ЦНАП інформує!
Дія.Цифрова освітаМіністерство цифрової трансформації запустило національний проект з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua/).
Мета проекту - навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року. Для навчання обрано інноваційний формат освітнього серіалу.
У чому особливість навчання на порталі Дія.Цифрова освіта?
• Інноваційний формат навчання – освітні серіали за участі експертів і селебріті
• Освітні серіали відзначаються міжнародними нагородами за свою якість
• 70-80% користувачів дивляться всі серії освітніх серіалів і отримують сертифікати
• Широкий вибір освітніх серіалів — близько 70 курсів для людей елегантного віку, вчителів, медиків, юристів, журналістів, держслужбовців, школярів тощо
• Навчання повністю безоплатно
Всі освітні серіали створені без державного фінансування, за підтримки партнерів – донорів, бізнесу чи NGO. Також на порталі є національний тест на цифрову грамотність Цифрограм для громадян, держслужбовців, медиків і вчителів.
Мінцифра закликає всіх громадян спочатку скласти тест на цифрову грамотність Цифрограм і після цього безоплатно навчатися за допомогою освітніх серіалів. Найпопулярніші освітні серіали на порталі Дія.Цифрова освіта:
- для людей елегантного віку: Базові цифрові навички. Сезон 1, Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома, Цифрові гроші
- для вчителів: Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів», Цифрові навички для вчителів
- для молодих професіоналів: Нові цифрові професії, Як стати YouTube-блогером, Стартуй стартап
- для медиків: Цифрові навички для медиків
- для юристів: Цифрові юристи, Цифрові юристи 2.0
- для журналістів: Цифрова журналістика
- для військовослужбовців: Стоп корупція для військовослужбовців
- для держслужбовців: Цифрова грамотність державних службовців 1.0. на базі інструментів Google, Доступ до публічної інформації, Кіберняні, Відкриті дані для державних службовців
- для школярів і підлітків: Про кібербулінг для підлітків, Вступ: діджитал-маркетинг для школярів та студентів, Штучний інтелект для школярів, Підприємництво для школярів, Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту
ЦНАП НАГАДУЄ!
ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО КІНЦЕВОГО БЕНЕФІЦІАРНОГО ВЛАСНИКА ЮРИДИЧНИХ ОСІБ
Чи знаєте Ви, що з 12.07.2021 року, вступив в силу Наказ Міністерства Фінансів України від 19.03.2021 р. № 163, «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» який передбачає порядок подачі юридичними особами (у яких є статутний капітал) відомостей про кінцевих бенефіціарного власників.
З 12.10.2021 року, відповідно до частини шостої статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом про реєстрацію інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи – тягнуть за собою накладання штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Рішення про відтермінування необхідності внесення до ЄДР інформації про кінцевого бенефіціарного власника стосується всіх без виключення суб’єктів господарювання та громадських організацій.
8 жовтня народні депутати України прийняли внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Президент України підписав Закон, яким продовжено термін подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників до 11 липня 2022 року!
Що треба зробити?
Для виконання закону необхідно подати державному реєстратору наступні документи:
- структуру власності, форма якої затверджена наказом Мінфіна
- картку (заяву) форма 2
- якщо кінцевий бенефіціар є юридична особа: витяг, виписка або інший документ з ЄДР (чи торгівельного/банківського/судового реєстру-для іноземних осіб)
- ксерокопію паспорта засновника у якого частка в статутному капіталі складає 25% і більше (якщо паспорт старого зразка, завірити копію нотаріально)
- подати документи до державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. (ЦНАП Благовіщенської міської ради м. Благовіщенське, вул. Героїв України, буд 75, кабінет 7).
За посилання можна переглянути зразки складання схематичного зображення структури власності: