День Соборності України.

Дата: 22.01.2021 10:32

22 січня 2021 року відбулося покладання квітів до меморіалу Борцям за Волю України, цим самим відзначивши День Соборності України. На заході були присутні Благовіщенський міський голова та його заступники.

Соборність України у сучасному, багатомірному розумінні пролягає від територіальної цілісності до громадянської консолідації. Україна обрала свій шлях - шлях непохитного національного консенсусу і безумовного та безперервного суспільного діалогу.

Акт Злуки 22 січня 1919 року - подія величезного історичного значення. Навіть залишившись тоді нереалізованим, ідеал соборності українських земель упродовж багатьох десятиліть виступав визначальним чинником національної консолідації, виявом генетичного прагнення українства до територіального й духовного єднання, спадкоємності історичної державницької традиції. Цілісність етнічної території стала фундаментальною підвалиною відродження сучасної незалежної, соборної України. Наше завдання - зберегти і примножити державотворчий потенціал ідеї соборності, як запоруки нерозривності і єдності державного організму, поступального соціально-економічного і духовно-культурного розвитку України. Тому дуже важливо, щоб у кожному місті, селі , найвіддаленішому куточку нашої рідної України пам’ятали цей День та відзначали його, бо в єднанні сила та міць нашої Держави, історія та пам'ять про шлях до свої соборності, цілісності та незалежності.