СУБСИДІЯ 2021-2022: відповіді на основні запитання

Дата: 31.01.2022 14:52

Фото без описуПрограму житлових  субсидій було започатковано ще у 1995 році для допомоги малозабезпеченим родинам в оплаті житлово-комунальних послуг. І вже понад двадцять років саме ця програма залишається головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Умови призначення житлової субсидії постійно удосконалюються. Так, у травні 2021 року вже двічі вносились значні зміни до Порядку надання населенню житлових субсидій. Так, на сьогодні повністю скасована діяльність та повноваження комісій щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій, затверджені нові форми заяви та декларації про призначення субсидії,  а з травня 2021 року житлова субсидія надається виключно у готівковій формі та адресність її надання значно посилена.

З початком опалювального сезону 2021-2022 років житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховуватиметься автоматично з 1 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022 року домогосподарствам, які отримували субсидію в неопалювальний період 2021 року.

Призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які вже отримували житлову субсидію у попередньому опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводитиметься без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія: надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі); призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання); призначена без урахування окремих осіб, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо не проживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховуватиметься з 16 жовтня по 15 квітня включно. Для розрахунку житлової субсидії з початку опалювального сезону 2021-2022 років сукупний дохід домогосподарства враховується за І-II квартали поточного календарного року. Доходи у вигляді пенсії враховуватимуться в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року. Всі діючі справи на початок опалювального сезону будуть зареєстровані для автоматичного розрахунку з 01.10.2021 року та направлені запити до ДПС та Пенсійного фонду України щодо отримання інформації про доходи та нараховану пенсію. Після отримання інформації про доходи буде здійснено автоматичний розрахунок субсидії.

Домогосподарство не має права на призначення житлової субсидії, якщо:

загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир і 230 кв. метрів для будинків;

будь-хто з родини має у власності транспортний засіб з року випуску якого минуло менше п’яти років або має у власності більше ніж один транспортний засіб з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

працездатний член родини не навчався, не працював, не мав офіційного статусу безробітного, не мав жодних доходів або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати, або ним не сплачено мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

будь-хто з родини протягом року перед зверненням по субсидію здійснив купівлю, оплату послуг, благодійну діяльність тощо на суму понад 50 тис. грн.;

родина має прострочену понад 3 місяця заборгованість за житлово-комунальні послуги яка перевищує 340 грн.;

громадянин не повернув надміру перераховану суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання або не сплачує суми до повернення;

член родини має заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів;

будь-хто з родини має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території, перебуває у спільній частковій або сумісній власності, знаходиться в сільській місцевості, а також житла, яке непридатне для проживання, що підтверджується відповідним актом;

будь-хто з родини має на депозитному банківському рахунку (або рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. грн.;

будь-хто з родини протягом 12 місяців перед зверненням здійснив операції з купівлі іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Начальник Благовіщенського відділу

УСЗН Голованівської РДА                        Алла ШАХВЕРДОВА