Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Пенсійний фонд інформує

Оприлюднено 24.03.2023 р.

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВ’ЯЗКУ

Пенсійний фонд України наразі не тільки призначає та виплачує пенсії, а й забезпечує призначення/перерахунок субсидій та пільг, здійснення страхових виплат – як у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності, так і у разі нещасного випадку на виробництві чи професійних захворювань.

Тому у громадян виникає ще більше запитань. Куди і як звертатися?

МОЖНА НАПИСАТИ…

  • Електронна адреса головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області: gu@kr.pfu.gov.ua
  • Поштова адреса головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області: вул. Соборна, 7А, м. Кропивницький, 25009.
  • Після авторизації на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) у розділі “Мої звернення” можна поставити своє запитання.

МОЖНА ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ…

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян у робочий час (понеділок-четвер – з 08.00 до 17.00, п’ятниця – з 08.00 до 16.00) за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного та соціального спрямування.

МОЖНА ВІДВІДАТИ…

Оскільки Пенсійний фонд України працює за принципом екстериторіальності, отримати консультації, роз’яснення та практичну допомогу в оформленні документів можна в будь-якому сервісному центрі – незалежно від місця постійної реєстрації.

МОЖНА ПРОЧИТАТИ…

Дізнатися достовірну та оперативну інформацію з питань, що входять до компетенції Пенсійного фонду України, можна з матеріалів, розміщених на офіційній сторінці головного управління в соціальній мережі Фейсбук: пошук за назвою “Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області” або у Телеграм-каналі: пошук за назвою “Пенсійний фонд Кіровоградщини”.

Наталія СІМОНЯН,

начальник головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Оприлюднено 22.03.2023 р.

“Електронна трудова книжка” – сервіс майбутнього, яке вже поруч

Інтеграція цифрових процесів в усі сфери нашого життя дає змогу взаємодіяти з організаціями та установами для оперативного вирішення різних питань або отримання бажаної інформації без особистих відвідувань. Пенсійний фонд України постійно розширює перелік дистанційних послу, і як показує статистика, українці активно їх використовують.

Одним із важливих процесів, які наразі відбуваються в Україні, є 5-річний перехід до ведення трудових книжок працівників в електронній формі, при цьому варто зазначити, що протягом цього періоду можуть одночасно використовуватись і паперова, і електронна трудова книжка.

Мовою цифр…

З моменту набрання чинності 10 червня 2021 року Закону України від 05лютого 2021 року № 1217-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” до головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ПОДАНО 58,1 тис. сканованих копій трудових книжок, із них:

страхувальниками – 41,7 тис.;

застрахованими особами– 16,4 тис.

На сьогодні 3,6 тис. страхувальників області здійснюють подання сканованих копій паперових трудових книжок своїх працівників до Пенсійного фонду України з різним ступенем активності, з них 470 забезпечили подання на 100 %.

З часу впровадження сервісу Електронна трудова книжка на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (з грудня 2019 року) подано більше 76,4 тис. сканованих паперових трудових книжок для проведення оцифрування та переведення їх в електронну форму.

Переваги та перспективи!

Відтак, майже 43 % застрахованих осіб Кіровоградської області на сьогодні мають повноцінну електронну трудову книжку – цифровий аналог паперової трудової книжки, що, окрім зменшення паперового документообігу і пов’язаних з цим ризиків втрати чи пошкодження документів, дає змогу застрахованим особам будь-коли перевірити свій страховий стаж на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду Укаїни (https://portal.pfu.gov.ua), а в майбутньому – автоматично вийти на пенсію без візиту до Пенсійного фонду України.

Олена Пархоменко,

начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управлінняПенсійного фонду України в Кіровоградській області

Оприлюднено 20.03.2023р

ЧИ БУДЕ ОПЛАЧЕНО “ЛІКАРНЯНИЙ”, ЯКЩО ПІДПРИЄМСТВО У “ПРОСТОЇ”?

Кожен працівник має право на отримання компенсації втраченого за час лікування заробітку, і навіть в умовах війни Пенсійний фонд України продовжує фінансувати допомогу по тимчасовій втраті працездатності в повному обсязі.

Однак у зв’язку із відсутністю необхідних для виконання роботи організаційних або технічних умов, особливо під час бойових дій, на підприємстві може бути запроваджено тривалий період простою. У такому випадку працівники не виконують свою роботу, а цей період оплачується у розрахунку не нижче від двох третин встановленого окладу.

Варто зазначити!

Якщо працівник під час простою виходить згідно графіку на роботу або у нього настало право на відпустку по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій втраті працездатності надається за всі дні непрацездатності, за які працівник втрачає оплату.

В інших випадках, якщо під час тривалого простою працівник не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку – підстави для оплати лікарняного як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок коштів Пенсійного фонду України відсутні.

Звертаємо увагу!

Рішення про відмову в призначенні страхової виплати працівнику під час простою приймає страхувальник або уповноважені ним особи.

Підсумовуємо!

Отже, якщо на підприємстві оголошено простійне з вини працівника, то за такими працівниками зберігається заробітна плата у розрахунку не нижче від двох третин встановленого окладу.Якщо працівник захворів під час простою, то листок непрацездатності не оплачується. За цей період йому зберігається оплата простою.

Олена Романченко,

заступник начальника головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

Оприлюднено 14.03.2023р.

ПРАВО НА ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ

У деяких випадках особи мають право на дострокове призначення пенсії за віком. Наприклад, коли особа є учасником бойових дій. Таким правом можуть скористатись чоловіки після досягнення 55 років та жінки після досягнення 50 років.

Хто може претендувати на даний вид пенсії?

Військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях.

Чи впливає наявність страхового стажу на призначення?

Так! Наявність страхового стажу – одна із обов’язкових умов: для чоловіків – не менше 25 років, для жінок – не менше 20 років.

Які документи необхідно надати при зверненні до Пенсійного фонду України?

Паспорт, документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків, документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі – Порядок № 637), документи, які засвідчують особливий статус особи, а саме, посвідчення учасника бойових дій та довідка про період (періоди) участі у бойових діях.

Варто зазначити, що військова служба у складі діючої армії в період бойових дій зараховується до стажу роботи на підставі довідок територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які видаються в порядку, що визначається Міноборони (додаток 2 до вказаного Порядку № 637).

Яким чином можна подати документи, необхідні для призначення пенсії?

Заява про призначення пенсії подається заявником:

* до сервісного центру Пенсійного фонду України особисто;

*або може подаватись разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів) через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID.

 

 

Світлана РИНДІНА,

начальник управління обслуговування громадян головного управлінняПенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 


Оприлюднено 09.03.2023р.

ХТО ОТРИМАЄ ПІСЛЯ “БЕРЕЗНЕВОЇ” ІНДЕКСАЦІЇ БІЛЬШУ ПЕНСІЮ?

“Індексація пенсійних виплат – це один з найочікуваніших перерахунків для наших пенсіонерів, інструмент фінансової підтримки громадян, які вже не можуть працювати і часто повністю залежать від пенсійних виплат”, – прокоментувала заступник начальника головного управління Олена Романченко автоматично проведений перерахунок пенсій з 01.03.2023.

У результаті перерахунку…

З 01 березня 2023 року перераховано 239 380 пенсій (99,2 % від загальної чисельності “цивільних” пенсіонерів). Підвищення до пенсії отримають 221 203 пенсіонери. В середньому пенсія збільшилася на 526,98 грн.

З 01 березня 2023 року перераховано 12 050 військових пенсій (94,9 % від загальної чисельності “військових” пенсіонерів). Підвищення до пенсії отримають 10 995 пенсіонерів, середній розмір підвищення склав 1 086,65 грн.

Кому?

По-перше, перерахувалипенсіїтим, хтоотримуєпенсіювідповідно до Закону України “Про загальнообов’язковедержавнепенсійнестрахування”. Індексаціїпідлягаютьпенсії, призначені до 01 січня 2020 року.

По-друге, перерахованотакожпенсії, призначенівідповідно до Закону України “Про пенсійнезабезпеченняосіб, звільнених з військовоїслужби, та деякихіншихосіб”, пенсіяякимбулапризначена до 01 січня 2023 року.

По-третє, перераховано пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, розмір яких визначено виходячи з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати.

Важливо знати!

  1. Розмірпідвищенняпенсіїурезультатіперерахунку не можеперевищувати 1 500 грн.
  2. Якщо у разіпроведенняіндексаціїпенсії сума збільшення не досягає 100 гривень, встановлюєтьсящомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до 100 грн.

Вік + стаж = доплата

Постановою Кабінету Міністрів № 168 передбачено також проведення перерахунків іншим категоріям пенсіонерів, зокрема, за віковими параметрами (65, 70, 75, 80-річні та інші особи), з урахуванням страхового стажу (від 20 до 35 років) та зайнятості (працює пенсіонер чи ні). З урахуванням усіх цих критеріїв вказано мінімальну межу пенсійної виплати, яку гарантовано отримає пенсіонер, або розмір доплати до вказаної межі.

Детально про категорії пенсіонерів, яким перерахували пенсію читайте на офіційній сторінці головного управління в соціальній мережі Фейсбук (www.facebook.com/GUPFU).

Олена Романченко,

заступник начальника головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

                               

    Оприлюднено 02.03.2023р.                                                         

Розслідування нещасних випадків на виробництві: що змінилося?

Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі – Порядок). Про цейдеться у постанові КМУ від 20.01.2023 № 59.

Що змінилося для роботодавців?

Термін інформування

Змінено строк інформування роботодавцем про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) – до територіального органу Держпраці, територіального органу Пенсійного фонду України та до інших установ, визначених у Порядку, а саме: в абзаці першому пункту 8 слова “двох годин” замінено словами “однієї доби”.

Якщо нещасний випадок стався під час виробничої практики…

Нещасні випадки та/або гострі професійні захворювання (отруєння), що сталися з учнями, студентами, клінічними ординаторами, аспірантами, докторантами закладів освіти під час проходження виробничої практики на підприємстві (в установі, організації) під керівництвом посадових осіб такого підприємства, розслідуються комісією підприємства, на якому сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), за участю представника закладу освіти та беруться на облік підприємством.

Надалі інформація про хід проведення розслідування та його результати, зокрема, матеріали розслідування, можуть надаватися головою комісії (спеціальної комісії) потерпілому (членам його сім'ї чи уповноваженій ними особі) на його (їх) запит з використанням усіх наявних засобів зв'язку, в тому числі в електронній формі.

Травми під час воєнних дій

Нещасні випадки, що сталися під час виконання трудових обов'язків внаслідок воєнних (бойових) дій (бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, захоплення в полон, інших протиправних дій, здійснення масових терористичних актів, що супроводжуються загибеллю людей чи руйнуванням особливо важливих об'єктів життєзабезпечення тощо), підлягають спеціальному розслідуванню не залежно від ступеня тяжкості травм (ушкодження здоров'я).

Розслідування таких нещасних випадків проводиться за місцем їх настання. Проведення досліджень для визначення наявності в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних засобів і ступеню його сп'яніння не здійснюється.

Розслідування нещасних випадків, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, проводиться комісією підприємства (установи, організації) без відповідного письмового доручення територіального органу Держпраці.

У разі потреби строк розслідування може бути обґрунтовано продовжений роботодавцем до отримання необхідних висновків, матеріалів, відповідей, пояснень тощо без відповідного письмового погодження з територіальним органом Держпраці.

У разі, коли роботодавець не має можливості утворити комісію та забезпечити проведення розслідування нещасного випадку, обов'язок щодо проведення такого розслідування покладається на відповідний територіальний орган Держпраці за місцем настання нещасного випадку або місцезнаходженням суб'єкта господарювання, працівником якого є потерпілий.

Світлана Кривенко,

начальник управління контрольно-перевірочної роботи головного управлінняПенсійного фонду України в Кіровоградській області

                                       Оприлюднено 28.02.2023р.

У березні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

 

Щочетверга з 11.00 до 12.00 у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультації з питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у березні додзвонювачів консультуватимуть:

02 березня 2023 року – начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Олена ПАРХОМЕНКО;

09 березня 2023 року – начальник управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Антоніна ТОРШИНА;

16 березня 2023 року – заступник начальника відділу розгляду звернень  управління обслуговування громадян Лілія МАТВЄЄНКО;

23 березня 2023 року – заступник начальника головного управління Інна МАКСИМЕНКО.

30 березня 2023 року – начальник юридичного управління Євгенія ВОРОНЮК.

 

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного та соціального спрямування.

 

Людмила СОРОКА,

начальник управління адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

 

 


Які послуги можна отримати через вебпортал Пенсійного фонду?

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) функціонує Особистий кабінет застрахованої особи, в якому реалізовано низку сервісів, що можуть стати у пригоді.

Перелік послуг, які можна отримати дистанційно – без особистого звернення до сервісних

Так, в Особистому кабінеті є можливість:

подати запит на підготовку документів і завантажити потрібний документ (наприклад, довідки ОК-5, ОК-7, витяг з Електронного реєстру листків непрацездатності, витяг з Електронної трудової книжки та ін.).

Цяфункціяреалізована в пункті головного меню “Звернення на отриманняелектроннихдокументів”.Користувачунадаєтьсяекранна форма, післязаповненняякоїзверненнянеобхідновідправити до ПФУ. Післяобробкизверненняпередаєтьсяінформаціящодо статусу звернення, образ довідки в pdf-форматі та сама електроннадовідка, підписана КЕП ПФУ (електронний документ). Отриманийелектронний документ з QR-кодом є аналогом паперового, підписаноговідповідальною особою в органі Фонду.

На вебпорталі в пункті меню Моїзвернення” передбачено перегляд усіхзвернень, поданихзастрахованою особою до Пенсійного фонду України.

  • одержати доступ до наявних даних з Реєстру застрахованих осіб: інформація про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), набутий страховий стаж;
  • одержати доступ до наявних відомостей Електронної трудової книжки;
  • надати відомості про трудову діяльність;
  • одержати доступ до своїх листків непрацездатності Електронного реєстру листків непрацездатності;
  • одержати доступ до даних своєї електронної пенсійної справи, подати дані для внесення змін до пенсійної справи;
  • подати заяву на призначення або перерахунок пенсії (без особистого візиту до Пенсійного фонду України);
  • подати заяву на оформлення пенсійного посвідчення;
  • подати звернення (запит, пропозицію).

Як увійти до вебпорталу?

Увійти до особистого кабінету на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України можна за допомогою Дія.Підпис або кваліфікованого електронного підпису (КЕП), або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, в т. ч. з використанням технології Bank ID.

Мобільний застосунок

Також отримати доступ до Особистого кабінету та електронних сервісів Пенсійного фонду України можна у зручному форматі – з мобільних пристроїв (смартфонів та планшетів), завантаживши мобільний застосунок “Пенсійний фонд”.

Олена Пархоменко, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


оприлюднено 20.02.2023 р.

Чи призначать субсидію, якщо є заборгованість?

Нагадуємо, що з 1 січня 2023 року нарахування житлових субсидій здійснює Пенсійний фонд України відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1995 року №848.

Вважається, що за наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги отримати її неможливо. Дійсно, наявність заборгованості є підставою для відмови у призначенні житлової субсидії у таких випадках:

  • якщо заборгованість прострочена понад три місяці (на дату надання такої інформації від постачальника);
  • якщо строк позовної давності заборгованості (3 роки) не минув;
  • якщо загальна сума заборгованості перевищує 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян(680,00 грн) на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Та є винятки, коли громадяни можуть отримати субсидію навіть із заборгованістю за комунальні послуги у разі:

  • укладання договору про її реструктуризацію;
  • оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку (підтвердженням є ухвала про відкриття провадження у справі).

“Важливо зауважити, що у разі, коли громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, на підставі інформації надавачів відповідних послуг за рішенням уповноваженого органу надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється”,– наголосила Олена Романченко.

Олена Романченко,

заступник начальникаголовного управління

Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

оприлюднено 14.02.2023 р.

Запроваджено щомісячну грошову виплату

за заслуги перед Батьківщиною

З метою забезпечення реалізації Закону України від 27.07.2022 № 2454-ІХ “Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян” 20 січня 2023 року Урядом прийнято постанову № 79 “Деякі питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною”.

Які категорії осіб мають право на її призначення та виплату?

1) Особи, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яким, починаючи з 2014 року:

- присвоєно звання Герой України з врученням ордену “Золота Зірка” – у розмірі трьох мінімальних заробітних плат(20100 грнстаном на 01.01.23, із розрахунку на місяць);

- нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів – у розмірі двох мінімальних заробітних плат(13400 грнстаномна 01.01.23, із розрахунку на місяць);

- нагороджено орденом “За мужність” трьох ступеніву розмірі мінімальної заробітноїплати(6700 грнстаномна 01.01.23, із розрахунку на місяць);

- нагороджено орденом княгині Ольги трьох ступеніву розмірі мінімальної заробітної плати (6700 грнстаномна 01.01.23, із розрахунку на місяць).

2) Члени сімей загиблих (померлих) громадян, з числа зазначених вище осіб, у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (6700 грн станом на 01.01.23, із розрахунку на місяць).

Термін призначення

Призначення та виплата здійснюється з дня звернення особи за її призначенням (але не раніше 01.01.2023).

Особам, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати з 01.01.2023 та звернуться за її призначенням до 01.07.2023, така виплата буде встановлюватись з 01.01.2023.

Особам, в матеріалах пенсійних справ яких наявні документи, що визначають право на виплату щомісячної грошової виплати, перерахунок буде проведено без звернення з 01.01.2023.

Особливості призначення

Щомісячна грошова виплата призначається незалежно від того, чи перебуває заявник на обліку в органах Пенсійного фонду України як одержувач пенсії (щомісячного довічного грошового утримання).

Щомісячна грошова виплата встановлюється без урахування розміру призначеної пенсії/ щомісячного довічного грошового утримання, в тому числі понад максимально встановлений законодавством розмір. Тобто, встановлений особі розмір пенсії обмежується 10 прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність, без урахування щомісячної грошової виплати.

Звертаємо увагу на те, що особам, які одночасно мають право на отримання щомісячної грошової виплати та пенсії відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” чи на підвищення та/або надбавки до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання відповідно до законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”, такі виплати проводяться за їх вибором за однією з підстав.

Особливості виплати

Виплата встановлюється в розмірі мінімальної заробітної плати на всіх членів сім’ї та ділиться між ними порівну.

Особам, які перебувають на повному державному утриманні у відповідній установі (відповідному закладі), щомісячна грошова виплата виплачується у повному розмірі.

Олена Романченко,

заступник начальникаголовного управління

Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

оприлюднено 07.02.2023 р.

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ:

ІНФОРМУЙТЕ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ПРО ВИПЛАТУ “ЛІКАРНЯНИХ”!

Нагадуємо, що з 01 січня 2023 року Пенсійний фонд України здійснює фінансування та виплати за листками непрацездатності.

ДІЇ ПРАЦІВНИКА: після відвідування лікаря та відкриття листка непрацездатності – повідомити роботодавця про “лікарняний”.

ДІЇ РОБОТОДАВЦЯ: у разі наявності повідомлення від працівника про відкриття листка непрацездатності роботодавець формує заяву-розрахунок з листків непрацездатності, які мають статус “готовий до сплати”, для майбутньої виплати і подає через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

ДІЇ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ: фахівці Фонду перевіряють правильність розрахунку середньоденної допомоги по тимчасовій непрацездатності та належне оформлення заяви-розрахунку (телефон “гарячої” лінії для страхувальників з даного питання: 099-662-93-91). Протягом 3-х днів з дати прийняття заяви-розрахунку здійснюється фінансування страхових виплат.

ДІЇ РОБОТОДАВЦЯ: після здійснення виплати “лікарняного” працівнику роботодавець повинен протягом місяця з дня проведення виплат поінформувати головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про те, що він вчасно виплатив допомогу за “лікарняним”.

Для цього необхідно сформувати повідомлення про сплату страхових коштів застрахованим особам (форма повідомлення за посиланням:https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0012890-18#Text– постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12).

Форма повідомлення не змінилася!

Куди подавати?Наразі форму повідомлення необхідно надавати в паперовому виглядідо головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області за адресою: м. Кропивницький, вул. Соборна, 7А, каб. 307.

Після впровадження Пенсійним фондом України технічних рішень для подачі повідомлень про виплату коштів застрахованим особам в електронному вигляді, інформування здійснюватиметься через Єдиний державний вебпортал електронних послуг або вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України головним управлінням Пенсійного фонду України в областях та м. Києві.

АнтонінаТоршина,

начальник управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільгголовного управління Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

оприлюднено 03.02.2023 р.

КУПИЛИ НЕРУХОМІСТЬ: СПЛАЧУВАТИ ЗБІР ДО ПФУ ЧИ НІ?

При придбаванні (купівлі-продажу) нерухомого майна збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна сплачується в розмірі 1 % від вартості, вказаної в договорі купівлі-продажу нерухомого майна.

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна не сплачується (нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без документального підтвердження сплати збору), якщо:

  • Правовласності на житло отримане фізичною особою в результаті його приватизації відповідно до Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду”.
  • Особаперебуваєу черзі на одержання житла, що підтверджується документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення облікугромадян, якіпотребуютьполіпшенняжитлових умов.
  • Особа придбаваєжитловперше, щопідтверджується:

-   заявою фізичної особи про те, що вона не має та не набувала права власності на житло (в тому числі не приватизувала, не успадкувала, не отримувала у дар, не купувала, зокрема як частку в спільному майні подружжя);

-   та відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з урахуванням відомостей з невід’ємної архівної складової частини цього Реєстру про набуття, зміну і припинення речових прав на нерухоме майно, про внесені зміни до відповідних записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) про відсутність зареєстрованих за такою особою прав власності на житло;

-   а також довідкою з усіх місць проживання (після 1992 року) про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду.

Сніжана СОЛОВЕЙ,

начальник фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

оприлюднено 27.01.2023 р.

У лютому щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

Щочетвергаз 11.00 до 12.00 у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41роз’яснення та консультації з питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у лютому додзвонювачів консультуватимуть:

02 лютого 2023 року – заступник начальника головного управління Юрій ШАРПІНСЬКИЙ;

09 лютого 2023 року – начальник відділу надання житлових субсидій управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Валерія ГУРЖИНА;

16 лютого 2023 року – начальник управління з питань виплатНаталія КОПАЧ;

23 лютого 2023 року – начальник управління контрольно-перевірочної роботи Світлана КРИВЕНКО.

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами(0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного та соціального спрямування.

Людмила СОРОКА,

начальник управління адміністративного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

 

оприлюднено 24.01.2023 р.

ВІДБУЛИСЯ ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ

ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Загальновідомо, що необхідним документом для подовження пенсії по інвалідності є витяг з акта огляду медико-соціальної експертизи (МСЕК).

Карантин

Проте з 2019 року, періоду оголошення карантину, було визначено, що у разі пропуску в період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, строку повторного огляду медико-соціальної експертизи особою з інвалідністю виплата пенсії по інвалідності не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої пенсії на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю(пункт 14-6 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон).

З 01.01.2023 дію карантину на території України подовжено – до 30.04.2023.Тож виплати пенсії по інвалідності не припиняться до 30.04.23, навіть якщо особа з інвалідністю не мала змоги пройти медико-соціальної експертизу та надати оновлений витяг з акта огляду МСЕК.

Воєнний стан

Певні зміни в пенсійному забезпеченні осіб з інвалідністю відбулися і через введення воєнного стану в Україні.

Для осіб, яким призначено пенсію по інвалідності або пенсію у зв’язку з втратою годувальника, і які наразі призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом у період воєнного стану,– виплата пенсії продовжується до припинення або скасування воєнного стану, надзвичайного стану в Україні та протягом шести місяців після його припинення або скасування, а також не менш як на весь строк їх військової служби.

(06.11.2022 набув чинності Закон України від 18.10.2022 № 2682-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю”, яким, зокрема, пункт 14-6 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону доповнено підпунктом 14-6.1).

Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX “Провведення воєнного стану в Україні” (зі змінами) строк дії воєнного стану в Україніпродовжено до19 лютого 2023 року.

Чому все ж таки варто проходити огляд МСЕК?

Якщо при повторному огляді особі з інвалідністю встановлено іншу групу (підгрупу) інвалідності, розмір пенсії, продовженої відповідно до цього пункту, переглядається з місяця, наступного за місяцем надходження висновку медико-соціальної експертизи до територіального органу Пенсійного фонду.

АнтонінаТоршина,

начальник управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільгголовного управління Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

                                                                                                                                             оприлюднено 20.01.2023р

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ!

Одним із джерел формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування є звітність з єдиного соціального внеску.

З 01 січня 2023 року розпочалась звітна кампанія з подання фізичними особами – підприємцями річної звітності з ЄСВ за минулий рік.Нагадуємо, що звітуючи з ЄСВ самі за себе, підприємці більше не подають окремий звіт, а заповнюють його як додаток до податкової декларації та подають у строки, встановлені Податковим кодексом України.

Так, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку формують самі за себе звіт за ф. Додаток 1 “Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску” у складі податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (у редакції наказу Мінфіну від 09.12.2020 № 752) та подають до податкових органів у термін:

платники єдиного податку першої та другої групподають Додаток 1 у складі Декларації за 2022 рік не пізніше 01 березня 2023 року;

платники єдиного податку третьої групи подають Додаток 1 у складі Декларації за IV квартал 2022року у термін не пізніше 09 лютого 2023 року.

Підприємці на загальній системі оподаткування заповнюють додаток ЄСВ-1 Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до податкової декларації про майновий стан і доходи (у редакції наказу Мінфіну від 17.12.2020 № 783)та подають не пізніше 09 лютого 2023 року.

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області наполегливо рекомендує фізичним особам – підприємцям контролювати стан подання звітності та у разі виявлення помилки у звіті повторно сформувати та подати коректний звіт у повному обсязі до податкового органу за місцем обліку, адже відсутність в Реєстрі застрахованих осіб відомостей з причини помилок у звітності може в подальшому негативно вплинути на соціальні права фізичної особи – підприємця.

Консультації щодо заповнення звітних форм з ЄСВ можна отримати у фахівців територіальних підрозділів Пенсійного фонду України.

 

 

Олена ПАРХОМЕНКО,

начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 


оприлюднено 16.01.2023 р.

ЗУПИНЕНО ТРУДОВИЙ ДОГОВІР. ЧИ МОЖНА ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ?

Під час дії в країні воєнного стану почали діяти спеціальні правила трудових відносин. Зміни були прийняті Законом України від 15.03.2022 № 2136-ІХ “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, який набув чинності з 24.03.2022.

Зазначеним законом введено ряд новел з метою адаптувати трудове законодавство під умови воєнного часу, серед яких, зокрема, призупинення трудового договору. Призупинення трудового договору – це не звільнення з роботи, тобто не тягне за собою припинення трудових відносин. Це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою та тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором. Тобто працівник звільняється від обов’язку виконувати роботу, визначену трудовим договором, а роботодавець звільняється від обов’язку забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” оформлення та виплата житлових субсидій на покриття рахунків за житлово-комунальні послуги можливе у випадку припинення дії трудового договору, але за певних умов.

Житлові субсидії призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії сплатили (за них сплачено) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом кварталу, що передує кварталу перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії, або перед місяцем, у якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина.

Таким чином, якщо заява про призначення житлової субсидії подана в січні 2023 року (перший квартал), то особі, з якою було призупинено дію трудового договору, житлову субсидію призначать за умови, що за особу, з якою призупинено дію трудового договору, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом липня, серпня та вересня 2022 року.

Документи про призначення житлової субсидії приймаються:

  • органами Пенсійного фонду України, у тому числі в разі направлення їх поштою або в електронній формі (через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (за наявності кваліфікованого електронного підпису), через мобільний застосунок “Пенсійний фонд”, засобами порталу “Дія”);
  • уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації;
  • посадовими особами Центрів надання адміністративних послуг. 
  • Світлана РИНДІНА,

начальник управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

оприлюднено 11.01.2023 р.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НА ВИРОБНИЦТВІ СТАВСЯ НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК ЧИ ВИНИКЛО ПРОФЕСІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ?

Нагадуємо, що з 01 січня 2023 року до Пенсійного фонду України передано функції Фонду соціального страхування України, зокрема щодо здійснення профілактики та розслідувань нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

У разі настання нещасного випадку чи професійного захворювання, інформувати головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повинен не тільки роботодавець, а й медична установа, до якої звернувся потерпілий.

Заклад охорони здоров’язобов’язаний повідомити про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадокта/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві:

невідкладно за телефоном+38(096)044-80-91або електронною поштою: gu@kr.pfu.gov.ua;

та протягом доби– на паперовому носії до будь-якого сервісного центру чи головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, каб. 307).

Роботодавець зобов’язаний повідомити про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві:

протягом двох годин за телефоном+38(096)044-80-91або електронною поштою: gu@kr.pfu.gov.ua;

та не пізніше наступного робочого дня на паперовому носії – до будь-якого сервісного центру чи до головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, каб. 307).

Законодавча база

Заклади охорони здоров’я та роботодавці відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (зі змінами) зобов’язані повідомляти головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/ або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм).

Інна МАКСИМЕНКО,

заступник начальника головного управління Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

оприлюднено 09.01.2023 р.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ:

“ЛІКАРНЯНІ” ВИПЛАЧУВАТИМЕ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

З 01 січня 2023 року листки непрацездатності (“лікарняні”) перевіряє і фінансує не Фонд соціального страхування, а Пенсійний фонд України.

Що змінилося для застрахованих осіб (тобто працівників)? НІЧОГО.

1.  ПРАВИЛА НАРАХУВАННЯ ВИПЛАТ ЗАЛИШИЛИСЯ ТІ Ж САМІ

Суму виплати за листками непрацездатності визначає відсоток середньої заробітної плати застрахованої особи в залежності від тривалості страхового стажу:

до 3 років50 %середньої заробітної плати застрахованої особи;

від 3 до 5 років60 %середньої заробітної плати застрахованої особи;

від 5 до 8 років70 %середньої заробітної плати застрахованої особи;

понад 8 років100 %середньої заробітної плати застрахованої особи.

Механізм визначення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням також не зазнав суттєвих змін.

Заробітна плата для оплати листків непрацездатності обчислюватиметься шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців, що передують місяцю настання страхового випадку) зарплати, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин. При цьому, перелік поважних причин, які враховуються при розрахунку, розширено. 

2. АЛГОРИТМ ОТРИМАННЯ ВИПЛАТИ ПРАЦІВНИКОМ НЕ ЗМІНИВСЯ!

Оплату листків непрацездатності буде здійснювати роботодавець, як це було і раніше.

При цьому Законом України від 21.09.2022 № 2620-IX “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” скорочено час, протягом якого роботодавцям за поданими заявами-розрахунками мають надійти кошти для здійснення страхових виплат.

!!! Якщо раніше фінансування страхувальників відбувалося протягом 10-ти днів, то тепер Пенсійний фонд України протягом 3-х днів централізовано на окремі поточні рахунки, відкриті роботодавцем в установах банків для зарахування страхових коштів, здійснюватиме фінансування виплат.

АнтонінаТоршина,

начальник управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільгголовного управління Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

оприлюднено 09.01.2023 р.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СТРАХУВАЛЬНИКІВ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВИ-РОЗРАХУНКУ

З 01 січня 2023 року листки непрацездатності (“лікарняні”) перевіряє і фінансує не Фонд соціального страхування, а Пенсійний фонд України.

Що змінилося для страхувальників (тобто роботодавців)?

1.   ФОРМА ТА МІСЦЕ ПОДАННЯ ЗАЯВИ-РОЗРАХУНКУ

Щоб отримати кошти для оплати листків непрацездатності, страхувальник має подати заяву-розрахунок,що містить інформацію про суми страхових виплат застрахованим особам:

в електронному вигляді – через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua;

або в паперовому вигляді – на паперових носіях до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.

2. ОСОБЛИВОСТІ ОФОРМЛЕННЯ ЗАЯВИ-РОЗРАХУНКУ:

за електронними та паперовими листками непрацездатності складаються окремі заяви-розрахунки;

до заяви-розрахунку можна додавати коментарі, пояснення та скановані копії документів, які можуть бути корисними при прийнятті рішення щодо фінансування;

заяви-розрахунки за паперовими листками непрацездатності необхідно заповнювати в режимі ручного введення даних з прикріпленням сканованих копій паперових листків непрацездатності.

3. ТЕРМІН ФІНАНСУВАННЯ СТРАХОВИХ ВИПЛАТ

Фінансування страхових виплат здійснюватиметься централізовано Пенсійним фондом України протягом ТРЬОХ ДНІВ після надходження заяви-розрахунку (а не 10 днів, як було раніше). Кошти зараховуватимуть на окремі банківські поточні рахунки, які страхувальник відкриє в банках для зарахування страхових коштів.

4. БЕЗ ДОГОВОРУ ПРО ВИЗНАННЯ КЕП

Роботодавцям для подання заяв-розрахунків за листками непрацездатності НЕ ПОТРІБНО укладати з Пенсійним фондом України договір про визнання КЕП, як це було передбачено раніше у взаємовідносинах із ФССУ.

УВАГА!

Для консультацій страхувальників з питань заяв-розрахунків за листками непрацездатності відкрито додаткову “гарячу” лінію:+38(099)662-93-91.

АнтонінаТоршина,

начальник управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг головного управління Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

 

оприлюднено 29.12.2022р

У січні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

Щочетверга з 11.00 до 12.00у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультаціїз питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у січні додзвонювачів консультуватимуть:

05 січня 2023 року – начальник головного управління  Наталія СІМОНЯН;

12 січня 2023 року – начальник відділу виконання бюджету та бюджетно-фінансової звітності фінансово-економічного управління  Ганна АРУТЮНЯН;

19 січня 2023 року – заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільгІнна РАТУШНА;

26 січня 2023 року – начальник управління обслуговування громадян Світлана РИНДІНА.

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного та соціального спрямування.

Людмила СОРОКА,

начальник управління адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

оприлюднено 27.12.2022р

ЯК ПІДТВЕРДИТИ СТАЖ РОБОТИ НА ПІДПРИЄМСТВІ, ЯКОГО ВЖЕ НЕ ІСНУЄ?

Однією з умов призначення пенсії є наявність страхового стажу. Основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, є трудова книжка.За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Але трапляються випадки, коли в трудовій книжці пенсійники виявляють якісь неточності, виправлення чи взагалі відсутність записів. Що робити особі в такому випадку?

Вихід є! Підтвердити наявний стаж можна за допомогою довідки про роботу на певному підприємстві. Але і тут можливі труднощі. Адже підприємство може бути вже ліквідоване, знаходитися на тимчасово окупованій території або взагалі розміщене в російській федерації? Що робити у такому випадку?

За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості їх одержання…

…внаслідок ліквідації підприємства або відсутності архівних даних з інших причин(у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями), трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Як бути мешканцям територій, які перебувають/вали в окупації?

В аналогічному порядку, за умови документального підтвердження пошкодження чи знищення документів, підтверджуєтьсястаж роботи у разі, коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються (розміщувалися):

на тимчасово окупованій російською федерацією території України;

в районі проведення антитерористичної операції або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації;

на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають/перебували в тимчасовій окупації.

Якщо неточності в трудовій, допоможуть спеціальні Комісії

Якщо в трудовій книжці є записи до 01 січня 2004 року з виправленнями або недостовірні чи неточні записипро періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях (їх правонаступниках), розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи для призначення пенсіїздійснюється Комісіями, створеними при головних управліннях Пенсійного фонду України.

 

 

 

Світлана РИНДІНА,

начальник управління обслуговування громадян

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області


Оприлюднено 20.12.2022 р.

СУБСИДІЇ ТА ПІЛЬГИ: МІФИ ТА ПРАВДА

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області спростовує найбільш популярні міфи про призначення субсидій та пільг.

Міф 1. Звертатися за субсидією необхідно кожні півроку.

Правда. Домогосподарствам, які вже отримували субсидії минулого опалювального (неопалювального) сезону, додатково звертатися і повторно подавати документи не потрібно. Перерахунок та виплата відбудуться автоматично, без повторного звернення членів цього домогосподарства.

Проте, існують випадки, коли все ж таки необхідно подавати заново заяву та декларацію про доходи тим, хто раніше отримував субсидію. Наприклад, якщо членом домогосподарства здійснено покупку на понад 50 тисяч гривень або змінився склад сім’ї члена домогосподарства, або склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства, або змінився статус членів домогосподарства, або змінився перелік отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання тощо.

Окрім того, після закінчення строку отримання житлової субсидії автоматично на наступний строк не призначається субсидія для осіб, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства, для орендарів, внутрішньо переміщених осіб і т. п.

Міф 2. Оформлення субсидій та пільг – це довгий та складний процес.

Правда. Для призначення житлової субсидії вперше необхідно подати лише заяву та декларацію про доходи всіх членів сім’ї, що проживають у домогосподарстві, на яке планується оформити субсидію.

З 01 грудня 2022 року призначення субсидій та пільг відбувається за принципом екстериторіальності, тобто незалежно від місця проживання/реєстрації особи.

Є два шляхи подання документів: особисто та дистанційно.

Особисто – особа, яка планує отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг вперше, може надати документи при зверненні:

до ЦНАПу;

до уповноважених посадових осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад;

до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України у будь-якій точці України.

Дистанційно – у будь-який зручний для отримувача послуги час, без черг та з економією часу та ресурсів.

При заповненні заяви та декларації необхідно покроково вносити відомості в усі обов’язкові для заповнення поля.

Існує 4 шляхи подання цих документів дистанційно:

1. В електронній формі через портал “Дія”.

2. В електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (за наявності кваліфікованого електронного підпису): www.portal.pfu.gov.ua.

3. Через мобільний застосунок “Пенсійний фонд”.

4. Відправка поштою на адресу головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Міф 3. За субсидіями та пільгами необхідно звертатися лише у травні та жовтні.

Правда. Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

на неопалювальний сезон – з 01 травня по 30 вересня;

на опалювальний сезон – з 01 жовтня по 30 квітня;

для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон – з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону.

Відтак, звернутись за призначенням субсидії можна протягом усього опалювального (неопалювального) сезону. Проте слід пам’ятати, що для отримання субсидії на весь сезон потрібно звертатись заздалегідь – до початку опалювального (неопалювального) сезону або протягом двох місяців після його початку.

Пільги призначаються з місяця звернення за їх призначенням, але не раніше виникнення права.

(Наприклад: 08.12.2022 до сервісного центру Пенсійного фонду України звернувся учасник бойових дій з питання призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому надає посвідчення учасника бойових дій, видане 06.12.2022. Відтак, право на призначення пільг особа набуває з 06.12.2022 (з дати встановлення статусу), а не з 01.12.2022).

Світлана РИНДІНА,

начальник управління обслуговування громадян

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

Оприлюднено 08.12.2022 р.

Субсидії: звідки Пенсійний фонд братиме інформацію про комунальні платежі?

З 1 грудня 2022 року функції з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій забезпечує головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Щоб розрахувати субсидію, потрібна інформація про комунальні платежі

Відповідно до пункту 50 Положення про призначення субсидій надавачі житлово-комунальних послуг на запит Пенсійного фонду як уповноваженого органу в 5-денний термін повинні надавати необхідну для призначення субсидій інформацію, зокрема, щодо розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги; розміру внесків/платежів на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги в такому будинку; суму заборгованості простроченої понад три місяці (на дату подання такої інформації) з оплати житлово-комунальних послуг та інше.

Увага надавачам житлово-комунальних послуг!

Інформаційний обмін передбачений через кабінет надавача житлово-комунальних послуг на вебпорталі Пенсійного фонду.

Для забезпечення доступу до вказаного кабінету надавачеві житлово-комунальних послуг Кіровоградської області необхідно визначити відповідальних осіб від організації та надати разом із супровідним листом їх кваліфіковані сертифікати службового електронного цифрового підпису до головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській областіна електронну адресу gu@kr.pfu.gov.ua.

Консультаціїщодо реєстраціїкабінету надавача ЖК послуг можна отримати за телефонами: (097) 574 5361; (0522) 33 04 43.

Юрій Шарпінський, заступник начальника

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області.

Оприлюднено 01.12.2022 р.

ГРУДНЕВИЙ ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ: ЯКИЙ СЕРЕДНІЙ РОЗМІР ПІДВИЩЕННЯ НА КІРОВОГРАДЩИНІ?

Які результати грудневого перерахунку та чи варто очікувати кіровоградським пенсіонерам підвищення розміру пенсій пояснює  заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Олена Романченко.

Відповідно до ЗУ “Про Державний бюджет України на 2022 рік” проведений автоматичний перерахунок пенсій у звязку з підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Від грудня цього року мінімальний розмір пенсійної виплати становить 2093,00 грн.

У зв’язку з цим на виконання частини 3 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” проведені перерахунки пенсій та підвищень, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму:

- мінімальний та максимальний розміри пенсій;

- доплата за понаднормовий стажнепрацюючим пенсіонерам(ст. 28 Закону);

- пенсія за особливі заслуги перед Україною відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;

- підвищення відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”;

- щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

Мовою цифр…

  • у 64,7 тисяч пенсіонерів відбулося підвищення пенсій, середній розмір підвищення пенсійної виплати складає 97,59 грн.

Нагадуємо, щоз 01 грудня 2022 року встановленімінімальні розміри пенсії непрацюючим пенсіонерам віком до 70 років з повним страховим стажем (30 років для жінок, 35 років для чоловіків) на рівні 2500,00 грн, або пропорційно наявному страховому стажу(якщо стажу менше 30/35 років), виходячи з розміру 2500,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 963.

  • 13786 осіб вищезазначеної категорії отримають підвищеннядо пенсії, середній розмір підвищення складає148,25 грн.

ДОДАТКОВО ІНФОРМУЄМО:

У листопаді 2022 року проведено виплату неотриманих пенсій за попередній період внутрішньо переміщеним особам за окремою програмою, фінансування якої передбачено бюджетом Пенсійного фонду України, за рахунок коштів державного бюджету України.

Виплату отримали 700 осіб, на суму 368,2 тис. грн. Розмір доплати визначений пропорційно виділеним на пенсійні виплати за минулий період бюджетним призначенням, і становить 530 грн на кожну особу.

Нормативна база:

Постанова Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1165 “Про затвердження Порядку виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), не виплачених за період до місяця відновлення їх виплати, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території”.

У грудні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

Щочетвергаз 11.00 до 12.00у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультаціїз питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у грудні додзвонювачів консультуватимуть:

01 грудня 2022 року – начальник відділу організації правової роботи юридичного управління Роман ЛИСЕНКО;

08 грудня 2022 року – начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Олена ПАРХОМЕНКО;

15 грудня 2022 року – заступник начальника головного управління
Олена РОМАНЧЕНКО;

22 грудня 2022 року – заступник начальника відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення, надання житлових субсидій та пільг
Микола БУТКОВСЬКИЙ;

29 грудня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян
Володимир ІЩЕНКО.

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного спрямування.

Людмила СОРОКА,

начальник управління адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

2023 рік: кому на пенсію у 60, 63 або 65 років

Як відомо, пенсія за віком призначається після досягнення особою 60-річного вікута за наявності необхідного страхового стажу, що визначено статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Саме набутий страховий стаж є однією із головних підстав для призначення або відмови у призначенні такого виду пенсії.

Варто зазначити, що у 2023 році право на пенсію за віком матимуть особи, які досягли 60 років та мають не менше 30 років страхового стажу.

Але…

Страховий стаж щороку зростає (+1 рік) і у 2028 році особі для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати не менше 35 років страхового стажу.

Чи можна претендувати у 2023 році на пенсію за віком, якщо страхового стажу менше?

Так!Особи, які досягли 63 років зможуть вийти на пенсію за віком за наявності страхового стажу від 20 до 30 років, а особи, які досягли 65 років, – за наявності страхового стажу від 15 до 20 років.

Нагадуємо: у 2022 році право на призначення пенсії за віком мають особи:

- у 60 років, за наявності 29 років страхового стажу;

- у 63 роки, за наявності 19 років страхового стажу;

- у 65 років, за наявності 15 років страхового стажу.

Світлана РИНДІНА,

начальник управління обслуговування громадян

головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

ЯКЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ВИТЯГІВ ІЗ РЕЄСТРУ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ ТА В ЯКИХ ВИПАДКАХ ЦЕ СТАНЕ У НАГОДІ?

Що таке витяг із Реєстру застрахованих осіб”, як отримати послугу роз’яснює Олена ПАРХОМЕНКО, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Витяг із Реєстру застрахованих осіб щодо відомостей про трудову діяльність – це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з системи персоніфікованого обліку реєстру застрахованих осіб. Відомості, що обробляються в Реєстрі застрахованих осіб, формуються у формі витягів, довідок. Відомості є актуальними на дату та час їх формування.

Тож з Реєстру застрахованих осіб можна отримати:

  • довідку  про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення);
  • довідку про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), яка враховується для розрахунку всіх соціальних виплат;
  • довідку про трудовий та страховий стаж;
  • витяг про особливі умови праці;
  • довідку про розмір пенсії пенсіонера;
  • довідка для призначення субсидій.

Коли витяг стане у нагоді?

Довідки, витяги з Реєстру застрахованих осіб використовуються під час визначення права на отримання особою того чи іншого виду пенсій або соціальних виплат, розрахунку розміру пенсії, розрахунку суми оплати тимчасової непрацездатності,  розрахунку розміру виплат на період безробіття та  розрахунку розміру суми субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

У разі відсутності в Реєстрі застрахованих осіб інформації про особу формується та надається довідка про відсутність індивідуальних даних про особу.

Для отримання послуги потрібно звернутися до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України або подати електронний запит через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua).

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД КІРОВОГРАДЩИНИ: “ЖОВТНЕВІ” СУБСИДІЇ ТА ПІЛЬГИ ПРОФІНАНСОВАНІ ПОВНІСТЮ

Чи варто субсидіантам та пільговикам Кіровоградщини хвилюватися про виплату субсидій та пільг у листопаді поточного року? На це та інші питання відповідає Олена РОМАНЧЕНКО, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

ПРО ЖОВТНЕВЕ ФІНАНСУВАННЯ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ

Станом на 04 листопада 2022 року субсидії та пільги профінансовано в повному обсязі, тобто 88,3 тис. осіб нашої області отримають даний вид виплатвчасно. Забезпечено фінансування даного виду допомоги на суму 61,5 млн грн. Серед них: одержувачі через банківські установи –55,7 тис. осіб, решта отримують виплату через поштові відділення АТ “Укрпошта”.

Варто наголосити, що фінансування виплат житлових субсидій та пільг здійснюється централізовано, тобто в автоматичному режимі, а отже, оптимізує та прискорює час надходження коштів.

Чи потрібно отримувачам допомоги уточнюватиспосіб її виплати?

Ні, не потрібно. Громадяни, як і раніше, одержуватимуть виплати на свій банківський рахунок або через поштове відділення.

Що зміниться з 01 грудня 2022 року?

Згрудня цього року Пенсійний фонд України розпочинає надавати новий вид послуги – призначення субсидій та пільг за принципом екстериторіальності. Тобто 01 грудня 2022 рокудокументи прийматимуть і сервісні центри Пенсійного фонду України: особисто або поштою.Також із грудня документи можна буде надіслати дистанційно через вебпортал електронних послуг або мобільний додаток Пенсійний фонд.

ОленаРОМАНЧЕНКО,

заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

У листопаді що четверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

 

Що четверга з 11.00 до 12.00у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультаціїз питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у листопадідодзвонювачів консультуватимуть:

03 листопада2022 року – заступник начальника головного управління Юрій ШАРПІНСЬКИЙ;

10 листопада 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Оксана ЄФІМОВА;

17 листопада 2022 року – заступник начальника відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян Лілія МАТВЄЄНКО;

24 листопада 2022 року – начальник відділу з питань призначення та перерахунків пенсій військовослужбовців та деяких інших категорій громадян управління пенсійного забезпечення Наталія БОДЮЛ.

 

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного спрямування.

 

Людмила СОРОКА, начальник управління

адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

 


ВІД ТЕПЕР ВИПЛАТУ СУБСИДІЙ ЗДІЙСНЮЄ

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

 

З жовтня 2022 року Пенсійний фонд України здійснює виплату призначених органами соціального захисту населення житлових субсидій та пільг. Виплати проводяться незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером, чи ні.

У жовтні Пенсійним фондом України забезпечено повне фінансування субсидій за вересень 2022 року для 60,6 тис. мешканців Кіровоградщини – одержувачів житлових субсидій та пільг на компенсацію витрат на придбання твердого і рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на загальну суму 18,85 млн грн.

Увага!

  1. Вже майже місяць субсидії виплачують не лише за постійним місцем проживання, а й у разі його зміни.
  2. Якщо людина звертається за субсидією за місцем свого фактичного проживання, вона має надати підтвердження: договір оренди житла або довідку переселенця.

Призначення субсидії: автоматично чи ні?

Домогосподарствам, які уже отримують субсидію, звертатися нікуди не потрібно, виплати на опалювальний сезон їм призначать автоматично.

Тим, хто планує отримати допомогу на оплату житлово-комунальник послуг вперше, необхідно звернутись за її призначенням та подати:

- заяву про призначення та надання житлової субсидії,

- декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

 

 

 

Наталія СІМОНЯН,

начальник головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 


ЯКІ ДІЇ ОСОБИ, ЯКЩО ВТРАЧЕНО ТРУДОВУ КНИЖКУ АБО ВІДСУТНІ ЗАПИСИ У НІЙ?

Інформуємо, що відповідно до Урядової постанови від 27 вересня 2022 року № 1058 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637” змінено Порядок підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до 01 липня 2000 року, до запровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, є паперова трудова книжка.

За відсутності оригіналу трудової книжки або відповідних записів у ній підставою для внесення відомостей до частини персональної електронної облікової картки в РЗОє документи, видані за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Тож підтвердити факт роботи застрахованої особи можна наступними документами:

  • виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи, що відображають трудову діяльність застрахованої особи;
  • свідоцтво про сплатуєдиного податку; спеціальний торговий патент; документи про сплату єдиного податку, фіксованого податку, придбання спеціального торгового патенту (за наявності платіжних доручень, квитанцій установ банків, документів, що підтверджують поштовий переказ);
  • військовий квиток;
  • довідки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, Державної кримінально-виконавчої служби, ДСНС;
  • дипломи, посвідчення, свідоцтва про періоди навчання за денною формою здобуття освіти у закладах вищої освіти (крім періоду навчання за денною формою здобуття освіти на підготовчих відділеннях у закладах вищої освіти), професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі, а також довідки та інші документи, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання;
  • довідки архівних установ.

Підтверджуючі документи необхідно подати до Пенсійного фонду України особисто або черезвебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з накладанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Олена ПАРХОМЕНКО,

начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб

 30 квітня 2022 року набув чинності Закон України від 15.02.2022 № 2040-9 “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства”, яким внесено зміни, зокрема до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Закон № 2262).

Змінами, внесеними до Закону № 2262, з 01 жовтня 2022 року встановлено мінімальні розміри пенсій по інвалідності, зокрема:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни з числа рекрутів, солдатів і матросів строкової служби I групи у розмірі 5 025 гривень, II групи 4 610 гривень, III групи 4 396 гривень;

2) іншим особам з інвалідністю з числа рекрутів, солдатів і матросів строкової служби I групи у розмірі 4 605 гривень, II групи 4 396 гривень, III групи – 4 186 гривень;

3) особам з інвалідністю:

- з числа старших солдатів, старших матросів, сержантського і старшинського складу строкової служби у розмірі 110 відсотків;

- з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського і старшинського складу, осіб молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України і державної пожежної охорони, осіб молодшого складу Національної поліції, Служби судової охорони, Національного антикорупційного бюро України – 120 відсотків;

- з числа осіб офіцерського складу та осіб начальницького складу (крім молодшого) органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України і державної пожежної охорони, осіб середнього і вищого складу Національної поліції, Служби судової охорони 130 відсотків відповідних мінімальних розмірів пенсій, передбачених для осіб з інвалідністю з числа рекрутів, солдатів і матросів строкової служби (стаття 22 Закону № 2262).

Виплата пенсії в нових розмірах буде проведена у жовтні поточного року.

 

 

Олена РОМАНЧЕНКО,

заступник начальника головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 


З ЖОВТНЯ ЗБІЛЬШЕНО РОЗМІР ЄСВ

Оскільки право на пенсійні виплати отримають лише ті, хто сплачує страхові внески до Пенсійного фонду України, нагадуємо про обов’язкову сплату єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ).

Мінімальний та максимальний розмір ЄСВ залежить від розміру мінімальної заробітної плати. З 1 жовтня 2022 року мінімальний розмір заробітної плати зріс на 200 грн і складає 6 700 грн. Отже, мінімальний розмір ЄСВ з жовтня 2022 року (6 700 x 22%) = 1 474 грн.

Максимальна база для нарахування ЄСВ з 1 жовтня 2022 року дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати: 6 700 х 15 = 100 500 грн (максимальна сума ЄСВ = 22 110 грн).

Важливо! З 1 березня 2022 року самозайняті особи мають право не обчислювати та не сплачувати ЄСВ за себе. Це триватиме до припинення воєнного стану та впродовж року після цього. Водночас, якщо підприємець вирішив не платити ЄСВ, страховий стаж для призначення пенсії йому зараховуватись не буде.

 

Сніжана СОЛОВЕЙ,

начальник фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

 


У жовтні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

 

Щочетвергаз 11.00 до 12.00у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультаціїз питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у жовтнідодзвонювачів консультуватимуть:

06 жовтня 2022 року – начальник управління обслуговування громадянСвітлана РИНДІНА;

13 жовтня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу методології та звітності з виплати пенсій управління з питань виплати пенсій Наталя БУТКОВСЬКА;

20 жовтня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення Інна РАТУШНА;

27 жовтня 2022 року – заступник начальника головного управління Інна МАКСИМЕНКО.

 

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного спрямування.

 

Людмила СОРОКА, начальник управління

адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

 


З 1 жовтня 2022 року пенсії перерахують понад 150 тисячам мешканців Кіровоградщини

Законодавча база

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 963 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому” (далі – Постанова) було визначено порядок перерахунку пенсії 01.10.2022 окремим категоріям громадян.

Результат перерахунку

У результаті проведення перерахунку з 01.10.2022 перераховано 156 277 пенсій, підвищення пенсій відбулось у 110 224 пенсіонерів.

Кому перерахували?

  1. Відповідно до вищезазначеної Постанови головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області проведено перерахунок пенсій пенсіонерам, яким станом на 01.10.2022 виповнилося від 70 до 75 років, зокрема, встановлено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі 300 грн.

Ця компенсаційна виплата встановлюється, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік (10340,35 грн).

  1. Крім того, пенсіонерам, яким виповнилося 70 і більше років, страховий стаж яких становить не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, розмір якої з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсаційної виплати, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 3000 гривень, встановлено відповідну доплату до пенсії.
  2. Якщо ж страховий стаж становить менше ніж 35 років у чоловіків і менше ніж 30 років у жінок, доплату до пенсії встановлено в розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з розміру 3000 гривень.
  3. При цьому розмір пенсійної виплати за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок із числа осіб у віці від 70 до 80 років встановлено на рівні не менше ніж 2500 гривень, а в осіб, яким виповнилось 80 років і більше – не менше ніж 2600 гривень.

Пенсіонерам, які досягнуть віку 70 років після 1 жовтня 2022 року, щомісячна компенсаційна виплата та доплата встановлюватиметься і виплачуватиметься з дати досягнення ними такого віку.

  1. Крім того, з 01.10.2022 проведено перерахунок мінімальної пенсії особам, які досягли 65 років та мають страховий стаж не менше 30 років для жінок та не менше 35 років для чоловіків у зв’язку зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати з 6500 гривень до 6700 гривень. Нагадаємо, що розмір пенсій для таких осіб не може бути меншим 40 % мінімальної заробітної плати, тобто з 01.10.2022 – 2680 гривень (6700 гривень х 40 %)

Наприклад…

Приклад 1: Громадянка М., 27.11.1951 р. н., страховий стаж становить 37 років, розмір пенсійної виплати складав 2300 гривень.

У даному випадку встановлюється щомісячна компенсаційна виплата в розмірі 300 гривень та доплата до 3000 гривень, оскільки громадянці виповнилось 70 років та страховий стаж більше 30 років.

Приклад 2: Громадянин К., 05.02.1948 р. н., страховий стаж становить 19 років.

У цьому випадку встановлюється щомісячна компенсаційна виплата в розмірі 300 гривень, проте право на доплату до 3000 гривень відсутнє, так як страховий стаж менше 30 років.

 

 

Створення “е-лікарняного” для новоприйнятого працівника

 

Від актуальності інформації у Реєстрі застрахованих осіб напряму залежить одержання особою електронного листка непрацездатності.

Наразі злободенним залишається питання: як діяти, якщо працівник, якого прийнято на роботу, приміром, у вересні 2022 року, захворів, а звітність за ІІІ квартал поточного року страхувальник подаватиме тільки з 1 жовтня?

Варто зазначити!

Насамперед працівник має повідомити про початок своєї тимчасової непрацездатності роботодавця будь-яким зручним способом, наприклад, телефоном.

Після чого нинішній працедавець повинен подати “Довідкову” форму Податкового розрахунку з позначкою “Для призначення інших соціальних виплат” з відомостями про прийняття на роботу працівника, який захворів (Додаток 5), та про нарахований йому заробіток у звітному місяці (Додаток 1). Одночасно колишній роботодавець повинен відобразити в “Довідковому” звіті інформацію про звільнення, інакше система “прикріпить” е-лікарняний до колишнього роботодавця або електронний лікарняний взагалі не створиться.

Важливим також є факт подання новим роботодавцем до Державної податкової служби “Повідомлення про прийняття працівника на роботу”, яке потім з податкової надходить до Пенсійного фонду та відіграє важливу роль в процесі створення “е-лікарняного”, адже під час формування листка непрацездатності враховується остання наближена до дати лікарняного подія по трудовим відносинам працівника.

При нагідно нагадуємо, що для зручності як працівника, так і роботодавця на веб порталі електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua/ функціонують особистий кабінет застрахованої особи та кабінет страхувальника, де користувач може переглянути актуальну інформацію щодо “е-лікарняних”.

 

Оксана ПУХАРЬ, заступник начальника управління – начальник відділу методології та контролю за використанням даних інформаційних систем та електронних реєстрівуправління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління

 

 


У вересні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

Щочетверга з 11.00 до 12.00у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультаціїз питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у вересні додзвонювачів консультуватимуть:

01 вересня 2022 року – начальник відділу організації правової роботи юридичного управління Роман ЛИСЕНКО;

08 вересня 2022 року – начальник управління пенсійного забезпечення Антоніна ТОРШИНА;

15 вересня 2022 року – начальник головного управління Наталія СІМОНЯН;

22 вересня 2022 року – заступник начальника відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян Ганна ОПРЯ;

29 вересня 2022 року – начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Олена ПАРХОМЕНКО.

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного спрямування.

Людмила СОРОКА, начальник управління

адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

 

Хто з жінок-пенсіонерок отримає більший розмір пенсії?

Жінкам, які у 2022 році виходять на пенсію за віком, варто знати про можливість отримати пенсійну виплату на 9 % більше. Хто має право на таке підвищення?

Основні умови:

  1. Дата народження жінки – з 1 січня 1962 року по 31 грудня 1962 року.
  2. Пенсія призначається ВПЕРШЕ.

Законодавча база

Постанова Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 963 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому”. Щомісячне підвищення установлюється в межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон).

ПРИКЛАД 1:

Громадянка В., 08.03.1962 р. н., 10.03.2022 вперше звернулась за призначенням пенсії за віком за нормами Закону.Оскільки заявниця за призначенням пенсії звернулась ВПЕРШЕ, тобто до цього їй не призначалась будь-яка пенсія, то до пенсії за віком їй буде встановлено щомісячне підвищення в розмірі 9 % зазначеної пенсії.

ПРИКЛАД 2:

Громадянка Н., 12.07.1962 р. н., з 02.07.2018 по 06.07.2018 отримувала пенсію за вислугу років за нормами Закону. З 07.07.2018 виплату пенсії за вислугу років було припинено у зв’язку з працевлаштуванням на посаду, яка дає право на даний вид пенсії.

При досягненні пенсійного віку громадянка звернулася до сервісного центру із заявою щодо переведення на пенсію за віком. У даному випадку щомісячне підвищення в розмірі 9 % до пенсії за віком, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, не встановлюється, оскільки заявниці раніше була призначена пенсія за вислугу років.

Олена Романченко, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

На Кіровоградщині 3,6 тис. осіб достроково вийшли на пенсію як учасники бойових дій

Законодавча база
Відповідно до статті 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій, визначено статтею 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Який розмір пенсії учасника бойових дій?
Розмір пенсії для учасників бойових дій розраховується для кожного пенсіонера індивідуально і залежить від тривалості страхового стажу (коефіцієнта стажу), величини заробітної плати (коефіцієнта заробітку), часу виходу на пенсію, права на надбавки та підвищення до пенсії. Обов’язкове підвищення: для учасників бойових дій передбачено підвищення до пенсії у розмірі 25 % від розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні, розмір такого підвищення становить 506,75 грн (2027,00 грн х 25 %, де 2027,00 – розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений з
01.07.2022). Мінімальний розмір пенсійної виплати: постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 № 656 визначено мінімальну пенсійну виплату для учасників бойових дій на рівні 210 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, мінімальна пенсійна виплата з 01.07.2022 складає 4257,00 грн (2027,00 грн х 210 %, де 2027,00 – розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений з 01.07.2022). Якщо зміниться розмір прожиткового мінімуму – чекайте на
перерахунок пенсій Згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік”, з 01.12.2022 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність складатиме 2093,00 грн. В зв’язку з цим, з 01.12.2022 органами Пенсійного фонду буде проведено перерахунок пенсійних виплат, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму.


Світлана Риндіна,
начальник управління обслуговування громадян головного управління

Власники автівок можуть не сплачувати “пенсійний” збір, якщо…
 

Сплачують всі, крім…
З 1 липня 2022 року збір на обов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України при першій реєстрації сплачують власники автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння та гібридів, а от підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декілька) не є платниками збору на
обов’язкове державне пенсійне страхування.

 

Яка сума до сплати?
При набутті права власності на легковий автомобіль (перша реєстрація) потрібно сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сума якого залежить від вартості авта без врахування податку на додану вартість (ПДВ) та від розміру прожиткового мінімуму на 1 січня поточного року.

Увага: хоч прожитковий мінімум збільшився з 1 липня (2 600 грн), ставка
“пенсійного” збору не змінилася. Тож, власнику автівки необхідно сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3 відсотків від ціни авта, якщо вартість автомобіля сягає до 409 365,00 грн (165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних
осіб); 4 відсотки: якщо вартість автомобіля 409 365,00, але до 719 490,00 грн (від 165-290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб); 5 відсотків – із суми понад 719 490,00 грн (якщо перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Сніжана СОЛОВЕЙ, начальник фінансово-економічне управління
головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

До уваги роботодавців та громадян: спливає термін звітності!

Пенсійники Кіровоградщини нагадують, що термін подання роботодавцем щоквартальної звітності “Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску” за другий квартал 2022 року спливає 09 серпня 2022 року.

Своєчасне та коректне подання роботодавцем даної звітності – це гарантія своєчасного та коректного призначення (перерахунку) пенсії, формування та оплати листків тимчасової непрацездатності, виплат центрів зайнятості, зарахування страхового стажу, ведення обліку трудових відносин в електронному вигляді.

Закликаємо громадян контролювати свої персоніфіковані дані, накопичені на особовій картці Державного реєстру застрахованих осіб. Нагадуємо, що одним із способів контролювати особисті дані є онлайн-сервіси вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua).

 

Олена ПАРХОМЕНКО, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

У серпні щочетверга на прямому зв’язку пенсійники Кіровоградщини


Щочетверга з 11.00 до 12.00 у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультації з питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.
Так, у серпні додзвонювачів консультуватимуть:
04 серпня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення Інна РАТУШНА;
11 серпня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян Лариса ПРОХОРЕНКО;
18 серпня 2022 року – заступник начальника головного управління Олена РОМАНЧЕНКО;
25 серпня 2022 року – начальник фінансово-економічного управління Сніжана СОЛОВЕЙ.
Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного спрямування.


Людмила СОРОКА,

начальник управління
адміністративного забезпечення
головного управління Пенсійного фонду України
в Кіровоградській області

ЧИ ЗАЛЕЖИТЬ НАДБАВКА ЗА “ДОНОРСТВО” ВІД ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ?

Хто такі донори? Як отримати статус Почесного донора України?Від чого залежить розмір надбавки за “донорство?”на ці питання відповідає Володимир Іщенко, заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

На Кіровоградщинінадбавку до пенсіїза“донороство”отримують 1,3 тис осіб.

Так, відповідно до статті 12 Закону України “Про донорство крові та її компонентів” донори – це особи, які безоплатно здали кров в кількості 40одноразових максимально допустимих доз або плазму крові в кількості 60 одноразових максимально допустимих доз, незалежно від часу їх здачі, набувають статусу Почесного донора України.

Особи, які мають статус Почесного донора України мають право на одержання надбавки до пенсії в розмірі 10 % прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Важливо:пунктом 2.6 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі – Порядок)визначено, що для встановлення до пенсії надбавки відповідно до Закону України Про донорство крові та її компонентів, надаються документи про нагородження нагрудним знаком Почесний донор України, Почесний донор СРСР. Відповідно до пункту 2.15 Порядку за документ, що підтверджує статус почесного донора України і СРСР, приймається завірена в установленому порядку копія посвідчення Почесний донор України, Почесний донор СРСР.

Окремо звертаємо увагу, що для встановлення надбавки до пенсії передбаченої Законом потрібно звертатися до територіального органу Пенсійного фонду України, при собі мати документ, який посвідчує особу (паспорт), ідентифікаційний номер та посвідчення донора.

Розмір надбавки змінюється у зв’язку з підвищеннямпрожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, отже, надбавка за донорство:

 з 01.01.2022 становила 239,30 грн;

з 01.07.2022 становить 250,80 грн;

 з 01.12.2022 становитиме 258,90 грн.

Володимир ІЩЕНКО, заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

 

Військові пенсіонери зможуть обрати свій банк

Військові пенсіонери з 01.07.2022 року можуть самостійно обирати банківську установу для отримання пенсії. На що варто звернути увагу?

19 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Довідково: на Кіровоградщині “військову” пенсію отримує 12 134 особи. Станом на 01.07.2022 року 11 736 “військових”пенсіонерів, які користуються послугами АТ “Ощадбанк”, зможуть змінити банківську установу або ж й надалі отримувати пенсію через АТ “Ощадбанк”.

Варто наголосити, що…

З 1 липня 2022 року особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, пенсія виплачується органами Пенсійного фонду України щомісяця, не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України, незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця його проживання, через організації, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Ви маєте право вибору, однак…

Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону, визначено Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Наталія КОПАЧ, начальник управління

з питань виплати пенсій головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

КОЛИ ПРОІНДЕКСУЮТЬ СПЕЦПЕНСІЇ?

Законодавча база

01.03.2022 року особи, які отримують пенсію призначену відповідно до законів “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про статус народного депутата України”, “Про наукову і науково-технічну діяльність” набули право на індексацію пенсій (Закон № 2040-IX від 15.02.2022).

Який порядок проведення?

Порядок проведення індексацій пенсій зазначеній категорії пенсіонерів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 №727 (далі – Постанова).

Перерахунок пенсій буде проведено шляхом підвищення на коефіцієнт збільшення (1,14) розміру пенсії, обчисленого відповідно до вищезазначених законів, без урахування надбавок і доплат.

Термін проведення

Водночас, Урядом визначено, що Постанова набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем припинення або скасування воєнного часу.

Таким чином, Пенсійним фондом України перерахунок пенсій буде проведено у терміни, визначені Постановою.

 

Антоніна ТОРШИНА, начальник управління

пенсійного забезпечення головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 


У липні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

Щочетвергаз 11.00 до 12.00у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41роз’яснення та консультаціїз питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у липні додзвонювачів консультуватимуть:

07 липня 2022 року – заступник начальника головного управління Юрій ШАРПІНСЬКИЙ;

14 липня 2022 року – заступник начальника відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян Лілія МАТВЄЄНКО;

21 липня 2022 року – заступник начальника відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення Микола БУТКОВСЬКИЙ;

28 липня 2022 року – начальник управління контрольно-перевірочної роботи Світлана КРИВЕНКО.

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного спрямування.

Людмила СОРОКА, начальник управління

адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

 

Про перерахунок пенсій з 1 липня 2022 року

Законом України Про державний бюджет України на 2022 рік” затверджено розміри прожиткового мінімуму для різних категорій населення, зокрема, для осіб, які втратили працездатність.

З 1 січня 2022 року цей показник становив 1 934,00 грн, з 1 липня2022 року становитиме 2 027,00 грн.

У зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та на виконання частини 3 статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області автоматично проведено перерахунок пенсії 210 811 непрацюючим пенсіонерам. Із загальної кількості перерахованих пенсій підвищення отримають 105 583 пенсіонери, середній розмір підвищення склав 35 грн 97 коп.

Перерахунку підлягали пенсійні виплати, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму (доплата за понаднормовий стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення, що розраховуються виходячи з прожиткового мінімуму).

Розмір підвищення пенсії з 01.07.2022 кожному пенсіонеру визначено в індивідуальному порядку та в залежності від того, яка складова пенсійної виплати перераховувалась (доплата за понаднормативний стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки).

Ті особи, в яких від розміру прожиткового мінімуму залежить доплата за понаднормовий стаж отримають підвищення в меншому розмірі. Так, наприклад, якщо доплата за 5 років понаднормового стажу складала 96,70 грн (1 934,00 грн х 5%), то з 1 липня 2022 року вона складає 101,35 грн (2 027,00 х 5%). Відповідно розмір пенсії збільшився на 4,65 грн (101,35 грн – 96,70 грн).

Пенсійні виплати тих осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, збільшились на 93,00 грн (2 027,00 грн – 1 934,00 грн) і становитиме 2 027 грн.

Нагадуємо, що згідно з частиною 3 статті 42 Закону працюючим пенсіонерам пенсія у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність не перераховується.

Антоніна ТОРШИНА,

начальник управління пенсійного забезпечення головного управління

 

Хто має право достроково вийти на пенсію?

Перший варіант: скорочення + служба зайнятості

Можливість дострокового призначення пенсії за віком відновлено для осіб, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників.

Обумовлена вище дострокова пенсія призначатиметься особам, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, які зареєструвалися у державній службі зайнятості та для яких відсутня підходяща робота за умови наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі (35 років – чоловіки, 30 років – жінки).

Другий варіант: за станом здоров’я

Дострокова пенсія за півтора року до досягнення пенсійного віку також призначатиметься особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Законодавча база

Закон України від 15.02.2022 № 2040-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства” (далі – Закон) набрав чинності 30.04.2022.

Наразі проводять підготовчі дії щодо правозастосування Закону

Прикінцеві положення Закону містять відповідні зобов’язання Кабінету Міністрів України щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України пропозицій стосовно приведення законів України у відповідність з цим Законом у тримісячний строк з дня його опублікування.

Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади зобов’язані привести у відповідність до вимог Закону власні нормативно-правові акти у шестимісячний строк.

Світлана Риндіна, начальник управління обслуговування громадян головного управління

 


Потрібен е-лікарняний в паперовій формі? Простіше простого!

Уже понад рік українці у випадку непрацездатності отримують лікарняні в електронній формі. Але бувають випадки, коли роботодавець не має змоги оперативно отримати дані з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі – Реєстр). Як у такому випадку працівнику швидко отримати виплати за лікарняним?

Вихід є!

По-перше, витяг з Реєстру можна завантажити у форматі PDF та передати роботодавцю для опрацювання і нарахування допомоги. Фонд соціального страхування профінансує виплати після отримання від роботодавця заяви-розрахунку.

По-друге, якщо роботодавець не може подати заяву-розрахунок до Фонду соціального страхування для отримання працівником виплат за лікарняним, працівник може зробити це сам. Для цього він має звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду соціального страхування з витягом з Реєстру.

Як отримати паперовий витяг з Реєстру?

З травня 2022 року отримати витяг з Реєстру можна як у паперовій, так і в електронній формі. Інформація в паперовій формі надається територіальними органами (сервісними центрами) Пенсійного фонду України як витяг з Реєстру за усним зверненням:

- застрахованій особі – особисто з пред’явленням документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, та документа, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування чи пенсійного посвідчення;

- представнику застрахованої особи чи страхувальника – з пред’явленням документів, що посвідчують особу та повноваження представника діяти від імені особи, яку він представляє.

Витяг в електронній формі

Надається через електронні кабінети застрахованої особи або страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua).

Оксана ПУХАРЬ, заступник начальника управління –

начальник відділу методології та контролю

за використанням даних інформаційних систем

та електронних реєстрів управління інформаційних систем

та електронних реєстрів головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

У червні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

 

Щочетверга у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41роз’яснення та консультаціїз питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у червні додзвонювачів консультуватимуть:

02 червня 2022 року – начальник управління пенсійного забезпеченняАнтоніна Володимирівна ТОРШИНА;

09 червня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян Володимир Іванович ІЩЕНКО;

16 червня 2022 року – начальник головного управління Наталія Миколаївна СІМОНЯН;

23 червня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управлінняОксана Олександрівна ЄФІМОВА;

30 червня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу методології та контролю за використанням даних інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів Оксана Вікторівна ПУХАРЬ.

 

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами(0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного спрямування.

 

Людмила СОРОКА, начальник управління

адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

 

 


Пенсійні послуги у смартфоні: що може бути зручніше?

Із запровадженням в Україні воєнного стану зросла кількість звернень до головного управління, поданих через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Наразі майже 500 мешканців Кіровоградщини оцінили переваги користування саме такою дистанційною формою комунікації з Пенсійним фондом, адже це: зручно, швидко, економить час та не вимагає зайвих витрат на відвідування сервісних центрів.

Через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України пенсіонери та застраховані особи можуть дистанційно отримати наступні електронні послуги:

  • перевірити відомості про трудову діяльність в розділі “Електронна трудова книжка”; перевірити відомості про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), сплачені на користь застрахованої особи страхові внески, набутий страховий та пільговий стаж;
  • переглянути сформовані листки непрацездатності;
  • переглянути відомості внесені до електронної пенсійної справи;
  • заповнити анкету-заяву для автоматичного призначення пенсії;
  • подати заяву та сканкопії  документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії;
  • подати заяву на оформлення пенсійного посвідчення;
  • подати актуальні відомості про внесення змін до електронної пенсійної справи;
  • подати заяву про зміну способу виплати пенсії;
  • отримати довідки з реєстру застрахованих осіб загальнообов’язкового державного соціального страхування з перевірочними QR-кодами;
  • провести прогнозний розрахунок пенсії за віком за допомогою сервісу “Пенсійний калькулятор”;
  • подати звернення (запит, заяву) та переглянути стан їх опрацювання.

Роботодавці з “кабінету страхувальника” на вебпорталі мають можливість переглянути дані звітності щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, отримати електронні довідки щодо страхового стажу та заробітної плати працівників для розрахунку виплат за листками непрацездатності тощо.

Як авторизуватися?

Автентифікація користувачів на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal/pfu/gov.ua) та в мобільному додатку “Пенсійний фонд” (після встановлення застосунку на мобільному пристрої) здійснюється за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або ж засобами інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA.

Начальник управління обслуговування

громадян головного управління                                        Світлана РИНДІНА

 

Якщо не вистачає стажу…

Страховий стаж – це важлива складова майбутньої пенсії. Відповідно до Закону України №1058 – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тільки за таких умов місяць роботи буде зарахований до страхового стажу як повний. Тобто, якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою за мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період.

У такій ситуації здійснити доплату до мінімального страхового внеску з 1 січня 2004 року можуть будь-які особи, які колись підлягали пенсійному страхуванню, але мають неповний страховий стаж (працювали неповний робочий день, були прийняті на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнені не останнім днем тощо).

Відповідно до Закону України від 15.02.2022 № 2040-IX Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення Пенсійного законодавствапочинаючи з 30.04.2022 при здійсненні доплати до мінімального страхового внеску за попередні роки, доплата буде розрахована виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати. Зокрема, мінімальний страховий внесок на сьогодні складає 1 430 грн (мінімальна заробітна плата 6 500 грн х 22 %).

Розберемо ситуацію на прикладі:

Особі потрібно доплатити за січень 2010 року. Мінімальна заробітна плата у січні 2010 року складала 869 грн, особі було нараховано заробітну плату 700 грн, з неї за діючою ставкою страхового внеску на той час було сплачено 246,4 грн (700х 33,2 % + 700х 2 % = 246,4 грн). З метою зарахування січня 2010 року до страхового стажу як повного, враховуючи, що мінімальний страховий внесок на момент сплати (травень 2022 року) складає 1 430 грн, тож доплатити за цей період потрібно буде 1 183,6 грн (1 430 грн-246,4 грн = 1 183,6 грн).

ВАЖЛИВО: особа, яка здійснила доплату, формує і подає до органів Пенсійного фонду відомості про суми доплат сама за себе. В них зазначаються місяць та рік, за який проведено нарахування, суму, з якої сплачено внесок та суму доплати.

 

Довідково: щоб з’ясувати чи є у вас неповні місяці стажу, за які можна здійснити доплату, замовте довідку ОК-5 в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/або зверніться до найближчогосервісного центру Пенсійного фонду України, маючи при собі паспорт та РНОКПП (ідентифікаційний код). У разі виявлення у своїй трудовій діяльності такіх “прогалин” усервісному центріможна подати відповідну заяву.

 

Сніжана СОЛОВЕЙ, начальник фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника студентам без довідки про навчання

Відповідно до статті 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні(зокрема, діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років).

Як було раніше?

Призначення або подовження виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання,відбувалось за наявності довідки про навчання із закладу освіти.

Під час дії воєнного стану

Починаючи з 24 лютого 2022 року та протягом 60 днів після припинення воєнного стану або його скасування призначення та подовження виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника дітям від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, за відсутності з цих закладів довідки про навчання проводиться на підставі даних студентського (учнівського) квитка(дата видачі, строк дії квитка, інформації про навчання за денною формою навчання).

Крім того, реалізовано автоматичний обмін даними між Пенсійним фондом України та Міністерством освіти і науки України, що дає можливістьпровести подовження пенсійної виплати на підставі даних про навчання за денною формою навчання та про період такого навчання, отриманих з Єдиної державної електронної бази з питань освіти, без персонального надання довідкиз навчального закладу.

ДОВІДКОВО: у квітні 2022 року головним управлінням за допомогою обміну інформацією з Міністерством освіти і науки України, 12 мешканцям Кіровоградської області вже подовжено зазначену виплату.

 

Антоніна ТОРШИНА, начальник управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

Чи потрібно сплачувати ЄСВ фізичним особам – підприємцям під час воєнного стану?

Тимчасово, з 1 березня 2022 року та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану фізичні особи – підприємці на спрощеній та загальній системі оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе. Але…
Надана законодавством можливість не сплачувати ЄСВ є лише правом, а не звільненням від оподаткування. Тому рішення про несплату ЄСВ є добровільним, та приймаючи його підприємець має врахувати, що це призводить до втрати страхового стажу для призначення пенсії в майбутньому.
Дана норма регулюється Законом України № 2120-IX від 15 березня 2022 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану”.

Також, фізичні особи – підприємці 2 та 3 групи єдиного податку мають право не сплачувати ЄСВ за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України. В такому випадку суми ЄСВ сплачуються за рахунок державного бюджету. Варто враховувати! Від повноти наповнення бюджету Пенсійного фонду України залежить своєчасна виплата пенсій та допомог пенсіонерам. Довідково: З 01 січня 2022 року мінімальний страховий внесок з ЄСВ за місяць складає 1 430 грн (розмір мінімальної заробітної плати 6 500 грн * 22 %). Надходження ЄСВ за квітень 2022 року у Кіровоградській області склали 572,5 млн грн, а місячна потреба в коштах на пенсійні виплати пенсіонерам області – 1 020,0 млн грн.


Сніжана СОЛОВЕЙ, начальник фінансово-економічного управління
головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

У разі загибелі військового батьки або дружина набувають право на отримання пенсії

У квітні 2022 року змінено умови призначення пенсії у разі втрати годувальника.

Якщо військовослужбовець помер не під час проходження служби

Перша важлива зміна: право на пенсію в разі втрати годувальника за померлого військовослужбовця (чи “військового” пенсіонера) мають батьки та дружина (чоловік) НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТРИВАЛОСТІ СТРАХОВОГО СТАЖУ, якщо вони досягли віку, що дає право на призначення пенсії за віком, встановленого частиною першою статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058), або є особами з інвалідністю.

Розмір такої пенсійної виплати встановлюється на рівні 30% грошового забезпечення померлого годувальника.

Якщо військовослужбовець загинув, пропав безвісти в період проходження служби

Друга важлива зміна: якщо військовослужбовець загинув, помер чи пропав безвісти в період проходження служби або помер після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з безпосередньою участю у здійсненні  заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, право на пенсію в разі втрати годувальника мають батьки та дружина (чоловік) не раніше ніж за 5 років до досягнення віку, який дає право на призначення пенсії за віком, встановленого частиною 1 статті 26 Закону, тобто в 55 років, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТРИВАЛОСТІ СТРАХОВОГО СТАЖУ.

Важливо! Окрім того, дана категорія утриманців має право на призначення пенсії в разі втрати годувальника, якщо вони мають право на:

  • пенсію незалежно від віку відповідно до ч.3 ст.114 Закону № 1058 (“шахтарські” пенсії);
  • дострокову пенсію за віком при досягненні 55 років (чоловіки), 50 років (жінки) за умови наявності стажу 25 та 20 років відповідно;
  • пенсію за віком, призначену на пільгових умовах;
  • пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або є особами з інвалідністю.

Розміри пенсій даної категорії утриманців встановлюється:

  • батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові) 70% грошового забезпечення годувальника, незалежно від наявності інших непрацездатних членів сім’ї;
  • іншому непрацездатному члену сім’ї (дитині) – у розмірі 70% грошового забезпечення загиблого годувальника, двом та більше непрацездатним членам сім’ї (дітям) – по 50% грошового забезпечення.

Мінімум, максимум…

У розрахунку на кожного члена сім’ї (незалежно від причини смерті годувальника) мінімальний розмір пенсії становить не менше двох прожиткових  мінімумів для осіб, які втратили працездатність – 3868,00 грн (1934 грн – прожитковий мінімумів для осіб, які втратили працездатність х 2), максимальний розмір пенсії – 19340,00 грн (10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність).

Уже проведено автоматичний перерахунок

Пенсійники Кіровоградщини у квітні вже провели перерахунок пенсії у разі втрати годувальника за матеріалами 237 пенсійних справ тим, хто вже отримував даний вид пенсії. Підвищення відбулося у 74 осіб, розмір пенсії у середньому збільшився на 1498,16 грн.

 

Антоніна ТОРШИНА, начальник управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

Чи мають право на пенсію родичі зниклого безвісти?

 

Правовий статус

Зниклі безвісти особи – особи, які зникли за особливих обставин, якими вважаються збройний конфлікт, воєнні дії, тимчасова окупація частини території України, надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.

Право на пенсію

Непрацездатним членам сім’ї особи, якій надано правовий статус особи, зниклої безвісти або зниклої безвісти за особливих обставин, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТРИВАЛОСТІ СТРАХОВОГО СТАЖУможуть призначитипенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Хто має право отримувати такий вид пенсії?

1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;

2) діти зниклого безвісти, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Діти, які навчаються за денною формою навчання, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;

3) усиновлені діти, пасинок і падчерка (якщо вони не одержували аліментів від батьків);

4) чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся зниклого безвісти незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) зниклого безвісти до досягнення нею (ними) 8 років;

5) особи, які були на повному утриманні або одержували допомогу від зниклого безвісти, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Члени сім'ї зниклого безвісти, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Набуття права

Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Термін припинення виплати такої пенсії

Така пенсія призначається на період, протягом якого зникла особа зберігає цей правовий статус. Виплата пенсії припиняється з дня, наступного за днем внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відмітки про встановлення місцеперебування, місця поховання чи місцезнаходження останків особи, зниклої безвісти або зниклої безвісти за особливих обставин”.

 

Антоніна ТОРШИНА, начальник управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 


До уваги бухгалтерів! Зміна статусу е-лікарняних

 

Після відновлення роботи Електронного реєстру листків непрацездатності, доступ до якого призупинився на початку війни, деякі електронні лікарняні залишилися у статусі “закритий” попри вичерпання строків переходу до статусу “готовий до оплати”. Що роботи в такому випадку роботодавцю? Коли розпочинати виплату лікарняних?

Увага! Електронний лікарняний має статус “закритий” з дня свого створення і змінює його на “готовий до сплати” через сім днів після дати закриття для лікарняних по тимчасовій непрацездатності і через сім днів після дати відкриття – для лікарняних по вагітності та пологам (положення наказу Міністерства охорони здоров’я від 17.06.2021 № 1234 (в редакції від 28.09.2021).

Пенсійники Кіровоградщини рекомендують роботодавцям орієнтуватись на дати електронного лікарняного: якщо після дати закриття минуло сім днів, то на восьмий день з електронним лікарняним уже можна починати працювати і призначати за ним допомогу як за рахунок роботодавця, так і розпочинати призначення допомоги від Фонду соціального страхування України.

 

 

Олена ПАРХОМЕНКО,

начальник управління інформаційних систем

та електронних реєстрів головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

У травні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

 

Щочетверга у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультаціїз питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у травні додзвонювачів консультуватимуть:

05 травня 2022 року – заступник начальника головного управління Інна Олександрівна Максименко;

12 травня 2022 року – начальник юридичного управління Євгенія Юріївна Воронюк;

19 травня2022 року – начальник управління обслуговування громадян Світлана Олегівна Риндіна;

26 травня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення Інна Володимирівна Ратушна.

 

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами (0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного спрямування.

 

Людмила СОРОКА, начальник управління

адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області.

 

Чи здійснюють відрахування з пенсії в умовах воєнного стану?
До сервісних центрів Пенсійного фонду України досить часто звертаються
пенсіонери зі скаргою, що вони отримали пенсію у меншому, ніж у минулому
місяці, розмірі. Чому таке трапляється? Однією з причин зменшення розміру
пенсії є відрахування з пенсії за виконавчими документами державних або
приватних виконавців. Але…
На сьогодні тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного
стану на території України:
 припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та
інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень,
боржниками за якими є громадяни Російської Федерації);
 забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів
примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних
одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії Російської
Федерації, у період такої окупації;
 визначені строки перериваються та встановлюються з дня припинення або
скасування воєнного стану;
 за рішеннями про стягнення аліментів підприємства, установи, організації,
фізичні особи, фізичні особи – підприємці, які здійснюють відрахування з
заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника, перераховують
стягнуті кошти на визначений у заяві або зверненні стягувача рахунок, а у разі
відсутності реквізитів рахунка стягувача – на відповідний рахунок органу
державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Законодавча база
26.03.2022 набрав чинності Закон України від 15.03.2022 №2129-IX “Про
внесення зміни до розділу XIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону
України “Про виконавче провадження””, яким врегулювано окремі питання
примусового виконання рішень в умовах воєнного стану.

Наталія КОПАЧ, начальник управління з питань виплати пенсій головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

Електронна трудова книжка – “завжди на місці”

Якщо ви ще не встигли скористатися онлайн сервісом “е-трудова” – зробіть це зараз, щоб зменшити ризики, пов’язані з втратою чи пошкодженням паперових документів під час воєнних дій на території України. Даною послугою вже скористалися майже 43 тисячі мешканців області.

Роботодавці, які зберігають паперові трудові книжки працівників, або особи, які зберігають свою трудову книжку вдома, можуть подати її через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у розділі Комунікації з ПФУВідомості про трудові відносини.

Наразі є вже два варіанти переведення паперової трудової книжки в “цифру”:

  • Подати тільки скановані копії трудової книжки, а фахівці Пенсійного фонду України переведуть їх у цифровий формат.
  • Записи паперової трудової книжки самостійно перевести в цифровий формат та додати скановані копії. Цей варіант пришвидшить обробку даних трудової книжки спеціалістами Пенсійного фонду України.

До електронного звернення також необхідно додати і інші документи, що підтверджують стаж: навчання (диплом, свідоцтво, атестат), військову службу (військовий квіток), періоди догляду за дитиною (свідоцтво про народження дітей тощо). Водночас рекомендуємо фізичним особам – підприємцям подати через персональний кабінет скан-копії: витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію ФОП, або довідки з Державної податкової служби про облік як суб’єкта підприємницької діяльності.

Після завантаження документів і їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом запис буде збережено та направлено на розгляд до ПФУ. Результат обробки звернень буде відображатися в особистому кабінеті у розділі Мої звернення”. Після перевірки та внесення даних відповідальною особою ПФУ, дані про трудовий стаж з’являться в розділі Електронна трудова книжка”.

 

 

Олена ПАРХОМЕНКО, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 


Понад 20 тисячам працюючих пенсіонерів Кіровоградщини перерахують пенсію

 

Щороку Пенсійний фонду України з 01 квітня без додаткових звернень осіб проводить перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які станом на 1 березня 2022 року набули право на зазначений перерахунок. Пенсію перерахують тим пенсіонерам, які працюють, і кому пенсія була призначена або вже перерахована два роки тому і більше. Таких пенсіонерів в Кіровоградській області налічується понад 20 тисяч осіб.

Як зміниться розмір пенсії після проведеного перерахунку?

Розмір пенсії розраховується для кожного пенсіонера індивідуально і залежить від тривалості набутого страхового стажу (коефіцієнта стажу), величини заробітної плати (коефіцієнта заробітку), а також права на надбавки та підвищення.

Чи потрібно звертатися до органів Пенсійного фонду?

Відповідний перерахунок пенсії буде проведено автоматично, без особистого звернення пенсіонера, на найбільш вигідних умовах, тобто з урахуванням стажу після призначення (перерахунку) пенсії або з урахуванням стажу та заробітної плати після призначення (перерахунку) пенсії.

Оскільки змінено терміни подання звітності…

Звертаємо увагу, що з 01 січня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та Податкового кодексу України, якими передбачено подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісяця).

Тому доплатять не раніше червня…

Дані про страховий стаж за січень та лютий 2022 року надійдуть зі звітністю за І квартал та відобразяться в системі персоніфікованого обліку не раніше середини наступного кварталу. Відповідно, автоматичний перерахунок пенсії у 2022 році буде проведено в травні-червні цього року (після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за вказаний період), із датою перерахунку з квітня місяця та із проведенням відповідної доплати у червні 2022 року.

Лариса ПРОХОРЕНКО, заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

У квітні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

 

Щочетверга у головному управлінні за номером “гарячої” лінії (0522) 33-04-41роз’яснення та консультаціїз питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.

Так, у квітні додзвонювачів консультуватимуть:

07 квітня 2022 року – начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Олена Миколаївна Пархоменко;

14 квітня 2022 року – начальник відділу виконання бюджету та бюджетно-фінансової звітності фінансово-економічного управління Ганна Георгіївна Арутюнян;

21 квітня 2022 року – заступник начальника головного управління Олена Яківна Романченко;

28 квітня 2022 року – заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян Лариса Леонідівна Прохоренко.

 

Нагадуємо, що у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ЩОДНЯ діють прямі телефонні “гарячі” лінії. Фахівці управління обслуговування громадян за номерами(0522) 33-04-41, 050-874-28-63, 097-988-98-68 оперативно нададуть вичерпну інформацію з питань пенсійного спрямування.

 

Людмила СОРОКА, начальник управління

адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

Формула розрахунку пенсії за віком

 

Питання розміру пенсії за віком, на який можна розраховувати в умовах діючого пенсійного законодавства, цікавить кожну особу пенсійного віку.

Так, пенсія за віком визначається за наступною формулою:

Пенсія = розмір середньої зарплати х індивідуальний коефіцієнт зарплати х коефіцієнт страхового стажу.

Розмір середньої зарплати – це середня заробітна плата в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

*пенсіонерам, яким пенсія призначалась протягом 2021 року, розмір середньої зарплати становить 9 118,81 грн.

Індивідуальний коефіцієнт зарплати – сума співвідношень зарплати в конкретному місяці до середньої зарплати по Україні.

*коефіцієнт зарплати за кожний місяць розраховується шляхом співвідношення суми зарплати, яку отримувала людина, до розміру середньої зарплати за відповідний місяць. Сума коефіцієнтів зарплати / страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта зарплати.

Коефіцієнт страхового стажу – кількість стажу роботи, помножена на величину оцінки одного року страхового стажу та поділений на 12.

*тобто кількість років вашого стажу необхідно множити на 0,01.

Наприклад: у листопаді 2021 року призначено пенсію чоловіку, 15.10.1961 р. н. Набутий ним страховий стаж становив 35 років (420 місяців). Коефіцієнт страхового стажу склав 0,35 (420 х 1%) / 12).

Заробітну плату для обчислення пенсії враховано з 01.07.2000 по 30.09.2021 на підставі даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку та ведуться Пенсійним фондом України. Індивідуальний коефіцієнт заробітної плати склав 1,10707. Відповідно, середньомісячний заробіток для обчислення пенсії становить 10 095,16 грн (9 118,81 грн х 1,10707).

Розмір пенсії за віком: 3 533,31 грн (10 095,16 х 0,3500).

Таким чином, пенсія за віком розраховується за єдиною формулою для всіх, а розмір пенсії обчислюється індивідуально для кожної особи і залежить від тривалості набутого страхового стажу особи (коефіцієнта страхового стажу), від величини одержуваного заробітку (доходу), з якого було сплачено страхові внески (індивідуального коефіцієнта заробітної плати), та часу виходу на пенсію.

 

Лариса ПРОХОРЕНКО, заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

Відтепер з пенсійниками є мобільний зв’язок!

 

З 07.02.2022, задля створення комфортних умов для реалізації громадянами конституційного права на звернення, в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області запроваджено роботу телефонів “гарячої лінії” з використанням мобільного телефонного зв’язку від операторів “Київстар” та “Vodafone Україна”.

Відтепер, окрім стаціонарного телефону “гарячої лінії” ((0522)33-04-41), дзвінки прийматимуться за номерами мобільних телефонів: 097-988-98-68 та 050-874-28-63.

Телефонуйте з понеділка по четвер – з 08.00 до 17.00, у п’ятницю– з 08.00 до 16.00.

 

Володимир ІЩЕНКО, заступник начальника управління – начальник відділурозгляду звернень управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 

 


До уваги фізичних осіб – підприємців!

 

Традиційно на початку року триває звітна кампанія з подання фізичними особами – підприємцями річної звітності з ЄСВ за минулий рік.Не винятком є і 2022 рік. Однак новацією цьогорічної кампанії стало те, що, звітуючи з ЄСВ самі за себе, підприємці більше не подають окремий звіт, а заповнюють його як додаток до податкової декларації та подають у строки, встановлені Податковим кодексом України.

Так, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку формують самі за себе звіт за ф. Додаток 1 “Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску” у складі податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (у редакції наказу Мінфіну від 09.12.2020 № 752) та подають до податкових органів у термін:

платники єдиного податку першої та другої групподають Додаток 1 у складі Декларації за 2021 рік не пізніше 01 березня 2022 року;

платники єдиного податку третьої групи подають Додаток 1 у складі Декларації за IV квартал 2021 року у термін не пізніше 09 лютого 2022 року.

Підприємці на загальній системі оподаткування заповнюють додаток ЄСВ-1 Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до податкової декларації про майновий стан і доходи (у редакції наказу Мінфіну від 17.12.2020 № 783)та подають не пізніше 09 лютого 2022 року.

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області наполегливо рекомендує фізичним особам – підприємцям контролювати стан подання звітності та у разі виявлення помилки у звіті повторно сформувати та подати коректний звіт у повному обсязі до податкового органу за місцем обліку. Консультації щодо заповнення звітних форм з ЄСВ можна отримати у фахівців головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Звітність з єдиного соціального внеску є одним із джерел формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відсутність у Реєстрі застрахованих осіб відомостей з причини помилок у звітності може в подальшому негативно вплинути на соціальні права фізичної особи – підприємця.

 

Олена ПАРХОМЕНКО, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 


У лютому щочетверга на прямому звязку

пенсійники Кіровоградщини

 

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня діє пряма телефонна “гаряча” лінія. Звертатися за телефоном

(0522) 33-04-41.

Щочетверга з 11.00 до 12.00 на телефонні дзвінки відповідатимуть:

 

03 лютого 2022 року –заступник начальника головного управління
Юрій Миколайович ШАРПІНСЬКИЙ
;

 

10 лютого 2022 року–начальник відділу організації правової роботи юридичного управління Роман Васильович ЛИСЕНКО;

 

17 лютого 2022 року – начальник управління контрольно-перевірочної роботи
Світлана Володимирівна КРИВЕНКО
;

 

24 лютого 2022 року – начальник управління з питань виплати пенсій
Наталія Миколаївна КОПАЧ
.

 

 

 

                                     Кому чекати збільшення пенсії у 2022 році?

 

                У календарі підвищення пенсій на 2022 рік передбачені такі кроки:

 

  • З 1 березня перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії.

  •  З 1 квітня перерахунок пенсій особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати і від призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло не менше 2 років.

  • З 1 липня перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1934,00 грн до 2027,00 грн).

  • З 1 жовтня особам у віці від 70 до 75 років встановлення щомісячної компенсаційної виплати в розмірі 300,00 грн, а особам, яким виповнилося 70 років і більше (страховий стаж яких становить не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок) встановлення мінімальної пенсійної виплати – 3000,00 грн.

Крім того, у жовтні у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати до 6700,00 грн буде проведено перерахунок мінімальної пенсійної виплати особам віком від 65 років за наявності у них страхового стажу не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок. Розмір мінімальної пенсійної виплати зросте з 2600,00 грн до 2680,00 грн.

  • З 1 грудня перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 2027,00 грн до 2093,00 грн).

Крім того, у грудні особам віком від 60 до 70 років, за наявності в них страхового стажу 30 років для жінок і 35 років для чоловіків, які не працюють і розмір пенсійної виплати у яких не досягає 2500,00 грн, встановлюватиметься щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Нагадуємо, з січня 2022 року вже відбулося підвищення пенсій:

- учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які направлялися для виконання робіт від підприємств, установ та організацій, та стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також особам, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа (середній розмір підвищення 2463,97 грн);

- кожному з непрацездатних батьків та дружині (чоловіку) загиблих, померлих (таких, що зникли безвісти) осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (середній розмір підвищення склав 1896,70 грн).

 

Олена РОМАНЧЕНКО, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 


Чи потрібно сплачувати пенсійний збір, якщо придбали автомобіль вперше, та від чого залежить розмір платежу?

 

Платниками збору при набутті права власності на легкові автомобілі є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які під час здійснення певних видів операцій повинні сплачувати обов’язковий платіж у Пенсійний фонд України, так званий збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

З 1 січня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2481 грн (згідно Закону України Про Державний бюджет України на 2022 рік) від цього показника обчислюється ставка збору. Ставка збору залежить від вартості об’єкта:

         3 відсотки – із суми до 409 365,00 грн (165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб);

         4 відсотки – із суми понад 409 365,00 до 719 490,00 грн (від 165 - 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб);

     5 відсотків – із суми понад 719 490,00 грн (якщо перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Ставка збору на обов’язкове державне пенсійне страхування визначається виходячи з вартості легкового автомобіля без врахування податку на додану вартість (ПДВ), якщо сума такого податку зазначена у документі, який підтверджує вартість автомобіля.

Вартість легкового автомобіля, з якої сплачується збір, визначається відповідно до договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торговельних організацій, договору міні, довідки органів митної служби, акту експертної оцінки вартості автомобіля.

При першій державній реєстрації в Україні легкового автомобіля, ввезеного на територію України як гуманітарна допомога, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачується на загальних підставах.

 

Сніжана СОЛОВЕЙ, начальник фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

У січні щочетверга на прямому звязку 

пенсійники Кіровоградщини

 

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня діє пряма телефонна «гаряча» лінія. Звертатися за телефоном

(0522) 33-04-41. 

Щочетверга з 11.00 до 12.00 на телефонні дзвінки відповідатимуть:

 

06 січня 2022 року  заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян
 Володимир Іванович ІЩЕНКО;

 

13 січня 2022 року начальник відділу організації правової роботи юридичного управління Роман Васильович ЛИСЕНКО;

 

20 січня 2022 року начальник відділу з питань призначення та перерахунків пенсій військовослужбовців та деяких інших категорій громадян управління пенсійного забезпечення Наталія Миколаївна БОДЮЛ;

 

27 січня 2022 року – начальник головного управління Наталія Миколаївна СІМОНЯН.

 

 

 


У січні щочетверга на прямому звязку 

пенсійники Кіровоградщини

 

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня діє пряма телефонна «гаряча» лінія. Звертатися за телефоном

(0522) 33-04-41. 

Щочетверга з 11.00 до 12.00 на телефонні дзвінки відповідатимуть:

 

06 січня 2022 року  заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян
 Володимир Іванович ІЩЕНКО;

 

13 січня 2022 року начальник відділу організації правової роботи юридичного управління Роман Васильович ЛИСЕНКО;

 

20 січня 2022 року начальник відділу з питань призначення та перерахунків пенсій військовослужбовців та деяких інших категорій громадян управління пенсійного забезпечення Наталія Миколаївна БОДЮЛ;

 

27 січня 2022 року – начальник головного управління Наталія Миколаївна СІМОНЯН.

 


Пенсіонерам-чорнобильцям з 1 січня 2022 року збільшено пенсію

 

З 1 січня збільшено пенсії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Всього по області перерахунок з 1 січня 2022 року проведено 298 особам з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та 279 особам, що одержують пенсії у зв’язку з втратою годувальника. В середньому їхні пенсії збільшились на 1706,40 грн.

Законодавча база

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 № 1307 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 і від 26 вересня 2012 р. № 886 з 1 січня 2022 року внесено зміни до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – Порядок № 1210).

Розширення кола отримувачів даного виду пенсії

Якщо раніше право на обчислення пенсії, виходячи із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, мали військовозобов’язані, які визнані особами з інвалідністю, то з 1 січня 2022 року таке право набули й учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які направлялися для виконання робіт від підприємств, установ та організацій, та стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Право на обчислення пенсії із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року набувають також особи, що одержують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо годувальник був з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, що направлявся на роботи від підприємств, установ, організацій та за життя був визнаний особою з інвалідністю.

Як розраховується пенсія?

Формула розрахунку пенсії, виходячи із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати визначена пунктом 9-1 Порядку № 1210. Обчислена за цією формулою заробітна плата множиться на відсоток втрати працездатності, який визначається органами медико-соціальної експертизи.

 

 

Олена РОМАНЧЕНКО, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 


 

Оберіть свій спосіб авторизації

на вебпорталі Пенсійного фонду України

 

На Кіровоградщині понад 110 тисяч осіб авторизувалися на вебпорталі електронних послуг, серед них понад 23 тисячі осіб, які в дистанційному режимі отримують пенсійні послуги, є активними користувачами.

А ви вже зареєструвалися на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України? Не хвилюйтеся, авторизація не займе у вас багато часу, це швидко та зручно. Навіть якщо у вас немає кваліфікованого електронного підпису (КЕПу) або минув термін його дії, є можливість авторизуватися за допомогою банківської платіжної карти (спосіб ідентифікації з використанням моделі BankID) GOV ID. 

Ось декілька порад, які спростять авторизацію на порталі:

  • оберіть спосіб За GOV ID та вкажіть свій статус – фізичної чи юридичної особи;

  • оберіть варіант “ідентифікація за BankID, увійдіть до пункту меню НБУ та оберіть банк, клієнтом якого ви є;

  • наступний крок – ідентифікація особи банківською установою і підтвердження коду за допомогою SMS-повідомлення, яке надійде на номер вашого мобільного телефону.

Дистанційні послуги (онлайн-сервіси) – це максимально зручно та оперативно. Не зволікайте, реєструйтеся на порталі електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua

 

 

Олена Пархоменко, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


На Кіровоградщині понад 30 тисяч пенсіонерів

отримують пенсію по інвалідності

 

На обліку у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перебуває 258956 пенсіонерів, 11,0% – це пенсіонери, які отримують пенсію по інвалідності. Середній розмір пенсійної виплати становить – 3069,33 грн.

Які нормативні акти регулюють питання призначення та обчислення розміру пенсії осіб з інвалідністю? Основний закон, який регулює питання реалізації особам з інвалідністю права на пенсію, є Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”: пенсія призначається у разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності відповідного страхового стажу. Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21.02.2014 року (Революції Гідності), пенсія призначається незалежно від наявності страхового стажу.

Довідково:

29763 особи – цивільні пенсіонери, середній розмір пенсійної виплати – 2882,60 грн.

1090 осіб – військові пенсіонери, середній розмір пенсійної виплати – 8169,42 грн.

863 особи – чорнобильці, середній розмір пенсійної виплати – 9451,60 грн.

 

 

Світлана Риндіна, начальник управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 

 


У грудні щочетверга на прямому звязку 

пенсійники Кіровоградщини

 

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня діє пряма телефонна «гаряча» лінія. Звертатися за телефоном

(0522) 33-04-41. 

Щочетверга з 11.00 до 12.00 на телефонні дзвінки відповідатимуть:

 

02 грудня 2021 року  заступник начальника управління-начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення Інна Володимирівна РАТУШНА

 

09 грудня 2021 року  заступник начальника управління-начальник відділу методології та контролю використання даних інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів Оксана Вікторівна ПУХАРЬ

 

16 грудня 2021 року заступник начальника управління-начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Оксана Олександрівна ЄФІМОВА

 

23 грудня 2021 року – заступник начальника головного управління
 Інна Олександрівна МАКСИМЕНКО

 

30 грудня 2021 року – заступник начальника управління-начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян Лариса Леонідівна ПРОХОРЕНКО.

 

 

Людмила СОРОКА, начальник управління адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області 

 


На скільки з 1 грудня збільшаться виплати пенсіонерам Кіровоградщини?

 

З 1 грудня майже в кожного другого пенсіонера Кіровоградщини збільшиться розмір пенсії. Яким категоріям пенсіонерів буде перераховано пенсію і – головне – на скільки збільшиться розмір їхньої пенсійної виплати?

Підстава для перерахунку № 1 – збільшення розміру прожиткового мінімуму

Оскільки згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” з 1 грудня 2021 року збільшиться прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, то і пенсійні виплати осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі (1854 грн), з 01.12.2021 збільшаться на 80 грн і становитимуть 1934 грн.

Підвищення пенсій відбудеться у 172820 пенсіонерів області, середній розмір підвищення пенсійної виплати складає 88,96 грн.

Такому перерахунку підлягають мінімальні пенсії та пенсії осіб, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму.

Увага! Розміри підвищення пенсій з 01.12.2021 кожному пенсіонеру визначаються в індивідуальному порядку та в залежності від того, яка складова пенсійної виплати перераховуватиметься (доплата за понаднормовий стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки).

Підстава для перерахунку № 2 – збільшення розміру мінімальної заробітної плати

У зв’язку із зміною розміру мінімальної заробітної плати (з 6000 грн до 6500 грн) з 1 грудня 2021 року підвищення пенсії відбудеться у 64125 пенсіонерів Кіровоградщини, які досягли віку 65 років та мають необхідний страховий стаж (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років).

Середній розмір підвищення складає 147,05 грн.

Кому не перераховуватимуть пенсію?

Згідно з частиною 3 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” працюючим пенсіонерам пенсія у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, не перераховується.


Якщо не виходить створити е-лікарняний…

 

З 1 жовтня в Україні відбувся перехід до електронної форми листків непрацездатності, тобто на сьогодні лікарі формують лише е-лікарняні.

Як формуються е-лікарняні?

Процес формування е-лікарняного заснований на інформаційній взаємодії інформаційних ресурсів закладів охорони здоров’я та Пенсійного фонду України.

Найпоширеніша помилка – неактуальні дані

Повідомлення про помилку “Особа відсутня у Реєстрі застрахованих осіб” зумовлене невідповідністю персональних даних особи, яка звернулась до лікаря, та відомостей про неї у Реєстрі застрахованих осіб.

Найчастіше це виникає при зміні прізвища особою, та відповідно, після отримання нового паспорта (нова серія та номер паспорта).

Як актуалізувати свої дані?

З метою актуалізації своїх персональних даних громадяни повинні подати до територіального органу Пенсійного фонду України особисто (або через представника) Анкету застрахованої особи і документи, що ідентифікують та підтверджують інформацію про особу.

Також є можливість надати Анкету засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Важливо!

Своєчасне повідомлення про зміни у персональних даних особи дозволить своєчасно отримати електронний листок непрацездатності та виплати від роботодавця та Фонду соціального страхування.

 

 

 

Олена ПАРХОМЕНКО, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


Завчасно перевірити персональні дані і слідкувати за інформацією на офіційних ресурсах - фахівці ФССУ відповіли на поширені запитання по е-лікарняним

 

З початку впровадження е-лікарняних було створено вже 2,5 мільйона медичних висновків, а правила роботи з електронними листками непрацездатності унормували. Роз’яснення щодо більшості нюансів, які виникають при роботі з е-лікарняними, уже доступні на офіційних ресурсах Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Фонду соціального страхування України, Пенсійного фонду України та ін.:

Ø  Що робити працівнику, якому відкрили е-лікарняний: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977654.

Ø  Які особливості призначення допомоги від ФССУ за е-лікарняними по вагітності та пологах: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977911.

Ø  Як роботодавцю оформити заяву-розрахунок за е-лікарняним: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977997.

А нововведення і додаткові роз’яснення публікуються на офіційних ресурсах: http://www.fssu.gov.uawww.facebook.com/SocialFundUA і https://t.me/socialfund. Крім того, фахівці Фонду соціального страхування України проводять семінари, онлайн-зустрічі і надають консультації.

Так, сьогодні, 26 жовтня, відбулась зустріч із членами Американської торгівельної палати з теми впровадження електронних лікарняних. Від ФССУ участь у заході взяли заступниця директора ВД ФССУ Владислава Хижняк, начальниця управління страхових виплат і матеріального забезпечення Світлана Зарубіна, заступниця начальника управління – начальниця відділу матеріального забезпечення Анна Харченко, а також заступниця начальника управління – начальниця відділу медичної експертизи Марина Біляєва.

Представники Фонду соціального страхування України надали актуальні рекомендації по роботі з електронними лікарняними і відповіли на запитання учасників. Наводимо окремі з них:

Щодо помилок при формуванні е-лікарняних

Електронні листки непрацездатності формуються на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність для тих пацієнтів, яких було ідентифіковано як застрахованих осіб. Однак бувають випадки, коли е-лікарняний не створюється – найчастіше це пов’язано із помилками в персональних даних. Інформація щодо пацієнта вноситься у медичний висновок автоматично і співпадає з даними, зазначеними у декларації із сімейним лікарем. Якщо персональні дані пацієнта, зазначені у декларації, не співпадуть із даними у реєстрі застрахованих осіб – е-лікарняний не створиться.

Часто такі помилки пов’язані із застарілою інформацію, яка не була вчасно оновлена застрахованими особами та їх роботодавцями (наприклад, при зміні прізвища), а також різними варіантами написання ПІБ (наприклад, Наталя і Наталія).

Тож працівникам важливо слідкувати за актуальністю своїх персональних даних і завчасно перевіряти правильність внесеної інформації. Про всі зміни потрібно оперативно повідомляти лікаря і роботодавця.

Щодо оплати е-лікарняних працівникам, які продовжували роботу

Сьогодні у разі створення медичного висновку електронний лікарняний сформується за замовчуванням. Тож у окремих випадках працівники, для яких було створено е-лікарняний, можуть продовжувати роботу. Так відбувається, наприклад, коли працівник відвідав лікаря для консультації або проведення діагностики, однак фактично не втратив працездатність. За такими е-лікарняними допомога по тимчасовій втраті працездатності не призначається, адже працівник продовжував роботу і не втрачав заробіток за цей період.

Щодо перетинання періодів тимчасової непрацездатності в різних е-лікарняних

Період непрацездатності працівника визначається в медичному висновку та відображається в е-лікарняному. Однак, якщо до електронної системи охорони здоров’я надходить інший медичний висновок, і періоди непрацездатності перетинаються, тривалість е-лікарняних може бути скорочена.

Є три найчастіші причини скорочення:

1) коли новий медвисновок створено в межах одного випадку непрацездатності;

2) коли новий медвисновок не пов’язаний із попереднім, але засвідчує непрацездатність в межах тієї ж категорії;

3) коли новий медичний висновок засвідчує початок іншого страхового випадку з іншої категорії причин непрацездатності.

Детальніше про правила скорочення і їх принципи:

http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977715.

Щодо функціонування паперових лікарняних

З першого жовтня усі заклади охорони здоров’я перейшли на створення медичних висновків замість видачі паперових лікарняних. Однак існують чотири виключення, у разі яких пацієнту видадуть паперовий листок непрацездатності:

● це продовження лікарняних, які було видано на папері до 01.10.2021;

● технічні помилки, які призвели до неможливості формування е-лікарняного, та які не було усунуто упродовж 7 днів;

● помилки при створенні медичного висновку та спливу строку (7 днів), протягом якого лікар мав можливість внести зміни;

● а також у разі всиновлення новонародженої дитини.

Щодо затримок в оплаті е-лікарняних

У зв’язку із зростанням кількості лікарняних листків (як паперових, так і електронних), які передаються до Фонду на оплату, а також через системне зменшення упродовж декількох років відсотку частки ЄСВ, яка направляється до бюджету ФССУ (загалом майже на 5%, що у грошовому еквіваленті розрахунково дорівнює близько 16 млрдгрн недоотриманих коштів), сьогодні наявні затримки у фінансуванні матеріального забезпечення.

Потреба у видатках перевищує доходи від частки ЄСВ упродовж усього 2021 року та корелює із зростанням сум допомог за лікарняними листками, виданими, у тому числі в разі лікування від COVID-19. Наприклад, за підсумками вересня перевищення потреби у видатках на виплати і медико-соціальні послуги над фактичними доходами від частки ЄСВ, з якої складається бюджет Фонду, склало 2,2 мільярда гривень.

Дата фінансування допомог за лікарняними листками залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку. Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

Детальніше: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977857.

 

Е-лікарняні по вагітності та пологах можна оплачувати без зміни статусу на "готовий до сплати"

 

Дійсні електронні лікарняні по вагітності та пологах почали створювати з 01 жовтня, коли завершився перехідний період. Деякі роботодавці вже призначили за такими лікарняними допомогу від Фонду соціального страхування України, однак в окремих випадках у страхувальників виникли складнощі при нарахуванні декретних виплат. Розповідаємо, які особливості призначення допомоги від ФССУ за е-лікарняними по вагітності та пологах.

Коли е-лікарняний по вагітності та пологах можна брати до оплати?

Е-лікарняні вважають виданими і стають готовими до сплати через сім календарних днів після дати свого закриття (це визначено наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234 в ред. від 28.09.2021). Однак е-лікарняні по вагітності та пологах – виключення. Вони стають готовими до оплати через сім днів після дати відкриття. Тож створений 19.10.2021 електронний листок непрацездатності по вагітності та пологах можна брати в роботу та подавати до Фонду на оплату з 27 жовтня.

Що робити, якщо е-лікарняний не змінив статус на «готовий до сплати»?

Електронний лікарняний має статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готовий до сплати» у день видачі – тобто через сім днів після дати відкриття для лікарняних по вагітності та пологах. Однак сьогодні е-лікарняні по вагітності та пологах часто не змінюють свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати – якщо після дати створення пройшло сім днів, з е-лікарняним можна починати працювати і призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Як оплачувати е-лікарняний по хворобі, якщо працівниця знаходиться у декретній відпустці?

Якщо періоди непрацездатності в різних е-лікарняних однієї особи пересікаються, вони скоротяться автоматично відповідно до правил скорочення. Лікарняний по вагітності та пологах має найвищий пріоритет і скоротить будь-який інший листок непрацездатності, створений у межах декретної відпустки.

Детальніше про правила скорочення: www.facebook.com/SocialFundUA/posts/4231322850329562

У який термін потрібно нарахувати допомогу по вагітності та пологах?

Процедура призначення допомог від Фонду соціального страхування України не змінилась і тотожна для паперових і е-лікарняних. Провести засідання комісії із соціального страхування підприємства і призначити допомогу необхідно упродовж 10 календарних днів з дня видачі лікарняного (е-лікарняний по вагітності та пологах вважається виданим через сім днів після дати відкриття). Після призначення допомоги роботодавець має 5 робочих днів, аби сформувати і подати до ФССУ заяву-розрахунок. Саме від дати подання заяви-розрахунку залежить дата фінансування – слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.

Е-лікарняні можуть переривати один одного за правилами скорочення

08.10.2021

Упродовж перехідного періоду, який тривав до кінця вересня, механізм створення і роботи з електронними лікарняними постійно доопрацьовувався. Тепер система враховує безліч нюансів і окремих випадків. Зокрема, коли одній застрахованій особі створюються різні медичні висновки, періоди непрацездатності в яких перетинаються.

Період непрацездатності працівника визначається в медичному висновку та відображається в е-лікарняному. Однак, якщо до електронної системи охорони здоров’я надходить інший медичний висновок, і періоди непрацездатності перетинаються, тривалість першого е-лікарняного може бути скорочена.

Є три найчастіші причини скорочення:

1) коли новий медвисновок створено в межах одного випадку непрацездатності;

2) коли новий медвисновок не пов’язаний із попереднім, але засвідчує непрацездатність в межах тієї ж категорії;

3) коли новий медичний висновок засвідчує початок іншого страхового випадку з іншої категорії причин непрацездатності.

Також е-лікарняний скоротиться, якщо застрахованій особі встановлять групу інвалідності.

У першому випадку на підставі нового медичного висновку про тимчасову непрацездатність створюється продовжений е-лікарняний. Якщо періоди перетинаються, первинний е-лікарняний переривається на даті, що передує створенню наступного лікарняного. Таким чином період непрацездатності з однієї причини оформлюється декількома лікарняними.

Другий випадок тотожний першому, однак замість створення продовженого лікарняного сформується первинний, з іншого страхового випадку. Так відбудеться, наприклад, в разі отримання травми у період лікування застуди (загальні захворювання та травми складають одну категорію).

Однак, якщо під час перебування на лікарняному, наприклад по самоізоляції від COVID-19, працівнику відкриють лікарняний у зв’язку з хворобою, то такий лікарняний скоротить попередній відповідно до «Правил скорочення періодів тимчасової непрацездатності у листках непрацездатності».

Е-лікарняні скорочуються автоматично.

Правила скорочення охоплюють всі можливі випадки перетинання причин непрацездатності і визначають їх пріоритет. Вони визначені в додатку до Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженому наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234 (в редакції наказу МОЗ від 28.09.2021 № 2086).

Тож, якщо період непрацездатності в новоствореному електронному лікарняному повністю або частково перетинається із періодом в попередньому лікарняному іншої категорії, він скоротить його, якщо має більший пріоритет відповідно до правил скорочення.

Однак, якщо категорія нового лікарняного не скорочує категорію попереднього відповідно до правил скорочення, то новий е-лікарняний створиться зі статусом «недійсний» та не буде відображений в особистих кабінетах працівника і роботодавця на вебпорталі Пенсійного фонду.

Якщо строк дії такого недійсного е-лікарняного виявиться тривалішим, ніж період непрацездатності попереднього, то сформується новий листок непрацездатності на ту кількість днів, що виходять за межі періоду непрацездатності в раніше створеному лікарняному.

Розглянемо окремі з цих правил:

Відповідно до правил скорочення, найбільший пріоритет серед причин непрацездатності мають вагітність і пологи. Виданий з цієї причини е-лікарняний не може бути скорочений жодним іншим листком непрацездатності, а сам перериває будь-який попередній лікарняний.

Період непрацездатності, визначений в лікарняному по захворюванню або травмі загального характеру, перерветься після початку дії е-лікарняного, виданого в разі вагітності та пологів, протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства або направлення працівника в санаторно-курортний заклад.

Нагадаємо, відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів є повноцінним продовженням стаціонарного лікування, на його період створюється е-лікарняний. Для працівників, які мають покази для проходження такого лікування, повний курс реабілітації оплачує Фонд соціального страхування України. Детальніше про механізм отримання реабілітації за кошти ФССУ: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/975799.

Самоізоляцію від COVID-19, проходження якої фінансується Фондом соціального страхування України для контактних осіб, скоротять  лікарняні по загальному захворюванню або травмі, вагітності та пологах, необхідності догляду за хворими дітьми і родичами та інші.

Повний перелік правил скорочення можна переглянути за посиланням: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977706.

У листопаді щочетверга на прямому звязку

пенсійники Кіровоградщини

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня діє пряма телефонна «гаряча» лінія. Звертатися за телефоном

(0522) 33-04-41.

Щочетверга з 11.00 до 12.00 на телефонні дзвінки відповідатимуть:

04 листопада 2021 року – начальник управління обслуговування громадян
Світлана Олегівна РИНДІНА

11 листопада 2021 року – начальник управління пенсійного забезпечення Антоніна Володимирівна ТОРШИНА

18 листопада 2021 року – начальник управління
інформаційних систем та електронних реєстрів
Олена Миколаївна ПАРХОМЕНКО

25 листопада 2021 року – заступник начальника головного управління
Олена Яківна РОМАНЧЕНКО.

Людмила СОРОКА, начальник управління адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

Досягли певного віку? Отримайте підвищення пенсії!

 

З метою підвищення соціального захисту найбільш вразливих верств населення та на виконання законодавчих актів і нормативних документів Кабінету Міністрів України у 2021 році відбулися підвищення пенсійних виплат для різних категорій пенсіонерів. Отож, хтоотримавпідвищення у 2021 році та кому очікуватизбільшенняпенсії у 2022 році?

  • У січні 2021 року підвищення мінімальної пенсії до 2400,00 грн (40 % від мінімальної заробітної плати 6000 грн) отримали 67,1 тис. пенсіонерів Кіровоградщини віком від 65 років за наявності в них страхового стажу 30 років для жінок та 35 років для чоловіків.
  • Також у 2021 році продовжено виплату щомісячної компенсаційної виплати в розмірі до 500 грн особамвіком від 80 років і мінімальної пенсійної виплати – 2600 грн за наявності утаких категорій осіб страхового стажу 20 років для жінок і 25 років для чоловіків. Такувиплатуотримали 873 пенсіонери Кіровоградської області.
  • З 1 жовтня 2021 року встановлена щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 400 гривень 24,3 тис. пенсіонерів-мешканців області – особам, яким виповнилось 75 років до досягнення ними 80-річного віку.За наявності в них страхового стажу 20 років для жінок і 25 років для чоловіків їх мінімальна пенсійна виплата становить не менше ніж 2500 грн.
  • З 1 грудня 2021 року підвищення мінімальної пенсії з 2400 до 2600 грн (40 % від збільшеної мінімальної заробітної плати 6500 грн) відбудеться для пенсіонерів віком від 65 років, за наявності в них страхового стажу 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.
  • З 1 жовтня 2022 року планується встановлення щомісячної компенсаційної виплати в розмірі до 300 гривень 46,6 тис. пенсіонерів Кіровоградщини, яким виповнилось 70 років до досягнення ними 75 років.За наявності в них страхового стажу 30 років для жінок і 35 років для чоловіків їх мінімальна пенсійна виплата становитиме 3000 грн.

Антоніна ТОРШИНА, начальник управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду Українив Кіровоградській області

 

Е-лікарняні з помилками?

Існують шляхи їх усунення

 

Коментар надає Олена Пархоменко, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області: “Своєчасне повідомлення про зміни у персональних даних застрахованих осіб та доброчесне звітування страхувальників за своїх працівників дозволить громадянам вчасно отримати електронний листок непрацездатності та виплати від роботодавця та Фонду соціального страхування”.

До 1 жовтня 2021 року тривав перехідний період впровадження електронних листків непрацездатності, у ході якого виявлені типові помилки, які унеможливлюють реєстрацію лікарняних.

Які помилки зустрічаються найчастіше та як їх усунути…

Варто зазначити, що помилки в “е-лікарняних” можна розподілити на 2 категорії – з боку громадян та роботодавців.

“Громадяни” – особа відсутня у Реєстрі застрахованих осіб. Причина виникнення помилки – це невідповідність персональних даних (серія та номер паспорта), з метою актуалізації даних про особу (наприклад, при зміні паспорта) громадянин повинен подати до територіального органу Пенсійного фонду України особисто (або через представника) Анкету застрахованої особи і документи, що ідентифікують та підтверджують інформацію про особу. Також є можливість надати Анкету – онлайн за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Зі слів Олени Пархоменко: “Інформація про персональні дані застрахованої особи завжди повинна бути актуальною”.

“Роботодавці” – відсутня інформація про трудові відносини.

Дана помилка, насамперед, пов’язана з якістю звітування роботодавців за своїх працівників. Так, при прийнятті особи на роботу обов’язково потрібно подавати до органу Державної податкової служби за місцем реєстрації роботодавця передбачені чинними нормативними актами звітні форми, зокрема, Повідомлення про прийняття на роботу та Додаток 5 до “Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску”, який призначений для обліку трудових відносин в Реєстрі застрахованих осіб.

На Кіровоградщині нині сформовано в електронному реєстрі застрахованих осіб понад 21 тисяча е-лікарняних.

 

Олена ПАРХОМЕНКО, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію

 

На обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перебуває понад 12 тисяч військових пенсіонерів, середній розмір пенсійної виплати по області становить 3479,50 грн.

Нагадуємо, що з 1 липня поточного року відповідно до рішення Уряду мінімальна пенсійна виплата, зокрема, для учасників бойових дій становить 3893,40 грн, або 210 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (станом на 01.07.2021 року – 1854,00 грн).

На призначення дострокової пенсії, зокрема, мають право (чоловіки, які досягли 55 років та жінки – 50 років за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок) військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення.

Дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення.

Для призначення дострокової пенсії особам необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб та надати посвідчення про встановлення відповідного статусу та документи, що підтверджують участь в бойових діях, а також документи про вік та стаж.

Розмір дострокової пенсії за віком обчислюється у загальному порядку відповідно до статті 27 Закону та залежить від набутого заробітку і страхового стажу кожної особи. До пенсії також встановлюються надбавки, підвищення та доплати, право на встановлення яких передбачено законодавством.

Лариса ПРОХОРЕНКО, заступник начальника управління - начальник відділу методологіїта організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

 

Якщо ви отримуєте пенсію через банк

Іноді, за певних причин пенсіонер, який отримує пенсію через банківську установу, не знімає кошти з рахунку чи виплата пенсії здійснюється за довіреністю (порядок оформлення і строк дії якої визначається законом).

У таких випадках пунктом 16 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках (далі – Порядок) передбачено, якщо суми пенсії одержуються за довіреністю більш як один рік або не одержуються з поточного рахунка більш як один рік, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду, а одержувач – подати нову заяву до органу Пенсійного фонду.

Дії пенсіонера

Зазначена заява подається одержувачем особисто до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) за місцем фактичного проживання. Таку ж заяву може надати і банківська установа після звернення одержувача до неї.

Дії пенсійників

Щомісяця після отримання зазначених списків з банківських установ спеціалістами головного управління надсилаються листи-повідомлення пенсіонерам, які зазначені у списках.

Якщо нову заяву не подано…

У разі невиконання пенсіонером цієї умови протягом місяця з дати направлення повідомлення, перерахування пенсії на поточний рахунок у банківській установі припиняється та в подальшому виплата пенсії здійснюється через відділення поштового зв’язку за місцем фактичного проживання пенсіонера.

Законодавча база

Відповідно до статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків.

Виплата пенсії банківськими установами здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596.

 

 

Наталія КОПАЧ, начальник управління з питань виплати пенсій

головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

 


 

Про перерахунок пенсій з 1 жовтня 2021 року

 

З метою підвищення соціального захисту найбільш вразливих верств населення, з 1 жовтня 2021 року відповідно до постанови КМУ від 16 вересня 2020 року № 849 Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому” встановлено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 грн.

Дане підвищення стосується осіб, яким виповнилось 75 років до досягнення ними 80-річного віку та у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством не перевищує розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік (10340,35 грн.). При цьому вид пенсії, умови призначення, закон, згідно якого призначено пенсію, факт роботи пенсіонера значення не мають.

У разі коли після встановлення компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за наявності страхового стажу у чоловіків не менше 25, а у жінок не менше 20 років, не досягає 2500 грн, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка перераховується під час подальших перерахунків.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області проведено перерахунок 24328 пенсіонерам. Виплата пенсій в нових розмірах буде проведена у жовтні 2021 року.

 

 

Олена РОМАНЧЕНКО, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


У жовтні щочетверга на прямому звязку пенсійники Кіровоградщини

 

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня діє пряма телефонна «гаряча» лінія. Отримати детальні роз’яснення, консультативну допомогу ви можете за телефоном: (0522) 33-04-41.

Крім того, щочетверга з 11.00 до 12.00 на телефонні дзвінки відповідають керівники структурних підрозділів головного управління:

07.10.2021 року –  начальник відділу застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення Ірина ФУНДЕРАТ

21.10.2021 року – начальник фінансово-економічного управління Сніжана СОЛОВЕЙ

28.10.2021 року – заступник начальника головного управління Юрій ШАРПІНСЬКИЙ.

 

 

Людмила СОРОКА, начальник управління адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 

 


Результат боротьби з нелегальною зайнятістю – 4,6 млн грн

На Кіровоградщині офіційно працює 228 тисяч застрахованих осіб (у т.ч. 180 тисяч найманих працівників).

Роботодавці, у вас є зайві кошти на сплату штрафу?

Завдяки скоординованим діям державних установ (Управління Держпраці у Кіровоградській області та Пенсійного фонду України в області) проведено 243 інспекційні відвідування, у результаті легалізовано 327 осіб. За фактом порушення трудового законодавства, накладено штрафні санкції на суму 4,6 млн грн.

Пенсійники Кіровоградщини на постійній основі проводять спільні інформаційно-роз’яснювальні кампанії серед населення, мета якихце дотримання законодавства про працю та неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Працівники, подумайте завчасно про своє майбутнє!

Нелегальна зайнятість це використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення трудових відносин. Найчастіше роботодавці використовують так звані стажування, застосування випробувального терміну або оформлення працівника на неповний робочий час, але фактично виконання роботи здійснюється повний робочий час.

Доволі часто роботодавці вдаються до виплати “тіньової” заробітної плати або заробітної плати “в конвертах”. Це стосується особливо малого (дрібного) бізнесу, коли виплата заробітної плати працівникам розділяється на дві частини: офіційну і неофіційну. На перший погляд здається, що так вигідно і роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податку з доходів фізичних осіб. Тільки ось ні керівники таких підприємств, ні їхні працівники не замислюються про ті наслідки, до яких може призвести таке безвідповідальне ставлення до свого майбутнього.

Небезпека “тіньової” зайнятості, як і “тіньової” зарплати полягає не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, мінімізуючи надходження до Пенсійного фонду, а ще й у тому, що люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної заробітної плати.

 

Марія КОРОТКА, заступник начальника управління-начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


ТОП-5 фактів про Реєстр застрахованих осіб

 

Більшість громадян хоч раз у житті чули про Реєстр застрахованих осіб (далі – Реєстр). А для тих, хто ще нічого не знає про цей потужний ресурс, пропонуємо ознайомитися з основними фактами. Отже…

  1. Формує, веде та забезпечує захист інформації, накопиченої у Реєстрі, Пенсійний фонд України. Інформація з Реєстру використовується виключно для потреб, визначених законодавством.

  2. У Реєстрі накопичується та зберігається інформація про заробітну плату та сплату страхових внесків, єдиного соціального внеску з 2000 року.