Благовіщенське ДПІ Інформує щодо застосування РРО/ПРРО.
Кому потрібен касовий апарат і хто повинен застосовувати РРО в 2021 році в Україні?
У зв'язку з прийняттям Закону 129-IX (про касові апарати для ФОП), з 1 січня 2021 р. мають почати використання касових апартів нові категорії підприємців в формі ФОП 2,3,4 груп: Інтернет-магазини, ресторани та кафе, турагенції та туроператори, готелі, продавці ювелірних виробів, текстиля, магазини секонд хенд тощо.
А з 1.04.2021 використання РРО стає обов'язковим для всіх ФОП, крім платників єдиного податку 1ї групи, що здіснюють торгівлю за готівку на ринках.
Докладніше про зміни у закондавстві щодо РРО у 2021 р.
1.При прийомі оплат готівкою та платіжними картками в сфері торгівлі та послуг :
Якщо підприємство приймає від населення оплати готівкою, особистими платіжними картками, жетонами тощо - воно має використовувати РРО, а покупцеві повинен видаватися фіскальний чек в місці здійснення розрахункової операції. При онлайн оплаті чек видається в місці видачі передплаченого товару. Часто питають: а чи потрібен РРО, якщо більша частина операцій проводиться через банк? Так, потрібен - якщо готівкова операція відбувається хоча б раз на рік - касовий апарат або фіскальний реєстратор необхідний.
Тип бізнесу: Супермаркети, мінімаркети, магазини, кафе, ресторани в формі ТОВ, АТ та інших оргформах
З 1.01.2021 РРО застосовують також всі ресторани, кав'ярні, магазини одягу та взуття, СТО та інші бізнеси в формі ФОП
2. ФОП на єдиному податку 2 та 3 груп з обігом понад 1 млн.грн
Застосування РРО єдинниками в 2020 р. обов'язково, якщо їх річний оборот складає понад 1 млн. грн. Щойно обіш у календарному році перевисив 1 млн.грн - ФОП має з 1го числа наступного кварталу почати використання РРО.
Тип бізнесу: Магазини, інтернет-магазини, торгові точки тощо, а також сфера послуг та громадського харчування в формі ФОП (ФЛП) на єдиному податку
3.ФОП 2 та 3 груп, що належать до особливих груп (незалежно від обігу)
Незалежно від обігу, всі магазини та інтернет-магазини, які продають технічно складні побутові товари, повинні використовувати РРО (касовий апарат, фіскальний реєстратор). Така ж вимога діє для підприємств, що реалізують ліки, товари медичного призначення або надають платні медичні послуги.
Тип бізнесу: Інтернет-магазини, магазини та торгові точки з продажу техніки, електроніки, в т.ч. на ринках
Аптеки, стоматології, приватні поліклініки, лікарні та кабінети.
4.Підприємства та ФОП, які торгують підакцизними товарами
При торгівлі підакцизними товарами (в т.ч. спиртними напоями, в число яких входить й пиво) застосування РРО є обов'язковим, незалежно від обороту і організаційної форми. РРО необхідний в тому числі для оформлення ліцензії на продаж алкогольних напоїв.
Тип бізнесу: Торгові точки, магазини, бари, ресторани з продажем пива, інших алкогольних напоїв, сигарет тощо
5.При прийомі оплат для подальшої передачі
Якщо кур'єр поштової служби, служби доставки або іншого сервісу приймає оплати для подальшої передачі продавцю в відділенні або при доставці (в т.ч. післяплатою), він повинен використовувати РРО (найчастіше це касовий апарат або мобільний фіскальний реєстратор) та видавати клієнту фіскальний чек на отримані гроші.
Тип бізнесу: Поштові оператори, кур'єрські служби, служби доставки інтернет-магазинів
6.Підприємства сфери послуг та розваг
Спортзали, хімчистки, салони краси, заміські клуби, готелі, які надають послуги або консультації населенню за готівку або з оплатою платіжною карткою - повинні використовувати РРО (до 2015 р сфера послуг була винятком).
Тип бізнесу: Спортзали, хімчистки, салони краси, SPA, парки розваг тощо.
7.ПТКС (програмно-технічні комплекси самообслуговування)Автомати самообслуговування, які прийматимуть оплати готівкою або особистими платіжними картами (крім банківських терміналів), повинні проводити свої операції через РРО.
Термінали поповнення рахунку, вендингові автомати, водомати та інші комплекси самообслуговування