Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Дата: 23.07.2024 16:02
Кількість переглядів: 314

Фото без опису

https://zakonst.rada.gov.ua/images/gerb.gif

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 23 вересня 2020 р. № 859
Київ

Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1074 від 20.10.2021
№ 591 від 07.05.2022}

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, що додається.

2. Установити, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, щомісячні компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” (Офіційний вісник України, 2004 р., № 17, ст. 1188), проводяться до дати призначення таким фізичним особам іншої виплати на догляд, установленої законодавством, або до 31 грудня 2022 року.

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 січня 2020 р. для осіб, які звернуться за призначенням компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, протягом 60 календарних днів із дня опублікування цієї постанови, крім підпункту 2 пункту 7 Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого зазначеною постановою, який набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 73


 



 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 вересня 2020 р. № 859

ПОРЯДОК
подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

{У тексті Порядку слова “Структурний підрозділ”, “структурний підрозділ” у всіх відмінках і формах числа замінено словами “Уповноважений орган”, “уповноважений орган” у відповідному відмінку і числі згідно з Постановою КМ № 1074 від 20.10.2021}

1. Цей Порядок встановлює механізм призначення і виплати компенсації за догляд (далі - компенсація), що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг (далі - фізична особа, яка надає соціальні послуги) особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (далі - соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі) та є:

особами з інвалідністю I групи;

дітьми з інвалідністю;

громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;

невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;

дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1161 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 9, ст. 306).

Якщо у зв’язку з введенням в Україні або окремих її місцевостях надзвичайного або воєнного стану фізична особа, яка надає соціальні послуги, та особа, якій вона надає соціальні послуги з догляду, стали внутрішньо переміщеними особами, компенсація призначається і виплачується за новим місцем їх проживання/перебування.

{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 591 від 07.05.2022}

2. Компенсація не призначається:

1) фізичним особам, які надають соціальні послуги особам, зазначеним у пункті 1 цього Порядку, якщо такі особи отримують:

соціальні послуги з догляду вдома, паліативного, стаціонарного догляду;

виплати на догляд відповідно до Законів України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”“Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”“Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”“Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” (крім осіб з інвалідністю з дитинства I групи);

2) фізичним особам, які надають соціальні послуги та отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України “Про психіатричну допомогу”;

3) фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на професійній основі.

{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

3. Компенсація призначається і виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад (далі - уповноважені органи) за місцем проживання / перебування осіб, яким надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

4. Розмір компенсації відповідно до статті 13 Закону України “Про соціальні послуги” обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

{Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 591 від 07.05.2022}

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, отримує тільки одну компенсацію незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.

Середньомісячний сукупний дохід фізичної особи, яка надає соціальні послуги, визначається із застосуванням автоматизованого обміну даними між інформаційно-телекомунікаційними системами органів влади, підприємств, установ, організацій та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім’ї цієї особи на кількість осіб, які входять до складу сім’ї, згідно з Методикою обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 16 червня 2020 р. № 419.

{Абзац третій пункту 4 в редакції Постанови КМ № 591 від 07.05.2022}

До запровадження автоматизованого обміну даними між інформаційно-телекомунікаційними системами органів влади, підприємств, установ, організацій фізична особа, яка надає соціальні послуги, подає довідки/інші документи про доходи за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

{Абзац пункту 4 в редакції Постанови КМ № 591 від 07.05.2022}

5. До складу сім’ї фізичної особи, яка звертається за призначенням компенсації, включаються чоловік, дружина, діти віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (в тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти і вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) до досягнення 23 років і не мають власних сімей; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю. При цьому діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти до досягнення 23 років і не мають власних сімей, включаються до складу сім’ї незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування. До складу сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги, що звертається за призначенням компенсації, не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні, та непрацездатні особи.

6. Для отримання компенсації фізичною особою, яка надає соціальні послуги, подаються до уповноваженого органу заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та документи/відомості у паперовій або електронній формі, зазначені в пункті 7 цього Порядку.

Особою/законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг, подається заява про згоду отримувати соціальні послуги.

Якщо заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі подає законний представник особи, яка потребує надання таких послуг, заява про згоду отримувати соціальні послуги не подається.

Під час подання заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги пред’являється паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу (посвідка на постійне проживання/посвідчення біженця/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, - для іноземця та особи без громадянства).

Форми заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги затверджуються Мінсоцполітики.

Також заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги можуть прийматися центром надання адміністративних послуг за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги в електронній формі можуть подаватися через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Якщо заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги подаються в електронній формі, відомості про прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) фізичної особи, яка надає соціальні послуги, особи/законного представника особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі, документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України, а також дані паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу (посвідка на постійне проживання/посвідчення біженця/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, - для іноземця та особи без громадянства), отримуються із кваліфікованого сертифіката відкритого ключа електронного підпису.

Центр надання адміністративних послуг, який приймає заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги з необхідними документами, реєструє такі заяви і не пізніше ніж наступного робочого дня засобами телекомунікаційного, зокрема електронного, зв’язку надсилає сформовану особову справу фізичної особи, яка надає соціальні послуги (у тому числі електронну), відповідному уповноваженому органу для прийняття рішення.

{Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

7. Призначення і виплата компенсації здійснюються уповноваженим органом з місяця подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, таких документів:

1) у паперовій формі:

заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

заяви про згоду отримувати соціальні послуги;

копії свідоцтва про народження дитини (у разі надання дитині соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі);

декларації про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги;

копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);

висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;

висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ;

копії медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ;

довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ;

копії рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);

копії рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для опікунів або піклувальників).

Копії поданих документів засвідчуються посадовими особами уповноваженого органу або центру надання адміністративних послуг, який прийняв заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги;

2) в електронній формі:

заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

заяви про згоду отримувати соціальні послуги;

декларації про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги, та відомості про членів її сім’ї (прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України чи документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України;

відомостей про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) дитини, прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) батьків);

сканованих копій документів, зазначених в абзацах шостому - дванадцятому підпункту 1 цього пункту, з урахуванням категорії особи, яка потребує надання соціальних послуг.

Якщо в державних електронних інформаційних ресурсах наявні необхідні відомості, відповідні документи/копії не подаються. Зазначені відомості, необхідні для призначення компенсації, отримуються органом, що приймає рішення про призначення компенсації:

через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів;

через інформаційні системи або бази даних;

шляхом надіслання запитів до власників (розпорядників) зазначених відомостей.

На заяви та відомості, що подаються в електронній формі, накладаються електронні підписи, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів фізичної особи, яка надає соціальні послуги, та особи/законного представника особи, яка потребує надання соціальних послуг.

Уповноважений орган перевіряє подані/надіслані фізичною особою, яка надає соціальні послуги, документи/відомості, зазначає кількість прийнятих документів, порядковий номер заяви, дату її реєстрації, кількість неподаних документів, які необхідно подати, і дату, до якої такі документи повинно бути подано.

Повідомлення про прийняття заяви з пакетом документів видається особисто фізичній особі, яка надає соціальні послуги, під час їх подання або надсилається протягом одного робочого дня з дати подання заяви на поштову адресу або адресу електронної пошти такої особи.

Якщо заява з пакетом документів надсилається поштою, днем подання заяви вважається дата відправлення, зазначена на календарному штемпелі.

Якщо до заяви не додано всіх необхідних документів, уповноважений орган протягом трьох робочих днів із дати отримання заяви надсилає на поштову адресу або адресу електронної пошти фізичної особи, яка надає соціальні послуги, повідомлення про те, що документи потрібно подати. Якщо документи подано не пізніше ніж через один місяць з дня отримання повідомлення, днем подання заяви вважається день її прийняття уповноваженим органом або відправлення поштою.

Уповноважений орган протягом двох робочих днів після отримання заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги здійснює комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, за показниками згідно з додатком.

{Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 591 від 07.05.2022}

Комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, здійснюється фахівцями уповноваженого органу разом із представниками закладу охорони здоров’я, надавачів соціальних послуг із залученням особи, яка потребує надання соціальних послуг, та/або її законного представника.

{Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 591 від 07.05.2022}

За результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, уповноваженим органом готується висновок за формою згідно з додатком.

{Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 591 від 07.05.2022}

Особа потребує надання соціальних послуг, якщо за результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, їй установлено IV чи V групу рухової активності.

{Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 591 від 07.05.2022}

{Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

8. Під час визначення середньомісячного сукупного доходу сім’ї уповноважені органи, що призначають компенсацію, користуються всіма офіційними джерелами, які містять інформацію про доходи громадян, зокрема інформацією Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Для нарахування компенсації можуть використовуватися відомості про доходи (списки, довідки, дані на технічних носіях інформації, інші дані, отримані від органів соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, центрів зайнятості, інших підприємств, установ, організацій).

Уповноважені органи мають право робити запити та у строк до п’яти календарних днів із дати надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від ДПС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від фізичних осіб, які надають соціальні послуги та звертаються за призначенням компенсації.

Для підтвердження даних про доходи (відсутність доходів) використовуються відомості ДПС із Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном.

Для підтвердження даних про отримання (неотримання) пенсії використовується інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, встановленому Мінсоцполітики та Пенсійним фондом України.

{Абзац п'ятий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1074 від 20.10.2021}

Для підтвердження даних про смерть фізичної особи, яка надавала соціальні послуги, або особи, якій надавалися соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, використовуються відомості з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, які передаються до Мінсоцполітики шляхом автоматизованого обміну електронними даними між інформаційними ресурсами Мін’юсту та Мінсоцполітики через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, передбаченому законодавством.

9. Якщо фізична особа надає соціальні послуги з догляду за місцем проживання / перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, але має інше зареєстроване місце проживання, уповноважений орган на підставі даних, отриманих в електронній формі шляхом автоматизованого доступу/обміну, перевіряє відомості щодо неотримання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, компенсації за зареєстрованим місцем проживання.

{Пункт 9 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

10. Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.

Якщо у довідці до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, медичному висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді, довідці про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, зазначено строк, компенсація призначається на такий строк, але не більше ніж на 12 місяців.

Виплата компенсації тимчасово зупиняється у разі пропущення особою з інвалідністю I групи чергового переогляду органами медико-соціальної експертизи, дитиною з інвалідністю або дитиною, яка хворіє на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, огляду лікарсько-консультаційними комісіями. У разі повторного визнання особи особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю або дитиною, яка хворіє на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, виплата компенсації поновлюється відповідно до заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі з дня її зупинення, але не більше ніж за один місяць.

{Пункт 10 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

10-1. Для продовження виплати компенсації на наступний строк подаються заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї), документи, зазначені в абзацах шостому - дванадцятому підпункту 1 пункту 7 цього Порядку, крім копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді, якщо їх видано безстроково або строк не зазначено.

{Порядок доповнено пунктом 10-1 згідно з Постановою КМ № 1074 від 20.10.2021}

11. Виплата компенсації припиняється в разі:

1) зміни місця проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, чи фізичної особи, яка надає соціальні послуги;

2) смерті особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

3) смерті фізичної особи, яка надавала соціальні послуги;

4) отримання особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, соціальних послуг з догляду вдома, паліативного, стаціонарного догляду або перебування такої особи на повному державному утриманні;

5) перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 30 календарних днів.

До 30-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, разом з особою, яка потребує надання соціальних послуг, на лікуванні за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Порядок надання відомостей стосовно фізичних осіб, які надають соціальні послуги, про перетин державного кордону або перебування за межами України в період отримання компенсації визначається законодавством;

6) перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному або санаторно-курортному лікуванні протягом 30 календарних днів.

У разі виникнення обставин, визначених у підпунктах 14-6 цього пункту, внаслідок яких припиняється надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі, фізична особа, яка надає соціальні послуги, особа/законний представник особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, зобов’язані в десятиденний строк письмово повідомити про припинення надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі уповноваженому органу, що здійснює виплату компенсації. Її виплата припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому сталися зміни.

{Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

{Пункт 12 виключено на підставі Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

13. У разі затвердження нового розміру прожиткового мінімуму на 1 січня відповідного року компенсація перераховується без звернення фізичної особи, яка надає соціальні послуги. Уповноважені органи проводять перерахунок раніше призначеної компенсації з місяця встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

14. Компенсація призначається з місяця звернення за нею, якщо протягом місяця з дня звернення подано всі необхідні документи.

Рішення про призначення компенсації або про відмову в її наданні приймається уповноваженим органом протягом 10 днів з дати подання документів, зазначених у пункті 7 цього Порядку, і наступного дня після його прийняття надсилається фізичній особі, яка надає соціальні послуги.

Для підтвердження факту спільного проживання з особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та догляду за нею складається акт про проведення обстеження сім’ї фахівцями уповноваженого органу. Форма акта про проведення обстеження сім’ї затверджується Мінсоцполітики.

Якщо фізична особа надає соціальні послуги за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, але має інше зареєстроване місце проживання, обстеження сім’ї для встановлення факту догляду є обов’язковим.

15. Компенсація виплачується щомісяця шляхом перерахування уповноваженим органом коштів на рахунок в установі банку, зазначений у заяві фізичної особи, яка надає соціальні послуги, або через АТ “Укрпошта”.

{Пункт 15 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

16. Суми компенсації, не отримані своєчасно фізичною особою, яка надає соціальні послуги, виплачуються за минулий період, але не більш як за 12 місяців, що передують місяцю звернення за їх отриманням.

Суми компенсації, не отримані фізичною особою, яка надає соціальні послуги, з вини уповноваженого органу, який їх призначає та виплачує, виплачуються за минулий період без обмеження будь-яким строком. При цьому виплата за минулий період проводиться з урахуванням прожиткового мінімуму, затвердженого на момент виплати.

Суми компенсації, що нараховані фізичній особі, яка надає соціальні послуги, та залишилися недоотриманими у зв’язку з її смертю, виплачуються за весь період по місяць (включно), в якому сталися зміни, членам її сім’ї, у разі їх відсутності входять до складу спадщини.

{Абзац третій пункту 16 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

17. Рішення уповноваженого органу про відмову у призначенні компенсації може бути оскаржено у визначеному законодавством порядку.

{Пункт 17 в редакції Постанови КМ № 1074 від 20.10.2021}

18. На кожну фізичну особу, яка надає соціальні послуги та отримує компенсацію, відповідним уповноваженим органом формується особова справа, в якій зберігаються матеріали, необхідні для призначення компенсації.

В особовому рахунку, що заповнюється на підставі документів особової справи, фіксуються відомості про виплату компенсації.

19. Суми компенсації, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку фізичної особи, яка надає соціальні послуги, через подання документів із завідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім’ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату компенсації тощо, стягуються відповідно до законодавства.

Відрахування надміру виплаченої суми компенсації на підставі рішень відповідних уповноважених органів проводиться у щомісячному розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної компенсації.

Якщо фізична особа, яка надає соціальні послуги, не повернула добровільно надміру виплачені їй суми, вони стягуються в судовому порядку на підставі заяви уповноваженого органу, що призначив компенсацію.

20. Уповноважені органи, що призначають та виплачують компенсацію, здійснюють контроль за наданням соціальних послуг фізичними особами, які надають соціальні послуги.


https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/859-2020-%D0%BF#Text

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до Порядку

ПОКАЗНИКИ,

за якими здійснюється комплексне визначення

ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує
надання соціальних послуг

 

1. Ступінь індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг (таблиця 1), визначається на підставі оцінки можливості виконання елементарних та складних дій:

Таблиця 1

 

Група рухової активності

Сума балів за шкалами оцінки виконання елементарних та складних дій

Ступінь

Характеристика ступеня
індивідуальної потреби

IV група

54-62 бали

5

Основні види елементарних дій (вмивання, контроль за актами сечовиділення та дефекації, користування туалетом, користування посудом та побутовою технікою) виконує самостійно та у повному обсязі.

Види складних дій (прийом ліків, користування телефоном, розпоряджання особистими фінансами) виконує самостійно та у повному обсязі.

Пересування обмежується помешканням. У рідких випадках може пересуватися на невеликі відстані із супроводом пішки або користуватися транспортом. Не може підійматися сходами без сторонньої допомоги.

 

 

 

Може вести домашнє господарство невеликого обсягу при великих часових затратах. Не може прати великі речі.

Може потребувати часткової сторонньої допомоги під час купання у ванні чи душі, одягання та взування, приготування та  прийому їжі.

Потребує допомоги у здійсненні покупок чи отриманні послуг.

Особа, яка потребує надання соціальних послуг, має виражену залежність від сторонньої допомоги та догляду з урахуванням наявних обмежень у життєдіяльності, умов проживання і факторів ризику. Часткова залежність становить до 90 відсотків випадків виконання простих та складних дій

     
 

43-53 бали

6

Може вмиватися, розчісуватися, чистити зуби, взуватися і вдягатися, приймати їжу з частковою сторонньою допомогою. Може частково контролювати акти сечовиділення та дефекації.

Пересування в більшості випадків обмежене кімнатою. У рідких випадках може виходити у двір із супроводом.

Приймає ванну чи душ із сторонньою допомогою. Користується туалетом із сторонньою допомогою (потребує допомоги для збереження рівноваги, під час вдягання, роздягання).

Основні види домашнього господарства вести не може. Може приготувати прості страви та випрати невеликі речі.

Потребує допомоги у здійсненні покупок чи отриманні послуг.

Може користуватися телефоном.

Приймає лікарські засоби самостійно чи з незначною допомогою.

Може розпоряджатися особистими коштами.

Особа, яка потребує надання соціальних послуг, має виражену залежність від сторонньої допомоги та догляду з урахуванням наявних обмежень у життєдіяльності, умов проживання і факторів ризику. Часткова залежність становить до 60 відсотків і більше випадків виконання простих і складних дій

 

32-42 бали

7

Може вмиватися, розчісуватися, чистити зуби, взуватися і вдягатися, приймати їжу, приймати ванну чи душ із сторонньою допомогою.

Користується туалетом із сторонньою допомогою (потребує допомоги для збереження рівноваги, під час вдягання, роздягання).

Пересування обмежене кімнатою.

Під час переходу з ліжка на крісло іноді потребує мінімальної допомоги чи нагляду.

Не може вести домашнє господарство, готувати прості страви, прати.

Викликає труднощі самостійний прийом лікарських засобів.

Часто не може розпоряджатися власними коштами.

Може користуватися телефоном з незначною допомогою.

Особа, яка потребує надання соціальних послуг, повністю залежна від сторонньої допомоги та догляду з урахуванням наявних обмежень у життєдіяльності, умов проживання і факторів ризику. Часткова залежність становить близько 50 відсотків випадків виконання простих і складних дій

V група

25-31 бал

8

 

 

 

 

 

 

Приймає ванну чи душ, вмивається, розчісується, чистить зуби, вдягається, взувається із сторонньою допомогою. Потребує часткової допомоги під час прийому їжі. Акти сечовиділення та дефекації може контролювати повністю або частково.

Пересування обмежене ліжком та простором навколо нього.

Під час переходу з ліжка на крісло може потребувати часткової сторонньої допомоги. Користуватися туалетом може самостійно чи із сторонньою допомогою (крісло-туалет біля ліжка чи судно). Користується телефоном чи має труднощі під час користування ним.

Не може самостійно готувати їжу, вести домашнє господарство, прати, займатися рукоділлям.

Не може самостійно приймати лікарські засоби та розпоряджатися особистими коштами.

Особа, яка потребує надання соціальних послуг, повністю залежна від сторонньої допомоги. Часткова залежність становить менше ніж 50 відсотків випадків виконання простих і складних дій та обумовлена станом здоров’я і можливістю пересування

 

12-24 бали

9

Особа, яка потребує надання соціальних послуг, постійно перебуває у ліжку.

Потребує сторонньої допомоги під час переходу з ліжка на крісло.

Може здійснювати активні рухи у межах ліжка. Може самостійно сидіти.

Сідає самостійно чи з незначною допомогою. Контролює акти сечовиділення та дефекації частково чи повністю. Користується судном чи кріслом-туалетом.

Особа, яка потребує надання соціальних послуг, повністю залежна від сторонньої допомоги

 

0-11 балів

10

Особа, яка потребує надання соціальних послуг, постійно перебуває у ліжку.

Пересувається тільки із сторонньою допомогою.

Вмивання, купання, вдягання та роздягання, прийом їжі здійснює тільки із сторонньою допомогою.

Не сідає самостійно та не може сидіти. Не контролює акти сечовиділення та дефекації. Необхідний постійний цілодобовий догляд.

Особа, яка потребує надання соціальних послуг, повністю залежна від сторонньої допомоги

2. Вивчення питання щодо можливості виконання особою, яка потребує надання соціальних послуг, різних видів життєдіяльності здійснюється за допомогою анкетування, яке проводиться з використанням шкали оцінки можливості виконання елементарних дій (таблиця 1) та шкали оцінки можливості виконання складних дій (таблиця 2) з метою визначення:

залежності від будь-якої сторонньої допомоги (фізичної, психологічної, нагляду);

можливості самостійно задовольняти свої основні життєві потреби;

ступеня залежності та передбачуваної тривалості індивідуальної потреби у сторонній допомозі, причин, що її викликають.

3. Ступінь залежності особи, яка потребує надання соціальних послуг, від сторонньої допомоги визначається оптимальним для конкретної ситуації методом:

опитування особи, яка потребує надання соціальних послуг, членів її сім’ї, законних представників;

здійснення фахівцями уповноваженого органу безпосереднього спостереження за особою, яка потребує надання соціальних послуг.

4. Застосування зазначених у таблицях 2 і 3 шкал передбачає, що в обраних позиціях повинні бути відображені реальні дії особи, яка потребує надання соціальних послуг, за попередні 24-48 годин (у разі потреби оцінка проводиться за довший період).

5. За шкалою оцінки можливості виконання елементарних дій оцінюється повсякденна діяльність особи, яка потребує надання соціальних послуг, за допомогою 10 критеріїв, що стосуються сфери самообслуговування та можливості пересуватися (таблиця 2). Оцінка рівня виконання елементарних дій проводиться за сумою балів, визначених для кожної особи, яка потребує надання соціальних послуг, за кожним із розділів цієї шкали. Максимальний результат становить 100 балів, мінімальний - 0 балів.

 

Таблиця 2

Шкала оцінки можливості виконання елементарних дій

 

Порядковий номер

Критерій

Характеристика

Бали

1

Прийом їжі

приготування до прийому їжі та прийом їжі здійснює самостійно, користується посудом, столовими приборами та побутовою технікою без труднощів

10

   

приготування до прийому їжі та прийом їжі здійснює самостійно, але за довший проміжок часу

9

   

приготування до прийому їжі та прийом їжі здійснює самостійно із застосуванням спеціального посуду та технічних засобів реабілітації

8

   

приймає їжу самостійно або за допомогою технічних засобів реабілітації, але не може приготуватися до прийому їжі (покласти їжу в тарілку чи налити рідину у склянку тощо)

6

   

потребує нагляду чи незначної сторонньої допомоги під час приготування до прийому їжі та прийому їжі (наприклад, під час розрізання продуктів харчування, приготування бутербродів тощо) (до 25 відсотків дій чи часу)

5

   

необхідний постійний нагляд або часткова допомога під час прийому їжі (до 50 відсотків дій чи часу приймання їжі)

3

   

потребує значного обсягу допомоги під час прийому їжі

1

   

не може самостійно приймати їжу

0

2

Купання

приймає ванну чи душ самостійно без труднощів

5

   

приймає ванну чи душ самостійно з труднощами

4

   

потребує нагляду чи незначної сторонньої допомоги під час прийому ванни чи душу, наприклад під час виходу з ванни чи душу, роздягання (до 25 відсотків дій чи часу)

3

   

потребує сторонньої допомоги під час прийому ванни чи душу (до 50 відсотків дій чи часу)

2

   

потребує значного обсягу сторонньої допомоги під час прийому ванни чи душу

1

   

купання здійснюється тільки із сторонньою допомогою в межах ліжка, у тому числі за допомогою ванни каркасної складної

0

3

Особистий туалет (вмивання, розчісування, чищення зубів, бриття, маніпуляції із зубними протезами)

самостійно без труднощів

5

 

самостійно з труднощами

4

 

потребує нагляду чи незначної сторонньої допомоги (до 25 відсотків дій чи часу)

3

потребує сторонньої допомоги (до 50 відсотків дій чи часу)

2

   

потребує значного обсягу сторонньої допомоги

1

   

не може самостійно

0

4

Одягання і взування

вдягається і взувається самостійно без труднощів

10

   

вдягається і взувається самостійно із застосуванням технічних засобів реабілітації без труднощів

9

   

повільно вдягається і взувається самостійно або із застосуванням технічних засобів реабілітації

8

   

з труднощами вдягається і взувається самостійно або із застосуванням технічних засобів реабілітації

7

   

під час вдягання і взування потребує нагляду чи незначної сторонньої допомоги, наприклад під час застібання ґудзиків, зав’язування шнурків (до 25 відсотків дій чи часу)

5

   

потребує сторонньої допомоги під час вдягання і взування (до 50 відсотків дій чи часу)

3

   

потребує значного обсягу сторонньої допомоги під час вдягання і взування

1

   

не може самостійно вдягатися і взуватися

0

5

Контроль дефекації

повністю контролює дефекацію, у разі потреби може використовувати клізму чи свічки без сторонньої допомоги

10

   

має функціонуючу колостому, за якою доглядає із застосуванням калоприймача самостійно

8

   

випадкові інциденти не частіше ніж один раз на тиждень або потребує допомоги під час використання клізми і свічок (не частіше ніж один раз на тиждень)

5

   

періодично (два - три рази на тиждень) не контролює дефекацію, або потребує використання клізми за допомогою надавача соціальної послуги, або має функціонуючу колостому, за якою може доглядати із застосуванням калоприймача самостійно з частковою сторонньою допомогою

2

   

практично не контролює дефекацію (порушення більше ніж три рази на  тиждень), за колостомою доглядати самостійно не може

1

   

постійно не контролює дефекацію або потребує застосування клізми чи догляду за колостомою, що здійснюється надавачем соціальної послуги

0

6

Контроль сечовиділення

повністю контролює сечовиділення без сторонньої допомоги

10

   

самостійно справляється з уростомою із застосуванням сечоприймача та інших спеціальних засобів або самостійно справляється з катетером

8

   

випадкові інциденти не частіше одного  разу на добу

5

   

періодично (два - три рази на добу) не контролює сечовиділення або є функціонуюча уростома, за якою може доглядати із застосуванням сечоприймача із частковою сторонньою допомогою

2

   

практично не контролює сечовиділення (порушення більше ніж три рази на добу), за уростомою самостійно доглядати не може, використовуються памперси

1

   

постійно не контролює сечовиділення чи потребує використання катетера, яким не може користуватися самостійно; постійно використовуються памперси або відмовляється від їх використання (внаслідок психічних порушень чи з інших причин)

0

7

Відвідування туалету

відвідує туалет самостійно без труднощів

10

   

відвідує туалет самостійно із застосуванням технічних засобів реабілітації

9

   

насилу відвідує туалет із використанням крісла-туалету, технічних засобів реабілітації без сторонньої допомоги

7

   

потребує незначної сторонньої допомоги та нагляду під час відвідування туалету, застосування крісла-туалету, наприклад для збереження рівноваги, під час роздягання, вдягання та інших дій

5

   

потребує значної сторонньої допомоги під час відвідування туалету

3

   

потребує постійної сторонньої допомоги під час відвідування туалету

2

   

не може відвідувати туалет, для фізіологічних потреб необхідне застосування спеціальних засобів (судно, памперси) безпосередньо у ліжку

0

8

Вставання і перехід з ліжка

переходить самостійно без труднощів

15

 

переходить за допомогою технічних засобів реабілітації

12

   

під час переходу потребує нагляду (чи мінімальної допомоги)

10

   

переходить самостійно чи за допомогою технічних засобів реабілітації з труднощами

7

   

самостійно сидить у ліжку, під час переходу необхідна часткова стороння допомога

5

   

сидить, але перехід здійснюється за постійної сторонньої допомоги

3

   

сідає і сидить тільки за підтримки, перехід здійснюється за постійної сторонньої допомоги

1

   

не може сидіти в ліжку та встати з ліжка навіть за сторонньої допомоги

0

9

Пересування

пересувається без сторонньої допомоги на відстань більше ніж 500 метрів, ходить помешканням без сторонньої допомоги

15

   

пересувається самостійно без сторонньої допомоги на відстань більше ніж 500 метрів із застосуванням технічних засобів реабілітації, ходить помешканням без сторонньої допомоги

14

   

пересувається самостійно без сторонньої допомоги на відстань більше ніж 500 метрів із застосуванням технічних засобів реабілітації повільно та з труднощами, ходить помешканням без сторонньої допомоги

11

   

пересувається із сторонньою допомогою в межах 500 метрів, ходить помешканням без сторонньої допомоги

10

   

пересувається самостійно на відстань до 100 метрів або пересувається за допомогою крісла-коляски, ходить  помешканням повільно із зупинками на відпочинок

5

   

пересувається на відстань до 100 метрів із застосуванням технічних засобів реабілітації, ходить помешканням з труднощами

3

   

пересувається на відстань до 100 метрів тільки із сторонньою допомогою, ходить помешканням із сторонньою допомогою

2

   

не може самостійно пересуватися на відстань більше ніж 50 метрів

0

10

Підйом сходами

самостійно підіймається сходами

10

 

підіймається сходами самостійно за допомогою технічних засобів реабілітації

9

   

потребує багато часу для самостійного чи за допомогою технічних засобів реабілітації підйому сходами

7

   

потребує незначної сторонньої допомоги (чи нагляду)

5

   

підіймається сходами тільки із сторонньою допомогою

2

   

не може підійматися сходами навіть із сторонньою допомогою

0

 

Сума балів

 

 

6. Шкала оцінки можливості виконання складних дій оцінює складні дії особи, яка потребує надання соціальних послуг, за допомогою дев’яти критеріїв (таблиця 3). Оцінка рівня виконання складних дій проводиться за сумою балів, визначених для кожної особи, яка потребує надання соціальних послуг, за кожним із розділів цієї шкали. Максимальний результат становить 27 балів, мінімальний - 10 балів.

 

 

 

Таблиця 3

Шкала оцінки можливості виконання складних дій

 

Порядковий номер

Критерій

Характеристика

Бали

1

Користування телефоном

користується телефоном самостійно

3

користується тільки спеціально обладнаним телефоном (наприклад, через слабкий слух чи зір)

2,5

користується телефоном з невеликою допомогою чи набираючи тільки добре знайомі номери

2

спілкується телефоном, якщо інша людина набере необхідний номер

1,5

не може користуватися

1

2

Пересування на відстані понад 1000 метрів

пересувається самостійно, у тому числі громадським транспортом чи на таксі, планує поїздки самостійно

3

пересувається самостійно, у тому числі громадським транспортом чи на таксі, після докладних словесних інструкцій

2,5

пересувається самостійно, із незначною сторонньою допомогою, у тому числі громадським транспортом чи на таксі

2

пересувається громадським транспортом чи на таксі тільки з постійним супроводом

1,5

не пересувається

1

3

Дрібні покупки в магазині

робить покупки самостійно

3

робить покупки з незначною допомогою

2

робить покупки за умови сторонньої допомоги та супроводу

1,5

не може робити покупки

1

4

Приготування їжі

готує самостійно

3

готує із напівфабрикатів

2,5

готує з незначною допомогою

2

тільки розігріває їжу

1,5

не може готувати

0

5

Ведення домашнього господарства

веде господарство самостійно

3

виконує самостійно нетрудомісткі види робіт

2,5

веде господарство з незначною допомогою

2

потребує сторонньої допомоги під час виконання більше ніж половини робіт

1,5

не може вести домашнє господарство

1

6

Дозвілля, у тому числі рукоділля

дозвілля організовує самостійно

3

деякі види дозвілля організовує самостійно

2,5

дозвілля організовує самостійно з незначною допомогою

2

не може самостійно організувати своє дозвілля

1

7

Прання

пере самостійно

3

пере самостійно тільки за допомогою пральної машини

2,5

пере самостійно із незначною допомогою, наприклад під час розвішування білизни

2

потребує значного обсягу сторонньої допомоги

1,5

не може прати

1

8

Прийом лікарських засобів

приймає лікарські засоби самостійно (правильно дозуючи та у відповідний час)

3

приймає лікарські засоби самостійно з незначною допомогою (у разі дозування лікарських засобів та нагадування про необхідність їх прийняти)

2

не може самостійно приймати лікарські засоби

1

9

Розпорядження особистими коштами

розпоряджається самостійно

3

розпоряджається самостійно з незначною допомогою

2

здійснює поточні витрати самостійно, але планувати бюджет не може

1,5

розпоряджатися не може

1

 

Сума балів

 

 

 

Висновок

про результати комплексного визначення індивідуальних
потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг

 

Особа, яка потребує надання соціальних послуг _________________________________

________________________________________________________________________________

(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)

 

За результатами комплексного визначення індивідуальних потреб встановлено, що особа _______________________________ надання соціальних послуг з догляду.
(потребує/не потребує)*

 

Сума балів становить_______________________________, група рухової активності** ______________.

 

____________

* Якщо за результатами комплексного визначення індивідуальних потреб сума балів становить більше ніж 54 бали, особа не потребує надання соціальних послуг з догляду, якщо сума балів становить від 54 до 0 балів - потребує.

** Зазначається лише, якщо сума балів становить від 54 до 0 балів.

 

Відповідальні за проведення комплексного визначення індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг:      

___________________________

         (найменування посади)

______________________
              (підпис)

________________________

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)

 

 

 

 

{Порядок доповнено Додатком згідно з Постановою КМ № 591 від 07.05.2022}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://zakonst.rada.gov.ua/images/gerb.gif

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

29.01.2021  № 37


 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 лютого 2021 р.
за № 221/35843

Про затвердження форм документів, необхідних для призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики
№ 3 від 09.01.2023}

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі», пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

форму заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

форму заяви про згоду отримувати соціальні послуги;

форму акта про проведення обстеження сім’ї;

форму декларації про доходи та майновий стан сім’ї.

{Пункт 2 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 3 від 09.01.2023}

3. Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей (Колбаса Р.С.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дати його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лебедцова Б.Б.

Міністр

М. Лазебна

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України

Уповноважений Президента України з прав
людей з інвалідністю

Урядовий уповноважений з прав
осіб з інвалідністю

Перший заступник Голови Спільного
представницького органу об’єднань профспілок

Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації
роботодавців України

Керівник Секретаріату Спільного
представницького органу сторони роботодавців
на національному рівні

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

В.о. Виконавчого директора Асоціації міст України

Голова виконавчого комітету
Всеукраїнської спілки громадських організацій
«Конфедерація громадських
організацій інвалідів України»




О. Вискуб


В.М. Сушкевич


Т. Баранцова


О.О. Шубін


О. Мірошниченко



Р. Іллічов


Л. Денісова

В.В. Сидоренко




В.В. Карпенко

     

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України
29 січня 2021 року № 37

Структурному підрозділу з питань соціального захисту
населення ____________________________________________
районної, районної у містах Києві / Севастополі державної
адміністрації, виконавчий орган сільської, селищної, міської,
районної в місті ради

від __________________________________________________

                       (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) заявника/
               законного представника / уповноваженого представника сім’ї)

Дата народження  _____________________________________

Місце проживання/перебування _________________________

_____________________________________________________

_____________________________________________________

Номер телефону  ______________________________________

Документ, що посвідчує особу:

Серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України
(ID-картка) ___________________________________________

Ким та коли виданий  __________________________________

_____________________________________________________

Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі _____________________________________________________

Номер посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення про взяття на облік бездомної особи (необхідне підкреслити)

_____________________________________________________

Ким та коли видана(не) ________________________________

_____________________________________________________

Дата закінчення (продовження) строку дії посвідки/посвідчення

_____________________________________________________

Реєстраційний номер облікової картки платника податків
або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (ID-картка)**

_____________________________________________________

Зареєстроване місце проживання ________________________

_____________________________________________________

____________________ № _________

(дата реєстрації заяви)

ЗАЯВА
про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Я, _________________________________________________________________________________ ,

                                                                  (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))

даю згоду на надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі _____________
_____________________________________________________________________________________

                                                                 (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))

Та прошу призначити (перерахувати) (необхідне підкреслити) мені компенсацію за надання соціальних послуг на непрофесійній основі.

 

Відомості про склад сім’ї отримувача компенсації
за надання соціальних послуг на непрофесійній основі

Прізвище, ім’я, по батькові
(за наявності)

Ступінь родинного зв’язку

Число, місяць, рік народження

Назва та реквізити документу, що посвідчує особу

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (ID-картка)**

Примітки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До заяви відповідно до законодавства додано __________ документів на _____ аркушах.

Прошу в разі призначення компенсації кошти готівкою перераховувати

Фото без опису через АТ «Укрпошта» №___________________________________________________________ ;

Фото без опису на рахунок у банку №__________________ МФО___________ код___________________
банк________________________________________________________________________________ .

З умовами та порядком призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, ознайомлена(ий).

Зобов’язуюсь повідомляти про зміни обставин, які можуть вплинути на призначення і виплату мені компенсації за надання соціальних послуг на непрофесійній основі.

Я усвідомлюю, що наведені мною відомості, що вплинули або могли вплинути на прийняте рішення щодо надання компенсації за надання соціальних послуг на непрофесійній основі, будуть перевірені згідно з чинним законодавством України.

__________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті громадянина України.

Додаткова інформація, яка повідомляється фізичною особою,
яка надає соціальні послуги з догляду
на непрофесійній основі (необхідне підкреслити)

1. Відомості про зайнятість

Працюю

Не працюю

2. Пенсію по інвалідності, за віком

Отримую

Не отримую

 

_______________________                                                                                               ____________________

             (дата заповнення)                                                                                                                                    (підпис)

Заповнюється відповідальною особою структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у містах Києві / Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної міської районної в місті ради, центру надання соціальних послуг

Відомості з паспорта громадянина України та поданих документів звірені.

Заяву та документи на ____ аркушах прийнято «____»____________________20____ р.
та зареєстровано за №__________

Для розгляду заяви необхідно додати до «_____»_______________20___ р. такі документи:

__________________________________________________________________________________

Відповідальна
особа_______________________ Ознайомився__________________________________________

                      (прізвище та підпис                                               (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) заявника/
                    відповідальної особи)                                      законного представника / уповноваженого представника сім’ї)

 

Фото без опису

 

Заповнюється відповідальною особою структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у містах Києві / Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної міської районної в місті ради, центру надання соціальних послуг

Відомості з паспорта громадянина України та поданих документів звірені.

Заяву та документи на ____ аркушах прийнято «____»____________________20____ р.
та зареєстровано за №__________

Для розгляду заяви необхідно додати до «_____»_______________20___ р. такі документи:

__________________________________________________________________________________

Відповідальна
особа________________________ Ознайомився ________________________________________

                      (прізвище та підпис                                                (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) заявника /
                    відповідальної особи)                                       законного представника / уповноваженого представника сім’ї)

 

Генеральний директор Директорату
розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей                                Р
. Колбаса

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України
29 січня 2021 року № 37

Структурному підрозділу з питань соціального захисту
населення ____________________________________________
районної, районної у містах Києві / Севастополі державної
адміністрації, виконавчий орган сільської, селищної, міської,
районної в місті ради

від __________________________________________________

                       (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) заявника/
               законного представника / уповноваженого представника сім’ї)

Дата народження  _____________________________________

Місце проживання/перебування _________________________

_____________________________________________________

_____________________________________________________

Номер телефону  ______________________________________

Документ, що посвідчує особу:

Серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України
(ID-картка) ___________________________________________

Ким та коли виданий  __________________________________

_____________________________________________________

Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі _____________________________________________________

Номер посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення про взяття на облік бездомної особи (необхідне підкреслити)

_____________________________________________________

Ким та коли видана(не) ________________________________

_____________________________________________________

Дата закінчення (продовження) строку дії посвідки/посвідчення

_____________________________________________________

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (ID-картка)**

_____________________________________________________

Зареєстроване місце проживання ________________________

_____________________________________________________

До заяви фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду
____________________ № _________

(дата реєстрації заяви)

ЗАЯВА
про згоду отримувати соціальні послуги

Я, __________________________________________________________________________________ ,

                                                                  (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))

погоджуюсь на отримання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі від ______
____________________________________________________________________________________ .

                                                                  (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))

З умовами та порядком призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, ознайомлена(ий).

Я усвідомлюю, що наведені мною відомості, що вплинули або могли вплинути на прийняте рішення щодо призначення компенсації за надання соціальних послуг на непрофесійній основі, будуть перевірені згідно з чинним законодавством України.

__________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті громадянина України.

Додаткова інформація, яка повідомляється фізичною особою,
яка отримує соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі
(необхідне підкреслити)

Соціальну послугу догляду вдома

Отримую

Не отримую

Соціальну послугу паліативного догляду

Отримую

Не отримую

Соціальну послугу стаціонарного догляду

Отримую

Не отримую

 

_______________________                                                                                               ____________________

             (дата заповнення)                                                                                                                                (підпис)

Генеральний директор Директорату
розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей                                Р
. Колбаса

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України
29 січня 2021 року № 37

АКТ
проведення обстеження сім’ї

№ _________________                                                                  _________  ______________  _____

                                                                                                                                      (число)               (місяць)               (рік)

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі: ______________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

Місце проживання фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі: ______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі: _________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

Обстеження проведено за адресою: ___________________________________________________

____________________________________________________________________________________

Особа, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі: проживає / не проживає разом із фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (необхідне підкреслити) _________________________________________________________

Соціальні послуги з догляду надаються (зазначити: щоденно, періодично тощо) _____________
____________________________________________________________________________________

Висновок-рекомендація про призначення (не призначення) компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі: _______________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

З актом ознайомлений

                                                                      (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)                      (підпис)
                                                                            фізичної особи, яка надає соціальні
                                                                    послуги з догляду на не професійній основі)

Акт обстеження сім’ї склали відповідальні особи структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у містах Києві / Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної в місті ради

___________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

Підписи:         _________________                  ______________                     ____________________

                                                (посада)                                               (підпис)                                           (прізвище, ініціали)

                        _________________                  ______________                     ____________________

                                                (посада)                                               (підпис)                                           (прізвище, ініціали)

                       _________________                   ______________                     ____________________

                                                (посада)                                               (підпис)                                           (прізвище, ініціали)

Генеральний директор Директорату
розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей                                Р. Колбаса

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України
29 січня 2021 року № 37

Структурному підрозділу з питань соціального захисту населення _________________________ районної, районної у містах Києві / Севастополі державної адміністрації, виконавчий орган сільської, селищної, міської, районної в місті ради

ДЕКЛАРАЦІЯ
про доходи та майновий стан осіб, які звернулися
за призначенням компенсації фізичній особі,
яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Розділ I. Загальні відомості

1. _________________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі)

2. Місце проживання/перебування

___________________________________________________________________________________

 (поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця, будинок, корпус, квартира)

3. Члени сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, члени сім’ї, які проживають окремо

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)

Число, місяць, рік народження

Ступінь родинного зв’язку

Найменування та реквізити документа, що посвідчує особу

Реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності)

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ II. Доходи фізичної особи, яка надає соціальні послуги
з догляду на непрофесійній основі, членів сім’ї, члени сім’ї,
які проживають окремо, за період з _____ 20 __ р. до _____ 20 __ р.
(відповідно до Методики обчислення середньомісячного
сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики від 16 червня 2020 року № 419,
зареєстрованим у Міністерстві юстиції 02 липня 2020 року за № 611/34894)

Прізвище, ініціали

Відомості про доходи

вид доходу

розмір доходу

джерело доходу

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ ІІІ. Відомості про земельні ділянки, що перебувають
у власності або володінні фізичної особи, яка надає
соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі,
членів сім’ї, члени сім’ї, які проживають окремо

Прізвище, ініціали власника (користувача)

Площа земельної ділянки

Форма власності

Призначення земельної ділянки

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ ІV. Відомості про наявність додаткових джерел
для доходу за період з _______20___ р. до ____________ 20___ р.

Вид джерела для доходу

Характеристика засобів отримання доходу

Інформація про використання наявного доходу

1

2

3

здавання у найм або оренду житлового приміщення (будинку) або його частини

 

 

робота одного чи кількох членів сім’ї
без оформлення трудових відносин у встановленому порядку

 

 

інші джерела для доходу

 

 

Разом

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________________________________

(підпис фізичної особи, яка надає соціальні послуги

з догляду на непрофесійній основі)

___________________

(дата)

 

Генеральний директор Директорату
розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей                                Р. Колбаса

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0221-21#Text

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://zakonst.rada.gov.ua/images/gerb.gif

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

17.05.2022  № 150


 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2022 р.
за № 639/37975

Про затвердження Методики обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики
№ 181-Н від 15.04.2024}

Відповідно до частини сьомої статті 13 і частини п’ятої статті 28 Закону України «Про соціальні послуги» НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Методику обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства соціальної політики України від 16 червня 2020 року № 419 «Про затвердження Методики обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 липня 2020 року за № 611/34894.

3. Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей (Колбаса Р.С.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лебедцова Б.Б.

Міністр

М. Лазебна

ПОГОДЖЕНО:

Голова
Національної соціальної сервісної служби України

Голова правління Пенсійного фонду України

Президент Конфедерації роботодавців України

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України

Урядовий Уповноважений
з прав осіб з інвалідністю

Директор виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

Директор Державного центру зайнятості

Перший заступник
Голови Спільного представницького органу
об’єднань профспілок

Керівник Секретаріату
Спільного представницького органу сторони
роботодавців на національному рівні

Генеральний Секретар Громадської Спілки
«Всеукраїнське Громадське об’єднання
«Національна Асамблея людей
з інвалідністю України»

Міністерство фінансів України

Державна податкова служба України України




В. Машкін

Є. Капінус

О. Мірошниченко


О. Вискуб


Т. Баранцова


Т. Михайленко

Ю. Жовтяк



О. Шубін



Р. Іллічов




В. Назаренко

(за вмовчанням)

(за вмовчанням)

     


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
17 травня 2022 року № 150


 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2022 р.
за № 639/37975

МЕТОДИКА
обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг

1. Цією Методикою встановлено порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для визначення права особи на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів, з установленням диференційованої плати, за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб, права фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі (далі - фізична особа, яка надає соціальні послуги), на отримання компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (далі - компенсація), та розміру компенсації.

У цій Методиці терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про соціальні послуги».

2. До складу сім’ї отримувача соціальних послуг включаються особи, які спільно з ним проживають, ведуть з ним спільний побут, мають взаємні права та обов’язки і поєднані з ним на підставі шлюбу / кровного споріднення / усиновлення / на інших підставах, які не заборонено законом і не суперечать моральним засадам суспільства.

При цьому особи, яких включають до складу сім’ї отримувача соціальних послуг, можуть бути як працездатними, так і непрацездатними (особи, які досягли встановленого Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, у тому числі діти, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, діти, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги). Дохід усіх осіб, включених до складу сім’ї отримувача соціальних послуг, враховується до середньомісячного сукупного доходу його сім’ї.

Якщо особи мають взаємні з отримувачем соціальних послуг права та обов’язки і поєднані з ним на підставі шлюбу / кровного споріднення / усиновлення / на інших підставах, які не заборонено законом і не суперечать моральним засадам суспільства, однак вони фактично не проживають разом із отримувачем соціальних послуг, що підтверджено документально (акт оцінки потреб сім’ї/особи; витяг з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання/перебування особи; договір оренди майна, довідка з місця навчання/роботи, які засвідчують факт проживання за іншою адресою), такі особи не включаються до складу сім’ї отримувача соціальних послуг.

До складу сім’ї отримувача соціальних послуг не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні; діти, щодо яких отримувача соціальних послуг було позбавлено батьківських прав; батьки отримувача соціальних послуг, яких позбавлено батьківських прав щодо отримувача соціальних послуг; особи, правовий статус яких визначено законами України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти»«Про боротьбу з тероризмом».

Склад сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги, визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».

3. При обчисленні середньомісячного сукупного доходу сім’ї отримувача соціальних послуг/ фізичної особи, яка надає соціальні послуги, враховуються доходи з джерелами походження в Україні (будь-які доходи, отримані резидентами або нерезидентами України від будь-яких видів їхньої діяльності на території України, в тому числі грошові винагороди, виплачені/нараховані іноземними роботодавцями, на її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні), а також доходи з джерелами походження за межами України (будь-які доходи, отримані резидентами України від будь-яких видів їхньої діяльності за межами митної території України, в тому числі відсотки, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщина, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт / надання послуг за цивільно-правовими і трудовими договорами, від надання резидентам в оренду / користування майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, доходи від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо, інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій України, не підконтрольних її контролюючим органам).

4. До середньомісячного сукупного доходу сім’ї отримувача соціальних послуг / фізичної особи, яка надає соціальні послуги, враховуються:

1) доходи у вигляді:

заробітної плати (суддівської винагороди; грошового забезпечення; інших виплат відповідно до трудового договору / контракту), отриманої як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, у розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору;

{Абзац другий підпункту 1 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

суми винагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору;

пенсії (крім пенсії у зв’язку із втратою годувальника, призначеної дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю I-III групи), щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці;

стипендії включно із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальних стипендій, які надаються дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, а також особам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли / оголошені померлими, загинули або пропали безвісти), дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю I-III групи);

дивідендів;

відсотків (крім доходів від розміщення депозитів);

виграшів, призів;

сум авторської винагороди, іншої плати за надання іншим особам прав користування або розпоряджання нематеріальними активами (творами науки, мистецтва, літератури, іншими нематеріальними активами), об’єктами права інтелектуальної промислової власності та прирівняних до них прав;

винагороди за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами, укладеними в порядку, передбаченому Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»;

компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду;

{Підпункт 1 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

2) доходи від:

надання майна в лізинг, оренду, суборенду (строкове володіння та/або користування), від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду, суборенду;

операцій з продажу/обміну об’єктів нерухомого/рухомого майна;

відчуження цінних паперів / корпоративних прав;

здійснення підприємницької діяльності та незалежної професійної діяльності, в тому числі продажу об’єктів майнових і немайнових прав, зокрема інтелектуальної/промислової власності, та прирівняних до них прав;

3) допомога по безробіттю та інші страхові виплати;

{Підпункт 3 пункту 1 в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

4) грошові перекази, отримані із-за кордону;

5) соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчими органами сільських, селищних, районних у містах (в разі їх утворення), міських рад, територіальними органами Пенсійного фонду України, в тому числі пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, крім:

{Абзац перший підпункту 5 пункту 1 в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

частини допомоги при народженні дитини, виплата якої проводиться одноразово;

частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої проводиться одноразово;

одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»;

тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

державної допомоги особі, яка доглядає за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;

державної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю віком до 18 років;

державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях; грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;

допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам;

житлової субсидії;

державної соціальної допомоги, яка виплачується з надбавкою на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, за особою з інвалідністю з дитинства I групи підгрупи А;

одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» / грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»;

компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»;

{Абзац п’ятнадцятий підпункту 5 пункту 1 виключено на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»«Про жертви нацистських переслідувань»;

{Підпункт 5 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

6) інші доходи, відомості про які отримано шляхом автоматизованого обміну даними між інформаційно-комунікаційними системами органів влади, підприємств, установ, організацій;

7) інші доходи, які задекларовано особою.

5. Урахування до середньомісячного сукупного доходу сім’ї отримувача соціальних послуг/ фізичної особи, яка надає соціальні послуги, окремих видів доходів проводиться з дотриманням таких вимог:

1) доходи, отримані в іноземній валюті, перераховуються в грошову одиницю, що діє в Україні, за офіційним курсом, установленим Національним банком України, що діє на дату отримання таких доходів;

{Підпункт 1 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

2) громадянам, яким призначено пенсію вперше або які звільнились з роботи в період, за який враховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії, у їхньому сукупному доході на їхній розсуд враховується дохід за цей період, визначений у загальному порядку, або розмір призначеної щомісячної пенсії;

3) грошові доходи, визначені пунктом 4 цієї Методики, враховуються у тому місяці, за який їх нараховано, крім доходів, що нараховуються з періодичністю за квартал, півріччя, рік;

{Підпункт 3 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

4) доходи за рішенням суду враховуються в тому місяці, у якому їх фактично виплачено;

5) доходи осіб, які працюють за трудовим договором у фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, ураховуються за даними фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, які виплачують доходи;

6) доходи, нараховані з періодичністю за квартал, півріччя, рік, ураховуються як середньомісячна величина за відповідний попередній період, визначена шляхом ділення загальної суми доходу на кількість місяців, за які її нараховано;

7) розмір середньомісячного доходу фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, обчислюється виходячи із суми чистого доходу за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення за отриманням соціальних послуг, поділеної на 3. Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, що є платниками єдиного податку;

8) для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої на кінець періоду, за який враховуються доходи:

один розмір - для платників єдиного податку першої групи;

два розміри - для платників єдиного податку другої групи;

три розміри - для платників єдиного податку третьої групи;

чотири розміри - для платників єдиного податку четвертої групи;

{Підпункт 8 пункту 5 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

9) для розрахунку середньомісячного сукупного доходу за кожний місяць, у якому відсутні доходи, враховуються:

один розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, установлений на кінець періоду, за який враховуються доходи: для отримувачів соціальних послуг, які не мали доходів або доходи яких були меншими від одного розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, установленого на кінець періоду, за який враховуються доходи, та / або якими, чи за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, сумарно протягом 3 місяців періоду, за який враховуються доходи; для отримувачів соціальних послуг, які перебувають у трудових відносинах і за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, у зв’язку з наявною заборгованістю роботодавця зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (крім осіб, у яких відсутність сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, пов’язана з тимчасовим призупиненням дії трудового договору на період воєнного стану, та військовослужбовців або осіб, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування); для отримувачів соціальних послуг, що зареєстровані як безробітні у філії регіонального центру зайнятості (далі - центр зайнятості) та не отримували допомогу по безробіттю;

один розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на кінець періоду, за який враховуються доходи: для працездатних членів сім’ї отримувача соціальних послуг, які не мали доходів або доходи яких були меншими від одного розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на кінець періоду, за який враховуються доходи, та / або якими, чи за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, сумарно протягом 3 місяців періоду, за який враховуються доходи; для працездатних членів сім’ї отримувача соціальних послуг, які перебувають у трудових відносинах, і за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, у зв’язку з наявною заборгованістю роботодавця зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Положення абзацу третього цього підпункту не застосовуються до осіб, які перебувають у місцях позбавлення або обмеження волі, під домашнім арештом, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою; до осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок впливу психоактивних речовин (крім вживання тютюну та кофеїну), що підтверджено консультаційним висновком спеціаліста, форму якого затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974; до осіб, що зареєстровані як безробітні в центрі зайнятості та не отримують допомоги по безробіттю; до матерів та інших осіб, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати, наданій відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» у зв’язку з необхідністю домашнього догляду за дитиною; до осіб, у яких відсутність сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, пов’язана з тимчасовим призупиненням дії трудового договору на період воєнного стану; до військовослужбовців та осіб, яких відповідно до законодавства звільнено від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на кінець періоду, за який враховуються доходи: для фізичних осіб, які надають соціальні послуги і не мали доходів або доходи яких були меншими від 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на кінець періоду, за який враховуються доходи, та / або якими чи за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, сумарно протягом 3 місяців періоду, за який враховуються доходи; для фізичних осіб, які надають соціальні послуги, перебувають у трудових відносинах і за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, у зв’язку з наявною заборгованістю роботодавця зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (крім осіб, у яких відсутність сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, пов’язана з тимчасовим призупиненням дії трудового договору на період воєнного стану; для військовослужбовців та осіб, яких відповідно до законодавства звільнено від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

Не враховується до середньомісячного сукупного доходу фізичних осіб, які надають соціальні послуги, компенсація, призначена їм відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859;

один розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на кінець періоду, за який враховуються доходи: для працездатних членів сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги, які не мали доходів або доходи яких були меншими від одного розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на кінець періоду, за який враховуються доходи, та / або якими чи за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, сумарно протягом 3 місяців періоду, за який враховуються доходи; для працездатних членів сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги, які перебувають у трудових відносинах і за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, у зв’язку з наявною заборгованістю роботодавця зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Положення абзацу сьомого цього підпункту не застосовуються до осіб, які перебувають у місцях позбавлення або обмеження волі, під домашнім арештом, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою; до осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок впливу психоактивних речовин (крім вживання тютюну та кофеїну), що підтверджено консультаційним висновком спеціаліста, форму якого затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974; до осіб, які зареєстровані як безробітні в центрі зайнятості та не отримують допомоги по безробіттю; до матерів та інших осіб, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати, наданій відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» у зв’язку з необхідністю домашнього догляду за дитиною; до осіб, у яких відсутність сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, пов’язана з тимчасовим призупиненням дії трудового договору на період воєнного стану; до військовослужбовців та осіб, яких відповідно до законодавства звільнено від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

{Підпункт 9 пункту 5 в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

{Підпункт 10 пункту 5 виключено на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

10) в осіб, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та протягом періоду, за який враховуються доходи, не отримували стипендії, що документально підтверджено таким закладом освіти, середньомісячний сукупний дохід становить 0;

11) в осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні більше ніж 12 місяців станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, та в шестимісячному періоді отримання допомоги на дітей одиноким матерям / державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям не працевлаштувалися у зв’язку з відсутністю підходящої роботи або направлені центром зайнятості на професійне навчання, середньомісячний сукупний дохід становить 0,25 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на кінець періоду, за який враховуються доходи;

12) в отримувача соціальних послуг та працездатного члена його сім’ї, у яких відсутні доходи, або відомості про доходи яких відсутні, якщо вони є внутрішньо переміщеними особами, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, середньомісячний сукупний дохід становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на кінець періоду, за який враховуються доходи.

6. До середньомісячного сукупного доходу сім’ї отримувача соціальних послуг / фізичної особи, яка надає соціальні послуги, не враховуються:

1) сплачені (за умови документального підтвердження фактичної сплати) та отримані аліменти;

2) допомога на поховання;

3) допомога, компенсація, яка надається відповідно до законодавства за рішеннями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, є одноразовою та отримана протягом одного календарного року;

4) доходи осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, беруть / брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України; грошове забезпечення та соціальна допомога, передбачені законодавством для працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції України, Управління державної охорони України, Держспецзв’язку, інших військових формувань, утворених відповідно до закону;

{Підпункт 4 пункту 6 в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

5) суми, які сплачуються підприємствами, установами, організаціями за договорами добровільного медичного страхування своїх працівників;

6) допомога громадських та благодійних організацій, у тому числі іноземних;

{Підпункт 6 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

7) оплата праці членів виборчої комісії (у тому числі пенсіонерів та осіб, які тимчасово не працюють) у день виборів, у день повторного голосування і в дні встановлення підсумків голосування;

8) вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, технічних та інших засобів реабілітації, в тому числі грошова компенсація вартості самостійно придбаних технічних засобів реабілітації, вартість отриманих дитячих новорічних подарунків;

9) нарахований, але фактично не виплачений дохід, передбачений абзацами другим і четвертим підпункту 1 пункту 4 цієї Методики (за умови документального підтвердження);

10) кошти, отримані від продажу квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, у разі купівлі іншої квартири (іншого будинку) протягом шести місяців після такого продажу;

11) допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї;

12) допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;

13) одноразова допомога потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (членам його сім’ї та особам, які перебували на його утриманні в разі смерті потерпілого);

14) допомога, отримана в межах програми «єПідтримка»;

15) суми, які виплачуються з державного чи місцевого бюджету на придбання житла відповідно до законодавства;

16) матеріальна допомога дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, а також сім’ям із трьома і більше дітьми з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачується за рахунок коштів місцевих бюджетів;

17) спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб;

18) вартість наданих соціальних послуг;

19) виплата / допомога громадянам України, які потребують тимчасового захисту та перебувають на території іншої країни;

{Пункт 6 доповнено новим підпунктом згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

20) доходи у вигляді винагороди за добровільно передану Збройним Силам України придатну для застосування бойову техніку держави-агресора, яка виплачується відповідно до Закону України «Про встановлення винагороди за добровільно передану Збройним Силам України придатну для застосування бойову техніку держави-агресора»;

{Пункт 6 доповнено новим підпунктом згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

21) щомісячна грошова компенсація за надання соціальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2023 року № 438 «Деякі питання організації забезпечення соціальними та медичними послугами потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які їх потребують»;

{Пункт 6 доповнено новим підпунктом згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

22) щорічна допомога на оздоровлення та одноразова компенсація особам з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів, що призначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 року № 1020 «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України «Про протимінну діяльність в Україні»».».

{Пункт 6 доповнено новим підпунктом згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

7. Обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї отримувача соціальних послуг / фізичної особи, яка надає соціальні послуги, проводиться структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчим органом сільської, селищної, районної у місті (в разі її утворення), міської ради на підставі заяви, поданої відповідно до Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 587, та відомостей, внесених до електронних інформаційних ресурсів ДПС, Пенсійного фонду України, Державної служби зайнятості України, а в разі відсутності таких відомостей - на підставі поданої отримувачем соціальних послуг / фізичною особою, яка надає соціальні послуги, декларації про доходи та майновий стан сім’ї за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 29 січня 2021 року № 37, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 лютого 2021 року за № 221/35843, або декларації про доходи та майновий стан сім’ї за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 06 січня 2022 року № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 січня 2022 року за № 81/37417.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчий орган сільської, селищної, районної у місті (в разі її утворення), міської ради шляхом електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними ресурсами ДПС отримує відомості про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном; шляхом електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними ресурсами Пенсійного фонду України - відомості про доходи осіб з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, встановленому Пенсійним фондом України та Мінсоцполітики; шляхом електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними ресурсами Державної служби зайнятості - відомості про доходи, отримані зареєстрованими безробітними у порядку, встановленому Мінекономіки та Мінсоцполітики.

{Пункт 7 в редакції Наказу Міністерства соціальної політики № 181-Н від 15.04.2024}

8. Обчислення середньомісячного сукупного доходу отримувача соціальних послуг / фізичної особи, яка надає соціальні послуги, проводиться з дотриманням таких вимог:

1) загальна сума сукупного доходу його/її сім’ї складається із сум сукупних доходів кожного члена сім’ї, які враховуються для надання соціальних послуг / призначення компенсації, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення, якщо інше не передбачено законодавством. Розміри таких доходів визначаються в межах автоматизованого обміну даними між інформаційно-комунікаційними системами органів влади, підприємств, установ, організацій або на підставі наданих документів;

2) середньомісячний сукупний дохід його/її сім’ї обчислюється шляхом ділення на 3 загальної суми сукупного доходу сім’ї за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення, якщо інше не передбачено законодавством;

3) середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім’ї на кількість членів сім’ї.

Генеральний директор
Директорату розвитку
соціальних послуг та захисту
прав дітей




Р. Колбаса

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0639-22#Text


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь