Пенсійний фонд інформує
25 Вересня, 2024 р., 15:33
Нагадуємо...
Пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб мають обов’язково проходити фізичну ідентифікацію кожні 6 місяців з дня проведення попередньої ідентифікації.
Законодавча база
Постанова Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” (зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1384 від 27.12.2023), передбачає, що особи, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи (далі ‒ ВПО) до 24.02.2022 та які одержують пенсію через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, мають проходити фізичну ідентифікацію для подальшого нарахування пенсійної виплати. Особам, які з тих чи інших причин не встигнуть пройти фізичну ідентифікацію, виплата пенсії буде призупинена.
Зручні та доступні способи проходження фізичної ідентифікації:
особисто звернутись до територіальних органів Пенсійного фонду України або до установ АТ “Ощадбанк”;
дистанційно ‒ авторизуватись в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, або за допомогою відеоконференцзв’язку, проведеного територіальними органами ПФУ. Після проходження ідентифікації пенсія буде виплачена за всі місяці, за які людина не отримувала її у зв’язку з непроходженням ідентифікації.
Увага! Додатково звертатись до органів Пенсійного фонду України із заявою про поновлення виплати пенсії, зупиненої через непроходження ідентифікації, не потрібно.
Важливо! Якщо особа тимчасово проживає за межами України, необхідно звернутись до закордонної дипломатичної установи України, яка засвідчить, що особа жива та видасть документ в установленому порядку. Одним із способів ідентифікації також є одержання Пенсійним фондом України інформації про зміну місця проживання ВПО протягом останніх шести місяців шляхом інформаційного обміну між ПФУ та ДП “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики”.
19 Вересня, 2024 р., 15:09
Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів Українивід 13.06.2023 № 601 “Порядок реалізації експериментального проєкту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” прийнято зміни до пункту 92 Положення про порядок призначення житлової субсидії № 848 стосовно проведення перерахунків житлової субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян.
13 Вересня, 2024 р., 13:22
Що таке шеринг документів?
10 Вересня, 2024 р., 10:08
Одним з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування є страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
09 Вересня, 2024 р., 08:24
Бувають випадки, коли при зверненні військового чи поліцейського за призначенням пенсії фахівці Пенсійного фонду України не мають інформації про страховий стаж такої особи до 01.06.2016. Пояснюється це тим, що до зазначеної дати військові частини чи органи, які виплачували грошове забезпечення (далі ‒ страхувальники), не мали відповідних зобов’язань щодо подання звітності про страховий стаж і розмір грошового забезпечення до Пенсійного фонду України. Тож майбутні пенсіонери силових структур змушені були самостійно звертатися до страхувальників, щоб отримати відповідну інформацію.
Спростити механізм отримання даних була покликана постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 770 (далі ‒ Постанова № 770), відповідно до якої Пенсійний фонд України забезпечує реалізацію механізму прийняття та внесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі ‒ РЗО) відсутніх відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 01.07.2000 по 31.12.2016, необхідних для призначення пенсій військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу, поліцейським, які звернулись за призначенням пенсії.
Таким чином усі наявні відомості про періоди служби, суми грошового забезпечення та сплату страхових внесків Пенсійний фонд України вносить до РЗО на підставі інформації, які ДФС передає Пенсійному фонду України в електронному вигляді на центральному рівні в порядку, встановленому Пенсійним фондом України та ДФС.
Якщо інформація від ДФС відсутня...
У разі відсутності інформації з податкового розрахунку сум доходу відомості про періоди служби, суми грошового забезпечення та сплату страхових внесків вносяться територіальними органами Пенсійного фонду України до РЗО на підставі поданого самими страхувальниками або органами, які уповноважені рішенням керівників держаних органів, звіту на паперових носіях.
Важливо!
Звіт, надісланий поштою, не вважається таким, що поданий.
Звіт на паперових носіях формується у двох примірниках. Один примірник звіту з відміткою територіального органу Пенсійного фонду України про його прийняття зберігається у страхувальника або в уповноваженому органі.
Питання реалізації технічної можливості подання вказаного звіту у вигляді електронного документа (через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису) буде реалізовано Пенсійним фондом України найближчим часом.
05 Вересня, 2024 р., 08:38
Поширення позитивного досвіду управління охороною праці на підприємствах Кіровоградщини ‒ традиційна практика для фахівців Пенсійного фонду України, які здійснюють профілактику та розслідування нещасних випадків на виробництві.
02 Вересня, 2024 р., 10:07
Щочетверга з 11.00 до 12.00 у головному управлінні за номером “гарячої” телефонної лінії (0522) 33-04-41 роз’яснення та консультації з питань, що належать до сфери діяльності Пенсійного фонду України, надають керівники структурних підрозділів.
29 Серпня, 2024 р., 16:27
Питання, яке найчастіше турбує майбутніх пенсіонерів, стосується саме розміру майбутньої пенсії. Відповідь на це питання наразі можна отримати як дистанційно (самостійно прорахувати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України), так і особисто (безпосередньо під час візиту до сервісного центру).
Дистанційно
На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) завдяки сервісу “Пенсійний калькулятор” за наявності кваліфікованого електронного підпису можна самостійно здійснити попередній розрахунок розміру пенсії. При проведенні розрахунку автоматично завантажуються дані для обчислення страхового стажу і заробітної плати, які наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Крім того, сервіс “Пенсійний калькулятор” надає можливість самостійного (ручного) внесення даних про відсутні періоди роботи із трудової книжки та інших документів, які можуть бути використані в розрахунку орієнтованого розміру пенсії та стажу в перспективі.
Програма автоматично підсумовує періоди трудової діяльності, визначає загальний страховий стаж і за результатами розрахунку на перегляд користувачу надається орієнтовний розмір майбутньої пенсії. Ці дані зберігаються в особистому кабінеті користувача вебпорталу та доступні для перегляду у будь-який час.
Особисто
Віднедавна здійснити попередній прогнозний розрахунок майбутньої пенсії можна і при особистому зверненні до сервісного центру. Прогнозований розрахунок здійснюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, електронній трудовій книжці та додатково наданих особою документів про страховий стаж та заробітну плату.
Важливо!
1. Попередній розрахунок розміру пенсії є прогнозованим. При визначенні розміру заробітної плати для обчислення пенсії використовується той показник середньої зарплати, який міг бути застосований при призначенні пенсії на дату звернення, а при обчисленні коефіцієнту страхового стажу враховується і умовний страховий стаж, який може набути заявник на момент досягнення пенсійного віку, індивідуальний коефіцієнт заробітної плати обчислюється на момент проведення розрахунку. Отже, даний розрахунок має лише інформативний характер.
2. Попередньо розраховується лише вид пенсії ‒ “пенсія за віком”. Розрахунок проводиться відповідно до положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в редакції, чинній на момент проведення розрахунку.
22 Серпня, 2024 р., 09:33
Після того, як заяві-розрахунку страхувальника, яка подана в особистому кабінеті через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, надано статус “Оплачено”, може з’явитись необхідність корегування заяви-розрахунку, тобто внесення до неї даних на збільшення або зменшення сум.
15 Серпня, 2024 р., 13:47