Благовіщенського відділу державних соціальних допомог, компенсацій, житлових субсидій УСЗН Голованівської РДА

Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї

1 січня 2022 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 №397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей», якою затверджено Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї. Вказаним Порядком врегульовано механізм надання такої допомоги, її розмір та підстави повернення.

З січня цього року держава надаватиме безробітним членам малозабезпечених сімей фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (Рука допомоги).

Державна інвестиція в програму стимулювання зайнятості малозабезпечених вже у перший рік може допомогти створити близько 2-3 тисяч нових малих підприємств.

На реалізацію цієї програми в проекті Державного бюджету на 2022 рік планується близько 100 млн. грн.

Нова бюджетна програма – це нові можливості для територіальних громад, для зайнятості населення, створення нових робочих місць, поповнення місцевого бюджету податками від нових бізнесів, залучення додаткових інвестицій у громаду.

Державна допомога на започаткування власного бізнесу є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн.). Ці кошти надаються у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.

Повертати кошти державі не потрібно, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або якщо підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості.

Участь у новій бюджетній програмі можуть взяти непрацюючі малозабезпечені особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям і зареєстровані як безробітні. Щоб отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, малозабезпеченим потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно подати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.
  Розробити бізнес-план допоможуть працівники центру зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування та ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.

Після розгляду бізнес-плану та позитивного рішення регіональної комісії, учасник програми має протягом 30 днів зареєструвати ФОП або юридичну особу та укласти угоду про надання фінансової допомоги з регіональним центром зайнятості та центром зайнятості за місцем проживання.

Для отримання фінансової допомоги потрібно надати до центру зайнятості рахунок та договір, укладений між учасником програми, і постачальником обладнання та матеріалів, необхідних для заснування власної справи. Оплата витрат проводиться регіональним центром зайнятості на підставі цих документів.

На офіційному  сайті Державної служби зайнятості в розділі «Громадянам» створено рубрику «Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї» та розміщено відповідну інфографіку та покрокову інструкцію.

Алла ШАХВЕРДОВА,

начальник Благовіщенського відділу державних

соціальних допомог, компенсацій, житлових субсидій

УСЗН Голованівської РДА.