ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ

Дата: 03.12.2021 15:03

Мабуть, немає питання нині гострішого й нагальнішого, ніж вакцинація населення проти коронавірусної хвороби, чергова хвиля якої шириться в усьому світі, і в Україні зокрема.

Кількість хворих на коронавірус щодня росте. Серед тих, хто захворів, - переважна більшість невакциновані. У тих, хто вже вакцинувався, хвороба протікає значно легше, важких перебігів немає.

Найуразливішими до коронавірусу є люди з патологіями дихальної системи. При тестуванні на коронавірус десятьох таких хворих - у вісьмох підтверджується хвороба. Тому всі, хто захворів і має проблеми з дихальною системою, повинні звернутися для тестування, щоб виключити ковід.

За інформацію КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», експрес-тести та ПЛР-тести є в наявності і надаються безкоштовно.

Перед вакцинуванням кожен за бажанням може проконсультуватись у сімейного лікаря. Якщо немає ніяких протипоказань (кашлю, нежитю, задишки, болю в горлі тощо), вакцинуватися необхідно.

Щеплення проводяться у кабінеті №2 поліклінічного відділення у будні з 9 до 14-ої години, у суботу – з 9 до 13-ої, у неділю – із 10-ої до 14-ої години.

У сімейних амбулаторіях, які знаходяться у Лозуватій, Даниловій Балці, Йосипівці, Новоселиці, працюють сільські пункти щеплення. Практикуються виїзди на села при наявності бажаючих щепитися.

Щеплення здійснюється на вибір однією із вакцин, які є в наявності, а саме: Коронавак, Пфайзер і Астразенека.

За інформацією лікарів, протипоказаннями для вакцинації є активна форма ковіду, проходження онкохворими хіміо- та променевої терапії та інші випадки, які підтверджені довідками медичних закладів.

У Благовіщенській міській територіальній громаді випадків побічних реакцій після вакцинації не зафіксовано. А біль у місці ін’єкції, головний біль, озноб, невисока температура – можлива реакція після введення будь-якої вакцини.

Щепитися можна не лише за місцем проживання чи місцем реєстрації. Головне, щоб особа уклала декларацію із сімейним лікарем, в якого у базі будуть зберігатися дані про щеплення.

Для замовлення сертифіката рекомендуємо звернутися до сімейного лікаря, у тому числі в телефонному режимі, і вже наступного дня його отримати.

Телефони сімейних лікарів:

Ірина Василівна Данильченко – 067 260 19 95;

Олександра Матвіївна Галицька – 067 423 19 04;

Людмила Олександрівна Голобородько – 098 329 17 32;

Тамара Миколаївна Білоус – 098 288 48 51;

Тетяна Олександрівна Баранова – 096 608 88 16;

Олена Дмитрівна Гавлінська – 098 432 27 02;

Анатолій Володимирович Лисюк – 097 938 19 68;

Олег Геннадійович Єрмолін – 096 504 84 82;

Тамара Василівна Савчук – 098 398 84 60;

Телефон реєстратури: 098 236 13 13.