День Європи

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права та враховує інтереси всіх учасників.

Рішення щодо відзначення Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1977 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер. Цей день, безперечно, став символом єднання географічної Європи, а для України ? це важливий крок у зміцненні її самоідентифікації як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі".

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії і Туреччині).

Щороку кожної третьої суботи травня в Україні і на Кіровоградщині, зокрема, відповідно до Указу Президента від 19 квітня 2003 року № 339/2003 "Про День Європи" відзначається День Європи.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

• формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
  • ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
  • популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема молоді;
  • залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС;
  • поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

Цього року , у зв’язку з веденням як Україною, так і більшості країн світу низки обмежуючих заходів, спрямованих на недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відзначення Дня Європи на Кіровоградщині проходило в онлайн-форматі.

За сприяння обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських рад, об’єднаних територіальних громад області на Кіровоградщині було проведено лекції, дискусії, конкурси, тренінги тощо.

Проведенню Дня Європи у навчальних закладах області в онлайн-форматі передувала значна інформаційно-просвітницька робота, а саме:

• тематичні заняття на тему "Ми – громадяни України, ми – громадяни Європи";
  • конкурси малюнків, плакатів, світлин, фотосвітлин, фотоколажів на теми: "Європа моїми очима", "Країни Європи моїми очима", "Європейська країна у світлинах", "Ми подорожуємо Європою".

У бібліотечних закладах області проведено низку онлайн-заходів, присвячених вивченню європейських цінностей, зокрема: ігри-вікторини "Країнами Європи", "Що ви знаєте про Європу?", онлайн-уроки "Права людини – основа європейських цінностей", "Лідерство та робота в команді: як це працює", "Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей", ігри-квіз "Відгадай країну ЄС".

У рамках відзначення Дня Європи 16 травня 2020 року в м.Кропивницькому проведено онлайн-фестивалі "Єврофест – 2020" та "День Європи онлайн", у ході яких забезпечено:

• проведення євроквесту "Прямуємо разом", віртуальної ФотоСушки конкурсних робіт "Європейська Україна в світлинах", віртуальної виставки конкурсних малюнків та постерів "Україна європейська", Kids-hub "Стаємо ближчими до Європи", майстер-класів "Євровечірки", панельних дискусій, циклу тренінгів європейської тематики під час проведення "Днів кар’єри ЄС";
  • роботу творчих майстерень "Єврокрила", "Євросмак", "Євромода", "Євромістечко", "Історії успіху: а що після євроклубу?".; тематичних дискусійних віртуальних майданчиків та тематичних сесій на теми: "Глобальні цілі сталого розвитку. Молодіжна політика", "Глобальні цілі сталого розвитку. Освіта".

У бібліотечних закладах області проведено низку онлайн-заходів, присвячених вивченню європейських цінностей, зокрема: ігри-вікторини "Країнами Європи", "Що ви знаєте про Європу?", онлайн-уроки "Права людини – основа європейських цінностей", "Лідерство та робота в команді:як це працює", "Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей", ігри-квіз "Відгадай країну ЄС".

15 травня 2020 року Кіровоградським обласним художнім музеєм презентовано віртуальну виставку "Мандруючи європейськими містами".

На офіційній сторінці Кіровоградського обласного краєзнавчого музею в мережі Facebook опубліковано статтю "Василь Порик – національний герой Франції".

Забезпечено інформування громадськості про Європейський Союз, історію його утворення, мету, структуру та діяльність керівництва держави на шляху до євроінтеграції через засоби масової інформації.

Місцевими засобами масової інформації забезпечено широке висвітлення заходів, присвячених Дню Європи в Україні.