Туристсько-краєзнавчий зліт, присвячений Міжнародному Дню захисту дітей

Дата: 22.05.2023 15:15

Фото без опису19 травня 2023 року відділ освіти та молоді Благовіщенської міської ради та Благовіщенський  центр дитячої та юнацької творчості Благовіщенської міської ради організували та провели туристсько-краєзнавчий зліт, присвячений Міжнародному Дню захисту дітей.

Мальовничі краєвиди Благовіщенського міського парку на березі  Синиці облюбували юні туристи (учні 7-8 класів  закладів загальної середньої  освіти Благовіщенської міської територіальної громади) для проведення чергового  туристсько-краєзнавчого зльоту учнівської молоді Благовіщенської громади.

У заході взяли участь шість команд з п’яти закладів: Благовіщенського академічного ліцею «Лідер», Благовіщенського ліцею  «Інтелект», Вільхівського ліцею імені Леоніда Васильовича Куценка, Грушківського та Шамраївського ліцеїв.

Фото без опису

Шамраївський ліцей представив дві команди. Одна з команд – діти, які змінили своє місце проживання у зв’язку з війною, перенесли важке емоційне випробування, змінивши  соціальне та освітнє середовище, діти яких з теплотою та розумінням прийняли в свій колектив учні та педагоги Шамраївського ліцею.

Учасники зльоту  продемонстрували свої знання, вміння та майстерність на локаціях «Привітання», «Домедична допомога»,  «Туристичний бівак», «Туристичний намет», «Спортивне орієнтування», «Військово-патріотичий», «Історико-краєзнавча вікторина», «Сніданок туриста».

На чарівних галявинах парку  панувала атмосфера взаєморозуміння, дружби, оптимізму та гарного настрою. Команди  змагалися у вмінні  туристського таборування, спортивної орієнтації, брали участь у конкурсах військово-патріотичного напрямку (вправи «Сапер», «Попадання в ціль»), історико-краєзнавчій вікторині, показали  свою майстерність з  надання домедичної допомоги, приготували смачну туристську кашу.

Фото без опису

Абсолютною переможницею стала команда «Покоління N» Благовіщенського академічного ліцею  «Лідер» (І місце), команда «Соколята» Благовіщенського ліцею «Інтелект» виборола ІІ місце, команда «Едельвейс» Грушківського ліцею зайняла  ІІІ місце.  Активними учасниками туристських перегонів стали команди «Комета» Вільхівського ліцею імені Л.В.Куценка, команди «Білі орли»  та «Адреналін» Шамраївського ліцею.

На конкурсах військово-патріотичного напряму у складі  журі на вправі «Сапер» був присутній Артем Павленко – провідний фахівець ВЦЗ Голованівського  РУ  ГУДСНС в Кіровоградській області, який познайомив учасників зльоту з муляжами деяких сучасних видів озброєння,  провів навчання  на  локації «Небезпечно міни». Під час зльоту учні отримали  професійні рекомендації від командира взводу роти охорони капітана Сергія Короля  та командира взводу, т.в.о. командира роти старшого лейтенанта Олександра Верекета. Професійні поради з  надання домедичної допомоги учасники зльоту отримали від медсестри Олени Пошембайло.

Завершився зліт подорожжю на байдарці нашою Синицею.