До уваги громадян, які є внутрішньо переміщеними особами!
Громадяни України, іноземці або особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах та мають право на постійне проживання в Україні, яких змусили залишити або покинути своє місцепроживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру є внутрішньо переміщеними особами (далі - ВПО).
Для отримання довідки ВПО особам віком від 14 років і старше необхідно особисто звернутися із заявою до відділу праці та соціального захисту населення Благовіщенської міської ради (м. Благовіщенське, вул. ГероївУкраїни, 72), попередньо зателефонувавши за тел. 0683325373.
Недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, звертаються через законного представника.
Від імені малолітньої дитини звертаються батьки. Якщо дитина прибула без батьків, то заяву може подати родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадід, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. Якщо дитина прибула без родичів, то заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем знаходження дитини. Від імені дитини, влаштованої до дитячого закладу, установи охорони здоров'я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення заяву подає керівник закладу.
Для отримання довідки переселенця разом із заявою необхідно подати один з документів, що засвідчує особу та підтверджує громадянство України:
- паспорт громадянина України (для повнолітніх);
- свідоцтво про народження дитини (для повнолітніх);
- інший документ, що посвідчує особу та підтверджує спеціальний статус заявника.
Якщо в документі є відмітка про реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території України або в районі проведення АТО, довідка переселенця або відмова у видачі довідки (із зазначенням причин та підписана керівником уповноваженого органу) видається заявнику в день подачі заяви.
Якщо в документі немає відмітки про реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території України або в районі проведення АТО, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на цій території.
Такими доказами можуть бути:
- військовий квиток з відомостями про проходження військової служби;
- трудова книжка із записами про трудову діяльність;
- документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;
- рішення державної адміністрації, виконавчого органу міської чи районної ради про влаштування дитини до дитячого закладу, в прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
- медичні документи;
- інші документи.
Якщо заява про взяття на облік подається законним представником заявника, додатково подаються:
- документ, що засвідчує особу законного представника;
- документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (родинні стосунки між дитиною і заявником). Батьки / усиновителі такий документ не подають;
- свідоцтво про народження дитини, якщо оформляється дитина.