Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Які категорії громадян мають право на отримання ваучера?

Дата: 10.07.2024 14:23
Кількість переглядів: 8

 Фото без описуВідповідно до частини 1 статті 30 Закону України «Про зайнятість населення» на одноразове отримання ваучера мають право:

- працюючі особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років. Це право гарантується особам до досягнення ними загального пенсійного віку.

- окремі категорії не працюючих осіб, які не зареєстровані як безробітні в державній службі зайнятості. Таке право гарантується якщо для цих осіб відсутня підходяща робота. До цих категорій належать  внутрішньо переміщені особи працездатного віку  та особи з інвалідністю.

- колишні військові, а саме: особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ та інших правоохоронних та спеціальних структурах. Ці особи мають бути звільнені зі служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними загального пенсійного віку Строк вислуги має бути не менше 10 років. Ваучер видається якщо ці особи не набули права на військову чи спеціальну пенсію.

- особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Ці особи мають право на отримання ваучера до досягнення ними встановленого загального пенсійного віку, за умови звернення за отриманням ваучера протягом трьох років з дня звільнення.

- особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Ваучер видається таким особам після їх звільнення з полону.

- особи, які у період воєнного стану в Україні під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних дій та у період здійснення воєнних дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам. Ці особи повинні мати відповідні рекомендації в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Ознайомитись з нормативно-правовими актами, які регулюють питання видачі ваучерів, можна на вебсторінці Державного центру зайнятості (рубрика «Ваучер на навчання» - «Повязані закони та постанови»), посилання тут http://surl.li/vxsrzd 

Є бажання отримати ваучер та навчатися за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/pacfp Або пишіть у Telegram-канал t.me/dcz_kir


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь