Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Інформація служби зайнятості

Дата: 24.06.2024 10:25
Кількість переглядів: 13

Фото без описуЧи можуть зареєстровані безробітні з вищою освітою пройти перепідготовку за робітничою професією?

Так, можуть.

Пунктом 4 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264, передбачено, що професійне навчання зареєстрованих безробітних із фаховою передвищою та вищою освітою здійснюється, серед іншого, шляхом перепідготовки за робітничими професіями.

Переважно таке навчання має стосуватися робітничих професій, затребуваних на ринку праці. Слід також зазначити, що безробітні з вищою освітою можуть проходити професійне навчання шляхом підвищення кваліфікації або стажування.

З інформацією про центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості можна ознайомитися на вебсторінці Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/regioncpto

Графік  формування навчальних груп в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – за посиланням https://is.gd/A1GYNF 

Є питання щодо організації професійного навчання? Телефонуйте, контакти тут http://surl.li/uppir або звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

 


Оприлюднено 20.06.2024р

Компенсація за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: робота без бар'єрів

 

Ви роботодавець, який працевлаштовує громадян з інвалідністю І та ІІ груп? Скористайтеся державною підтримкою і отримайте компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

Нагадаємо, що компенсація фактичних витрат за облаштування робочого місця – відшкодування роботодавцю витрат на допоміжні засоби, які підприємства закуповують, щоб облаштовувати робочі місяця для новоприйнятих працівників з інвалідністю.

Який максимальний розмір компенсації? Роботодавець може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перевищує 106,5 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Ця інформація є для вас актуальною, ви зацікавленні в облаштуванні робочих місць для громадян з інвалідністю і не знаєте з чого почати? Завітайте на сайт Державного центру зайнятості у рубрику «Роботодавцям», підрубрику «Компенсації за працевлаштування» Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів.

 

Облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: заява  через Дію

 

Ви роботодавець, який надає громадянам з інвалідністю роботу і дбає про належні умови праці для них? Скористайтеся державною підтримкою та отримайте компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 

Наразі є можливість подати заяву на отримання такої компенсації через портал Дія

Для цього необхідно зробити наступні кроки:

 • авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою КЕП;

 • заповніть заяву: вкажіть дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;

 • прикріпіть документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;

 • вкажіть IBAN свого рахунку;

 • підпишіть заяву КЕПом.

Після цього очікуйте на рішення упродовж 10 робочих днів. Якщо воно позитивне – кошти надійдуть на ваш рахунок протягом 5 робочих днів.

 

Компенсація за облаштування робочих місць: вже 7 роботодавців скористалися підтримкою держави

 

Ви роботодавець, який працевлаштовує громадян з інвалідністю І та ІІ груп? Отримайте  компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць для таких громадян. Наразі вже 7 роботодавців отримали компенсацію за облаштування робочих місць для 8 осіб з інвалідністю.

 

 


Оприлюднено 20.06.2024р

Які документи подає учасник бойових дій для отримання компенсації витрат на проїзд до місця проходження профнавчання?

 

Для отримання компенсації витрат на проїзд здобувач освіти подає до обласного центру зайнятості (філії) заяву за встановленою формою. Форма є додатком 2 до Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984.

Заява подається до останнього дня календарного місяця, в якому завершено професійне навчання, але не пізніше ніж протягом п’яти календарних днів після його завершення.

До заяви здобувачем освіти додаються квитки на проїзд до місця проходження професійного навчання та у зворотному напрямку.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 доступна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984-2023-%D0%BF#Text

Є питання щодо  організації професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Оприлюднено 20.06.2024р

Який документ дає право зареєстрованому безробітному  пройти професійну підготовку?

 

Насамперед нагадаємо, що Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264.

Відповідно до вказаного Порядку запроваджено сертифікат на навчання. Сертифікатдокумент, що дає безробітному право на професійне навчання в закладах освіти, що надають відповідні освітні послуги, або індивідуальне навчання на робочому місці (на виробництві) чи стажування в роботодавця. Зареєстрований безробітний має право здійснити вибір місця навчання і отримати для оплати навчання сертифікат. 

Порядок доступний на урядовій вебсторінці за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-poriadku-profesiinoi-pidhotovky-perepidhotovky-ta-pidvyshchennia-kvalifikatsii-zareiestrovanykh-bezrobitnykh-i240323-264

Є питання щодо проходження професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян? Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Оприлюднено 20.06.2024р

У яких випадках може організовуватися професійне навчання зареєстрованих безробітних?

Правові питання організації професійного навчання зареєстрованих безробітних регулюються законами України Про зайнятість населення іПро загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Механізм організації профнавчання визначено Порядком професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня   2023 року № 264.

Пунктом 4 вказаного Порядку встановлено, що професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності, забезпечення поточної та перспективної потреби ринку праці з урахуванням побажань та професійних потреб безробітних та заходів, визначених індивідуальним планом працевлаштування, складеним кар’єрним радником разом з безробітним.

Зазначений Порядок доступний на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/low/lowlist?filter=pkmu

Є питання щодо проходження професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян? Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw

 


Оприлюднено 17.06.2024р

Тепла професія: можливість стати фахівцем зимового сезону

Чи замислювались ви над тим, що найпростіші на перший погляд види діяльності на ринку праці часто відкривають шлях до «своєї» справи? Професія опалювача і кочегара налічує не одну сотню років. Забезпечувати теплом людські оселі – робота не тільки затребувана, але й корисна, актуальна як для власних знань, умінь у наші бурхливі часи, так і для величезної кількості людей. А з розвитком опалювального обладнання все більшого значення набуває навчання фахівців. 

Сьогодення відкриває безліч можливостей: за сприяння Державної служби зайнятості можна оволодіти необхідними знаннями, пов’язаними з теплопостачанням та роботою котелень різного призначення. Опанувавши професію «Машиніст (кочегар) котельні», ви освоїте сучасні технології опалення в житлово-комунальній сфері, правила технічної експлуатації систем теплових установок і мереж, устаткування та обслуговування. 

Навчання розпочинається 26 червня 2024 року на базі Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. 

Термін навчання складає 3 місяці, а після атестовані машиністи котелень отримують посвідчення про закінчення курсів цільового призначення та допуск до самостійної роботи, оформлений відповідними документами.

Тож починайте з малого, щоб досягти значного! Доєднуйтесь до освітньої програми Львівського центру ПТО і станьте професіоналом своєї справи.

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне.

Графік формування груп в онлайн-графіку за посиланням: https://is.gd/A1GYNF

Деталі щодо навчання отримуйте у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Контакти тут:  http://surl.li/pacfp. Або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir.

 


Оприлюднено 17.06.2024р

Чи можуть компенсуватися особі, що супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни, витрати на проїзд до місця профнавчання?

 

Так, можуть. Але тільки відносно особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи.

Відповідно до пункту 13 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984, особі, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи (не більше однієї особи), також компенсуються витрати на проїзд до місця профнавчання. 

Все про експериментальний проєкт на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu

Є питання щодо  організації професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw

 


Оприлюднено 17.06.2024р

Чи компенсуються учасникам бойових дій витрати на проїзд до місця проходження виробничої практики?

 

Так, компенсуються.

У разі проходження здобувачем освіти виробничого навчання (практики) не за місцезнаходженням закладу освіти йому компенсуються витрати на проїзд до місця проходження виробничого навчання (практики) та у зворотному напрямку за добу до початку виробничого навчання (практики) та за добу, що настає після закінчення виробничого навчання (практики), за наявності підтвердних документів. 

Це врегульовано п. 13 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984.

Вищезазначений Порядок та інші корисні кейси щодо організації професійного навчання учасників бойових дій доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu

Є питання щодо проходження професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


оприлюднено 17.06.2024р

Хочете врятувати себе та інших? Поспішайте крутити Ко-Ле-Со!

Хочете дізнайтесь розшифровку слова «Ко-Ле-Со»! Хочете бути впевненим у своїх діях в екстремальних умовах? Є бажання опанувати безпекові навички вже сьогодні! Не гайте часу, станьте частиною спільноти, яка завжди готова допомогти тим, хто цього потребує, разом зі службою зайнятості! 

Реалізуватися допоможуть професійні курси «Основи домедичної допомоги в умовах воєнного стану»! Кваліфіковані викладачі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості охоче допоможуть опанувати нові знання та здобути практичні навички.

Заняття стартують 20 червня 2024 року!

Якщо вас зацікавила пропозиція, не відкладайте на потім, звертайтеся до фахівців служби зайнятості. Контакти тут https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid024dVT9UJqngqQzquCtvq6aKuQpLh4rkQmBBQS2Kc7uHaqckjrEM4ijjKmsG1Q9QQZl&id=61560234500555

Вам цікаво, які професії можна опанувати у червні цього року на базі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, переходьте за посиланням https://cpto.if.ua/%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%84%d1%96%d0%ba-%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%b3%d1%80%d1%83%d0%bf/

 


Оприлюднено 17.06.2024р

Облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: заява через Дію

 

Ви роботодавець, який надає громадянам з інвалідністю роботу і дбає про належні умови праці для них? Скористайтеся державною підтримкою та отримайте компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 

Наразі є можливість подати заяву на отримання такої компенсації через портал Дія

Для цього необхідно зробити наступні кроки:

 • авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою КЕП;

 • заповніть заяву: вкажіть дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;

 • прикріпіть документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;

 • вкажіть IBAN свого рахунку;

 • підпишіть заяву КЕПом.

Після цього очікуйте на рішення упродовж 10 робочих днів. Якщо воно позитивне – кошти надійдуть на ваш рахунок протягом 5 робочих днів.

Якщо ця інформація є для вас актуальною і ви зацікавлені в облаштуванні робочих місць для громадян з інвалідністю, але не знаєте, з чого почати, пропонуємо перейти за посиланням і дізнатися більше  https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/placeinvalid.

Є питання? Телефонуйте, контакти тут або звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Оприлюднено 17.06.2024р

Чи компенсуються учасникам бойових дій витрати на проїзд до місця профнавчання?

Так, компенсуються.

Здобувачу освіти, який проходить професійне навчання у закладі освіти, що розташований не за місцем його реєстрації та/або не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), компенсуються витрати на проїзд до місця професійного навчання та у зворотному напрямку за добу до початку професійного навчання та за добу, що настає після закінчення професійного навчання, за наявності підтвердних документів.

Якщо час у дорозі триває понад одну добу, витрати на проїзд до місця професійного навчання та у зворотному напрямку компенсуються відповідно до часу перебування в дорозі за наявності підтвердних документів.

Витрати на проїзд компенсуються в розмірі вартості проїзду залізничним транспортом (крім витрат на проїзд у м’яких вагонах та вагонах 1 класу) і автомобільним транспортом загального користування (крім міського транспорту та таксі) з урахуванням витрат, пов’язаних із придбанням проїзних квитків і користуванням постільними речами в поїздах, та страхових платежів на транспорті.

Всі ці питання врегульовані п.13 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 (https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu).

З інформацією про навчальні заклади Державної служби зайнятості можна ознайомитися на вебсайті Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/regioncpto

Є питання щодо проходження професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців

 


Оприлюднено 12.06.2024р

У якому розмірі оплачується вартість проживання учасника бойових дій в період профнавчання?

Насамперед нагадаємо, що правові норми експериментального проєкту з профнавчання визначені Порядком реалізації експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984. 

Пунктом 20 цього Порядку передбачено, що вартість проживання здобувача освіти в період навчання за весь період проживання не перевищує п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня поточного року.

Якщо вартість проживання перевищує максимальну вартість, різниця вартості проживання може бути сплачена здобувачем освіти самостійно або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Враховуючи, що розмір зазначеного прожиткового мінімуму станом на 1 січня 2024 року становить 3028 грн, вартість проживання в 2024 році не може перевищувати 15140 грн.

Вищезазначений Порядок та інші корисні кейси щодо організації професійного навчання учасників бойових дій доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu 

Є питання щодо проходження професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw

 

 


Оприлюднено 10.06.2024р

Чи забезпечується учасник бойових дій місцем проживання на період профнавчання?

 

Так, забезпечується (за певної умови).

Відповідно до пункту 19 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 984, у разі вибору здобувачем освіти для проходження професійного навчання закладу освіти, що розташований не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), такий здобувач освіти забезпечується місцем проживання на період професійного навчання. Відносини щодо цього оформлюються договором між здобувачем освіти та закладом освіти.

Примітка. Ознайомитися з іншою інформацією щодо проекту (поширені питання-відповіді) можна на вебсторінці Державного центру зайнятості.

 

https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu

 


Оприлюднено 06.06.2024р

Стати молодшою медсестрою чи медбратом за 2 місяці цілком можливо. Звертайтесь до служби зайнятості!

 

Однією з найзатребуваніших професій є саме медичні працівники.

Служба зайнятості пропонує опанувати у стислий термін усі необхідні знання та навички і здобути професію «Молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими».

Якщо ви людина з добрим та чуйним серцем і завжди хотіли допомагати людям, то запрошуємо на навчання, яке стартує 17 червня 2024 року.
 Навчання проходитиме на базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Протягом 2 місяців ви навчитеся доглядати за пацієнтами, які проходять лікування або обстеження, здійснювати індивідуальний догляд за тяжкохворими, надавати допомогу при травматичних пошкодженнях, готувати дезінфікуючі розчини, проводити нескладні медичні маніпуляції тощо.

За деталями навчання звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF 


Оприлюднено 06.06.2024р

Який термін навчання передбачено щодо профпідготовки учасників бойових дій?

 

Відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 984, професійне навчання здобувачів освіти здійснюється за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами або шляхом їх поєднання.

Пунктом 17 вказаного Порядку передбачено, що строк професійного навчання здобувачів освіти визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами і не може перевищувати шість місяців.

Обсяг програм підвищення кваліфікації визначається з урахуванням мети та складності професійного навчання і становить від 30 до 480 годин (від 1 до 16 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи).

Примітка. Ознайомитися з текстом вищезазначеного Порядку та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють питання проекту, можна на вебсторінці Державного центру зайнятості.

https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu


Оприлюднено 06.06.2024р

Які документи необхідно подати до Державної служби зайнятості для проходження учасником бойових дій професійного навчання?

Порядком реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від                          15 вересня 2023 року № 984, передбачено, що особа для проходження професійного навчання подає заяву. 

Також учасник бойових дій предявляє:

документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи;

посвідчення учасника бойових дій;

документ про професійну (професійно-технічну) чи фахову передвищу, чи вищу освіту або дублікати таких документів, або єДокумент про освіту (за наявності);

документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осібплатників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України), який надається у разі відсутності в паспорті громадянина України інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Усе про навчання учасників бойових дій читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu.

Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw

 


 Оприлюднено 05.06.2024р

Компенсація витрат на оплату праці переселенців: чи несе відповідальність роботодавець за подання недостовірних даних при зверненні?

Так, несе.

Водночас необхідно наголосити, що й працевлаштована особа також несе відповідальність за недостовірність відомостей, що є підставою для надання компенсації витрат.

Це передбачено пунктом 17 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (із змінами). Також визначено, що у разі подання недостовірних документів та відомостей роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду зобов’язаний повернути кошти, отримані або використані з порушенням вказаного Порядку.

Принагідно інформуємо, що наказом Міністерства фінансів України від 01 квітня 2024 року № 159 (набрав чинності 27 травня 2024 року), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09 травня 2024 року за                         № 686/42031, затверджено Методику верифікації надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Така верифікація здійснюється Міністерством фінансів України шляхом порівняння даних про роботодавця та кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб, наданих роботодавцем під час звернення за компенсацією витрат, та інформації суб’єктів надання інформації (використовується інформація з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів, баз даних).

Наказ Міністерства фінансів України від 01 квітня 2024 року № 159 доступний на парламентській вебсторінці http://surl.li/udxsn 

 


Оприлюднено 05.06.2024р

Штучний інтелект – ключ до успішної кар’єри: служба зайнятості пропонує навчання

13 червня цього року стартують курси підвищення кваліфікації за напрямом «Застосування штучного інтелекту в професійній діяльності». Це чудова можливість для всіх, хто прагне розуміти та впроваджувати новітні технології у своїй роботі та розвивати себе у сучасному світі цифрових можливостей.

На курсах ви зможете ознайомитися з основними концепціями та методами застосування штучного інтелекту у різних сферах професійної діяльності. Викладачі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості проведуть для вас практичні заняття, де ви зможете вивчити реальні кейси та вирішувати завдання, що допоможуть вам засвоїти та закріпити отримані знання.

Штучний інтелект уже зараз змінює наш світ, і ми готові допомогти вам відчути ці зміни, освоїти нові навички та використовувати їх для досягнення ваших професійних цілей. Приєднуйтесь до нас та станьте частиною цього захопливого шляху до майбутнього!

За детальною інформацією звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне. Для всіх інших – можливе навчання на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF 

 


Оприлюднено 05.06.2024р

 

Професійне навчання УБД за сприяння Державної служби зайнятості:куди звернутися?

 

Насамперед нагадаємо, що наразі реалізується експериментальний проект з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.

Порядок його реалізації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984.

Відповідно до пункту 9вказаного Порядку учасник бойових дій чи особа з інвалідністю внаслідок війни для проходження професійного навчання може звернутися до регіонального центру зайнятості (Кіровоградський обласний центр зайнятості) чи його філій.

Усе про навчання учасників бойових дій за посиланням http://surl.li/tlvno

Є питання щодо організації професійного навчання? Контакти обласного центру зайнятості та його філій за посиланням https://kid.dcz.gov.ua/storinka/kontaktni-telefony

 

 


Оприлюднено 21.05.2024р

Чи предявляється військово-обліковий документ під час реєстрації особи як безробітного?

 

Так, пред’являється.

Нагадаємо, що перелік документів, які пред’являються під час реєстраціїособи як безробітного,визначений Порядком реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446 (із змінами, далі – Порядок реєстрації).

Пунктом 18 Порядку реєстрації визначено, що для надання статусу зареєстрованого безробітного особа, яка шукає роботу, пред’являє документи, зазначені в пункті 4 Порядку реєстрації, а також військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (для осіб, які звільнилися із строкової військової служби), а під час воєнного стану та проведення мобілізації — військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про приписку до призовної дільниці з відміткою про взяття на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або з відміткою про виключення з військового обліку відповідно до статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”).

Слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559 (набрала чинності 18 травня 2024 року) затверджено новий зразок військово-облікового документа.

Цією ж постановою затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Пунктом 1 зазначеного Порядку визначено, що військово-обліковим документом є документ, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом. Військово-обліковий документ оформляється в електронній або у паперовій формі.

Необхідно враховувати, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності постановою № 559, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

Постанова Кабінету Міністрів України від 16травня2024 року № 559 доступна  на урядовому вебпорталіhttp://surl.li/tubro

Є питання щодо постановки та перебування на обліку у службі зайнятості? Телефонуйте за номером +38 (066) 581 87 84.

 


Оприлюднено 21.05.2024р

В яких закладах освіти учасник бойових дій може пройти професійне навчання в рамках експериментального проекту?

 

Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984. Як зрозуміло з назви Порядку, освіту можна здобути в центрах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.

Відповідно до пункту 8 вказаного Порядку  учасник бойових дій чи особа з інвалідністю внаслідок війни здійснює вибір місця професійного навчання із переліку закладів освіти, сформованого Державним центром зайнятості.

Інформацію про заклади освіти можна переглянути на вебсайті Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/regioncpto

Усе про навчання учасників бойових дій за посиланням http://surl.li/tlvno

Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Оприлюднено 21.05.2024р

Нове майбутнє з новою професією: навчання на оператора котельні від служби зайнятості

 

Державна служба зайнятості запрошує на професійне навчання за професією «Оператор котельні»! Це ваш шанс здобути нову затребувану професію, яка забезпечить стабільну роботу та гідний заробіток. Навчання розпочинається 03 червня 2024 року, тож не зволікайте!

Що чекає на вас під час навчання?

Теоретичні знання: Ви дізнаєтесь про принципи роботи котельного обладнання, техніку безпеки та екологічні стандарти.

Практичні навички: Навчитесь керувати котельнями різних типів, обслуговувати та проводити поточний ремонт обладнання.

Кваліфіковані викладачі: Досвідчені викладачі поділяться з вами знаннями та секретами професії.

Сертифікат про завершення курсу: Після успішного закінчення навчання ви отримаєте документ, що підтверджує вашу кваліфікацію.

Кому підійде цей курс?

 • Тим, хто шукає стабільну та затребувану професію.

 • Тим, хто хоче працювати у сфері енергетики та комунального господарства.

 • Тим, хто бажає отримати нові знання та навички для професійного розвитку.

Додаткова інформація:

Місце проведення: на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Тривалість курсу: 4,5 місяця.

Не пропустіть можливість отримати нову професію та забезпечити собі стабільне майбутнє! Станьте професіоналом своєї справи разом з нами! Деталі навчання дізнавайтеся у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF 


Оприлюднено 20.05.2024р

Психологічна допомога в умовах воєнного стану: курси від служби зайнятості

 

У непрості часи, які ми переживаємо, важливо підтримувати один одного та навчатися, як допомагати. Служба зайнятості запрошує всіх охочих на курси цільового призначення за програмою «Основи психологічної допомоги населенню в умовах воєнного стану».

Що чекає на учасників?

 • Набуття важливих навичок: ви дізнаєтесь, як підтримувати себе та інших у стресових ситуаціях, розуміти свої емоції та вміти допомагати іншим.

 • Обмін досвідом: комфортна атмосфера для спілкування та обміну досвідом між учасниками.

 • Підтримка від професіоналів: курси проводять досвідчені психологи, готові відповісти на всі ваші запитання та надати необхідну підтримку.

Не залишайтеся наодинці у цей складний період! Приєднуйтесь та навчайтеся разом з нами.

Дата початку: 28 травня 2024 року.  

Місце проведення: на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Як дізнатися деталі навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

До відома. Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне, для інших – можливе на платній основі.

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF