Мінсоцполітика
ЮНІСЕФ разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям», яка містить відповіді на такі запитання:
- Як оформити статус інвалідності дитини?
- На яку допомогу можна розраховувати та як її отримати?
- Як говорити з дитиною про інвалідність?
- Де шукати психологічної підтримки?
- Як облаштувати домашній та освітній простір?
- Що таке інклюзивна освіта та як записати дитину до садочка та школи?
- Що потрібно знати вчителям та іншим фахівцям?
Завантажуйте її за посиланням та отримуйте необхідні відповіді.
конкурс на кращу соціальну ініціативу «Будуємо країну без бар’єрів разом!» 10 грудня-8 лютого 2022 року Найкращі практики та ініціативи
У важких життєвих обставинах складно зорієнтуватися та знайти свій шлях, зробити перший крок для руху в сторону якісних змін і перетворень. Але поруч так багато людей, які змогли знайти в собі внутрішні сили та мають неймовірний життєвий досвід, яким готові поділитися. Ми маємо на меті створити платформу, де були би зібрані найкращі соціальні ініціативи та проекти. На виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 883-р, Міністерство соціальної політики оголошує проведення конкурсу на кращий соціальний проект / ініціативу. Метою даного проекту є виявлення найкращих ініціатив та успішних кейсів, реалізованих в громадах на території України фізичними особами, громадськими та релігійними організаціями, впровадження кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини. Запрошуємо до участі шляхом заповнення відповідних аплікаційних форм та до 7 лютого 2022 року надсилання їх на адресу initiate_msp@ukr.net. За результатами поданих даних буде створено єдиний портал ініціатив, успішних кейсів, сформовано базу партнерів та громадських діячів, а також визначено та відзначено громаду з найкращими практиками врядування в соціальній сфері. Додаток 2 Аплікаційна форма Заявка на участь в конкурсі проєктних ініціатив Міністерства соціальної політики “Будуємо країну без бар’єрів разом”
ПІБ учасника: Місце роботи, посада: Назва установи/організації Контакний номер телефону
КАТЕГОРІЯ (залишити необхідне): - освіта в соціальній сфері; - медичне забезпечення соціальних категорій населення; - ІТ сервіси для поліпшення надання соціальної послуги; - культура/мистецтво для реалізації соціальних потреб громадян; - правове забезпечення; - соціальне (соціальновідповідальне) підприємництво; - державне врядування (найкраща практика органу місцевого самоврядування для забезпечення осіб з інвалідністю, постраждалих від домашнього насильства, одиноких, літніх людей послугами); - реабілітація / оздоровлення; - спорт; - наукові розробки та дослідження, корисні моделі.
Назва ініціативи/проекту: Проєкт/ініціатива реалізована (так/ні): Опис: Мета: Вплив ініціативи на розвиток соціального середовища: Заповнену форму надсилати за адресою: initiate_msp@ukr.net
Заповнену форму надсилати за адресою: |
28 вересня відбулася прес-конференція Міністра соціальної політики України Марини Лазебної на тему: «Актуальні питання призначення і надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та тенденції у пенсійному забезпеченні». Захід можна подивитися на сторінці Мінсоцполітики у Фейсбук за посиланням: https://fb.watch/8jRdfbFpi_/
Інформаційно-роз’яснювальні матеріали для розміщення на офіційному сайті громади, сторінках у соцмережах та розповсюдження серед населення територіальної громади.
Всі, хто потребує допомоги в оплаті комунальних послуг, отримають підтримку від держави, – Марина Лазебна
Джерело: Міністерство соціальної політики України
Субсидії отримають всі, хто потребує допомоги в оплаті комунальних послуг. Про це заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час прес-конференції.
«Механізм субсидій стабільно працюватиме за будь-якого перебігу опалювального сезону. Як би не змінювались тарифи, всі, хто потребує допомоги в оплаті комунальних послуг, обов’язково отримають підтримку від держави», – підкреслила Марина Лазебна.
Вона зауважила, що після посилення цільового характеру виплат субсидії отримають родини, які їх насправді потребують, і для яких це питання життєво важливе.
Міністр зазначила, що у держбюджеті на цей рік на виплату субсидій передбачено 35,2 млрд гривень. «На сьогодні всі заявки органів соціального захисту населення на виплату житлових субсидій населенню фінансуються Мінсоцполітики в повному обсязі. Також у Верховній Раді знаходиться законопроект, який передбачає збільшення фінансування субсидій у цьому році ще більш ніж на 12 млрд гривень», - повідомила Марина Лазебна.
Вона зазначила, що у разі збільшення комунальних тарифів розмір субсидій буде збільшуватися автоматично. «Жодних додаткових заяв чи інших документів від людей не потрібно. Якщо ж людина не отримувала субсидію, але через зростання тарифів їй знадобилась така допомога, вона може звернутись за нею в будь-який момент. І субсидію призначать одразу в місяць звернення», – пояснила Марина Лазебна.
Вона також підкреслила, що для мешканців регіонів, які потраплять до «червоної зони» внаслідок поширення епідемії COVID-19, автоматично на 50% будуть збільшені норми споживання основних комунальних послуг при розрахунку субсидій. «Коли люди вимушено знаходяться вдома, працюють з дому, діти вчаться дистанційно, вони споживають більше води, газу та електрики. Збільшення норм споживання відбудеться автоматично», – сказала Марина Лазебна.
Міністр додала, що минулого опалювального сезону субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримувало близько трьох мільйонів домогосподарств. Мінсоцполітики очікує, що цього сезону буде співставна цифра. Станом на вересень житлова субсидія призначена вже майже 2,5 мільйонам домогосподарств, з них автоматично ‒ майже двом мільйонам. Заяви від людей продовжують надходити, процес призначення триває.
Згідно з очікуваннями Мінсоцполітики, середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальному сезоні 2021‒2022 років складатиме близько двох тисяч гривень.
У 2021 році за ініціативою Мінсоцполітики були підвищені всі страхові пенсії
Джерело: Міністерство соціальної політики України
У цьому році були підвищені всі страхові пенсії, а саме для 10,3 мільйонів пенсіонерів. Про це заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час прес-конференції.
Вона зазначила, що це вдалося зробити завдяки кільком крокам: з 1 березня пенсії зросли в результаті індексації; з 1 липня – у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму та встановленням доплати до пенсій, які не індексувались протягом попередніх двох років. «Також з 1 липня до 2 тисяч гривень ми підвищили військовим пенсії, які не збільшувались з 2018 року. А ще – на 2000-2500 гривень зросли пенсії людям з інвалідністю, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС», – пояснила Марина Лазебна.
Міністр нагадала, що вже за декілька днів, з 1 жовтня, доплати до пенсії почнуть отримувати люди віком 75-80 років у рамках розширення «вікової лінійки» доплат, ініційованої Президентом України. А з 1 грудня зростуть пенсійні виплати у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму. У результаті збільшення мінімальної заробітної плати до 6 500 грн мінімальна пенсія для людей старших за 65 років за наявності повного страхового стажу (для жінки - 30 років страхового стажу та 35 років - для чоловіка) збільшиться до 2600 грн.
За даними Мінсоцполітики, наразі середня пенсія становить 3 867 грн, її розмір збільшився на 25% за останні півтора роки.
«Середні цифри важливі, щоб відслідковувати тенденції, але вони не розкажуть, як живуть люди. Для цього треба дивитись глибше, по групах пенсіонерів. Тому всі програми підвищення пенсій ми робили максимально адресними, щоб в першу чергу підняти найменші пенсії. Адже, коли прийшов наш Уряд, 4 мільйони людей отримували пенсії нижчі двох тисяч гривень», – зауважила Марина Лазебна.
Міністр зазначила, що в результаті поетапних підвищень для 2 мільйонів 300 тисяч пенсіонерів пенсії вже перевищили дві тисячі гривень. «І ми не зупиняємось. Вже з середини наступного року пенсій менше двох тисяч гривень в країні не буде», – наголосила Марина Лазебна.
Вона також додала, що в результаті цільових програм кількість пенсіонерів, які одержують пенсію від трьох до чотирьох тис. грн, зросла на 50%, а тих, чиї пенсії становлять від чотирьох до п’яти тис. грн, - на 40%.
У 2022 році Уряд планує продовжити підвищення пенсій
Джерело: Міністерство соціальної політики України
Уряд вже запланував послідовне підвищення пенсій на наступний 2022 рік. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час прес-конференції.
Вона зазначила, що у наступному році мінімальна пенсійна виплата у людини віком від 70 років при наявності страхового стажу 35 років у чоловіка та 30 років у жінки буде не меншою, ніж три тисячі гривень. «По-перше, з 1 березня пройде індексація пенсій. І я сподіваюсь, що у 2022 році вона відбудеться для всіх без виключення пенсіонерів за однаковими правилами. По-друге, реалізація президентської програми вікових доплат до пенсій, якою ми послідовно охоплюємо людей від 70 років, дає нам змогу вийти на нову мінімальну пенсійну гарантію», – пояснила Марина Лазебна.
Разом з тим, вона підкреслила, що наразі основні зусилля всіх гілок влади мають бути спрямовані на три ключові позиції: відновити справедливість в солідарній системі; запровадити обов’язкові пенсійні накопичення та стимулювати розвиток добровільних; забезпечити для кожної людини поважного віку доступність необхідних соціальних послуг гарантованого обсягу та якості відповідно до її індивідуальних потреб. Готується законопроект про реформу системи державних гарантій підтримки доходів непрацездатних осіб.
«На часі справжня, а не параметрична пенсійна реформа», – повідомила Марина Лазебна.
Держава буде активно допомагати малозабезпеченим виходити зі складних життєвих обставин
Держава змінює підходи до надання соціальної допомоги малозабезпеченим. Нові механізми запроваджуються в рамках експериментального проекту Міністерства соціальної політики України з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах. Відповідна постанова ухвалена урядом.
Проект проходитиме з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2023 року в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується Міністерством соціальної політики України спільно зі Світовим банком.
У рамках проекту у пілотних територіальних громадах буде проводитись апробація механізму інтеграції соціальних виплат та соціальних послуг, спрямованих на забезпечення комплексною соціальною підтримкою малозабезпечених сімей та одиноких матерів. Така підтримка передбачає надання адресної грошової виплати разом із соціальними послугами для того, щоб людина мала можливість вийти зі складних життєвих обставин.
Залежно від потреб громади, будуть напрацьовані форми організації інших, крім соціальних, послуг роботи з такими сім’ями. Як приклад, створюватимуться простори або центри для роботи з дітьми, особами з інвалідністю, особами похилого віку, майданчики консалтингової та юридичної допомоги для започаткування та ведення бізнесу, у т.ч. спільного для декількох учасників тощо.
Крім того, керівництво громади буде працювати з роботодавцями, волонтерами, громадськими та благодійними організаціями щодо вирішення питань працевлаштування учасників проекту.
За результатами проекту планується підготувати зміни до законодавства, які сприятимуть посиленню адресності державної соціальної підтримки сімей, формуванню в отримувачів державної соціальної допомоги здатності до самозабезпечення та виходу зі складних життєвих обставин.
Нагадаємо, що громади, які візьмуть участь у пілотному проекті, отримають необхідні транспортні засоби та комп’ютерне обладнання для фахівців із соціальної роботи. Окрім технічного забезпечення фахівці таких громад пройдуть навчання щодо організації соціальної роботи і надання соціальних послуг населенню.
Для участі у пілоті громади мають подати документи до Нацсоцслужби до 1 жовтня поточного року.
Завершується формування територіальних органів Нацсоцслужби
https://www.msp.gov.ua/news/20539.html
В Україні вже почали роботу 21 з 24 територіальних органів Національної соціальної сервісної служби України. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.
«Національна соціальна сервісна служба повністю замінить існуючу систему соціального захисту. Саме Нацсоцслужба тепер слідкуватиме за правильністю та законністю призначення соціальних виплат та дотриманням прав дітей. Вона має забезпечити єдині високі стандарти надання соціальних послуг на всій території України», – зазначила Марина Лазебна.
За її словами, Нацсоцслужба перевірятиме дотримання права кожної людини на отримання державної підтримки, правильність обчислення розміру допомоги чи субсидії, контролюватиме дотримання строків виплат. При цьому Служба не буде займатися перевірками добробуту отримувачів допомоги, всі перевірки відбуватимуться в електронному форматі з використанням державних баз даних.
Міністр також зазначила, що важливим напрямом роботи Мінсоцполітики є цифровізація всіх процесів у сфері соціального захисту. Передбачається, що в майбутньому адміністратором єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) буде Нацсоцслужба. «Завдяки максимальному використанню електронних державних реєстрів ми досягнемо того рівня, коли обробка звернень громадян про надання соціальної допомоги виконуватиметься автоматично і в короткі терміни», – підкреслила Марина Лазебна.
Місцева влада повинна знати про кожну дитину, яку батьки влаштували до інтернату, - Руслан Колбаса
https://www.msp.gov.ua/news/20525.html
З 1 січня 2022 року в Україні запроваджується інформаційно-аналітична система моніторингу дітей, влаштованих на цілодобове перебування до інтернатних закладів. Відповідна постанова ухвалена Урядом.
Рішенням Уряду також скасовано обов’язковий розгляд справ дітей, які потрапляють до інтернатного закладу, міжвідомчою комісією з питань захисту прав дитини. Але керівництво інтернатів повинно відразу повідомляти органи місцевої влади про влаштування кожної дитини до такого закладу.
«Завдяки системі моніторингу місцева влада буде знати про кожну дитину, яку батьки влаштували до інтернатного закладу, а також про причини її влаштування. Таким чином, громада буде розуміти, яку соціальну підтримку необхідно надати сім’ї, щоб повернути дитину додому. Тобто потрібно зробити все, щоб дитина змогла зростати у сім’ї, ночувати вдома разом з батьками. Це сьогодні головне завдання деінституціалізації», – зазначив генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса.
Уряд рекомендує місцевим органам влади забезпечити роботу комісій з питань захисту прав дитини для розроблення та надання дітям, влаштованим на цілодобове перебування до інтернатних закладів, необхідних освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг.
Згідно з постановою Уряду, Національна соціальна сервісна служба України має проводити перевірки умов проживання дітей в інтернатах на цілодобовому перебуванні та щоквартально подавати звіт Мінсоцполітики.