Відбулося засідання 37 сесії міської ради

Дата: 18.12.2023 11:34

Фото без опису15 грудня 2023 року відбулося чергове тридцять сьоме засідання сесії Благовіщенської міської ради восьмого скликання, на якому депутати розглянули ряд важливих для громади питань.

Депутати, врахувавши протоколи батьківських зборів, встановили розмір батьківської плати для батьків або осіб, які їх замінюють, за один день харчування в дошкільних та загальноосвітніх закладах територіальної громади.

У початковій школі закладів загальної середньої освіти Благовіщенської міської територіальної громади дворазове харчування, одне з яких (сніданки або полуденки) фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету в межах кошторисних призначень.

Встановлено, що у закладах освіти Благовіщенської міської територіальної громади від батьківської плати за харчування дітей повністю звільняються батьки або особи, які їх замінюють:

у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти;

дітей-сиріт;

дітей, позбавлених батьківського піклування;

дітей з інвалідністю;

дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);

дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;

дітей з числа осіб, визначених у статтях 10 та 10¹ Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які навчаються в закладах дошкільної, загальної середньої освіти;

дітей з числа внутрішньо переміщених осіб;

дітей учасників АТО, військовослужбовців призваних по мобілізації Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69 “Про загальну мобілізацію”, а також військовослужбовців, які проходять службу за контрактом.

Зменшено розмір плати за харчування на 50 відсотків для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей. При цьому на рівні з рідними дітьми враховуються падчерки та пасинки, які проживають у цій сім’ї, якщо вони не були враховані в сім’ї іншого з батьків, а також діти, на яких оформлена опіка у зв’язку зі смертю батьків, позбавленням їх батьківських прав, засудженням до позбавлення волі, включаючи час перебування під слідством або направленням на примусове лікування тощо.

На сесії було розглянуто та затверджено ряд програм на 2024 рік: Програма соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб; Програма “Поліцейський офіцер громади” Благовіщенської  міської територіальної громади; Програма підтримки комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги Благовіщенської міської ради”; Програма підтримки комунального некомерційного підприємства “Благовіщенська лікарня” Благовіщенської міської  ради; Програма підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2024-2026 роки; Програма розвитку та діяльності Благовіщенського міського підприємства “Комунальник” на  2024-2025 роки; Програма підвищення cтійкості Благовіщенської міської територіальної громади до кризових ситуацій, викликаних припиненням надання чи погіршенням якості важливих для її життєдіяльності послг або припиненням здійснення життєво важливих функцій, на 2024-2026 роки. Також внесено зміни до Комплексної програми запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на території Благовіщенської міської територіальної громади на 2022-2026 роки та до фінансового плану Комунального некомерційного підприємства “Благовіщенська лікарня” Благовіщенської міської ради  на 2023 рік.

Відповідно до вимог законодавства було прийнято рішення про створення юридичної особи Служби у справах дітей Благовіщенської міської ради.

Велику увагу депутати приділили розгляду бюджетних питань: внесли зміни та доповнення до бюджету Благовіщенської міської територіальної громади на 2023 рік та після довготривалого обговорення затвердили бюджет Благовіщенської міської територіальної громади на 2024 рік.

На сесії розглянуто ряд земельних питань, значна частина серед яких - затвердження технічних документацій із землеустрою.

З усіма прийнятими рішеннями можна буде ознайомитися на офіційному сайті міської ради у розділі «Офіційні документи».