Благовіщенська міська територіальна громада

Голованівського району Кіровоградської області

ПРАВО ДИТИНИ НА СІМ’Ю. ПАТРОНАТ ЯК ФОРМА ДОПОМОГИ

Дата: 19.06.2023 15:16
Кількість переглядів: 293

Фото без описуПатронат над дитиною – це професійна комплексна соціальна послуга з тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, ДБСТ, під опіку тощо).

ХТО НАДАЄ ПОСЛУГУ ПАТРОНАТУ

Надання послуги патронату дитині забезпечується патронатним вихователем.

ХТО ТАКИЙ ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ

Це особа, яка за участю членів своєї сім'ї надає послуги з догляду, виховання і реабілітації дитини у своїй сім'ї.

ХТО МОЖЕ СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ

особа, яка досягла повноліття;

має добровільного помічника (повнолітній член сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) або повнолітня особа, яка проживає на спільній житловій площі);

не має власних дітей віком до 4 років, дітей з інвалідністю, які мають обмеження життєдіяльності;

має відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини у себе вдома;

має згоду від усіх членів своєї родини, які проживають у помешканні, доглядати тимчасово влаштовану дитину;

має бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати підробітку, щоб знаходитися поруч із дитиною постійно;

не є опікуном, піклувальником, прийомним батьком/матір’ю чи батьком/матір’ю-вихователем;

не обмежені у дієздатності та не визнані недієздатними;

не перебувають на обліку сімей/осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.

ЯК СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ

1 Подати заяву про намір стати патронатним вихователем до служби у справах дітей або до центру надання адміністративних послуг за місцем проживання.

2 Пройти разом із з добровільним помічником первинний відбір у службі у справах дітей та отримати направлення на навчання кандидатів в патронатні вихователі.

3 Пройти обов’язкове навчання за програмою підготовки патронатних вихователів спільно з добровільним помічником в обласному центрі соціальних служб.

4 Отримати довідку про проходження навчання та рекомендації про можливість надання послуги патронату над дитиною за результатами проходження повного курсу навчання.

5 Укласти з органом опіки та піклування Договір про надання послуги патронату над дитиною.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ

🖊️заява про намір стати патронатним вихователем;

🖊️заяви про згоду на влаштування дитини до сім’ї від усіх членів сім’ї, які фактично проживають разом з кандидатом;

🖊️висновки про стан здоров’я кандидата та усіх членів сім’ї, які фактично проживають разом з кандидатом;

🖊️довідки про відсутність судимості або обмежень кандидата та членів сім’ї, які досягли 14- річного віку і проживають разом з ним;

🖊️копії паспорта , свідоцтва про шлюб, документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

ЯКУ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ ОТРИМУЄ ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ

державна соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім'ю, у розмірі 2️⃣,5️⃣прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю – 3️⃣,5️⃣прожиткових мінімумів (зараз прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2 272 грн, для дітей від 6 до 18 років – 2 833 грн).

оплата послуг патронату над дитиною (державне грошове забезпечення) в розмірі - 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи на місяць (зараз прожитковий мінімум для працездатної особи становить 2684 грн).

Сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої сім'ї.

ДЛЯ КОГО ПОТРІБНА ПОСЛУГА ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ

👭дітям, які з різних причин тимчасово не можуть перебувати у власній сім’ї або ж їхні батьки та/чи особи, які їх заміняють, тимчасово не можуть піклуватись про них;

👫дітям, чиї батьки та/або особи, які їх заміняють, померли та/чи пропали безвісти;

👫дітям з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;

👫дітям, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

👫підкинутим чи безпритульним дітям;

новонародженим дітям, від яких відмовились батьки.

🏻До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які виховувалися в одній сім’ї або є рідними братами та сестрами, в тому числі братами та сестрами вже попередньо влаштованих до сім’ї патронатного вихователя дітей.

🏻Загальна кількість дітей, влаштованих до сім’ї патронатного вихователя, визначається наявністю умов для проживання, догляду, виховання та реабілітації кожної такої дитини, зазначених у договорі про умови запровадження патронату.

ЯКІ ОБОВ’ЯЗКИ ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ

👉🏻 забезпечувати надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини в сім'ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за її життя і здоров'я;

👉🏻створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потреб та індивідуальних особливостей;

👉🏻представляти в межах своїх повноважень інтереси дитини у відповідних закладах та організаціях;

👉🏻взаємодіяти з працівниками служби у справах дітей, соціального закладу, вживати заходів, які передбачені індивідуальним планом соціального захисту дитини;

👉🏻співпрацювати з батьками або законними представниками дитини для подолання складних життєвих обставин в межах та у спосіб, визначених органом опіки та піклування.

Послуга патронату дозволяє запобігти інституційному розміщенню дитини й уникнути ризиків бути недоглянутою, дає можливість дитині бути почутою, мати поруч тих дорослих, які готові професійно та толерантно пояснити що відбувається в житті дитини та її батьків, чому це сталося і що буде далі.

Головний підхід патронату - адресування тих потреб дитини, які не помічалися її біологічними батьками чи особами, які їх заміщали, забезпечення для неї люблячого сімейного середовища у період прийняття рішення щодо подальшої її долі у такий спосіб, який найкраще відповідатиме інтересам саме цієї дитини.

Якщо ви виявили бажання стати патронатним вихователем за більш детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів служби у справах дітей міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь