У Благовіщенській ДПІ відбувся практикум з актуальних питань податкового законодавства
У Благовіщенському технічному училищі № 11 відбувся практикум за участі начальника Благовіщенської ДПІ Наталії Кожухівської з актуальних питань податкового законодавства.
Під час заходу керівник податкової розповіла платникам податків як долучитися до проєкту ДПС «Територія високого рівня податкової довіри» та скористатися його перевагами, про новації податкового законодавства, передбачені Законом України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства», основні аспекти Національної стратегії доходів до 2030 року.
Закон № 3813 – це ще один крок на шляху запровадження ризик-орієнтованої системи у роботі податкової служби. Мета – допомогти бізнесу у прийнятті рішень та виключити ризики порушень законодавства.
Для субʼєктів господарювання, які увійдуть до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, передбачено низку переваг. Це мораторій на деякі види перевірок, скорочення строків перевірок з метою бюджетного відшкодування та строків надання індивідуальних податкових консультацій, особистий комплаєнс-менеджер, який допоможе розробити оптимальні персоналізовані рішення з податкового планування та виключити ризики порушень податкового законодавства.
За її словами, до такого Переліку включатимуться як юридичні, так і фізичні особи – підприємці, які відповідатимуть певним вимогам та критеріям. Порядок розрахунку критеріїв для включення платників податків до Переліку затверджено наказом Мінфіну від 07.10.2024 № 495.
Зокрема, серед вимог та критеріїв – своєчасність та повнота виконання податкових обов’язків платником податків, відсутність спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, рівень сплати податків, розмір заробітної плати тощо.
На субсайті Державної податкової служби України «Територія високого рівня податкової довіри» платник може ознайомитися зі всією інформацією щодо цієї ініціативи. Зокрема, дізнатися, як стати учасником проєкту, яким вимогам треба відповідати, які можна отримати переваги, перевірити власні показники, проаналізувати свою галузь.
На зустрічі також обговорили переваги електронних сервісів ДПС при виконанні податкових зобов’язань та веденні бізнесу, зокрема подання декларації про майновий стан і доходи з копіями підтверджуючих документів віддалено - через Електронний кабінет на сайті http://cabinet.tax.gov.ua або через мобільний застосунок «Моя податкова».
Кожен відповідальний підприємець завжди хоче мати повну інформацію про нараховані та сплачені податки, витяг із реєстру, суму податкового боргу тощо. Із запровадженням мобільного застосунку «Моя податкова» отримати таку податкову інформацію можна в електронному вигляді на власний гаджет. Дистанційне спілкування з ДПС економить час і запобігає корупційним ризикам.
Кожен платник податків. який потребує практичної допомоги щодо роботи в електронному кабінеті чи має намір спілкуватися з ДПС через застосунок «Моя податкова», може звернутися до державної податкової інспекції за місцем податкової адреси.
Крім того, розглянули питання щодо легалізації заробітної плати та сплати зарплатних податків. Адже з 1 підвищення податків на 2025 рік. Основні зміни коротко і по суті:
-
військовий збір сплачується з січня: 1-2 група — 800 грн/місяць, 3 група — 1% від доходу;
-
змінився розмір єдиного податку для 2 групи: з січня — 1600 грн/місяць, для 1 та 3 групи — без змін;
-
скасована воєнна пільга для сплати єдиного соціального внеску, з січня обов’язковий платіж становить 5280 грн/квартал.
Військовий збір
Відтепер усі ФОП на спрощеній системі сплачуватимуть військовий збір (ВЗ):
-
1 та 2 групи: 800 грн/місяць (10% від мінімальної зарплати на січень поточного року);
-
3 група: 1% від доходу.
Єдиний податок
Уряд зафіксував мінімальну зарплату та прожитковий мінімум на рівні попереднього року: з 1 січня 2025 року та протягом всього року мінімальна заробітна плата становитиме 8000 грн, а прожитковий мінімум для працездатних осіб — 3028 грн. Це вплине на ставки податків і ліміти доходів для спрощенців:
-
1 група: 302,80 грн/місяць (для ставки ЄП 10%). Ліміт доходу — 1 336 000 грн/рік.
-
2 група: 1600 грн/місяць (для ставки ЄП 20%). Ліміт доходу — 6 672 000 грн/рік.
-
3 група: 5% від доходу (або 3% з ПДВ). Ліміт доходу — 9 336 000 грн/рік.
Єдиний соціальний внесок
Воєнна пільга скасована. З 1 січня 2025 року ЄСВ стає обов’язковим для всіх ФОП:
-
Мінімальний платіж — 1760 грн/місяць (22% від мінімальної зарплати).
-
Максимальний платіж — 35 200 грн/місяць.
Оновлення звітності
З 2025 року підприємці мають подавати звітність за найманих працівників щомісяця. Також змінюються самі форми звітності з єдиного податку — в них буде додана інформація щодо сплати військового збору. Оновлені форми ще не опубліковані, але ми оперативно додамо їх у наш сервіс, щойно вони з’являться.
Наталія Кожухівська розповіла про застосування мобільного застосунку «Моя податкова», який є простим, зручним і доступним для громадян шляхом його завантаження на телефони як на платформі Android так і iOS.