Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

До 40-х роковин Чорнобильської трагедії у Благовіщенській громаді відбулися пам’ятні заходи за участі ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 24.04.2026 13:12
Кількість переглядів: 51

Фото без описуЖителі громади та керівництво Благовіщенської міської ради вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів та всіх жертв трагедії, поклавши квіти до пам’ятного знака ліквідаторам, що у Благовіщенському.

У приміщенні міської ради відбулася зустріч ліквідаторів із керівництвом громади, представниками управління соціального захисту населення Голованівської районної військової адміністрації та Пенсійного фонду України.

До присутніх звернувся Благовіщенський міський голова Віталій ДОВГОПОЛИЙ, який висловив щиру вдячність ліквідаторам за їхню мужність, самопожертву та неоціненний внесок у подолання наслідків однієї з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства. Віталій Петрович зазначив, що відповідно до Комплексної програми соціального захисту малозабезпечених верств населення, осіб з інвалідністю, ветеранів війни, праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які проживають на території Благовіщенської міської територіальної громади, на 2026-2028 роки, проводяться виплати до Дня пам’яті аварії на ЧАЕС жителям громади: ліквідаторам 1 категорії в розмірі 2000 грн, ліквідаторам 2 категорії в розмірі 1250 грн, ліквідаторам 3, 4 категорій, особам потерпілим від Чорнобильської катастрофи (в тому числі неповнолітнім дітям), учасникам ліквідації ядерних аварій, дружині (чоловіку) померлого (померлої) громадянина (громадянки) з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 1000 грн.

 Під час зустрічі присутні обговорили питання соціального та пенсійного забезпечення, пільг для ліквідаторів. Начальник управління соціального захисту населення Голованівської районної військової адміністрації Антоніна ДУДНИК розповіла про виплати, передбачені обласною програмою соціальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2025–2029 роки, та забезпечення ліквідаторів І категорії санаторно-курортним лікуванням.

Начальник відділу обслуговування громадян сервісного центру №11 Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Руслана КОВБАСЮК відповіла на запитання присутніх щодо соціальних виплат, у тому числі пенсійних, пільг та інших державних гарантій.

Під час зустрічі також порушили питання медичного забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Про порядок надання медичних послуг, проходження профілактичних оглядів та можливості отримання необхідної медичної допомоги, забезпечення ліками поінформувала директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Благовіщенської міської ради Ірина ДАНИЛЬЧЕНКО.

Світла пам’ять тим, хто віддав своє життя, рятуючи світ від наслідків аварії на ЧАЕС, і щира шана тим, хто сьогодні поруч із нами.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь