість місць обмежена. Проект реалізується Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією, в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Digital Transformation Institute

Реєстрація до 15 січня 2022 р.

За умови реєстрації до 19 грудня 2021 - учасниці отримають бону сом вебінар-практикум «Як спланувати наступний рік» від міжнародного експерта з управління часом, лідерки BogushTime Людмили Богуш.

Календар програми

до 15.01 - Реєстрація на участь у програмі

20.12 - UNEW opening. Вітальна онлайн зустріч спільноти

22.12 - Вебінар-практикум «Як спланувати наступний рік» (за умови реєстрації

до 19 грудня 2021 року)

19.01-16.02- Навчальний блок

17.02 - 25.02 - Формування проектів цифрових ініціатив

26.02    - 15.03 - Розробка стратегії та плану реалізації цифрових ініціатив

16.03    - Презентація обраних ініціатив

ПРИЄДНУЙСЯ, щоб отримати нові знання та створити успішні проекти для своєї громади за підтримки команди менторів-лідерів цифрової трансформації в Україні.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь