Тиждень імунізації 23-29 квітня

Дата: 12.04.2023 14:11

Фото без описуЩороку у всьому світі проводиться тиждень імунізації, ініційований ВООЗ. У цьому році він буде проводитись 23 - 29 квітня і має на меті привернути увагу до зміцнення громадського імунітету та імунітету кожної людини окремо ❗️

👨‍⚕️ У всьому світі вакцинація вважається найефективнішим заходом запобігання багатьом інфекційним хворобам. Вакцинація дозволила ліквідувати та різко знизити захворюваність інфекціями, які в минулому мали масове розповсюдження і були небезпечні не тільки для здоров’я, але і для життєдіяльності.

📌 Профілактичні щеплення запобігають мільйонам смертей від дифтерії, кору, поліомієліту, правця та інших вакцинокерованих інфекцій. Через відмову батьків від проведення профілактичних щеплень дітям формується значний прошарок неімунних людей, які в подальшому хворіють на інфекційні захворювання та створюють небезпеку для інших людей. Так, в Україні в поточному році почали реєструватися випадки захворювання на кір. 💙

💛 Багато людей у зв'язку із збройною агресією російської федерації вимушено змінюють місце проживання та можуть знаходитись в умовах, де ризик поширення інфекційних хвороб збільшується. При компактному проживанні населення такі інфекційні захворювання як кір, краснуха, дифтерія, кашлюк, поліомієліт та COVID-19 є особливо небезпечними. Інформацію про наявність вакцин для проведення щеплень можна отримати у закладі охорони здоров'я за місцем проживання. Закликаємо людей на усіх рівнях робити більше для розширення охоплення імунізацією, це допоможе у збереженні національної безпеки країни!

ДУ "Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"