Про соціальний захист ветеранів, з числа учасників АТО/ООС

Дата: 17.09.2021 11:17

Фото без описуНа сьогодні в області забезпечено реалізацію обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та увічнення пам’яті загиблих (померлих) ветеранів у Кіровоградській області на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради від 19 лютого 2021 № 56 (далі - Програма).

Програма - комплекс заходів, які реалізовуватимуться з метою надання соціальних, психологічних, медичних та інших послуг учасникам АТО/ООС; учасників війни, з числа учасників АТО/ООС; постраждалих учасників Революції Гідності; осіб, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, відповідно до рішень обласної ради, з числа мешканців Кіровоградської області (далі - учасники- добровольці) та увічнення пам’яті загиблих (померлих) ветеранів.

Метою Програми є підвищення рівня соціального захисту учасників АТО/ООС, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, учасників війни, з числа учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та учасників-добровольців підтримання їх належного морально-психологічного стану, поліпшення ефективності взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з регіональними
громадськими організаціями та іншими юридичними особами.

Створення у суспільстві атмосфери співчуття, підтримки та поважного ставлення до членів сімей загиблих учасників АТО,/ООС, учасників АТО/ООС, учасників ’ війни з числа учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, учаснйків-добровольців та увічнення пам'яті про загиблих (померлих) ветеранів шляхом належного впорядкування пам'ятників і місць поховання загиблих і померлих ветеранів, патріотичного «виховання молоді та розвитку волонтерського руху тощо.

Основними пріоритетними завданнями Програми є:

1. забезпечення соціальної підтримки .та адаптації учасників АТО/ООС, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, учаснйків-добровольців;
  2. надання медичної допомоги та забезпечення реабілітації;
  3. надання освітніх послуг та проведення культурно-мистецьких заходів;
  4. сприяння зайнятості учасників АТО/ООС та забезпечення земельними ділянками;
  5. надання додаткових пільг, окрім передбачених законодавством;
  6. патріотичне виховання молодого покоління;
  7. увічнення пам'яті загиблих (померлих) ветеранів тощо.

Організацію та виконання Програми на місцях здійснюють районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад.

Програмою передбачено:

• одноразову щорічну допомогу дітям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, смерть яких пов'язана з захворюванням, пораненням, контузією, отриманих під час участі в АТО/ООС. Розмір допомоги складає 3 тис. грн на одну особу; дітям, які є сиротами чи позбавлені батьківського піклування — до 5 тис. грн.;
  • надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, учаснйків-добровольців та пораненим учасникам АТО/ООС, учасникам-добровольцям. Сім’ям загиблих - 20 000 грн., пораненим -10 000 грн.;
  • компенсацію за проведення зубопротезування учасникам АТО/ООС, учасникам війни, з числа учасників АТО/ООС, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам-добровольцям, членак сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, смерть яких пов'язана з захворюванням, пораненням, контузією, отриманих під час участі в АТО/ООС. Сума компенсації складає фактичну вартість зубопротезування, але не більше 1 тис. грн одній особі;
  • організацію санаторно-курортного лікування за медичними показаннями демобілізованих учасників АТО/ООС, у тому числі осіб з інвалідністю внаслідок війни; членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, яким встановлено статус відповідно до статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; учасників війни, з числа  учасників АТО/ООС; постраждалих учасників Революції Гідності; учасників добровольців;

- організацію сімейного відпочинку демобілізованих учасників АТО/ООС, у тому числі: осіб з інвалідністю внаслідок війни; членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, яким встановлено статус відповідно до статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; учасників війни з числа учасників АТО/ООС; постраждалих учасників Революції Гідності; учаснйків-добровольців на базах відпочинку в межах України з терміном, перебування до десяти діб.

Зазначені порядки розміщені на офіційному веб-сайті департаменту соціального                                  захисту               населення облдержадміністрації http://gutszn.kr-аdmin.gov.ua  в рубриці "АТО/ООС".