Пенсійний фонд інформує
13 Вересня, 2024 р., 13:22
Що таке шеринг документів?
10 Вересня, 2024 р., 10:08
Одним з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування є страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
09 Вересня, 2024 р., 08:24
Бувають випадки, коли при зверненні військового чи поліцейського за призначенням пенсії фахівці Пенсійного фонду України не мають інформації про страховий стаж такої особи до 01.06.2016. Пояснюється це тим, що до зазначеної дати військові частини чи органи, які виплачували грошове забезпечення (далі ‒ страхувальники), не мали відповідних зобов’язань щодо подання звітності про страховий стаж і розмір грошового забезпечення до Пенсійного фонду України. Тож майбутні пенсіонери силових структур змушені були самостійно звертатися до страхувальників, щоб отримати відповідну інформацію.
Спростити механізм отримання даних була покликана постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 770 (далі ‒ Постанова № 770), відповідно до якої Пенсійний фонд України забезпечує реалізацію механізму прийняття та внесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі ‒ РЗО) відсутніх відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 01.07.2000 по 31.12.2016, необхідних для призначення пенсій військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу, поліцейським, які звернулись за призначенням пенсії.
Таким чином усі наявні відомості про періоди служби, суми грошового забезпечення та сплату страхових внесків Пенсійний фонд України вносить до РЗО на підставі інформації, які ДФС передає Пенсійному фонду України в електронному вигляді на центральному рівні в порядку, встановленому Пенсійним фондом України та ДФС.
Якщо інформація від ДФС відсутня...
У разі відсутності інформації з податкового розрахунку сум доходу відомості про періоди служби, суми грошового забезпечення та сплату страхових внесків вносяться територіальними органами Пенсійного фонду України до РЗО на підставі поданого самими страхувальниками або органами, які уповноважені рішенням керівників держаних органів, звіту на паперових носіях.
Важливо!
Звіт, надісланий поштою, не вважається таким, що поданий.
Звіт на паперових носіях формується у двох примірниках. Один примірник звіту з відміткою територіального органу Пенсійного фонду України про його прийняття зберігається у страхувальника або в уповноваженому органі.
Питання реалізації технічної можливості подання вказаного звіту у вигляді електронного документа (через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису) буде реалізовано Пенсійним фондом України найближчим часом.
05 Вересня, 2024 р., 08:38
Поширення позитивного досвіду управління охороною праці на підприємствах Кіровоградщини ‒ традиційна практика для фахівців Пенсійного фонду України, які здійснюють профілактику та розслідування нещасних випадків на виробництві.
02 Вересня, 2024 р., 10:07
Щочетверга з 11.00 до 12.00 у головному управлінні за номером “гарячої” телефонної лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультації з питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.
29 Серпня, 2024 р., 16:27
Питання, яке найчастіше турбує майбутніх пенсіонерів, стосується саме розміру майбутньої пенсії. Відповідь на це питання наразі можна отримати як дистанційно (самостійно прорахувати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України), так і особисто (безпосередньо під час візиту до сервісного центру).
Дистанційно
На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) завдяки сервісу “Пенсійний калькулятор” за наявності кваліфікованого електронного підпису можна самостійно здійснити попередній розрахунок розміру пенсії. При проведенні розрахунку автоматично завантажуються дані для обчислення страхового стажу і заробітної плати, які наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Крім того, сервіс “Пенсійний калькулятор” надає можливість самостійного (ручного) внесення даних про відсутні періоди роботи із трудової книжки та інших документів, які можуть бути використані в розрахунку орієнтованого розміру пенсії та стажу в перспективі.
Програма автоматично підсумовує періоди трудової діяльності, визначає загальний страховий стаж і за результатами розрахунку на перегляд користувачу надається орієнтовний розмір майбутньої пенсії. Ці дані зберігаються в особистому кабінеті користувача вебпорталу та доступні для перегляду у будь-який час.
Особисто
Віднедавна здійснити попередній прогнозний розрахунок майбутньої пенсії можна і при особистому зверненні до сервісного центру. Прогнозований розрахунок здійснюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, електронній трудовій книжці та додатково наданих особою документів про страховий стаж та заробітну плату.
Важливо!
1. Попередній розрахунок розміру пенсії є прогнозованим. При визначенні розміру заробітної плати для обчислення пенсії використовується той показник середньої зарплати, який міг бути застосований при призначенні пенсії на дату звернення, а при обчисленні коефіцієнту страхового стажу враховується і умовний страховий стаж, який може набути заявник на момент досягнення пенсійного віку, індивідуальний коефіцієнт заробітної плати обчислюється на момент проведення розрахунку. Отже, даний розрахунок має лише інформативний характер.
2. Попередньо розраховується лише вид пенсії ‒ “пенсія за віком”. Розрахунок проводиться відповідно до положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в редакції, чинній на момент проведення розрахунку.
22 Серпня, 2024 р., 09:33
Після того, як заяві-розрахунку страхувальника, яка подана в особистому кабінеті через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, надано статус “Оплачено”, може з’явитись необхідність корегування заяви-розрахунку, тобто внесення до неї даних на збільшення або зменшення сум.
15 Серпня, 2024 р., 13:47
12 Серпня, 2024 р., 09:19
Наприкінці липня 2024 року відбулися зміни у призначенні пільг на електроопалення ‒ змінено підставу (зменшено кількість актів обстеження), відповідно до якої призначалася пільга. Тож, з 24.07.2024 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2024 № 835 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань надання житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послугˮ громадянам, яким в установленому порядку здійснено відключення від централізованого опалення (теплопостачання) і які для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади, розрахунок розміру пільги в опалювальний сезон буде здійснюватись лише на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи, складеного посадовою особою виконавчого органу за формою, яка затверджується Мінсоцполітики, та переданого до Пенсійного фонду України.
07 Серпня, 2024 р., 09:29
Одним із визначальних факторів призначення пенсії є навність страхового стажу. У 2024 році для набуття права на призначення пенсії у 60 років необхідно мати не менше 31 року страхового стажу. Якщо наявного стажу не вистачає, варто звернути увагу на періоди, протягом яких роботодавець за офіційно працевлаштовану особу сплачував неповний місяць (менше мінімальної заробітної плати). Адже будь-які особи, які колись підлягали пенсійному страхуванню, але мають неповний страховий стаж, працювали неповний робочий день, були прийняті на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнені не останнім днем тощо, можуть здійснити доплату до мінімального страхового внеску за період з 1 січня 2004 року. Цією можливістю у 2024 році скористались 64 особи, здійснивши доплату на загальну суму 570,3 тис. грн.
Доплата за попередні період (роки) розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати на дату її здійснення. На сьогодні мінімальний страховий внесок складає 1760,00 грн (тобто заробітна плата 8000 грн * 22 % ).
Для здійснення доплати громадянам необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України.