СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ
Особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни визначені статтею 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Закон спрямований на соціальний захист шляхом:
створення належних умов для підтримання здоров'я та активного довголіття;
організації соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб та підготовки відповідних спеціалістів;
виконання цільових програм соціального і правового захисту ветеранів війни;
надання пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров'я.
Статтею 13 даного Закону України зазначені пільги особам з інвалідністю внаслідок війни.
Акцентуємо увагу на деяких із них.
Так, особи з інвалідністю внаслідок війни безоплатно позачергово щорічно забезпечуються санаторно-курортним лікуванням.
Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації визначаються Кабінетом Міністрів України.
Надається 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Приймаються заяви на позачергове безоплатне забезпечення автомобілем (за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем) на термін експлуатації до десяти років (з наступною заміною на новий), виплата компенсації на бензин (пальне), ремонт, технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Надаються пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, надаються особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, які проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.
Щороку до Дня Незалежності України особам з інвалідністю внаслідок війни виплачується разова грошова виплата у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.
Особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
З метою надання послуг з реабілітації особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час воєнного стану за станом здоров’я на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, 20 липня 2023 року розпорядженням начальника облвійськадміністрації за № 821-р затверджено Порядок відшкодування вартості наданих послуг з реабілітації осіб з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час воєнного стану за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, в комунальному підприємстві "Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня" Кіровоградської обласної ради.
Одержувачами послуг з реабілітації є особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період, здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, які зареєстровані на території Кіровоградської області, а для внутрішньо переміщених осіб - за фактичним місцем проживання у Кіровоградській області відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Дія Порядку не поширюється на військовослужбовців, які проходять військову службу.
Для отримання послуг з реабілітації Особи подають до місцевого органу соціального захисту письмову заяву з копіями відповідних документів з наданням оригіналів для огляду.
Особи забезпечуються послугами з реабілітації в порядку черги раз на рік строком на 14 календарних днів, поділ послуг з реабілітації та передача їх іншим особам забороняється.
Вартість проїзду до Закладу та у зворотньому напрямку не відшкодовується.
За Особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатні послуги з реабілітації в поточному році, зберігається право на їх забезпечення у наступному році.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.12.2023 №1306 «Деякі питання забезпечення допоміжними засобами реабілітації» особи з інвалідністю внаслідок війни також які мають право на безоплатне забезпечення допоміжними засобами реабілітації та отримання грошової компенсації за самостійно придбані такі вироби.
Заява про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) з відповідним пакетом документів у паперовій або електронній формі може бути подана:
до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі її утворення) ради (далі — органи соціального захисту населення);
до уповноваженої посадової особи з питань соціального захисту виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
до центру надання адміністративних послуг;
через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю.
Особи з інвалідністю забезпечуються засобами реабілітації без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видані такі засоби.
Для вирішення питань звертайтесь за телефоном: 05252 3-01-12.
Управління соціального захисту осіб з інвалідністю Голованівської районної військової адміністрації