Благовіщенське бюро правничої допомоги інформує
06 Березня, 2025 р., 16:39
Власники нерухомості, чиє майно було пошкоджено чи знищено внаслідок військової агресії рф, можуть отримати компенсацію від держави. Однією з головних умов отримання такої компенсації є наявність документа, що підтверджує право власності. Що робити, якщо документи втрачено — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
В такому випадку слід звернутись по видачу дубліката до відповідних установ або до суду щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення.
28 Лютого, 2025 р., 13:21
Військовослужбовці, які вперше самовільно залишили військову частину, можуть до 1 березня 2025 року повернутися до служби за спрощеним алгоритмом без кримінальної відповідальності. Це стосується тих, хто здійснив СЗЧ до 29 листопада 2024 року. Детальніше про те, як це зробити, розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД).
21 Лютого, 2025 р., 14:11
Розпочався конкурсний відбір медіаторів, які залучатимуться центрами з надання безоплатної правничої допомоги. Подати документи можна до 5 березня. Про це повідомляють в Координаційному центрі з надання правничої допомоги.
19 Лютого, 2025 р., 14:11
Переселенці можуть отримати субсидію на оренду житла, а наймодавці – компенсацію на покриття податків і військового збору, пов’язаних зі здачею житла в оренду. Як оформити допомогу та хто має на неї право – роз'яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
17 Лютого, 2025 р., 10:19
З 1 лютого військовослужбовці можуть самі визначити, кому та в яких частках буде виплачуватися грошове забезпечення у випадку їх полону чи зникнення безвісти. Для цього потрібно скласти особисте розпорядження. На що треба звернути увагу розповідають юристи системи надання БПД.
03 Лютого, 2025 р., 08:26
Останнім часом у медіа все частіше з'являються повідомлення про жорстокі бійки серед підлітків, які призводять до серйозних наслідків. Наприклад, випадки побиття школярів однолітками, конфлікти, що переростають у групові атаки, або навіть випадки, коли постраждалі отримують важкі травми. Такі ситуації привертають увагу суспільства та змушують замислитися: яка відповідальність чекає на учасників таких бійок? Чи можуть неповнолітніх притягнути до кримінальної відповідальності? Юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД) пояснюють, у яких випадках за подібні дії передбачено покарання та що потрібно знати батькам і дітям.
07 Січня, 2025 р., 14:38
Цивільна дієздатність означає, що людина розуміє свої дії, може керувати ними, відповідати за них, набувати прав, виконувати обов'язки. Вона залежить від віку, психічного стану та інших обставин. І впливає, наприклад, на те, коли людина може почати працювати, підписувати договори, купувати чи продавати майно, а також коли несе відповідальність за свої дії перед законом.
З якого віку настає і в яких випадках дієздатність може бути обмежена чи втрачена, розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
24 Грудня, 2024 р., 08:38
Якщо двоє людей довгий час просто разом проживають як родина, то таке проживання не надає юридичних прав, які має подружжя.
13 Грудня, 2024 р., 15:35
Якщо ви чуєте у сусідів крики, звуки боротьби, дитячий плач — це може свідчити, що там відбувається домашнє насильство.