Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Соціальний захист інформує

Дата: 27.06.2024 15:04
Кількість переглядів: 28

Оприлюднено 14.06.2024р

ПРОЄКТ "ДОПОМОГА ДОПОМАГАЮЧИМ"

Сьогодні як ніколи населення України потребує допомоги з підтримки психологічного, психічного здоров’я, юридичної, соціальної допомоги та послуг, якісного медичного супроводу та іншої допомоги, адже щодня ми потерпаємо від подій війни, спричиненої росією.  

Особливість ситуації України – відновлення в часи руйнувань. У нас немає часу чекати допоки припиняться бойові дії, а вже потім відбудовувати Україну. Це відбувається вже зараз у всіх сферах нашого життя. Ба більше, напрацьовуються інноваційні методи й унікальний досвід допомоги. Зі свого боку, це забезпечує нам щоденний невпинний рух до перемоги України і післявоєнного розвитку.

Сьогодні громадські організації, ініціативи, органи центральної та місцевої влади, самоврядування об’єднуються для подолання наслідків війни у співпраці. Це надзвичайно важливо для ефективної допомоги.

Хочемо розповісти про проєкт «Допомога допомагаючим», що розроблено та впроваджено ГО «Вектор прав людини» за підтримки та фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість». Протягом 2023 – 2024 років проведені освітні заходи, супервізійні та підтримуючі заходи, опитування, конференції для спеціалістів(-ок) допомагаючи професій, у яких взяли участь представниці державного і недержавного секторів. Спеціалісти(-ки) з різних областей поділились своїм досвідом одне з одним та з експертною командою проєкту з України, США та Ізраїлю.

Системні підвищення кваліфікації і психологічна підтримка спеціалістів(-ок) допомагаючих професій – це можливість забезпечити якісну допомогу населенню, яке це потребує, здійснювати просвітницькі заходи серед людей та тим самим здійснювати важливий внесок у спільне стратегічне завдання - профілактику та/або подолання соціальної та колективної травми.  Тому дуже важливо, що і спеціалісти(-ки) нашого регіону долучились до заходів проєкту «Допомога допомагаючим».

 

Ділимось з вами та запрошуємо поширювати матеріали, які будуть корисними психологам(-гиням), психотерапевтам(-кам), представникам(-цям) медичної спільноти, соціальним працівникам(-цям), адвокатам(-кам), юристам(-кам), медіаторам(-кам), представникам(-цям) представникам українських та закордонних громадських організацій, органів державної влади, місцевого самоврядування, донорських організацій, дослідникам(-цям) та всім зацікавленим.

 

 • Публікація «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України» - https://hrvector.org/publikacziyi/24-05-06-publication-of-the-program
 • Звіт «Огляд потреб та викликів спеціалістів(-ок) допомагаючих професій, які надають допомогу потерпілим від війни» - https://hrvector.org/zviti/24-05-31-zvit
 • Інформація про проєкт «Допомога допомагаючим» - https://hrvector.org/podiyi/24-05-31-2023-2024
 • Інформація про конференцію «Допомога допомагаючим: виклики у роботі та підтримці власного робочого стану спеціалістів(-ок), які надають психологічну і юридичну допомогу» - https://hrvector.org/podiyi/24-04-05-03.04.24

Оприлюднено 03.05.2024р

ТАКТИЧНИЙ ВІЗОК BRAMMER

Тактичний візок Brammer був розроблений нашими військовими. Його мета — полегшити та зняти навантаження з військового під час евакуації поранених, допомогти з доставкою боєкомплектів, провізії та спорядження. Ми чудово розуміємо, що він не є панацеєю — але він допомагає рятувати життя тут і зараз.

При виконанні штурмових дій техніка майже не використовується, адже це потрібно робити тихо й непомітно, тому перенесення БК на собі на велику відстань є основною проблемою. А в разі поранення бійців ситуація ще більше ускладнюється, бо необхідна евакуація пораненого. 

Відповідно через сукупність всіх цих чинників і виникла потреба створення тактичного військового візка, який би спростив виконання бойових завдань нашим військовим та допоміг при евакуації поранених з лінії бойового зіткнення.

Наш інженер, який наразі перебуває в лавах ЗСУ, розробив ескіз, який, на його погляд, був би найбільш зручним для використання. На виробництві зробили пробні екземпляри, які військові випробували в реальних умовах та надали нам фідбек. Ми врахували всі зауваження та покращили візок.

Головною вимогою стала надійність та міцність конструкції, яка в змозі витримати мінімум 100 кг, але при цьому мала б бути досить мобільною у застосуванні. Наразі тактичний возик Brammer витримує до 150 кг, знімає навантаження зі спини, дозволяє пересуватися з вільними руками, має пояс на швидкознімачі, що дає змогу швидкого скиду візка та рятує життя військовим. 

Завдяки нашій співпраці з військовими, ми продовжуємо постійно вдосконалювати наші вироби.

ознайомитись 


Оприлюднено 26.03.2024

Cтарт конкурсу мінігрантів для жінок-підприємиць у Вінницькій та Кіровоградській областях

Фото без опису

Участь можуть взяти жінки-підприємиці, які мають бізнес, що працює від 6 місяців та більше, зареєстровані як фізична особа-підприємець у Вінницький та Кіровоградській областях або релокували бізнес після 24 лютого 2022 р. на ці території та готові створити мінімум одне робоче місце.

З 11 по 31 березня 2024 р. учасницям потрібно заповнити онлайн-форму заявки, вказавши всю необхідну інформацію про себе та свій бізнес, а також додати мотиваційний лист та необхідні документи, що підтверджують стаж підприємницької діяльності та план розвитку бізнесу.

Більше деталей – у Регламенті проведення конкурсу мінігрантів для підприємиць Вінницької та Кіровоградської областей.Фото без опису

 


Оприлюднено 20.03.2024р

Фото без описуФото без опису


Оприлюднено 11.03.2024р

 


"Автошколи для осіб з інвалідністю" . Детальніше про проєкт перейдіть за посиланням https://driveability.mvs.gov.ua/

 


Оприлюднено 14.02.2024р

Постанова КМУ  від 02 лютого 2024 року №110 "Про реалізацію спільного із Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю"

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


Оприлюднено 07.02.2024р

 

 


Оприлюднено 06.02.2024р


02.02.2024р

ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 26 січня 2024 р. № 94  " Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб"


оприлюднено 22.01.2024рФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


оприлюднено 12.01.2024р

Фото без опису

 

Фото без опису

 


Оприлюднено 19.12.2023р

Фото без описуФото без опису

 


оприлюднено 28.11.2023 р

Фото без опису


Оприлюднено 14.11.2023р

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без опису


Оприлюднено 13.11.2023

Фото без опису

Оприлюднено 10.10.2023р

Український ветеранський фонд проводить опитування серед ветеранів

Нагальні потреби, проблеми та ставлення суспільства до учасників україно-російської війни  визначають в Українському ветеранському фонді.

Для цього запрошують долучитися до анонімного опитування

Опитування проводиться з метою з’ясування думки безпосередніх ветеранів війни. Інформація, отримана в результаті опитування, буде використана для аналізу та порівняння результатів досліджень.

До того, у вересні поточного року, за ініціативою Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України, Соціологічна група «Рейтинг» провела ІV Загальнонаціональне опитування. У рамках цього дослідження визначалось актуальне ставлення суспільства до ветеранів російсько-української війни, уявлення про образ ветерана, потреби та можливі проблеми, з якими стикаються ветерани у цивільному житті.

Оприлюднено 06.10.2023р

Учасникам бойових дій Законом України гарантовано право на безоплатну допомогу юриста чи адвоката для вирішення різних життєвих питань — від оскарження дій органів влади до сімейних питань, як-от аліментів чи спадщини.

Щоб отримати таку допомогу варто звертатися до системи безоплатної правничої допомоги. 

Детальніше про це та приклади допомоги — у новині на сайті системи БПД  Учасники бойових дій мають право на безоплатну правничу допомогу: куди звертатися та як можуть допомогти юристи


Оприлюднено 02.10.2023р

Грошова допомога від УВКБ ООН на оренду житла - як отримати допомогу?

Фото без опису

Благодійний фонд «Право на захист» у партнерстві з УВКБ ООН проводить збір даних на отримання грошової допомоги на оренду житла.

📍Програма діє у Київській, Черкаській та Кіровоградській областях. 

Метою програми є підтримка родин ВПО після вимушеного переміщення та сприяння їхній інтеграції. Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла родині протягом 6 місяців.

❗️Грошова допомога надається виключно на оренду житла❗️ 

Хто може отримати допомогу?

До програми можуть бути зараховані родини ВПО, які були вимушені переміститися після 24.02.2022, ще не отримували цільову грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій, а також належать до однієї з наступних категорій населення: 

 • проживають у місці компактного поселення та готові продовжувати оренду житла після завершення програми;
 • проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати;
 • перебувають під ризиком виселення/втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості;
 • нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.

Обов’язковими критеріями вразливості для двох вищезазначених категорій населення є: 

 • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з однією або більше дитиною віком до 18 років або з особами похилого віку від 55 років;
 • родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо);
 • родини, які опікуються дітьми без супроводу (документально підтверджені).

Адреси пунктів збору даних

❗️Увага! Онлайн реєстрація неможлива❗️

⚠️Для подання заявки необхідна особиста присутність усіх членів родини у пункті збору даних. Для сімей, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту збору даних, дозволено подати заявку за оригіналами документів та за умови надання медичної довідки, що підтверджує медичний стан.

м. Київ

Наразі діють мобільні групи. Уточнюйте адресу на гарячій лінії програми 0 800 750 104 

❗️ Відкриття стаціонарного пункту збору даних на грошову допомогу незабаром. Запрошуємо слідкувати за новинами БФ "Право на захист". 

м. Черкаси

Наразі діють мобільні групи. Уточнюйте адресу на гарячій лінії програми 0 800 750 104. 

❗️ Відкриття стаціонарного пункту збору даних на грошову допомогу незабаром. Запрошуємо слідкувати за новинами БФ "Право на захист".

м. Кропивницький

м. Кропивницький, вул. Пашутинська, 31-а, офісне приміщення (біля ЦНАПу)

Графік роботи: Пн-Пт 09:00–18:00.

Перелік необхідних документів: 

 • Документ, що посвідчує особу, номер паспорта, адреса реєстрації, місце й дата народження;
 • адреса та реєстраційний номер ВПО (за наявності);
 • свідоцтво про народження дітей;
 • податковий номер (необхідний для виплати допомоги);
 • документи, що підтверджують належність до зазначених категорій вразливості (довідки, витяги тощо);
 • Підписане бенефіціаром зобов’язання щодо використання ресурсів за цільовим призначенням – орендна плата

Спосіб виплати грошової допомоги

❗️ Важливо: після подання заявки, інформація у ній буде ще додатково перевірятись на відповідність умовам програми, а також на факт отримання подібної допомоги від інших міжнародних організацій. Першу виплату слід очікувати мінімум 4 тижні від дати подання заявки.  

1️⃣ Через мобільний додаток та систему грошових переказів

Ви отримаєте SMS-повідомлення про надходження коштів на ваш мобільний телефон.

Вам потрібно буде завантажити додаток Vibrant для того, щоб отримати допомогу від УВКБ ООН на цифровий гаманець. Створіть обліковий запис у Vibrant, використовуючи номер телефону, місяць та рік народження за якими ви зареєструвались на отримання допомоги. Як тільки ваші дані будуть перевірені - ви отримаєте повідомлення в додатку, а допомога буде перерахована на ваш гаманець.

Ви можете отримати свої кошти через систему грошових переказів MoneyGram готівкою чи зарахуванням на банківський рахунок (рекомендовано перевірити з вашим банком, чи він підтримує таку послугу). Користуйтесь підказками всередині додатку, заповніть заявку про зняття коштів та отримайте код переказу. Відвідайте будь-яке партнерське відділення MoneyGram, щоб отримати допомогу готівкою (знайти найближче до вас відділення MoneyGram можна тут). Рекомендовано зателефонувати до відділення MoneyGram заздалегідь, щоб пересвідчитися, що кошти доступні. У відділенні MoneyGram, скажіть консультанту, що це транзакція на отримання коштів. Не забудьте принести документ, що засвідчує вашу особу (паспорт громадянина України, закордонний паспорт, ДІЯ), та код переказу з MoneyGram.

Якщо у вас є питання або ви зіткнулися з проблемами в користуванні додатком, ви можете переглянути сторінку з частими запитаннями.

Vibrant надає підтримку в чаті, телефоном та електронною поштою. Якщо у вас виникли труднощі чи запитання, ви можете надіслати електронний лист на helpua@vibrantapp.com або зателефонувати за номером 0 800 301 009. Щоб зв’язатися з агентом через чат, натисніть ? у програмі Vibrant.

З питань, пов’язаних з отриманням готівки або MoneyGram, зверніться безпосередньо до служби підтримки клієнтів Moneygram. Електронна адреса: digitalsupport@moneygram.com 

Гаряча лінія підтримки MoneyGram: 0 800 503 273

2️⃣ На банківську картку (для тих, у кого немає смартфона)

Увага! Така банківська картка повинна бути дійсна ще як мінімум 6-8 місяців, а також: 

 • Належати саме вам;
 • бути гривневою; 
 • не є соціальною, карти "єПідтримка" / "єМалятко" НЕ підходять!

Потрібно буде вказати номер картки 16 цифр (без пробілів) / банківський рахунок IBAN — UA+27 цифр (без пробілів). 

УВАГА: Нам не потрібен ваш код CVV (тризначний код на банківській картці). Співробітники фонду не повинні його вимагати.

Вся інформація, яку ви надасте під час реєстрації, є конфіденційною і буде занесена в базу даних УВКБ ООН. Надаючи свої персональні дані, ви даєте згоду на передачу їх постачальнику фінансових послуг з метою отримання грошової допомоги.

Інформаційна підтримка

Гаряча лінія БФ "Право на захист" із питань грошової допомоги:

☎️ 0 800 750 104

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю ⏰ з 9:00 до 18:00

Електронна пошта для звернень:

cash.assistance@r2p.org.ua


Оприлюднено 02.07.2023 р.

Правовий дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від збройної агресії від громадської організації «Зелена альтернатива України»

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуОприлюднено 24.07.2023 р.

З метою осучаснення умов надання допомоги для ВПО, Уряд ухвалив постанову, якою уточнено параметри надання цієї підтримки.

Зокрема, для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 р. буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 міс., до кінця січня 2024 р. 

Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн та для інших осіб – 2 тис. грн. 

Відповідно, виплати не продовжуватимуться особам, які:

 • перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
 • повернулися до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Звертаємо увагу, що громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично. 

З 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

 1. А саме, з 1 вересня 2023 р. виплату буде припинено тим ВПО, які від моменту ухвалення даної Постанови: придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше  5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони краіни;
 2. придбали на суму більше 100 тис. грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
 3. мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;
 4. придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
 5. мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.Фото без описуФото без опису
 6. Фото без опису
 7. Фото без опису
 8. Фото без опису

Оприлюднено 05.06.2023р

Про реалізацію експериментального проекту за принципом "гроші ходять за дитиною"

Постановою Кабінету Міністрів України від 09 травня 2023 року № 462 затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання та оплати послуг з оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні.

Фото без опису

Метою експериментального проекту є надання дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, послуг з оздоровлення та відпочинку за принципом "гроші ходять за дитиною" (далі - експериментальний проект).

Фото без опису

 

Фото без опису

 

 

 

 

 

 


Оприлюднено 02.06.2023р 

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


Оприлюднено 24.05.2023р

Фото без опису

Як, перебуваючи  за кордоном,  дистанційно відмовитися  від отримання різних видів соціальної допомоги або житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Через повномасштабну війну, розв'язану російською федерацією, частина українців, на жаль, змушена була виїхати за кордон. За понад рік активних бойових дій Мінсоцполітики у взаємодії з іншими установами та міністерствами забезпечило створення та функціонування низки цифрових інструментів, які дозволяють оформити ту чи іншу соціальну виплату онлайн або дистанційно відмовитись від неї.

Якщо громадянин України, який тимчасово перебуває за кордоном, має бажання чи потребу відмовитися від отримання якоїсь із соціальних допомог, він може зробити це в такий спосіб:

Написати відповідну заяву  в довільній формі з зазначенням таких обов’язкових реквізитів:

 • назва органу соціального захисту населення,в якому громадянин перебуває на обліку;
 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) отримувача допомоги;
 • адреса зареєстрованого/задекларованого місця  проживання/перебування;
 • контактний номер мобільного телефону;
 • адреса електронної пошти (за наявності);
 • вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо).

Надіслати заяву щодо відмови від соціальної допомоги електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу відповідного органу соціального захисту населення в Україні.

Контакти органів соціального захисту населення можна знайти на сайтах відповідних районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.

Орган соціального захисту населення, до якого надійде звернення, після припинення виплати певного виду допомоги надішле громадянину, за його бажанням, електронною поштою або засобами поштового зв’язку довідку/скан-копію довідки про неотримання допомоги.

Про необхідність отримання такої довідки  необхідно вказати у заяві.

Якщо особа виїхала з території, на якій ведуться бойові дії, або яка тимчасово окупована російською федерацією, й органи соціального захисту не мають можливості здійснювати свої повноваження, заяву можна  надіслати до Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

Аналогічним є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в Україні.

Дистанційно або засобами поштового зв’язку можна подати відповідну заяву про припинення виплат до органів Пенсійного фонду.

У заяві обов'язково зазначити:

 • назву органу Пенсійного фонду України, в якому громадянин перебуває на обліку;
 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) отримувача житлової субсидії/пільги;
 • адресу зареєстрованого/задекларованого або фактичного місця проживання/перебування;
 • контактний номер мобільного телефону;
 • адресу електронної пошти (за наявності);
 • вид державної підтримки (наприклад, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг; житлова субсидія на  придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; або пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, пільги на оплату житлово-комунальних послуг, пільги на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу).

У разі необхідності отримання довідки/скан-копії довідки про припинення та неотримання житлової субсидії/пільг – зазначити про це в заяві.

Контакти територіальних органів Пенсійного фонду України можна знайти на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

 

 


Профілактика ВІЛ та СНІД, недискримінація у зв’язку з ВІЛ-статусом в сфері праці

Близько 38 млн людей в усьому світі живуть з ВІЛ-інфекцією. В середньому 1,7 млн нових випадків ВІЛ-інфікування відбувається кожен рік і близько 6000 кожен день. Україна має найвищий показник поширення ВІЛ-інфікування в Східній Європі та Центральній Азії.

ВІЛ-інфекція — це хронічне захворювання, що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).  За відсутності спеціального лікування ВІЛ поступово руйнує імунний захист організму і спричиняє розвиток синдрому набутого імунодефіциту (СНІД), що призводить до виникнення різноманітних інфекцій та смертельних захворювань.

Симптомів характерних лише для ВІЛ-інфекції не існує. Людина може багато років не знати про свій ВІЛ-позитивний статус і продовжувати ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям свого статевого партнера. Єдиний спосіб дізнатися про свій ВІЛ-статус – це здати тест на ВІЛ. Особливо рекомендовано пройти тестування на ВІЛ-інфекцію за наявності таких захворювань: інфекції, що передаються статевим шляхом, гепатит B/C, туберкульоз, немотивована тривала діарея, важкі   бактеріальні   інфекції,   злоякісні новоутворення тощо.

Для лікування ВІЛ-інфекції використовують антиретровірусну терапію (АРТ), яка зупиняє розмноження вірусу в організмі і зміцнює імунітет. АРТ – це лікарські засоби у вигляді таблеток (1-2), які слід приймати кожний день протягом всього життя. Систематичний прийом ліків призводить до зниження рівня вірусного навантаження (ВН). Якщо ВН зберігається протягом 6 місяців на невизначуваному рівні, то це означає, що ВІЛ не передається в разі ризикованих ситуацій. Це впливає не лише на зниження поширення ВІЛ-інфекції у світі, а й на якість та збереження життя людини. АРТ збільшує шанс народження здорової дитини до 98%.

ВІЛ передається через прямий контакт з інфікованими вірусом певними біологічними рідинами людини: кров, сперма, виділення піхви і грудне молоко. Це означає, що ВІЛ може передаватися через незахищені статеві гомосексуальні та гетеросексуальні контакти (найпоширеніший шлях), через кров при використанні нестерильних шприців, голок чи іншого інструментарію, від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, природніх пологів та грудного вигодовування.

Тестування на ВІЛ в Україні є добровільним, безкоштовним, конфіденційним, а за бажанням – анонімним. Здати тест на ВІЛ можна у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта у кабінетах “Довіри”, кабінетах інфекційних захворювань поліклініки або консультаційно-діагностичного центру, Центрах профілактики та боротьби зі СНІДом, представництвах профільних громадських організацій в мобільних амбулаторіях або провести самотестування. Для виявлення вірусу використовують: експрес-тест на основі аналізу крові з пальця, експрес-тести на ВІЛ, що базуються на аналізі слини, ІФА-тест на основі крові з вени (в лабораторних умовах). Позитивний результат експрес-тесту на ВІЛ не є діагнозом і потребує підтвердження ІФА-тестом. Аналіз крові показує наявність ВІЛ через 3 місяці після інфікування, так як триває інкубаційний період або так званий “період вікна” – це проміжок часу, коли антитіла до вірусу ще не виявляються швидкими тестами, але людина вже може передавати вірус іншим. Тестування рекомендовано проходити через 3 місяці після ризикованого випадку і щонайменше один раз в 6 місяців в разі систематичної ризикованої поведінки.

Постконтактна профілактика (ПКП) - це медичний захід, спрямований на попередження розвитку ВІЛ-інфекції після імовірного контакту з ВІЛ-інфікованим джерелом. В залежності від ступеню оціненого ризику, призначається проведення короткого курсу (28 днів) антиретровірусної терапії (АРТ) з наданням підтримки і подальшого спостереження. ПКП необхідно починати протягом перших 2 годин після ризикованого контакту, але не пізніше 72 годин.

Наявні в суспільстві і, на робочому місці зокрема, дискримінація та стигма у зв’язку з ВІЛ, порушують права та гідність людей, які живуть з ВІЛ(ЛЖВ), і позбавляють їх та людей, які не знають ще свій ВІЛ-статус,  ефективного доступу до послуг з профілактики, тестування та лікування ВІЛ-інфекції.Дискримінаційна практика у зв’язку з ВІЛ в сфері праці з боку роботодавців, співробітників, клієнтів може посилювати труднощі з пошуком або збереженням роботи. В результаті ЛЖВ часто опиняються в неформальній економіці.

Дискримінація у сфері праці у зв’язку з ВІЛ може проявлятися у відмові в укладанні або подовженні трудового договору, направленні на обов’язкове тестування на ВІЛ під час працевлаштування або переведенні на іншу роботу, запровадженні обов’язкового тестування на ВІЛ під час проходження первинного чи періодичних медичних оглядів.Тестування на ВІЛ має бути добровільним і проводитися відповідно до вказівок, наведених у Рекомендації МОП щодо ВІЛ та СНІДу 2010 р. (№ 200).

З метою запобігання поширенню ВІЛ-інфекції рекомендується вживати заходів щодо заохочення працівників до самостійного проходження тестування на ВІЛ. Профілактичні дії на робочому місці допомагають знизити рівень стигматизації та створити сприятливе виробниче середовище. В свою чергу, це впливає на збільшення числа звернень за послугами з діагностики, лікування та підтримки, а також на зменшення рівня поширення ВІЛ та ТБ.

Питання недискримінації щодо ВІЛ та СНІДмають бути включенні у загальну політику/програму підтримки здоров’я працівників та/або політику недискримінації та гендерної рівності, або мати форму окремих положень в колективних договорах/галузевих угодах чи реалізовуватися як окрема політика недискримінації у зв’язку з ВІЛ-статусом людини.

Політика щодо ВІЛ на робочих місцях — це  заява про прихильність, яка  зобов’язує впроваджувати заходи з ВІЛ на робочому місці у рамках правової бази, забезпечуючи недискримінацію, гарантуючи конфіденційність ВІЛ-статусу та полегшуючи доступ до послуг з профілактики, тестування та лікування ВІЛ-інфекції.  

Рекомендація № 200 передбачає активну участь інспекції праці, у розробці, прийнятті та ефективній реалізації тристоронніх стратегій, політики та програм, у зв’язку з ВІЛ та СНІД на робочих місцях. Інспектори праці є важливими дійовими особами у національній відповіді на ВІЛ та СНІД у сфері праці. Їхня головна місія — забезпечити дотримання законодавства на робочому місці щодо недопущення дискримінації на підставі ВІЛ-статусу працівника, шукача та претендента на посаду. Окрім контролюючої та наглядової функцій, важливим завданням інспекції праці є профілактичні заходи, а саме: сприяти профілактиці ВІЛ-інфікування та недопущення дискримінації у зв’язку з ВІЛ в сфері праці в рамках навчання та інформування з акцентом на вразливі групи працівників та працівниць; консультувати роботодавців і працівників щодо розроблення та впровадження відповідних політик і положень до колективних договорів та галузевих угод з акцентом на заохоченні конфіденційного і добровільного консультування та тестування на ВІЛ; забезпечувати/підтримувати моніторинг та оцінку заходів в рамках відповідних політик/програм на робочому місці.

Політика щодо недискримінації у зв’язку із ВІЛ-статусом людини

Прихильність

(Назва підприємства), визнаючи актуальність проблеми ВІЛ для України, а також усі можливі наслідки дискримінації та інших форм переслідувань на підставі фактичного або приписуваного ВІЛ- позитивного статусу людини,  прагне до створення виробничого середовища, в якому забезпечено рівне ставлення з повагою та гідністю до всіх працівниць та працівників, оскільки кожна людина має право на рівні права та можливості, на соціальну справедливість, а також на відсутність дискримінації у сфері праці. Політика (Назва підприємства) відповідає ключовим принципам міжнародних стандартів (зокрема Рекомендації МОП щодо ВІЛ і СНІД та сфери праці, 2010 року) та законодавству України в сфері недопущення дискримінації (зокрема, Закон України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ»), зокрема прямого або непрямого обмеження прав людини на підставі ВІЛ-статусу.

Мета

Політика (Назва підприємства) полягає у забезпеченні робочого середовища, вільного від  переслідувань та/  або дискримінації. Метою (Назва підприємства) є підтримка етичного стандарту нетерпимого ставлення до будь-яких форм і проявів дискримінації у зв’язку з ВІЛ-статусом і забезпечення рівних прав та можливостей для працюючих жінок та чоловіків.

Сфера дії та обов’язки

Ця політика застосовується до всіх працівниць/працівників, кандидатів на посади, стажерів, волонтерів та інших зацікавлених осіб.

Дії, заборонені цією політикою, неприпустимі на робочому місці та поза його межами під час виконання професійних обов’язків, наприклад, під час ділових поїздок, ділових зустрічей, громадських(у зв’язку з роботою) та корпоративних заходів, а також під час поїздок на роботу та з роботи додому.

Співробітники, які здійснюють переслідування та  дискримінацію, відмовляються працювати разом з колегою або надавати професійні послуги на підставі фактичного або приписуваного ВІЛ-позитивного статусу людини, підлягають санкціям, відповідно до чинного законодавства та політики (Назва підприємства).

Служба визнає обов'язок кожного знати і дотримуватися принципів і вимог цієї політики.

Визначення основних понять

Стигма (грец.  — тавро, клеймо)  – це соціальний «ярлик»,  стереотип, який відображає упереджене ставлення оточуючих до окремих осіб, груп людей або навіть до самого себе на підставі реальних або приписуваних якостей, зазвичай спричиняє маргіналізацію і перешкоджає повноцінному соціальному життю людини.

Дискримінація на підставі ВІЛ-статусу вважається дія або бездіяльність, що у прямий чи непрямий спосіб створює обмеження, позбавляє належних прав особу або принижує її людську гідність на підставі однієї чи кількох ознак, пов'язаних з фактичною чи можливою наявністю в неї ВІЛ, або дає підстави віднести особу до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ.

Утиск - небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери.

Термін «ЛГБТІ+» покликаний підкреслити різноманітність «сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності на основі культури» і використовується для позначення гомосексуальних, бісексуальних, трансгендерних та інтерсексуальних людей.

Загальні принципи

Співробітники (Назва підприємства) не проявляють стигму та дискримінацію по відношенню до  працівниць/працівників, кандидатів, стажерів, волонтерів та інших зацікавлених осіб, які живуть з ВІЛ.

(Назва підприємства) створює сприятливе виробниче середовище для співробітників, які живуть з ВІЛ, забезпечує дотримання принципу недискримінації під час найму, переведення, просування по службі,  та звільнення.

Політикою (Назва підприємства) забороняється відмова  в укладенні трудового договору на підставі ВІЛ-статусу; звільнення або переведення на іншу посаду без згоди працівника; відмова в просуванні по службі / позбавлення премії; неприйняття / відторгнення колективом працівниці/працівника через фактичний чи приписуваний ВІЛ-позитивний статус; проходження обов’язкового тестування на ВІЛ при прийомі або під час проходження первинного або періодичних медичних оглядів.

Політикою (Назва підприємства) визнається, що інформація про ВІЛ-статус працівниці/працівника є конфіденційною. Працівник, який живе з ВІЛ чи СНІД, не зобов'язаний інформувати керівництво про свій ВІЛ-статус. Якщо співробітник розкриває довіреній особі за власною згодою інформацію про свій ВІЛ-позитивний статус, у зв’язку із фізичним станом, або з інших причин, ця довірена особа повинна підтримати і вислухати співробітника, а також, лише за згодою працівника, обговорити шляхи, які допоможуть задовольнити його потреби пов’язані з професійними обов’язками.

(Назва підприємства) заохочує рутинне, конфіденційне, добровільне тестування та консультування як частину своїх освітніх та інформаційних програм. При цьому ВІЛ-статус  людини є конфіденційною інформацією  відповідно до чинного законодавства та політики (Назва підприємства).

(Назва підприємства) не вимагає від співробітників, претендентів на роботу чи інших третіх осіб проходити тестування на ВІЛ як  умову для працевлаштування, кар’єрного зростання або отримання пільг.

(Назва підприємства) усвідомлює, що необхідність забезпечувати гендерну рівність у сфері праці, прихильність до різноманітності, та недискримінацію на підставі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності є важливою складовою зменшення рівня поширеності ВІЛ-інфекції та подолання стигматизуючого та дискримінуючого ставлення, зокрема до вразливих груп працівниць і працівників.

Безпечне виробниче середовище

(Назва підприємства) прагне створити робоче середовище, яке захищає здоров'я та забезпечує безпеку співробітників.

(Назва підприємства)  визнає важливе значення проведення профілактичних інформаційних та навчальних програм для своїх співробітників та  членів їх сімей з метою зниження ризиків щодо ВІЛ-інфікування та формування недискримінаційного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Співробітники, які знають факти про ВІЛ-інфекцію та СНІД, менш схильні проявляти стигму та дискримінацію на підставі фактичного чи підозрюваного ВІЛ-позитивного статусу працівника. У зв’язку з цим, (Назва підприємства)проводить системне профілактичне інформування та навчання серед своїх співробітників з метою зменшення страхів, розвіювання стереотипів та зниження рівня стигми і недопущення дискримінації  на підставі фактичного або приписуваного ВІЛ-статусу людини.

Співробітники, які живуть з ВІЛ, можуть бути продуктивними, якщо отримують належне лікування та медичну підтримку. Будь-який співробітник, який живе з ВІЛ має право працювати стільки, скільки дозволяє його/її здоров’я належним чином виконувати посадові обов'язки.

Інформаційно-навчальні програми в рамках цієї Політики плануються та реалізуються з урахуванням потреб жінок та чоловіків,  а також потреб вразливих груп співробітників (вагітні жінки, переміщені особи, представники ЛГБТ+ - спільноти, жінки з сільських місцевостей). В рамках таких програм (Назва підприємства)забезпечує доступ до презервативів, профілактичних інформаційних матеріалів, тренінгів, консультаційних послуг, діагностики та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом тощо.

 Моніторинг реалізації та перегляд політики

Політика набуває чинності з дня підписання. Моніторинг реалізації та перегляд політики буде здійснюватися на щорічній основі або, коли пов'язані з нею зміни, будуть вимагати її перегляду.

Політика щодо недискримінації у зв’язку із ВІЛ-статусом людини

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

(Дата оприлюднення 09.01.20223 р.)

Міністерство соціальної політики інформує, що 27.12.2022 на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. No 1040 і від 7 березня 2022 р. No 214” (далі – постанова). Постановою продовжено виплату державних допомог на період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування. Це зокрема стосується отримувачів допомоги:

на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,

на дітей, хворих на тяжкі захворювання,

дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,

особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок

психічного розладу;

особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Для продовження отримання адресних видів допомог, які надаються з урахування сукупного доходу та майнового стану та продовження надання пільг, тим отримувачам, термін виплати яких закінчився в період дії воєнного стану, крім тих, які проживають на території  територіальних громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією необхідно, з 1 січня 2023 року підтвердити право на продовження виплати допомог та надання пільг. Зокрема, це отримувачі державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату та пільги.

Крім того, продовжено до 31.12.2023 перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам продовжуватиме виплачуватись, оскільки це окремий вид допомоги, який призначається з місяця звернення без кінцевої дати її припинення. Просимо структурні підрозділи з питань соціального захисту населення

обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій довести відповідну інформацію до відома місцевих органів соціального захисту населення та забезпечити проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо прийнятих змін.

З метою реалізації вищезазначених змін до нормативно-правових актів просимо державне підприємство „Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України” надіслати доопрацьоване програмне забезпечення структурним підрозділам з питань соціального захисту населення.

З текстом постанови можна ознайомитись на сайті Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/npasearch.

 

Спеціальна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок агресії Російської Федерації проти України

 


ЮНІСЕФ разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям», яка містить відповіді на такі запитання: 

 • Як оформити статус інвалідності дитини? 
 • На яку допомогу можна розраховувати та як її отримати? 
 • Як говорити з дитиною про інвалідність?
 • Де шукати психологічної підтримки? 
 • Як облаштувати домашній та освітній простір? 
 • Що таке інклюзивна освіта та як записати дитину до садочка та школи? 
 • Що потрібно знати вчителям та іншим фахівцям?                                                             Брошура  «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям» (Дата оприлюднення 13.12.2022р)

Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого

Верховної Ради України з прав людини

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:

 • роз’яснення можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію; 
 • отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території; 
 • встановлення контакту з дитиною, яку вивіз один із батьків за кордон; 
 • заповнення форми розшуку дитини або заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни;
 • інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини.

Тут ви можете повідомити:

 • про дитину, яка загубилася;
 • про злочин, скоєний проти дитини;
 • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
 • якщо вам відомі факти депортації дитини;
 • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
 • про інші порушення прав дитини під час війни.

В режимі онлайн:

0800-50-17-20 (безкоштовно)

044-299-74-08 (для дзвінків із-за кордону)

hotline@ombudsman.gov.ua

В режимі офлайн під час особистого звернення:

понеділок – четвер з 9:00-13:00, 13:45-18:00

пʼятниця з 9:00-13:00, 13:45-17:00,

вихідні дні — субота, неділя

Адреса: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8

Додатково надаємоконсультації:

через портал «Діти війни» —  сайт: https://childrenofwar.gov.ua/

 

З метою сприяння розшуку дітей, які зникли безвісти, були незаконно переміщені або депортовані до російської федерації чи інших країн, діє державний портал "ДІТИ ВІЙНИ"

https://drive.google.com/file/d/163kKPw9DVlGDPtfTW34zzBwYxwK3ZhGJ/view?usp=share_link


Розміщуємо інформаційно-просвітницькі матеріали для ВПО, розроблені командою БО "БФ "ССС"  спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у межах реалізації проєкту «Єднання заради дії» за підтримки «IREX в Україні».  Матеріали для ознайомлення

 

 

 


Якщо до Вас надходило звернення або Вам відомо про випадки сексуального насилля , Благодійний фонд " СИЛЬНІ"  має намір долучитисята надати підтримку. Для ознайомлення натисни на посилання https://www.sylni.org/

Фото без опису

 

 

 

Фото без опису

Фото без опису

З метою інформування населення , як не стати жертвами торгівлі людьми та не потрапити в трудове та сексуальне рабство, на яких умовах треба погоджуватись на працевлаштування, вимушений переїзд, пошук житла, Проектом "Українцям про Європейський Союз" спільно з Міжнародною організацією з міграції, створено 4 відеоролика за умовними назвами "527 на 30 секунд" 527 Шукаєш житло", "527 Шукаєш роботу", "527 Шукаєш транспорт" 


Пам'ятки для населення "Як уберегтися в інформаційному просторі в умовах воєнного стану" та "Як уберегтися від  сексуального насильства"

Фото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


 

Фото без описуЗведений перелік типових питань, що надходять від громадян з тимчасово окупованих територій України та внутрішньо переміщених осіб, а також відповіді на них (підготовлено на основі узагальнених даних від міністерств)

 

Фото без описуДо відома внутрішньо переміщених осіб!

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2022 року  № 487 “Про реалізацію спільного з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України проекту щодо додаткових заходів із соціальної підтримки окремих категорій населення” у рамках реалізації проекту передбачено, що право на виплату додаткової грошової допомоги за рахунок коштів Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариства Червоного Хреста України  мають окремі категорії населення, зокрема із числа внутрішньо переміщених осіб.

Детальні умови реалізації проекту, категорії отримувачів та питання обміну інформацією для виплати допомоги визначаються Меморандумом про співпрацю між Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, Товариством Червоного Хреста України та Міністерством соціальної політики. Обробка персональних даних отримувачів здійснюється відповідно до законодавства про захист персональних даних;

за результатами розгляду інформації про отримувачів Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні або Товариство Червоного Хреста України на підставі проведеної внутрішньої перевірки на контактний номер мобільного телефону отримувача надсилають повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги;

виплата допомоги здійснюється в розмірі 2500 гривень на кожного отримувача на місяць. 

Про День охорони праці у 2022 році

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних ризиків, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

В середньому три особи щодня гинуть в Україні під час роботи. За всіма нещасними випадками утворені комісії та проводяться спеціальні розслідування.

Наразі Держпраці використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань праці. Відповіді на найбільш запитувані питання розмішуються на офіційному веб-сайті служби та на сторінках у соціальних мережах, перезавантажено сервіс «інтерактивний інспектор», регулярно розмішуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідують роботодавців та надають індивідуальні консультації релокованим підприємствам, безпосередньо спілкуються з людьми тощо.

Також Держпраці, з метою оперативного поширення інформації з питань праці запустила Тe1еgгаm бот для оперативного отримання відповідей на поширені запитання з трудового законодавства (@аsк_sls_bot) та створила інформаційний портал про трудові відносини в умовах воєнного стану (ргаtsia.іn.uа). За допомогою порталу можна отримати консультаційну допомогу Держпраці релокованим підприємствам, проконсультуватися онлайн або знайти відповіді на найбільш розповсюджені запитання.

Держпраці розроблені та розміщені на сайті Рекомендації для роботодавців щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнних (бойових) дій; Рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників під час експлуатації вантажопідіймального устаткування в умовах воєнних (бойових) дій; Рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників сільського господарства в умовах воєнних (бойових) дій; Рекомендації для роботодавців щодо забезпечення належних та безпечних умов праці на робочих місцях суб’єктів господарювання, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які функціонують та надають соціальні послуги в умовах воєнних (бойових) дій.

З огляду на зазначене, пропонується 28 квітня 2022 року вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, як в мирний час, так і під час воєнного стану.

Пам’ятка-допомога постраждалим від сексуального насильства під час війни

Фото без описуВолонтерська організація Євромайдан SOS, спільно з медиками, психологами, юристами і правозахисниками підготували пам’ятку про сексуальне насильство під час війни.

 

Пам’ятка є супроводом-допомогою для людей (жінки, чоловіки, діти), які пережили сексуальне насильство на війні, або стали свідком цього воєнного злочину, або їм довірилася людина, яка через це пройшла.

 

Документ дає покрокову інструкцію, як діяти у випадку пережитого сексуального насильства, містить поради психологів, контакти юридичної та психологічної допомоги, а також рекомендації лікаря-гінеколога у разі недоступності медичної допомоги. 

 

Пам’ятка про сексуальне насильство під час війни (PDF версія) або за посиланням (електронна версія та версія для друку тут. ) 

Рука допомоги

Увага! З 1 січня 2022 року набрала чинності  Постанова КМУ №397 від 21 квітня 2021 року «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» та Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї.

  На офіційному  сайті Державної служби зайнятості в розділі «Громадянам» створено рубрику «Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї» та розміщено відповідну інфографіку та покрокову інструкцію. Детальніше з інфографікою можна ознайомитися за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-na-zdobuttya-ekonomichnoyi-samostiynosti-malozabezpechenoyi-simyi .

  Інфографіка рука  допомоги покрокова інструкція додається. 

  Інфографіка рука допомоги додається .

OPEN CALL: Конкурс «Посилення безпекового потенціалу реалізовувати системні зміни у сфері безпеки, пов'язані з особливими загрозами та потребами вразливих груп населення»

Фото без опису

Громадська організація «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) оголошує конкурс проєктів з  розвитку безпеки в громадах. 

Початок конкурсу: 03.02.2022

Кінцевий термін подачі заявок: 16.02.2022

Метою конкурсу є відбір  проектів неурядових організацій, що працюють з вразливими групами населення. Проекти мають бути спрямованими на посилення  потенціалу громад реалізовувати системні зміни у сфері безпеки, пов’язані з особливими загрозами та потребами вразливих груп населення. Очікується, що за їх результатами зростуть можливості громад відповідати на нестандартні та непрогнозовані  виклики з фокусом на врахуванні потреб у безпеці, в тому числі доступі до послуг охорони здоров’я  вразливих груп.

Цей конкурс проєктів проводиться ГО «Інститут миру і порозуміння» в рамках програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження». 

І. Загальна інформація про конкурс. 

У березні 2020 року Україна зіштовхнулася зі світовою пандемією коронавірусу COVID-19, що швидко розповсюджується.

В кризовій ситуації, за тимчасової відсутності державних політик та керівництв щодо реакції на пандемію, перший удар прийняли на себе заклади охорони здоров’я, правоохоронні структури, місцеві адміністрації та органи місцевого самоврядування. Протягом березня-липня 2021 року громади напрацьовували практики кризового управління і збереження рівня безпеки на місцях. Особливо незахищеними перед наслідками пандемії виявилися вразливі групи населення, які зіштовхнулися з найбільшими труднощами при отриманні базових адміністративних послуг та послуг охорони здоров’я (більше інформації про це в останньому розділі “Детальні передумови проведення конкурсу”)

З цією метою ГО ІМіП оголошує конкурс проєктів з розвитку безпеки в громадах за умов пандемії з фокусом на вразливих групах населення. Детальні передумови проведення конкурсу читайте на сайті: https://cutt.ly/pOYTurq

Що отримає громада: 

Підтримка проекту зі зміцнення безпеки передбачає надання: 

 1. фінансування на проєктні витрати 
 2. навчання команди громади (проєкту) навичкам розвитку безпекових проєктів та розвитку потенціалу громади. 
 3. підтримку та консультування у аналізі безпекових ризиків, розробці стратегії з безпеки, створенні системи моніторингу безпеки в громаді. 

Розклад програми підтримки надання гранту: 

16.02.2022 – закінчення прийому заявок

16.02-01.03.2022 – відбір команд-переможців

01.03.2022 – оголошення переможців конкурсу безпекових проектів

02.03-10.03.2022 – сесія онлайн знайомства з командами проектів-переможців і консультантами ІМіП. 

березень – травень 2022 – сесії супервізій і консультування громад з розвитку безпеки, менторська підтримка в реалізації безпекових проектів (3 сесії для кожної громади)

8.06.2022 – Підсумковий онлайн-практикум “Безпека в громаді від “А” до “Я”

ІІ. Умови конкурсу: 

1. Тривалість проєкту: 3 місяці

2. Термін реалізації проєктів: 1 березня – 31 травня 2022 року

3. Учасниками конкурсу можуть бути зареєстровані в Україні громадські організації з міст, селищ, сіл та територіальних громад на всій території України, що працюють з вразливими групами населення, а саме: особами, що звільнилися з місць позбавлення волі; наркозалежними; особами, що живуть з ВІЛ; хворими на туберкульоз; секс-працівниками та секс-працівницями.

4. Проєкт, який подається на конкурс, має бути спрямований на посилення безпеки в конкретній громаді, подолання наслідків пандемії та забезпечення доступу вразливих груп населення до сервісів з безпеки та  охорони здоров’я.

5. Організація, яка подається на конкурс, має забезпечити: 

     А. Наявність мультидисциплінарної команди проєкту з громади (мінімум 5 осіб), що включає:

 • представників структур ОТГ, відповідальних за громадське здоров’я та безпеку (ОМС, охорона здоров’я, соціальна служба, поліція, ДНС тощо), які мають потенціал до розбудови безпеки на локальних рівнях
 • представників національних і місцевих ГО та донорських організацій, які підтримують ОТГ 
 • представників інституцій громадянського суспільства та ГО, що працюють із вразливими групами населення та надають їм сервіси 
 • представників вразливих груп населення, що проживають в громадах
 • суб’єктів національного та місцевого рівня, що відповідальні за забезпечення безпеки
 • експерти галузей, дотичних до безпеки, які здатні випрацьовувати ефективні рішення щодо протидії безпековим загрозам та працювати в напрямку їх попередження та подолання
 • громади України, які мають досвід реалізації ініціатив у сфері безпеки.
 • громади України , які зацікавлені розвивати ініціативи у сфері безпеки.

     Б. Наявність в команді 1-2 потенційних фасилітаторів.

6. Сума субгранту становить до 150 000 грн. 

7. Детальний бюджет проєкту, що подається на конкурс, є обов’язковим (посилання на форму бюджету

Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету на сайті за спрсиланням https://cop.org.ua/ua/dosvid/ukrainskyi-dosvid/zahalnoukrainskyi-dosvid/open-call-konkurs-posilennya-bezpekovogo-potents-alu-real-zovuvati-sistemn-zm-ni-u-sfer-bezpeki-pov-yazan-z-osoblivimi-zagrozami-ta-potrebami-vrazlivikh-grup-naselennya?fbclid=IwAR1-vNMaq42BAqLLQwOE0mysxQk5f-XR17PA2FSnD2KXwDlIdLx5U8fsEiQ

Кінцевий термін подання проєктних заявок – 16 лютого 2022 року включно.

Учасники, які успішно пройшли відбір, отримають повідомлення на електронну скриньку, вказану в анкеті.

У разі виникнення будь-яких додаткових питань звертайтесь до координаторки проекту Олени Сас за адресою osas@ipcg.org.ua 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проєкту “Посилення безпекового потенціалу реалізовувати системні зміни у сфері безпеки пов’язані з особливими загрозами та потребами вразливих груп населення”.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

 

 

 


Програма

організації та проведення 17 Всеукраїнської акції «Серце до Серця» - «Почуй світ!»»

з метою закупівлі діагностичного медичного обладнання для дітей з вадами слуху у дитячі лікарні України

І Організаційний етап Утворення Організаційних комітетів

В обласних центрах, районах та містах України утворюються Організаційні комітети з проведення 17 акції «Серце до серця» під гаслом «Почуй світ!» (далі - Акція) з метою закупівлі діагностичного медичного обладнання для дітей з вадами слуху у дитячі лікарні, на чолі з Головою. Організаційні комітети утворюються, щоб діяти на благо Акції від свого імені, тому повністю відповідають за свої дії. Організаційні комітети організовують волонтерів, котрі безпосередньо займатимуться громадською роботою (організація масових заходів, конкурсів, змагань, вікторин, виставок, аукціонів тощо, суспільним збором коштів). До складу Організаційних комітетів входять представники структурних підрозділів освіти і науки; молоді та спорту; охорони здоров'я; культури; служб у справах дітей обласних та міських державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування; центрів позашкільної освіти, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, засобів масової інформації, громадських організацій, регіональних представників Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» та інших зацікавлених організацій, підприємств та установ. Склад вищезазначених організаційних комітетів затверджується відповідними розпорядчими документами (розпорядження, спільні накази). Оперативне керівництво Акцією здійснює на державному рівні - Всеукраїнський організаційний комітет, на регіональних (обласних) рівнях — місцеві організаційні комітети під контролем регіональних представників. Під час проведення акції забезпечується інформаційна підтримка шляхом співпраці із засобами масової інформації.

Підбір партнерів та спонсорів

Оскільки, для організації збору та суміжних заходів необхідні кошти, Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» проводить активні пошуки спонсорів і партнерів для забезпечення усіх регіонів України поліграфічною продукцією та всім необхідним для проведення Акції. Місцеві організаційні комітети від свого імені також можуть звертатися до спонсорів та партнерів для більш якісної та ефективної організації Акції на місцях, також можуть бути залучені кошти місцевих бюджетів і кошти, що не заборонені чинним законодавством України.

Одним з найважливіших етапів є співпраця із засобами масової інформації. Національні та державні телерадіоканали широко висвітлюватимуть діяльність з проведення Акції, транслюватимуть перебіг Акції та суміжних заходів, а також слугуватимуть для оприлюднення результатів збору та подальших закупівель медичного обладнання.

Інформаційний супровід

Акція 2022 року проходитиме з 1 квітня по 1 червня, з фіналом проведення 1 червня. Перед та протягом проведення Акції на загальноукраїнських, регіональних телерадіокомпаніях транслюватиметься рекламний ролик Акції. Головна мета - донести до населення інформацію про суспільний збір коштів та заохочення взяти участь в Акції. Також, інформація про день Акції буде присутня на плакатах Акції, в друкованих виданнях по всій Україні та в інтернет - просторі. У рекламних роликах та на друкованій продукції будуть наявні логотипи спонсорів та партнерів.

П Проведення акції Механізм збирання коштів

У визначений термін проведення Акції - з 1 квітня по 1 червня 2022 року працюватимуть волонтери під час різноманітних заходів, що проходять у закритих приміщеннях або на спеціально відведеній території. Кожен з них матиме на собі бейдж - ідентифікатор, захищений печаткою Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця»; індивідуальний номер ідентифікатора буде співпадати з таким як на скриньці (урна для збору коштів), до якої від перехожих збиратиме гроші даний волонтер. Волонтери матимуть також наклейки-сердечка, які наклеюватимуть усім, хто кидатиме кошти до скриньки, що сприятиме кращій візуалізації кількості небайдужих людей та створюватиме відповідну святкову атмосферу і довіру.

Також, акція має відбутися в усіх загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладах у період з 1 квітня по 1 червня 2022 року. В цих закладах повинні бути встановлені скриньки, визначені відповідальні особи за їх зберігання. Акція у навчальних закладах відбуватиметься з широким залученням учнівської та студентської молоді, педагогів, викладачів, батьків тощо та може супроводжуватися проведенням різноманітних масових заходів - концертів, аукціонів, ярмарок, виставок, змагань тощо. Також в ці дні Акція може відбуватися на підприємствах, організаціях та установах різних форм власності.

Концерт та інші масові заходи

У дні фіналу акції - 1 червня 2022 року в районах, містах областей України, обласних центрах України, місті Києві мають відбутися святкові концерти за участю дитячих і молодіжних творчих колективів, артисти на них виступатимуть безкоштовно, щоб показати свою підтримку Акції. Концерт - це своєрідна подяка для кожного, хто тим чи іншим чином приєднався до благодійного збору коштів задля допомоги дітям. Акція 2022 проводиться під гаслом «Почуй світ!», тому крім концерту протягом дня відбуватимуться, також, інші розважальні заходи, як, наприклад, аукціони, на котрих можна буде придбати ґаджети Фонду, конкурси, змагання, марафони та паради, що сприятимуть святковій атмосфері проведення Акції.

Заохочення діяльності волонтерів Акції

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» України щорічно з метою заохочення діяльності волонтерів та розширенню їх світогляду організовує у січні та липні-серпні поїздки найкращих волонтерів та організаторів Акції до країн Європи, зокрема Польщі, Німеччини, Угорщини, Австрії, Чехії, Угорщини, Словаччини.

Ш Розрахунок Акції Підрахунок зібраних коштів

Проведення акції у навчальних закладах (школи, вузи, позашкільні заклади), на підприємствах і установах має закінчитися 1 червня 2022 року. Всі кошти зібрані під час акції мають бути перераховані у повній сумі на рахунок фонду через відділення «Приватбанк», «Кредобанк» або іншого банку.

Фінал акції відбуватиметься 1 червня 2022 року у всіх районах і містах України, під час якого численні волонтери збиратимуть на вулицях України кошти. До кінця дня 2 червня 2022 року всі кошти мають бути перераховані на рахунок фонду.

Усі зібрані в дні Акції кошти будуть перераховані на банківський рахунок фонду і загальна сума буде оприлюднена у ЗМІ.

Контроль зібраних коштів

Контроль над зібраними коштами здійснюватиметься скликаною Наглядовою Радою, а також відповідними органами державної влади. Певний контроль також може здійснювати кожен бажаючий. На інтернет-сторінці Фонду (www.sercedoserca.com.ua) буде подана загальна сума і роз'яснення як вона витрачається для закупівлі спеціального медобладнання.

IV Медичне обладнання - дитячим лікувальним закладам Закупівля та передача медичного обладнання

Закупівля медичного обладнання здійснюватиметься за принципом співвідношення ціна/якість. Лікарська Рада Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», до складу якої входитимуть провідні спеціалісти в галузі сурдології та оториноларингології оберуть найкращі пропозиції щодо закупівлі медичного обладнання для надання якісної медичної допомоги. Медичне обладнання передаватиметься у дитячі лікарні в областях України у порядку, визначеному Лікарською Радою.

Контроль за медичним обладнанням

За обладнанням, придбаним Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця», здійснюватиметься різновекторний контроль з боку Фонду, Наглядової Ради та нерегламентований безпосередній контроль громадян, діти яких обслуговуватимуться на зазначеному медичному обладнанні обов'язково БЕЗКОШТОВНО! В цьому допомагатиме офіційна інтернет - сторінка Фонду (www.sercedoserca.com.ua), де в реєстрі можна буде знайти вичерпну інформацію щодо кожної одиниці медичного обладнання, закупленої Фондом, тобто місце розташування, ціни тощо. На кожному обладнанні, що передано у користування до лікарні має бути наліплено символ акції - червоне сердечко з написом «Серце до серця».

Рахунок для благодійних внесків:

АТ КБ «Приватбанк»:

ШАИ иА 17 305299 0000026008043604327, ЄДРПОУ 34354227

ПАТ «Кредобанк»

ШАЛ иА 39 325365 0000002600501306399, ЄДРПОУ 34354227

Найменування платежу: «Благодійний внесок для _____________  назва області (міста)».

 

 


Держава допоможе безробітним стати підприємцями     (Із сайта Мінсоцполітики ttps://www.msp.gov.ua/news/21207.html)

 

                      Фото без опису                          З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені зможуть отримати фінансову допомогу від держави для започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей ("Рукадопомоги"), розробленої Міністерством соціальної політики України.На реалізацію цієї програми у прийнятому Верховною Радою держбюджеті на наступний рік передбачено близько 100 млн грн.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути.

Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.

Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.Довідкові 

     Програма розроблена Міністерством соціальної політики України на основі успішного досвіду пілотного проекту «Рука допомоги». Він був реалізований Мінсоцполітики у 2016-2019 роках у Львівській, Полтавській, Харківській областях та трьох територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей за підтримки Світового банку в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Допомогу від держави на відкриття власної справи тоді отримали понад 230 учасників пілотного проекту, з яких більше 90% досі успішно працюють.

Детальний опис механізму надання допомоги міститься у постанові Кабінету Міністрів України № 397 від 21 квітня 2021 року«Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».

 

 

Фото без опису

Фото без описуНа виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 883-р, Міністерство соціальної політики оголошує проведення конкурсу на кращий соціальний проект/ініціативу.

Метою даного проекту є виявлення найкращих ініціатив та успішних кейсів, реалізованих в громадах на території України фізичними особами, громадськими та релігійними організаціями, впровадження кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини.     

Запрошуємо до участі шляхом заповнення відповідних аплікаційних форм та до 7 лютого 2022 року надсилання їх на адресу initiate_msp@ukr.net.

За результатами поданих даних буде створено єдиний портал ініціатив, успішних кейсів, сформовано базу партнерів та громадських діячів, а також визначено та відзначено громаду з найкращими практиками врядування в соціальній сфері.

Додаток 2

Аплікаційна форма

Заявка на участь

в конкурсі проєктних ініціатив Міністерства соціальної політики

“Будуємо країну без бар’єрів разом”

 

ПІБ учасника:

Місце роботи, посада:

Назва установи/організації

Контакний номер телефону

 

КАТЕГОРІЯ  (залишити необхідне): 

освіта в соціальнійсфері;

- медичне забезпечення соціальних категорій населення;

- ІТ сервіси для поліпшення надання соціальної послуги;

- культура/мистецтво для реалізації соціальних потреб громадян;

- правове забезпечення;

- соціальне (соціально відповідальне) підприємництво;

- державне врядування (найкраща практика органу місцевого самоврядування для забезпечення осіб з інвалідністю, постраждалих від домашнього насильства, одиноких, літніх людей послугами);

- реабілітація / оздоровлення;

- спорт;

- науковірозробки та дослідження, корисні моделі.

 

Назва ініціативи/проекту:

Проєкт/ініціатива реалізована (так/ні):

Опис:

Мета:

Вплив ініціативи на розвиток соціального середовища:

Заповнену форму надсилати за адресою:

initiate_msp@ukr.net 

 

Про надання соціальних послуг на професійній основі

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06 жовтня 2021р. № 1040 «Деякі питання призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі».

Метою прийняття цієї Постанови є “деінституалізація інтернатів”. Розвиток соціальних послуг з огляду на професійній основі має дозволити дітям та дорослими з інвалідністю та людям похилого віку залишатися вдома, а не жити у спеціалізованих закладах.

Розмір компенсації складає 70% мінімальної заробітної плати у почасовому розмірі та може виплачуватися не більше ніж за 360 годин на місяць. При збільшенні розміру мінімальної заробітної плати підвищення суми виплат відбувається автоматично.

Компенсацію можуть отримати люди, які доглядають за такими категоріями осіб:

 • громадянами похилого віку;
 • особами з інвалідністю;
 • невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
 • дітьми з інвалідністю;
 • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органу, потребують паліативної допомоги та ін.

При цьому компенсацію можна отримати лише в тому випадку, якщо особа, за якою доглядають, не отримує виплати на догляд самостійно - тобто в кожному випадку необхідно буде обирати, хто саме отримуватиме гроші.

Крім того, є кілька НЕ, яким мають відповідати люди, які можуть отримати таку компенсацію, зокрема:

 • Не бути ФОП;
 • Не працювати;
 • Не стояти на обліку у центрі зайнятості.

Для включення до списків осіб, які надають соціальні послуги з догляду, вам необхідно звернутися до органу соціального захисту (за місцем вашого проживання згідно з реєстрацією або справкою ВПО) із заявою (у довільній формі) про включення до списків таких осіб. Разом із заявою необхідно подати копію паспорта, РНОКПП та документа, що підтверджує місце проживання (справка ВПО, якщо немає реєстрації або реєстрація на тимчасово окупованій території). Якщо ви маєте медичну освіту, додаєте до заяви копію відповідного документа. 

Якщови не маєте медичної освіти, для отримання такої компенсації вам необхідно пройти професійне навчання основам догляду відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичнихосіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності” від 1 червня 2020 р. №430. Доцієї постанови також внесено зміни.  Ви можете не проходити навчання, а лише скласти іспит у відповідній організації, якщо:

 • ви не працюєте та протягом не менше трьох місяців до моменту звернення із заявою постійно надавали соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування та потребують постійної сторонньої допомоги  (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), і яким призначалася щомісячна компенсація на догляд;
 • ви проживаєте разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу (яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров'я потребує постійного стороннього догляду) та отримуєте щомісячну грошову допомогу на догляд за нею;
 • ви є одним з батьків, усиновителів, опікуном, піклувальником та фактично здійснюєте догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, та вам призначено надбавку на догляд за нею.

(Головне підтвердження того, що ви здійснюєте такий догляд — це отримання вами або вашим підопічним відповідної грошової допомоги або компенсації: сааме це будуть перевіряти органи соцзахисту).

Після проходження навчання або складення іспиту організація надасть вам відповідну довідку та вас включатиме до переліку осіб, що надають соціальні послуги на професійній основі.

Зверніть увагу: якщо ви пройдете навчання, але не будете надавати відповідні послуги протягом трьох років, вам доведеться пройти навчання або скласти іспит повторно.

Щоб отримати соціальні послуги особа, яка потребує догляду (або її законний представник) подає до органу соцзахисту (або ЦНАПу) за місцем проживання відповідну заяву, паспорт, код та справки про стан здоров'я, а також документи, що підтверджують повноваження представника. У заяві можна вказати конкретну особу з переліку, але це не є необхідним: тоді таку особу оберуть працівники органу соцзахисту та надішлють їй листове повідомлення. Якщо ця особа погоджується надавати соціальні послуги, протягом трьох робочих днів вона подає до уповноваженого органу заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на професійній основі, пред'являє паспорт та код. Впродовж 10 календарних днів після цього орган соцзахисту повинен підготувати договір про надання соціальних послуг з догляду на професійній основі — форму такого договору має затвердити Мінсоцполітики. Компенсація буде виплачуватися з дати укладення договору.

Для отримання компенсації особі, яка надає соціальні послуги, необхідно кожного місяця подавати до органу соцзахисту акт наданих послуг — це необхідно зробити до 5 числа місяця наступного за місяцем, у якому послуги були надані, тоді компенсація має надійти на банківський рахунок до 20 числа цього ж місяця. Якщо ви пропустите термін подання акта, компенсація буде виплачена пізніше – після вашого звернення.

Строк виплат, призначених згідно з Постановою № 832 від 26.07.1996 (щомісячні компенсаційні виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку), наразі продовжено до кінця 2022 року. Протягом цього року особи, які зараз отримують виплати відповідно до цієї постанови, повинні оформити компенсаційні виплати або як такі, що надають послуги на непрофесійній основі (згідноз постановою № 859 від 23.09.2020), або пройти навчання та оформити виплати згідно з новою постановою.

Постанова № 1040 набрала чинності, крім пункту, який стосується припинення дії Постанови №832.

 

 

Постанова КАБІНЕТУ  МІНІСТРІВ УКРАЇНИ                                              від 15 листопада 2021 р. № 1184

                                Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України


Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

2. Національній соціальній сервісній службі, обласним і Київській міській державним адміністраціям за участю органів місцевого самоврядування забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.

        Прем’єр-міністр України                                   Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 37

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь